مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
برای این ماجول و این سرعت فرکانسی تفاوتی وجود نداره، ممکنه در سرعتهای بالاتر و یا ظرفیت بیشتر تفاوت پهنای باند مشهود باشه.

اقا فرشید از لحاظ سخت افزاری این برند رم مطمئن هست اصلا ؟ یعنی نگیرم دوروز بعد بسوزه

یه مسئله دیگه اینکه یکی تو یه سایت نوشته بود که خرید کارت گرافیکی r9 290 x یا قوی تر عملا استفاده نداره و خرج بیمورده . مثل اینه که تو مثلا رم 32 گیگی بگیری کامل ازش استفاده نمیشه . ایا این حرف درسته و از تمام قدرت این کارت ها تو بازی ها (به جز یکی دو مورد در سال ) اتفاده نمیشه و یجورایی هزینه بیمورد هستن ؟
با تشکر

------------------------
OFW
دوست عزیز وقتی اطلاعات حرفه ای ندارین لطفا نقل قول نکنین
خودم از گفته های شما مطلعم و اصلا سوالم یه چیز دیگس که ویرایش کردم .

آخرین ویرایش:

OFW

کاربر سایت
May 13, 2011
634
فکر کنم بد سوال پرسیدم
الان منی که قصدم خرید یه کیت 8 گیگه ;رم 2x4GB - Apecer - 8GB - 1600 یا CORSAIR - 8GB - 1600-2x4GB رو بگیرم ؟.پهنای باندشون هم یکیه و اولی 100 تومن ارزون تر در میاد .

یه مسئله دیگه اینکه یکی تو یه سایت نوشته بود که خرید کارت گرافیکی r9 290 x یا قوی تر عملا استفاده نداره و خرج بیمورده . مثل اینه که تو مثلا رم 32 گیگی بگیری کامل ازش استفاده نمیشه . ایا این حرف درسته و از تمام قدرت این کارت ها تو بازی ها (به جز یکی دو مورد در سال ) استفاده نمیشه ؟
با تشکر

خب فرشید جان هم پاسخ دادند که تفاوت چندانی نداره. یعنی برای شما Apecer هم مناسب هست.
در مورد نوشته اون سایت. بله در مورد رم برای این نسل فعلا 8 گیگ کافی هست. ولی کارت گرافیک رو تا بتونید قدرتمند بگیرید اصلا ضرر نداره و برای بازی های چند ماه آینده به کارتون میاد.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام سیستم من این هست: cpu : اینتل core i3 2120- گرافیک انویدیا جی فورس440 بارم4گیگابایت- رم 4 گیگابایت - مادربرد هم فکر کنم گیگابایت مدل p61a - می خواستم ببینم ایا با حدود 1500000 تومان میشه این سیستم رو برای بازی های روز درستش کرد یا نه اگر نمیشه میشه این کامپیوتر رو فروخت و با پول فروش این و 1500 یک سیستم خوب برای بازی راه اندازی کرد یا نه در ضمن مدل کیس هم next می باشد

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
پردازنده مشکلی نداره، ولی نه به بودجت می خوره و نه به مادربردت، جوابم رو هم کامل ندادی که سیستم معرفی کنم.

برای این مادربرد که به تاریخ پیوسته نه پردازنده ای میشه برای ارتقا خرید و نه اصلا ارزش ارتقا داره، باید کلا قطعات اصلی شامل پردازنده و مادربرد رو یکجا عوض کنی.

میشه با یه 1 میلیون تومن یه رم خوب یه cpu و مادربردی که فریم رو 60 با setting متوسط fix کنه خرید الان خودم 2 gig رم دارم چند گیگ دیگه رم میخواد ؟ گرافیک ام متوسطه خدارو شکر
راهی هست ؟:d

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
خب مدل CREATIVE A335 حدود 120 تومن هست و Logitech Z313 هم حدود 130 تومن.

به طور کلی چه چیزی باعث تمایز اسپیکرها میشه ؟ یه اسپیکر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه ؟

اگر این دومورد رو بدونم خودم می تونم مدل های بیشتری تو رنج قیمتی 100-120 تومن پیدا کنم .

درضمن اگر مدل های بیشتری سراغ درای اطلاع بده .

ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
1- بهترین پاور موجود 750 وات ؟؟ ( جدیدا برند های زیادی توی بازار هست و انتخاب فقط به گرین محدود نیست ) 2- کنار هم قرار دادن رم 8 و 4 باعث افت کاریی میشه ؟؟ 3- کولر مناسب برای 4670 ( فقط گیم ، بدون اور ) تا 150 ؟؟ 4- H.D.D 1TB ، بهترین مدل بازار برای گیم ؟؟؟ ( قیمت فراموش نشه برای همه ) تشکر @};- .

برای پاور که انتخابها بین برندها هنوز هم کم هست، اما از برند Enermax و CORSAIR اگر انتخاب کنی در این رده انتخابهای خوبی هستن، البته تمام مدلهاشون عالی نیستن اما مشکل کیفیتی هم ندارن، پاور قیمت مناسب و معتبر هم GREEN 750B-OC هست که قیمتش هم مناسبه. از برند CoolerMaster هم به تازگی مدلهای رده بالای 1000 وات یا بیشترش کیفیت خوبی دارن، پاورهای معمولیش کیفیتشون به اندازه ی برند Green هم نیست گاهی اوقات.

قیمت مدلهای 750 واتی برندهای کورسیر و گرین حدود 440 تومن هست.

2-بله، باعث افت کارایی میشه، هر دو ماجول حتما باید هم ظرفیت و هم مدل باشن تا سرعت بهینه باشه و Dual Channel کار کنن.
3- مدل ThermalRight True SPRIT 120 انتخاب خوبی هست.
4- مدل SEAGATE 7200 64MB ST1000DM003 که حدود 190 تومن هست.

اقا فرشید از لحاظ سخت افزاری این برند رم مطمئن هست اصلا ؟ یعنی نگیرم دوروز بعد بسوزه

یه مسئله دیگه اینکه یکی تو یه سایت نوشته بود که خرید کارت گرافیکی r9 290 x یا قوی تر عملا استفاده نداره و خرج بیمورده . مثل اینه که تو مثلا رم 32 گیگی بگیری کامل ازش استفاده نمیشه . ایا این حرف درسته و از تمام قدرت این کارت ها تو بازی ها (به جز یکی دو مورد در سال ) اتفاده نمیشه و یجورایی هزینه بیمورد هستن ؟
با تشکر

------------------------
OFW
دوست عزیز وقتی اطلاعات حرفه ای ندارین لطفا نقل قول نکنین
خودم از گفته های شما مطلعم و اصلا سوالم یه چیز دیگس که ویرایش کردم .

اون برند رو بیشتر شرکتهای دولتی استفاده می کنن و مشکل کیفی هم نداره. منظور از پهنای باند هم مشخصات اسمی ماجولها نیست، بلکه سرعتی هست که توی بنچمارکها نشون میدن که برای هیچ دو برندی با فرکانس یکسان هم برابر نیست!

در مورد کارت گرافیکی هم درست نگفتن، اگر اونا استفادش رو بلد نیستن من عناوین متعددی رو می تونم با تنظیمات خاصی مثال بزنم که کارت 290X توی رزولوشن معمول 1920*1080 کم میاره و بجای 60 فریم تا 30 فریم هم افت کنه. بنابراین اصلا خرج بیهوده نیست و برای بازیهای در راه مثل WatchDogs یا GTA VI اهمیت بیشتری داره.

سلام سیستم من این هست: cpu : اینتل core i3 2120- گرافیک انویدیا جی فورس440 بارم4گیگابایت- رم 4 گیگابایت - مادربرد هم فکر کنم گیگابایت مدل p61a - می خواستم ببینم ایا با حدود 1500000 تومان میشه این سیستم رو برای بازی های روز درستش کرد یا نه اگر نمیشه میشه این کامپیوتر رو فروخت و با پول فروش این و 1500 یک سیستم خوب برای بازی راه اندازی کرد یا نه در ضمن مدل کیس هم next می باشد

خب با این بودجه بهتر هست که فقط سه قطعه رو تغییر بدید:

CPU:Core i5 3570
RAM:4GB 1333 DDR3
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5

اینا حدود 1600 تومن میشن.

میشه با یه 1 میلیون تومن یه رم خوب یه cpu و مادربردی که فریم رو 60 با setting متوسط fix کنه خرید الان خودم 2 gig رم دارم چند گیگ دیگه رم میخواد ؟ گرافیک ام متوسطه خدارو شکر
راهی هست ؟:d

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS

گرافیکتون رو ذکر نکردید، تردید دارم که به قدرت این قطعات باشه!
رم فعلیتون هم بکار نمیاد.

به طور کلی چه چیزی باعث تمایز اسپیکرها میشه ؟ یه اسپیکر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه ؟

اگر این دومورد رو بدونم خودم می تونم مدل های بیشتری تو رنج قیمتی 100-120 تومن پیدا کنم .

درضمن اگر مدل های بیشتری سراغ درای اطلاع بده .

ممنون

خب محدوده ی پوشش فرکانسی، صدایی که درایورهای اونها در هر رده تولید می کنن بدون اعوجاج یا تداخل باشه، بیش از حد صدا رو تغییر یا شبیه سازی نکنن، اینها باعث تمایز مدلهای مختلف میشه.
فقط باید صدا شون رو گوش بدید و با سبکهای مختلف موسیقی و بازیهایی در سبکهای مختلف تست کنید تا بتونید مقایسه کنید یا در عوض، بررسیهاشون رو بخونید.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام فرشید جان
چرا اینقدر قطعات تو بازار کم هست ؟
در به در دنبال یه کیس تو رنج 300 400 از CoolerMaster یا Corsairم هیچی نیست ! چرا CM 690III نیست تو بازار ؟

مینیم قطعاتی که واسه گرافیک 760 لازمه رو بگو . مادربرد و رم و CPU و پاور و هارد . با قیمت .

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام
برای لپ تاپم قصد خرید ssd دارم.با توجه به اینکه لپ تاپم دارای دو درگاه msata است، بهترین روش و نوع و قیمت ssd چیست؟
چون این حافظه رو برای نصب ویندوز و برنامه می خواهم 128 کافی یه نظر می رسد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام فرشید جان
چرا اینقدر قطعات تو بازار کم هست ؟
در به در دنبال یه کیس تو رنج 300 400 از CoolerMaster یا Corsairم هیچی نیست ! چرا CM 690III نیست تو بازار ؟

مینیم قطعاتی که واسه گرافیک 760 لازمه رو بگو . مادربرد و رم و CPU و پاور و هارد . با قیمت .

بله، برخی قطعات کمیاب شدن، به دلیل نوسان ارز و وارد نشدن سری جدید هست.
مدلای ارزون قیمت CoolerMaster موجود نیست، اگر Cosmos II خواستی آمادست!!

CPU:Core i5 4430
HDD:SEAGATE 1TB
POWER:GREEN 600w

حدود 1700 میشه.

سلام
برای لپ تاپم قصد خرید ssd دارم.با توجه به اینکه لپ تاپم دارای دو درگاه msata است، بهترین روش و نوع و قیمت ssd چیست؟
چون این حافظه رو برای نصب ویندوز و برنامه می خواهم 128 کافی یه نظر می رسد.

راستش فعلا که مدلای M2 و MSATA موجود نیست، بهترین انتخابها فعلا SAMSUNG 840 EVO/PRO هست و بعد هم مدل CORSAIR FORCE GS
قیمت به ترتیب 500 و 380 تومن برای مدل 120 گیگی هست. کفایت می کنه، زیاد هم هست!

graphic هم ati raedon 5670 هست
cpu Fx_6300 بهتر از i3 4310 نیست
یا تفاوت قیمت 8320 این با 6300 چیه؟

کارتت رده پایین ههست، نه متوسط! شما اول باید کارت گرافیکت رو ارتقا بدی تا بقیه ی قطعات رو.
واسه پردازنده هم حتی اگه FX 8150 باشه هم از Core i3 4310 راندمانش توی بازی گاهی اوقات کمتر هست. کلا سراغ سری AMD FX نرو.

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
بله، برخی قطعات کمیاب شدن، به دلیل نوسان ارز و وارد نشدن سری جدید هست.
مدلای ارزون قیمت CoolerMaster موجود نیست، اگر Cosmos II خواستی آمادست!!

CPU:Core i5 4430
HDD:SEAGATE 1TB
POWER:GREEN 600w

حدود 1700 میشه.

راستش فعلا که مدلای M2 و MSATA موجود نیست، بهترین انتخابها فعلا SAMSUNG 840 EVO/PRO هست و بعد هم مدل CORSAIR FORCE GS
قیمت به ترتیب 500 و 380 تومن برای مدل 120 گیگی هست. کفایت می کنه، زیاد هم هست!

کارتت رده پایین ههست، نه متوسط! شما اول باید کارت گرافیکت رو ارتقا بدی تا بقیه ی قطعات رو.
واسه پردازنده هم حتی اگه FX 8150 باشه هم از Core i3 4310 راندمانش توی بازی گاهی اوقات کمتر هست. کلا سراغ سری AMD FX نرو.

cpu ام 1.6 ghz هست بهتر نیست رم رو فقط 1 چهار گیگ اش رو برم بعد بجاش کارت گرافیک برم؟
کلا هزینش چقدر میشه ممنون میشم بگی مرسی :d

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
برای پاور که انتخابها بین برندها هنوز هم کم هست، اما از برند Enermax و CORSAIR اگر انتخاب کنی در این رده انتخابهای خوبی هستن، البته تمام مدلهاشون عالی نیستن اما مشکل کیفیتی هم ندارن، پاور قیمت مناسب و معتبر هم GREEN 750B-OC هست که قیمتش هم مناسبه. از برند CoolerMaster هم به تازگی مدلهای رده بالای 1000 وات یا بیشترش کیفیت خوبی دارن، پاورهای معمولیش کیفیتشون به اندازه ی برند Green هم نیست گاهی اوقات.

قیمت مدلهای 750 واتی برندهای کورسیر و گرین حدود 440 تومن هست.

کولر رو سفارش دادم . ولی برای پاور دو دل بودم ! با این حساب نظر شما روی کدومه ؟؟؟ ( اگر خارج از لیست 750 یا 650 واتی مارک بهتری هم توی بازار بود بدون در نظر گرفتن قیمت اعلام کنید ) ؟؟

1- Enermax REVOLUTION X’t 730W Power Suppy Unit​

2- Green GP750B-OC

3- Corsair CX750M 80 PLUS Bronze Power

4- Cooler Master V650 80Plus Gold Power Supply

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
cpu ام 1.6 ghz هست بهتر نیست رم رو فقط 1 چهار گیگ اش رو برم بعد بجاش کارت گرافیک برم؟
کلا هزینش چقدر میشه ممنون میشم بگی مرسی :d

بهتر که نیست، با پول یه ماجول 4 گیگی هم نمیشه کارت گرافیک خرید که یه ماجول رو حذف کنیم
کلا هزینه ی چی چقدر میشه؟! یکم واضح بگو.

سلام.من یه مادربرد و cpu میخوام و تا 1.400 میتونم هزینه کنم چی پیشنهاد میدین

QUOTE=Farshidstar2012;3210031]CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5

فرشید جان واسه همچین سیستمی چه power لازمه؟

یه پاور GREEN 650B_OC کفایت می کنه.

کولر رو سفارش دادم . ولی برای پاور دو دل بودم ! با این حساب نظر شما روی کدومه ؟؟؟ ( اگر خارج از لیست 750 یا 650 واتی مارک بهتری هم توی بازار بود بدون در نظر گرفتن قیمت اعلام کنید ) ؟؟

1- Enermax REVOLUTION X’t 730W Power Suppy Unit​

2- Green GP750B-OC

3- Corsair CX750M 80 PLUS Bronze Power

4- Cooler Master V650 80Plus Gold Power Supply

مارک بهتری که نداریم، توی مدلهای بالا هم همه خوبن، مدل گرین که گارانتی تعویض داره و البته مدل 650 واتی کولرمستر توصیه نمیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر