مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

High End

کاربر سایت
Aug 26, 2013
266
نام
VFSDF
سلام خدمت دوستان
از اساتید متخصص یک سوال داشتم ممنون اگه ج بدید.
1.خیلی خلاصه بگم بهترین cpu که تا 800 هزار ت میشه خرید.بیشتر برا گیم میخوام!!!
2.خودم خیلی نظرم بعد از چند ماه تحقیق روی 8350 amd بود ولی چند جا که خوندم ازش یکم بد تعریف کردن!!!
cpu کلا سمت amd نرو
Lion Computer

i5-4670K گزینه خوبیه ولی اگه بتونی i7-4770 بگیری تا اخر نسل خیالت از ارتقا cpu راحته هرچند i5-4670K هم عالیه
haswell همشون FMA ساپورت هستن
کلا برای گیم خیلی رو cpu سرمایه گذاری نکن سعی کن کارت گرافیک high end بخرید تا بهترین تجربه کسب کنید .

CPU_01.png

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام خدمت دوستان
2.خودم خیلی نظرم بعد از چند ماه تحقیق روی 8350 amd بود ولی چند جا که خوندم ازش یکم بد تعریف کردن!!!

کجا مثلا؟

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
مرسی دوست عزیزhigh end از راهنمایی خوبت!! این رو که میدونم اصل و اساس برای گیم کارت گرافیکه ولی خواستم یک cpu خوب هم در کنارش بگیرم که بیشتر از همون800-700 نمیخام هزینه کنم.
والا سایتهایی که خوندم رو یادم نیست یکیش توی همین بازی سنتر خودمون بود البته 8150 رو تست کرده بود!!! حالا در کل شما چه پیشنهادی دارین با دلیل بگین؟؟
نظرتون در مورد این چیه i7-3820 ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
مرسی دوست عزیزhigh end از راهنمایی خوبت!! این رو که میدونم اصل و اساس برای گیم کارت گرافیکه ولی خواستم یک cpu خوب هم در کنارش بگیرم که بیشتر از همون800-700 نمیخام هزینه کنم.
والا سایتهایی که خوندم رو یادم نیست یکیش توی همین بازی سنتر خودمون بود البته 8150 رو تست کرده بود!!! حالا در کل شما چه پیشنهادی دارین با دلیل بگین؟؟

ببین برادر، مسئله به این سر راستی و سادگی نیست که بگیم کدوم خوبه 100% و همیشه! به نظر من اول قیمت مهمه. باید ببینی چقدر پول می دی و چقدر آش می خوری. در کل بله معماری اینتل قوی تره، ولی یه مسئله رو که من متوجه شدم توی بازی هایی که multi core هستن AMD خیلی خوب عمل میکنه. توی Tom`s hardware بود فکر کنم خوندم که cpu های amd حالا که داریم می ریم به سمت multicore خیلی خوب عمل می کنن، مثلا این رو ببین:
CPU_01.png

اختلاف 8350 با i7 4960x که حدودا 1000 دلار قیمت داره فقط دو فریم هست! ولی باز هم این مسئله به خود بازی بر میگرده که تا چه حد optimize شده باشه. مثلا این رو ببین:

CPU_03.png

حالا مقایسه کن با اونی که این دوستمون گذاشته! به نظر من اول ببین از اینتل و amd کدوم مدل هاشون به بودجه ات میخوره بعد مقایسه کن. اگر هم دیدی که دو تا هستن تو یه رنج قیمت ولی اختلاف چندانی ندارن با هم اونی که ارزونتر هست رو بگیر. VGA چی می خوای بگیری؟

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
ممنون آقای aiat- gamer ؛؛؛ منم از تقریبا یک سال پیش که تحقیق کردم در مورد پردازنده های اینتل و amd به این نتیجه رسیدم در حال حاضر به نسبت قیمت به کارایی 8350 واقعا عالیه ولی تقریبا همین یکی دو هفته پیش بود که یک سری مطالب رو توی سایتهای مختلف خوندم یکم در مورد پردازندهای amd دو دل شدم با این حال گذرمون به اینجا افتاد گفتم از شما ها هم یک راهنمایی بگیریم باز بهتره ؛؛ در ضمن من از رم با باس بالا هم میخام استفاده کنم 1800 به بالا که باز نظرم میره به سمت amd!!!!! من داش میخوام این vga رو بخرم asus gtx 650 ti boost oc نظرت چیه؟ اونقدری نمیخام پول بند pc کنم! چون هم ps3 دارم و انشال... باز اگه بشه یک ps4 بخرم!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
درود
1.دوستان سوئیچ چنده؟از همینایی که میشه دوتا سیستم رو همزمان بهش وصل کرد
موس و کیبرد و مانیتور بهش وصل میکنن و فقط با اسکورلوک بین سیستم ها سوئیچ میکنن
2.اگر از DVB هم اطلاعی دارید ممنون میشم بگید الان دانلود باهاشون به صرفه هست یا خیر؟
اگر به صرفه هست لطفا یک مدل خوب اینترنال معرفی کنید .
سپاس

این سوییچ رو KVM Switch می نامند، بسته به تعداد خروجیها ، مدل و برند از 60 تومن به بالا هست
2-اینجا نباید راجع بهش صحبت کرد، عیبه! ، حکم ویدیوی زمان 25 سال پیش رو داره!

دوستان من میخام سیستمم رو ارتقا بدم.
تا حدود 1300 میخام هزینه کنم. نظرتون در مورد این قطعات چیه ؟
CPU = AMD A6-3500 Llano 2.1GHz Socket FM1
MB = GIGABYTE - A75M-D2H
RAM = CORSAIR - 4GB - 1600
VGA = ASUS - GeForce GTX 650 Ti - 2 GB / OC

مدلهای جایگزین بهتری پیشنهاد میشه ؟

انتخابهای خوبی هست، چون بودجه ی شما خیلی محدوده و دیگه بهتر از این نمیشه چیزی توصیه کرد.

منظورتون اينه؟

قيمتش چنده؟ با قيمتي كه تو سايت‌هاي بيروني حدود 100$ درج شده اينجا نبايد زير 450ت باشه.
توصيه‌ي مناسب و معقولي هست. البته پيشنهاد شما حسن‌ش به اينه كه اين كارت رو مي تونم به عنوان يه آپشن در نظر بگيرم. در صورتيكه از صداي مادربورد راضي نباشم مي‌تونم اين رو تهيه كنم.
يه سوال ديگه.
با نصب چنين كارت هايي روي سيستم كارت صداي انبورد غيرفعال ميشه؟ يا به كارش ادامه ميده؟ يا بايد به صورت دستي غيرفعال بشه؟

بله ، همینه،
حدود 450 تومن هست اگر باشه
صدای آنبورد رو باید از بایوس مادربرد غیرفعال کنید.

سلام خدمت دوستان

پردازنده که به تنهایی نمی تونه کار کنه، مجموعه ی CPU,M/B و RAM رو باید در نظر گرفت.
با 800 تومن انتخاب اول بدون شک Core i5 4670K هست و بعد هم با 100 تومن بالاتر 3770K

ممنون آقای aiat- gamer ؛؛؛ منم از تقریبا یک سال پیش که تحقیق کردم در مورد پردازنده های اینتل و amd به این نتیجه رسیدم در حال حاضر به نسبت قیمت به کارایی 8350 واقعا عالیه ولی تقریبا همین یکی دو هفته پیش بود که یک سری مطالب رو توی سایتهای مختلف خوندم یکم در مورد پردازندهای amd دو دل شدم با این حال گذرمون به اینجا افتاد گفتم از شما ها هم یک راهنمایی بگیریم باز بهتره ؛؛ در ضمن من از رم با باس بالا هم میخام استفاده کنم 1800 به بالا که باز نظرم میره به سمت amd!!!!! من داش میخوام این vga رو بخرم asus gtx 650 ti boost oc نظرت چیه؟ اونقدری نمیخام پول بند pc کنم! چون هم ps3 دارم و انشال... باز اگه بشه یک ps4 بخرم!!

شما بودجه ی کلی رو بگو بشه نظر داد در مورد خرید، همینطوری نمیشه روی کارایی پردازنده صحبت کرد.

اگر بودجتون کم باشه بجای AMD 8350 پردازنده ی Core i3 3220 توصیه میشه و اگر بودجتون برسه که خب Core i5 انتخاب اول هست. حسن این پلاتفرم اینه که بعدا به مدلهای بالاتر قابل ارتقا هستن، در حالی که پردازنده های AMD تا همین جا هم از آخرین توان معماریشون دارن استفاده می کنن.

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
والا آقا فرشید من تقریبا 2500 فقط برا کیس دارم بقیه هم باز انشاا... پول دستمون بیاد ارتقا میدیم..الان یک کیس ترمالتیک و یک فن سی پی یو ترمالتیک فریو دارم کارت گرافیک رو هم بعدا خریداری میکنم حالا به قول معروف میشه با رم 4 گیگ با باس 1866 ساخت چون بعدا باز میشه یک ماژول دیگه بگیری بندازی کنارش ولی برا سی پی یو یکم هزینه میره بالا اگه بخوای تعویضش کنی با یک مدل بهتر!!! میشه بگید چرا cpu های اینتل رو فقط پیشنهاد میدین؟؟؟؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat

می گم داداش اینقدر انتخاب سرراست نیست متاسفانه. من کلا نظرم اینه که ببین core i5 و 8350 دقیقا چند هستن، بعد می شه بررسی کرد دید کدوم رو بگیری بهتر هست. در مورد vga هم چند هست قیمتش؟ همیشه به نظر من تو قیمتی که داری همه انتخاب هات رو بذار کنار هم ببین کدوم بهتر کار میده بهت. اصلا یه چیزی، ببین کل پولی که می خوای بذاری واسه این دو تا چنده؟

دلیل اینکه هم که دوستان فقط سراغ اینتل می رن اینه که در کل بهتر از amd هست ولی من اعتقاد راسخ دارم که توی نسل بعد amd خوب می تونه بیاد وسط! همین الان شما 8350 بگیری حالا حالا ها جواب خواهد داد و سری بعدی amd هم بعید می دونم از اون جوری که الان هستن بد تر کار کنن و بمونی توش!

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
می گم داداش اینقدر انتخاب سرراست نیست متاسفانه. من کلا نظرم اینه که ببین core i5 و 8350 دقیقا چند هستن، بعد می شه بررسی کرد دید کدوم رو بگیری بهتر هست. در مورد vga هم چند هست قیمتش؟ همیشه به نظر من تو قیمتی که داری همه انتخاب هات رو بذار کنار هم ببین کدوم بهتر کار میده بهت. اصلا یه چیزی، ببین کل پولی که می خوای بذاری واسه این دو تا چنده؟

دلیل اینکه هم که دوستان فقط سراغ اینتل می رن اینه که در کل بهتر از amd هست ولی من اعتقاد راسخ دارم که توی نسل بعد amd خوب می تونه بیاد وسط! همین الان شما 8350 بگیری حالا حالا ها جواب خواهد داد و سری بعدی amd هم بعید می دونم از اون جوری که الان هستن بد تر کار کنن و بمونی توش!

در مورد قیمت 8350 تقزیبا 650 یا 20 بالاتره یا کمتره!! core i5 ها هم که یک عالمه سری دارن که فک کنم از 500 شروع بشه تا 1 م بعضی مدلاش!!! کارت گرافیک هم بهترین هست توی قیمت تقریبا 600 حالا اونم 50 بالاتر (192 بیت ؛؛؛2 گیگ gddr5 بقیشم که الان حضور ذهن ندارم) ولی توی این قیمت این مدل عالی هستش؛؛؛ برا کیس تقریبا 2500(خود قاب کیس و فن سی پی یو رو دارم) برا مانیتور تقریبا 2 م و برا کارت گرافیک هم همون آخرش 700...
مرسی از این که پاسخ میدی

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
در مورد قیمت 8350 تقزیبا 650 یا 20 بالاتره یا کمتره!! core i5 ها هم که یک عالمه سری دارن که فک کنم از 500 شروع بشه تا 1 م بعضی مدلاش!!! کارت گرافیک هم بهترین هست توی قیمت تقریبا 600 حالا اونم 50 بالاتر (192 بیت ؛؛؛2 گیگ gddr5 بقیشم که الان حضور ذهن ندارم) ولی توی این قیمت این مدل عالی هستش؛؛؛ برا کیس تقریبا 2500(خود قاب کیس و فن سی پی یو رو دارم) برا مانیتور تقریبا 2 م و برا کارت گرافیک هم همون آخرش 700...
مرسی از این که پاسخ میدی

خوبه، برو یه کاری کن، دقیق در بیار با اون قیمت i5 کدوم مدلش هست بعد میشه مقایسه کرد. من فکر کنم در کل 8350 بهتر باشه تو این رنج قیمت ولی باز مطمئن شی بهتره. در مورد VGA هم راستش من خیلی خبر ندارم ببینم تو اون رنج چی هست، آمار گرفتی ببینی amd چی داره؟

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
خوبه، برو یه کاری کن، دقیق در بیار با اون قیمت i5 کدوم مدلش هست بعد میشه مقایسه کرد. من فکر کنم در کل 8350 بهتر باشه تو این رنج قیمت ولی باز مطمئن شی بهتره. در مورد VGA هم راستش من خیلی خبر ندارم ببینم تو اون رنج چی هست، آمار گرفتی ببینی amd چی داره؟

راستش نه آمار VGA های amd رو نگرفتم...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
والا آقا فرشید من تقریبا 2500 فقط برا کیس دارم بقیه هم باز انشاا... پول دستمون بیاد ارتقا میدیم..الان یک کیس ترمالتیک و یک فن سی پی یو ترمالتیک فریو دارم کارت گرافیک رو هم بعدا خریداری میکنم حالا به قول معروف میشه با رم 4 گیگ با باس 1866 ساخت چون بعدا باز میشه یک ماژول دیگه بگیری بندازی کنارش ولی برا سی پی یو یکم هزینه میره بالا اگه بخوای تعویضش کنی با یک مدل بهتر!!! میشه بگید چرا cpu های اینتل رو فقط پیشنهاد میدین؟؟؟؟

من متوجه نشدم 2500 بالاخره برای چه قطعاتی هست، لطفا دقیقتر بگید

در مورد پردازنده هم دیگه بحث رو محاوره ای و چت مانند کردید ، وگرنه تا صبح باید بحث کنیم اینجوری!
من گفتم که یا Core i3 3220 برای بودجه ی محدود، یا Core i5 ، شما هر مدلیشو از نسل جدید بگیری، کمترین سرعتش هم باشه باز از 8350 در کل سرتره،

فعلا تعداد بازیهایی که 8350 در اونها از پردازنده های Core i5 سریعتر باشه انگشت شمار هست، یا همرده ی Core i3 ظاهر شده و یا در رده ی Core i5 ها، فقط در بازیهای 8 نخی و سنگین مثل بتل 4 هست که پردازنده ی 8350 کمی از Core i5 ها سریعتر هست. با توجه به حرارت و مصرف زیاد 8350 میشه نتیجه گرفت خریدش مزیتی نداره.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر