مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
الآن مدل GIGABYTE این کارت پیدا میشه و اگه میشه قیمتش چقدر هست؟
من کارت تا قیمت 500 از مارک GIGABYTE و چیپ NVIDIA میخوام بگیرم
در ضمن من اون کارت رو برای این گفتم از اون ور سفارش بدم چون 120 دلار هست که میشه حدودا 400 تومن اگرم 100 تومن هم پست بخوره میشه 500 تومن برای این میگفتم!

تاکید روی گیگابایت برای چی هست ؟! مدل خاصی مد نظر هست ؟! خنک کننده خاصی داره ؟ اورکلاک شدست یا ... ؟

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
3- فعلا راندمانش خوب هست و مشکلی نیست. راندمان مادربرد شما با بردای گرون قیمت هم نسل خودش تفاوتی نداره.
منظورم اینه که اگه همین قطعات یعنی cpu i7 و کارت گرافیک gtx 770 رو سوار یه مادربرد گرون قیمت مثلا 500 هزار تومنی یا بیشتر بکنیم از نظر بازده و قدرت با مادربرد من (gigabyte z68 ds3) تفاوتی میکنه یا نه ؟؟ به عبارتی اگه این قطعات رو روی مادربرد من سوار کنیم قدرت قطعات هدر میره یا نه میشه توضیحی در این مورد بدید؟؟

2- راستی در مورد کارت گرافیک هم محدودیت ندارم ؟؟؟ یعنی مادربرد من (gigabyte z68 ds3) هر کارت گرافیک سطح بالایی رو ساپورت میکنه ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
الآن مدل GIGABYTE این کارت پیدا میشه و اگه میشه قیمتش چقدر هست؟
من کارت تا قیمت 500 از مارک GIGABYTE و چیپ NVIDIA میخوام بگیرم
در ضمن من اون کارت رو برای این گفتم از اون ور سفارش بدم چون 120 دلار هست که میشه حدودا 400 تومن اگرم 100 تومن هم پست بخوره میشه 500 تومن برای این میگفتم!

فعلا 650 معمولی از هیچ برندی موجود نیست، حساب شما هم برای وارد کردن کارت درست نیست، هزینه های جنبی دیگه ای هم هست.

منظورم اینه که اگه همین قطعات یعنی cpu i7 و کارت گرافیک gtx 770 رو سوار یه مادربرد گرون قیمت مثلا 500 هزار تومنی یا بیشتر بکنیم از نظر بازده و قدرت با مادربرد من (gigabyte z68 ds3) تفاوتی میکنه یا نه ؟؟ به عبارتی اگه این قطعات رو روی مادربرد من سوار کنیم قدرت قطعات هدر میره یا نه میشه توضیحی در این مورد بدید؟؟

پست قبلی گفتم، خیر تفاوتی نمی کنه. راندمان پردازنده و گرافیک به هم گره خورن، مادربرد نقشی نداره. ولی اگر پردازنده ی جدیدتر و گرونتر بخرید کمی راندمان هم بهتر خواهد شد.
البته 4770 یا 4670 دیگه به سوکت مادربرد شما نمی خورن.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
فعلا 650 معمولی از هیچ برندی موجود نیست، حساب شما هم برای وارد کردن کارت درست نیست، هزینه های جنبی دیگه ای هم هست.

پست قبلی گفتم، خیر تفاوتی نمی کنه. راندمان پردازنده و گرافیک به هم گره خورن، مادربرد نقشی نداره. ولی اگر پردازنده ی جدیدتر و گرونتر بخرید کمی راندمان هم بهتر خواهد شد.
البته 4770 یا 4670 دیگه به سوکت مادربرد شما نمی خورن.

ممنون از پاسخ جامع تون خیلی بهم کمک کرد یه دنیا سپاس
فقط در مورد گرافیک نگفتید که روی مادربرد من (gigabyte z68 ds3) محدودیت داره یانه قوی ترین گرافیکی که میتونم روی این مادربرد ببندم چیه نهایتا ؟؟

یه سوال دیگه هم دارم cpu i7 3770 بهتره یا 3820؟؟؟

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
سلام فرشید جان ...
میخواستم قیمت حدودی این دو قطعه asus رو بدونم اصلا تو بازار موجوده ؟

مادربورد : ASUS Maximus VI Formula

گرافیک :ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
ممنون از پاسخ جامع تون خیلی بهم کمک کرد یه دنیا سپاس
فقط در مورد گرافیک نگفتید که روی مادربرد من (gigabyte z68 ds3) محدودیت داره یانه قوی ترین گرافیکی که میتونم روی این مادربرد ببندم چیه نهایتا ؟؟

یه سوال دیگه هم دارم cpu i7 3770 بهتره یا 3820؟؟؟

قویترین کارت گرافیک دنیا رو هم می تونید روی اون مادربرد نصب کنید ، به شرط اینکه پاور شما هم متناسب با گرافیک باشه.
پردازنده ی 3820 هم اصلا سوکت 2011 هست و به مادربرد شما نمی خوره، همون اول بهترین پردازنده هایی رو که به مادربرد شما می خوره معرفی کردم.

سلام فرشید جان ...
میخواستم قیمت حدودی این دو قطعه asus رو بدونم اصلا تو بازار موجوده ؟

مادربورد : ASUS Maximus VI Formula

گرافیک :ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum

قیمت مادربرد که اگه پیدا بشه حدود 1100 هست. چند روز دیگه صبر کنی مدلای جدیدتر Z97 مثل ASUS MAXIMUS VII/RANGER/HERO هم توزیع میشن که با پردازنده های فعلی و نسل بعد سازگاری دارن:

4ncHnp9JTZb06Dvk_setting_000_1_90_end_500.png
کارت گرافیکت رو هم آخرین بار 2350 قیمت داشتم.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
آقا فرشید خواستم ازت تشکر کنم
آقا فرشید عزیز کامل ترین نسخه ی بازیهای رایانه ای چیه ؟!؟! reloaded هست ؟؟ یا ...
بعد اونوقت میشه یه جایی رو معرفی کنید که بازیهای pc با نسخه ی reloaded برای خرید گذاشته باشه ؟؟؟ " تاکید میکنم reloaded باشه " اگه میشه یا اینجا بگید یا پیغام خصوصی کنیدش

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام وقت بخیر
چند وقت پیش یه مشورت خواستم شما زحمت کشیدید گفتید اطلاعات PC رو دقیق بگم
وقت نشد تا الان
این مشخصات PC من هستش
25410255946808578848.jpg

20736569628553517498.jpg

Processor Intel Core i3 3.2GHz
Motherboard MSI B75A-G41
Memory 20GB DDR 3 1600
Graphic Card ATI R7870 TWIN FROZR

مدتی هستش قصد تعویض CPU رو دارم ولی نمی دونم ارزشش رو داره
چه مدلی رو پیشنهاد میکینید ؟
قیمت هم بهم بگید ممنون میشم
بعد اگر این پردازنده فعلی رو بخواهم بفروشم چقدر بدم بره خوبه ؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
آقا فرشید خواستم ازت تشکر کنم
آقا فرشید عزیز کامل ترین نسخه ی بازیهای رایانه ای چیه ؟!؟! reloaded هست ؟؟ یا ...
بعد اونوقت میشه یه جایی رو معرفی کنید که بازیهای pc با نسخه ی reloaded برای خرید گذاشته باشه ؟؟؟ " تاکید میکنم reloaded باشه " اگه میشه یا اینجا بگید یا پیغام خصوصی کنیدش

سوالت به این تاپیک مربوط نمیشه اما کامل ترین نسخه همیشه از یک گروه نیست و سرعت انتشار یک گروه برای یک عنوان بازی ممکنه با بقیه متفاوت باشه، مهم اینه که نسخه ی بازی و فایلها دستکاری نشده و بدون ایراد باشه
پیام خصوصی شد.

سلام وقت بخیر
چند وقت پیش یه مشورت خواستم شما زحمت کشیدید گفتید اطلاعات PC رو دقیق بگم
وقت نشد تا الان
این مشخصات PC من هستش
25410255946808578848.jpg

Processor Intel Core i3 3.2GHz
Motherboard MSI B75A-G41
Memory 20GB DDR 3 1600
Graphic Card ATI R7870 TWIN FROZR

مدتی هستش قصد تعویض CPU رو دارم ولی نمی دونم ارزشش رو داره
چه مدلی رو پیشنهاد میکینید ؟
قیمت هم بهم بگید ممنون میشم
بعد اگر این پردازنده فعلی رو بخواهم بفروشم چقدر بدم بره خوبه ؟
ممنون

ارزشش رو که داره، هر چند که مادربرد شما دو نسل قدیمی شده و بهترین پردازنده ی ساپورتش هم 3770 هست. البته در برخی از بازیهایی که فشار زیادی روی CPU میزارن تاثیرش رو خواهید دید، مثل AC4 یا BF4 یا مثل Total war II
البته یه Core i5 3570 معمولی هم با بقیه ی قطعات شما متناسب هست و برای قدرت بیشتر در مرحله ی بعدی ارتقای تمام قطعات با هم توصیه میشه.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
سلام
شرمنده آقا فرشید دوباره مزاحم میشم
میخواستم اگه میشه یه سیستم کامل(مانیتور و موس و کیبورد هم داشته باشه لطفا) در قیمت 4/200/000 تومان معرفی کنید(برای گیمینگ)

در ضمن میخواستم ببینم که سیستم خودم هم چقدر میخرند کمتر از یکساله کار کرده !
gpu: gt 630 2 gb
ram: 4gb kingmax 1333
monitor:samsung s19g315n
motherboard:gygabyte z68p-ds3
case viera
cpu: intel g2020

ممنون از شما

- - -ویرایش - - -

در ضمن آقا فرشید اگه من بخوام fps رو در بازیها قفل کنم باید چیکار کنم ؟؟؟ (در تمام بازیها )

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
فرشید جان میگم فن GPU رو میشه عوض کرد؟ بعد اگه یه فن بخوام بگیرم از فن Zotac 9800GT(که رفرنس هستش فکر کنم)بهتر باشه چقدر باید خرج کنم؟ یکم بازی کنی دماش به 100 درجه هم میرسه!

آخرین ویرایش:

snake0750

کاربر سایت
Dec 30, 2009
130
ببخشید اگه میشه کامل به من جواب بدید.
من میخوام یه گرافیک بگیرم از اونجایی هم که اینجا evga نیست مجبورم بین windfoce gigabyte و msi twinfrozr یکی رو انتخاب کنم.
میشه بگید کدوم رو بگیرم بهتره؟ gtx780 میخوام بگیرم و اینکه از چند نفر پرسیدم میگن giga ولی فروشنده میگه msi بهتره.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر