مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
شرمنده آقا فرشید دوباره مزاحم میشم
میخواستم اگه میشه یه سیستم کامل(مانیتور و موس و کیبورد هم داشته باشه لطفا) در قیمت 4/200/000 تومان معرفی کنید(برای گیمینگ)

در ضمن میخواستم ببینم که سیستم خودم هم چقدر میخرند کمتر از یکساله کار کرده !
gpu: gt 630 2 gb
ram: 4gb kingmax 1333
monitor:samsung s19g315n
motherboard:gygabyte z68p-ds3
case viera
cpu: intel g2020

ممنون از شما

- - -ویرایش - - -

در ضمن آقا فرشید اگه من بخوام fps رو در بازیها قفل کنم باید چیکار کنم ؟؟؟ (در تمام بازیها )

CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:ASUS VX238H

اینا حدود 4250 میشه، ماوس و کیبورد هم به انتخاب خودت

قطعات خودت رو هم میشه 750 تا 800 قیمتگذاری کرد.
برای قفل کردن FPS هم باید توی بازی V-Sync رو On کنی.

قیمت هارد اینترنال seagate SSD 120gb چنده (واسه PC )؟ بالاتر از 120 گیگ چقدر باید هزینه کنم؟ (مثلا 240)

از مدل Seagate اطلاعی ندارم و می دونم که SSD های این برند تا اینجا نه از نظر راندمان و نه از نظر قیمت حرفی برای گفتن نداشتن، فقط در هارد دیسک های معمولی و NAS مطرح هست
SSD های 120 گیگی از برندهای CORSAIR یا ADATA از 380 تومن به بالا هست. مدلای 240 گیگی هم از 750 تومن به بالا هستن.

سلام دوستان
تو فلش های usb 2.0،چه فلشی سرعتش بالاتره؟! ١۶ گیگ میخوام و سرعت برام مهمه و حتما usb 2.0

USB 2.0 ها دیگه از نظر سرعتی حرفی برای گفتن ندارن که بخوای از نظر سرعت مقایسشون کنی! اگه واست سرعت مهم هست فقط باید مدل USB 3.0 برداری و هر جا که پورت آبی پیدا کردی ازش استفاده کنی و هر جا هم نبود به سقف سرعت USB 2.0 محدود میشی.

سلام یه سوالی داشتم میخواستم کارت گرافیک ASUS GTX 650 Ti Boost Direct CU II OC بخرم میخواستم بدونم به مادربردم میخوره یا نه
مدل مادربرد asus b85 plus

آره عزیز، می خوره، بالاترین کارت گرافیک دنیا هم الان به سیستم شما می خوره، فقط باید پاور مناسبش رو هم داشته باشی.

فرشید جان میگم فن GPU رو میشه عوض کرد؟ بعد اگه یه فن بخوام بگیرم از فن Zotac 9800GT(که رفرنس هستش فکر کنم)بهتر باشه چقدر باید خرج کنم؟ یکم بازی کنی دماش به 100 درجه هم میرسه!

نه عزیز، مدل رفرنس رو نمیشه به این راحتیها دستکاری کرد، فقط می تونی فن خودش رو( بدون هیت سینک) ببری بازار ابزار الکترونیکی و عینش رو پیدا کنی و جایگزین کنی، وگرنه کل خنک کننده رو بخوای عوض کنی نه قطعه ی مناسب پیدا میشه و نه اصلا ارزشش رو داره برای همچین کارت ضعیفی هزینه کنی.

دماشم اگه بالا میره بخاطر خرابی فن یا کثیفی هیت سینک و یا عدم ارتباط مناسب تراشه ی اصلی با خنک کننده هست.

ببخشید اگه میشه کامل به من جواب بدید.
من میخوام یه گرافیک بگیرم از اونجایی هم که اینجا evga نیست مجبورم بین windfoce gigabyte و msi twinfrozr یکی رو انتخاب کنم.
میشه بگید کدوم رو بگیرم بهتره؟ gtx780 میخوام بگیرم و اینکه از چند نفر پرسیدم میگن giga ولی فروشنده میگه msi بهتره.

از نظر کیفی مدلهای ایسوس، گیگا و MSI هر 3 از بهترین برندهای این مدل هستن، از نظر سرعت ( با احتساب تفاوت خیلی کم و آزمایشگاهی) مدل گیگا سریعتر هست اما توی Load صداش بیشترین هست، از نظر نویز خنک کننده مدل ایسوس از همه کم صداتر هست اما 4 درصد کندتر هست، کارت MSI هم هم کم صدا هست و هم خنک کننده ی خوبی داره، اما به کم صدایی ایسوس نیست.

من خودم معمولا از هر دو برند- هر کدوم که موجود باشن- برای سیستمهای گیمینگ انتخاب می کنم.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:ASUS VX238H

اینا حدود 4250 میشه، ماوس و کیبورد هم به انتخاب خودت

قطعات خودت رو هم میشه 750 تا 800 قیمتگذاری کرد.
برای قفل کردن FPS هم باید توی بازی V-Sync رو On کنی.

از مدل Seagate اطلاعی ندارم و می دونم که SSD های این برند تا اینجا نه از نظر راندمان و نه از نظر قیمت حرفی برای گفتن نداشتن، فقط در هارد دیسک های معمولی و NAS مطرح هست
SSD های 120 گیگی از برندهای CORSAIR یا ADATA از 380 تومن به بالا هست. مدلای 240 گیگی هم از 750 تومن به بالا هستن.

USB 2.0 ها دیگه از نظر سرعتی حرفی برای گفتن ندارن که بخوای از نظر سرعت مقایسشون کنی! اگه واست سرعت مهم هست فقط باید مدل USB 3.0 برداری و هر جا که پورت آبی پیدا کردی ازش استفاده کنی و هر جا هم نبود به سقف سرعت USB 2.0 محدود میشی.

آره عزیز، می خوره، بالاترین کارت گرافیک دنیا هم الان به سیستم شما می خوره، فقط باید پاور مناسبش رو هم داشته باشی.

نه عزیز، مدل رفرنس رو نمیشه به این راحتیها دستکاری کرد، فقط می تونی فن خودش رو( بدون هیت سینک) ببری بازار ابزار الکترونیکی و عینش رو پیدا کنی و جایگزین کنی، وگرنه کل خنک کننده رو بخوای عوض کنی نه قطعه ی مناسب پیدا میشه و نه اصلا ارزشش رو داره برای همچین کارت ضعیفی هزینه کنی.

دماشم اگه بالا میره بخاطر خرابی فن یا کثیفی هیت سینک و یا عدم ارتباط مناسب تراشه ی اصلی با خنک کننده هست.

از نظر کیفی مدلهای ایسوس، گیگا و MSI هر 3 از بهترین برندهای این مدل هستن، از نظر سرعت ( با احتساب تفاوت خیلی کم و آزمایشگاهی) مدل گیگا سریعتر هست اما توی Load صداش بیشترین هست، از نظر نویز خنک کننده مدل ایسوس از همه کم صداتر هست اما 4 درصد کندتر هست، کارت MSI هم هم کم صدا هست و هم خنک کننده ی خوبی داره، اما به کم صدایی ایسوس نیست.

من خودم معمولا از هر دو برند- هر کدوم که موجود باشن- برای سیستمهای گیمینگ انتخاب می کنم.
سلام. پس اونوقت این یا چیزای مشابهش چجوری هستن؟ فقط واسه کارت غیر رفرنسه؟
آخه مشکل اینجاست اینقدر داغ میکنه که بشدت دچار Stuttering میشه. ولی خوب فریم ریت بالای 30 ه.

mehr4n

کاربر سایت
Nov 19, 2008
34
نام
مهران
سلام

یکی از دوستان من که رشته اش معماری هست برای شرکتش یک کامپیوتر قدرتمند میخواد که واسه رندر کردن طراحی هاشون استفاده شه، تا جایی که میدونم رندر هاشون خیلی سنگینه و برای یه طرح معمولی چندین ساعت طول میکشه

در هزینه هم خیلی محدودیت ندارن تا 7-8 میلیون میتونن سیستم بگیرن

البته اگه امکانش هست بیشتر کارایی رو مد نظر قرار بدین تا پر کردن بودجه یعنی اگه یه سیستم ارزون تر بود ولی کاراییش خیلی تفاوت نداشت خب بهتره، و قطعاتی رو که برای رندر گیری مهمتره رو بالاتر انتخاب کنید

با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگه اینکارو کنم روی چه عددی fps قفل میشه ؟؟؟
راستی تمامی بازیها رو میشه fps شون رو قفل کرد ؟؟

روی عدد فرکانس بازنمایش مانیتور شما که 60 هرتز هست و یا مضربی کوچکتر مثل 30.
تمام بازیها رو میشه و باید بشه قفل کرد، به شرط اینکه کارت گرافیک بتونه اون نرخ فریم رو تولید کنه، وگرنه تصویر بریده و لگ دار میشه.

سلام. پس اونوقت این یا چیزای مشابهش چجوری هستن؟ فقط واسه کارت غیر رفرنسه؟
آخه مشکل اینجاست اینقدر داغ میکنه که بشدت دچار Stuttering میشه. ولی خوب فریم ریت بالای 30 ه.

اونی که از Deepcool لینک دادین که راندمانش افتضاحه! مدلایی از Zalman و برندای دیگه هم هستن که گرونن
دوست عزیز ، برای کارت 100 تومنی که 150 تومن پول فن نمی دن!! شما فن رو باز کن، خمیر سیلیکونش رو عوض کن و دوباره ببند شاید بهتر شد.

سلام

یکی از دوستان من که رشته اش معماری هست برای شرکتش یک کامپیوتر قدرتمند میخواد که واسه رندر کردن طراحی هاشون استفاده شه، تا جایی که میدونم رندر هاشون خیلی سنگینه و برای یه طرح معمولی چندین ساعت طول میکشه

در هزینه هم خیلی محدودیت ندارن تا 7-8 میلیون میتونن سیستم بگیرن

البته اگه امکانش هست بیشتر کارایی رو مد نظر قرار بدین تا پر کردن بودجه یعنی اگه یه سیستم ارزون تر بود ولی کاراییش خیلی تفاوت نداشت خب بهتره، و قطعاتی رو که برای رندر گیری مهمتره رو بالاتر انتخاب کنید

با تشکر

CPU:INTEL XEON E5-2660
RAM:KINGESTON 4*4GB DDR3
M/B:SUPERMICRO
VGA:QUADRO K600 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
POWER:650W
CASE:GREEN /HP

این سیستم مختص رندر هست و با داشتن 16 هسته ی پردازشی در ویندوز می تونه کارایی بالایی در برنامه های رندر گرافیکی و مهندسی نشون بده.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام فرشید جان. چند تا قطعه برای یه سیستم می‌خوام تهیه کنم. بودجه در حد 2-2.200

CPU/MB/RAM/Case

کارت گرافیک GTX770 هست و پاور مورد نیازش هم تهیه شده.
اگه با کمی بالا تر رفتن بودجه راه داره که CPU بهتری تهیه کرد بگید که بودجه رو افزایش بدم. ولی می‌خوام یه چیزی باشه که نه تنها واسه 770 گلوگاه نشه، واسه کارتای قوی‌تر هم گلوگاه نشه. چون ممکنه در آینده نزدیک کارت گرافیک هم تغییر کنه. 4GB هم رم موجود هست، می‌شه فعلاً رم رو ارتقا نداد و فقط CPU/MB/Case رو تهیه کرد و بعداً رم رو ارتقا داد. اولویت اصلی و اول CPU هست.

باتشکر.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
سلام فرشید جان. چند تا قطعه برای یه سیستم می‌خوام تهیه کنم. بودجه در حد 2-2.200

CPU/MB/RAM/Case

کارت گرافیک GTX770 هست و پاور مورد نیازش هم تهیه شده.
اگه با کمی بالا تر رفتن بودجه راه داره که CPU بهتری تهیه کرد بگید که بودجه رو افزایش بدم. ولی می‌خوام یه چیزی باشه که نه تنها واسه 770 گلوگاه نشه، واسه کارتای قوی‌تر هم گلوگاه نشه. چون ممکنه در آینده نزدیک کارت گرافیک هم تغییر کنه. 4GB هم رم موجود هست، می‌شه فعلاً رم رو ارتقا نداد و فقط CPU/MB/Case رو تهیه کرد و بعداً رم رو ارتقا داد. اولویت اصلی و اول CPU هست.

باتشکر.

درود
این پیشنهاد من هست
Intel® Core i7-4770K Haswell Processor که حدودا 1.100000 برات در میاد
ASUS Z87-K LGA1150 Z87 MB که حدودا 600000 برات در میاد
kingston HyperX blu 8GB 4GBx2 1600Mhz که حدودا 270000 برات در میاد
CM 690 II Basic - Cooler Master که برات در میاد حدودا 250 البته پیشنهاد من CM 690 II advanced- Cooler Master هست ی مقدا رگرئن تر هست ولی ارزش داره با توجه به امکاناتش
این 4 قلم برات در میاد 2.200000
.................................................................................................................................
اگه دنبال اور کردن نیستی می تونی cpu4770معمولی برداری که ی 100تومانی ارزون تر میشه
ی مادربردی هم تازه امده سری گیمینگ b85 هست به اسم B85-PRO GAMER - Asus اون هم می تونی برداری هزینت بازم کمتر میشه
ولی رم هارا بازم همون kingston HyperX blu 8GB 4GBx2 1600Mhz پیشنهاد می کنم قیمت منطقی و خوبی دارن الان تو بازار
CM 690 II Basic - Cooler Master

..................
پیشنهاد من سیستم دوم هست

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
روی عدد فرکانس بازنمایش مانیتور شما که 60 هرتز هست و یا مضربی کوچکتر مثل 30.
تمام بازیها رو میشه و باید بشه قفل کرد، به شرط اینکه کارت گرافیک بتونه اون نرخ فریم رو تولید کنه، وگرنه تصویر بریده و لگ دار میشه.
.
من الان متوجه نشدم اگه بخوام fps بازی ها رو روی عدد فلان قفل کنم باید چیکار کنم ؟؟؟

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
واسه لبتاپی که قرار نیست با موس باهاش بازی کنم و فقط کارای معمولی کنم این موس خوبه؟
اگه نه تو این رنج قیمت چی پیشنهاد میکنید؟ (Dpi ش خیلی مهم نیست )
...

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
واسه لبتاپی که قرار نیست با موس باهاش بازی کنم و فقط کارای معمولی کنم این موس خوبه؟
اگه نه تو این رنج قیمت چی پیشنهاد میکنید؟ (Dpi ش خیلی مهم نیست )
...

مشکل نیست عزیز اگه برا گیم نمی خوای
اما پیشنهاد من
M325 Wireless Mouse - Logitech

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
اونی که از Deepcool لینک دادین که راندمانش افتضاحه! مدلایی از Zalman و برندای دیگه هم هستن که گرونن
دوست عزیز ، برای کارت 100 تومنی که 150 تومن پول فن نمی دن!! شما فن رو باز کن، خمیر سیلیکونش رو عوض کن و دوباره ببند شاید بهتر شد.
خمیر سیلیکون رو که عوض میکنم حتما:D این فن و ... رو میخوام اگه جواب نداد عوض کنم.
یعنی شما میگین این فنی که گفتم از این بدتره؟ اگه بدتره بگین که الکی 30-40 تومن پول حروم نکنم!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من الان متوجه نشدم اگه بخوام fps بازی ها رو روی عدد فلان قفل کنم باید چیکار کنم ؟؟؟

ایرادی نداره، شما توی هر پست جواب پست قبلی رو یادت می ره
گفتم که از تنظیمات داخل بازی باید Vsync رو On کنی، سوالات نامربوط به تاپیک رو هم نپرس که نمیشه جواب بدم.

خمیر سیلیکون رو که عوض میکنم حتما:D این فن و ... رو میخوام اگه جواب نداد عوض کنم.
یعنی شما میگین این فنی که گفتم از این بدتره؟ اگه بدتره بگین که الکی 30-40 تومن پول حروم نکنم!

خیر، بدتر نیست، اما برای این کارت ارزش خرید نداره، متوجه میشی ؟!
همون فن کارت خودت رو می تونی حدود 20 تومن توی بازار پیدا کنی، برای تراشه ی 9800 ضعیفه و باید سینک بزرگتری می داشت از اول.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
ممنون، پس بهترین برند واسه خرید هارد 120 SSD اینترنال چیه؟

mohsen19x

کاربر سایت
Sep 29, 2011
24
سلام ......

میخوام سیستمم را ارتقا بدم...کارهام بیشتر فتوشاپ و بازی هست بودجه هم 1.500.000 هست ... cpu - mb- ram - power- case-dvdwiter
کارت گرافیک هم در آینده اضافه میکنم-* گاها و بعضا برای بازی از تلویزیون فول اچ دی استفاده میکنم *

mehr4n

کاربر سایت
Nov 19, 2008
34
نام
مهران
CPU:INTEL XEON E5-2660
RAM:KINGESTON 4*4GB DDR3
M/B:SUPERMICRO
VGA:QUADRO K600 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
POWER:650W
CASE:GREEN /HP

این سیستم مختص رندر هست و با داشتن 16 هسته ی پردازشی در ویندوز می تونه کارایی بالایی در برنامه های رندر گرافیکی و مهندسی نشون بده.

خیلی ممنون بابت پاسخگویی، لطفا اگه امکانش هست کیس گرین مدلی که فن خوبی داشته واسه این سیستم هم معرفی کنین، ممنون میشم
و یه سوال دیگه، این کارت گرافیکی که نوشتین اینجا همین k600 هست یا k6000?

ویرایش:شرمنده، گویا همون k600 منظورتون بوده، قیمت k6000 رو دیدم 5000 دلار بود!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر