مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
نروژ هستم برادر
کلن کشور گرونیه!
حدودا چقدر قیمتش باید باشه؟
اگه خیلی گرون داره درمیاد برم ببینم ebay چجوریه

ممنون

Sent from my HTC One using Tapatalk

آره داداش در جریان اونجا هستم چقدر گرون بازاره! منم فنلاندم جزو گرون هاس ولی نه به گرونیه نروژ. ببین به نظر من شما بیا ebay رو چک کن، مخصوصا تو آلمان هستن که سیستم کامل میبندن قیمتش هم خوب درمیاد. الان این لینک رو ببین:
geforce 770 pc | eBay

من زدم geforce 770 pc. هر کدوم از این فروشنده ها کلی مدل دیگه هم دارن، می تونی بهشون بگی قطعه ای که می خوای بذارن واست اگر از اون چیزی که لیست کردن خوشت نمیاد و قیمتش رو بهت بگن.
این یکی رو هم چک کن:
3770K, 4770K items in Shop-Digicom24 store on eBay!
سمت چپ پایین طبق انواع cpu سیستم ها رو لیست کرده. این یارو کیس های خیلی خوشکلی داره!
به جز اینا از amazon uk هم میتونی بگیری قطعه قطعه اگه دوست داری ولی به نظر من از همون ebay ها بگیر که کل سیستم رو آماده بهت بدن و دیگه نخوای سر همش کنی.
در کل من همین فنلاند رفتم مغازه کارت 770 قیمت کردم حدود 150 یورو از اونی که تو سایت ها دیده بودم گرونتر گفت دهن سرویس!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
نظرتون راجب این سیستم چیه ؟ مشکلی نداره ؟
قیمت تک تک قطعات هم بدید ممنون میشم .
Asus B85-Plus
Asus 760 GTX DC2
Intel Core i5 4570
Corsair 2*4Gb 1600 Vengeance
Seagate 1 TB 7200 barracuda
Green X7
Green 650 W

اینم جواب بدید ممنون میشم .

اینم خوبه و مشکلی نداره،

سلام.
یه سیستم میخواستم(با مانیتور و کیبورد و موس و اسپیکر و....)دور و بر 2-3تومن.
اگه میشه یه پیشنهاد واسه 2تومن بدید و یکی واسه 3تومن.
ممنون...:x

این سیستم با 3 تومن:

CPU:Core i3 3220
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GTX 650Ti BOOST
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:MAGNUM2
MONITOR: SAMSUNG 20A315

اینم با 2 تومن فقط کیس، نمیشه با مخلفاتش 2 تومن بست و چیز مناسبی برای بازی هم باشه:

CPU:Core i3 3210
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:AMD 7770 DDR5
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

فقط سوال: چرا همه از این کیس ها میگیرن؟! اصلا قیافه ندارن!

قیافه سلیقه ای هست، مهم کیفیته که دارن و تولید EverCool و سفارشی هم هستن.

این 770 ها نمیخوان ارزون بشن؟

هنوز که سری جدید به بازار ما نرسیدن که ببینیم ارزون میشن اصلا یا نه

ممنون از راهنمایی دوستان
اون سیستمی که گفتین ۷۹۰۰ دقیقا اینه؟
Intel Core i7-4770K Processor
Socket-LGA1150, Quad Core, 3.5GHz, 8MB, 84W, HD4600, Boxed w/fan, Haswell

Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 8GB CL8
Kit w/2x 4GB XMS3 modules, CL8-8-8-24, 1.5V, Vengeance Heatspreader, 240

ASUS Z87-PRO, Socket-1150
ATX, Z87, DDR3, 3xPCIe-x16, SLI/CFX, VGA, DVI, HDMI, DP, WiFi, BT, Haswell

ASUS GeForce GTX 770 2GB PhysX CUDA
DirectCU II OC, with Assassin's Creed IV, Splinter Cell, Batman Arkham Origins

Seagate Barracuda® 1TB
SATA 6Gb/s (SATA 3.0), 64MB Cache, 7200RPM, 3.5"

Samsung SSD 840 PROSeries 128GB 2.5" OEM
Basic Kit, MDX controller, 530/390MB/s Read/write

Samsung DVD Writer, SH-224DB
SATA, DVD±R: 24x, DVD±R DL: 8x, CD-R: 48x, Retail, Ivory/Black/Silver

Silver Power SP-S850M 850W PSU
ATX 12V V2.3, 80 Plus Bronze, Modular, 4x 6+2pin PCIe, 8x SATA, 5x Molex

CM Storm Trooper Gaming Big Tower Sort
Vifter: 2x 120mm Front, 1x 200mm Topp, 1x 140mm Bak, M/XL-ATX, USB 3.0, Vindu

اینجا گرین موجود نیست
برا همین دوتا آخریا فرق میکنن
قیمتش اینجا حدودا ۷۵۰۰۰۰۰ در میاد
بعد یه سوال دیگم داشتم
این سیستم توانایی اجرای همه ی بازیهای موجود در بازار رو داره؟
یا مثلا بازی مثل واچ داگز رو خوب اجرا میکنه؟
اگر وقت داشتین به این سوالمم جواب بدین خیلی ممنون میشم
Ssd وجودش لازمه؟
بازم ممنون
Sent from my iPad using Tapatalk HD

بله، همینه
توانایی اجرای همه ی بازیها رو با تنظیمات بالا( نه الزاما با آخرین تنظیمات و 60 فریم!) داره
وجود SSD هم برای داشتن یه سیستم فرز و چابک و بدون تاخیر در کانفیگ های بالا مثل سیستم شما بسیار تاثیرگذار هست.

دوستان دوتا 7970 بهتره یا یک دونه 780 3 گیگ ؟

cpu هم اینتل هست

سرعت خطی دوتا 7970 با هم بالاتر هست، اما بخاطر ترکیب دوکارتی CF و اینکه ممکنه در بعضی بازیها به موقع یا خوب پشتیبانی نشه انتخاب بین مزایا و معایب معمولا خیلی بدون تردید نیست.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
توانایی اجرای همه ی بازیها رو با تنظیمات بالا( نه الزاما با آخرین تنظیمات و 60 فریم!) داره
وجود SSD هم برای داشتن یه سیستم فرز و چابک و بدون تاخیر در کانفیگ های بالا مثل سیستم شما بسیار تاثیرگذار هست.

ولی اینجوری که من متوجه شدم باید سیستم عامل و مثلا بازی ها توی همون ssd باشند، درسته؟ اگه اینجوریه 128 گیگ فکر کنم کم باشه...

al1ren

کاربر سایت
Apr 14, 2009
201
بله، همینه
ممنون از اطلاعاتت
عزیز چیشو بهتر بگیرم با آخرین تنظیمات اجرا میشه؟
ما که داریم انقدر خرج میکنیم
اینم روش!

آره داداش در جریان اونجا هستم چقدر گرون بازاره! منم فنلاندم جزو گرون هاس ولی نه به گرونیه نروژ. ببین به نظر من شما بیا ebay رو چک کن، مخصوصا تو آلمان هستن که سیستم کامل میبندن قیمتش هم خوب درمیاد. الان این لینک رو ببین:
geforce 770 pc | eBay

من زدم geforce 770 pc. هر کدوم از این فروشنده ها کلی مدل دیگه هم دارن، می تونی بهشون بگی قطعه ای که می خوای بذارن واست اگر از اون چیزی که لیست کردن خوشت نمیاد و قیمتش رو بهت بگن.
این یکی رو هم چک کن:
3770K, 4770K items in Shop-Digicom24 store on eBay!
سمت چپ پایین طبق انواع cpu سیستم ها رو لیست کرده. این یارو کیس های خیلی خوشکلی داره!
به جز اینا از amazon uk هم میتونی بگیری قطعه قطعه اگه دوست داری ولی به نظر من از همون ebay ها بگیر که کل سیستم رو آماده بهت بدن و دیگه نخوای سر همش کنی.
در کل من همین فنلاند رفتم مغازه کارت 770 قیمت کردم حدود 150 یورو از اونی که تو سایت ها دیده بودم گرونتر گفت دهن سرویس!

دست گلت درد نکنه
اطلاعاتت خیلی به دردم خورد
ولی همونطور که قبلا گفته بودم در زمینه ی قطعات پی سی خیلی پرتم
یعنی هیچ آشنایی ندارم و دقیقا میخوام اون چیزی که شما اساتید میگینو بخرم!
بعد یه نکته ای
شما دقت کردی اینایی که نوشتم بعضیاش دوتا بود؟
یعنی دوتا گرافیک ۲ گیگ و دوتا رم ۸ گیگ
(البته طبق نظر دوستان بود)
این طرفا کاری داشتی بگو؛-)

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ممنون از اطلاعاتت
اینم روش!

دست گلت درد نکنه
اطلاعاتت خیلی به دردم خورد
ولی همونطور که قبلا گفته بودم در زمینه ی قطعات پی سی خیلی پرتم
یعنی هیچ آشنایی ندارم و دقیقا میخوام اون چیزی که شما اساتید میگینو بخرم!
بعد یه نکته ای
شما دقت کردی اینایی که نوشتم بعضیاش دوتا بود؟
یعنی دوتا گرافیک ۲ گیگ و دوتا رم ۸ گیگ
(البته طبق نظر دوستان بود)
این طرفا کاری داشتی بگو؛-)

والا cpu رو دوتایی زدی! در کل با دو تا گرافیک فکر کنم قیمتی که گفتی خوب باشه. به نظر من باز هم با ebay چک کن. در مورد اینکه اطلاع نداری هم زیاد مهم نیست، میتونی به یارو بگی چی میخوای اون هم میذاره واست، من خودم گرافیک، رم و مادربرد رو خودم بهش گفتم چی بذاره.
به نظر من دو تا گرافیک نذار، همین الان با یه 770 میتونی همه چیز رو (به جز مثلا Crysis 3 که کلا un-normale!) رو خوب بازی کنی. پول رو نگه دار، 1 2 سال دیگه بذار روی همین گرافیک جدید ترین مدل که میاد بگیر. در مورد رم هم به نظر من 1 دونه بگیر، سال دیگه نیاز داشتی یکی دیگه، تا اون موقع ارزونتر شده. الان بازی نیست که بالاتر از 6 گیگ رم بخواد تا 1 سال دیگه هم حداکثر می رسن به 8 گیگ. در مورد هارد ssd هم این رو بدون که باید windows و بازی هات توی درایو ssd باشن. با توجه به اینکه اکثر بازی ها بین 20-50 گیگ فضا نیاز دارن به مشکل بر میخوری مگه اینکه بالاتر از 128 بگیری که قیمت وحشتناکی داره. من اعتقاد دارم که هنر نیست بیایی خرج خدا کنی واسه pc gaming، مهم اینه که پولت رو درست خرج کنی و خرج اضافه رو دست خودت نذاری!
راستی اگر میتونی از Case های Aercool بگیر. هم کیفیت خوبی دارن و هم خیلی خوشگلن! این یکی رو ببین:
Aerocool PGS SyclonII Black Edition

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ولی اینجوری که من متوجه شدم باید سیستم عامل و مثلا بازی ها توی همون ssd باشند، درسته؟ اگه اینجوریه 128 گیگ فکر کنم کم باشه...

فقط سیستم عامل باید روی SSD باشه، بازیها اونقدر حجمشون بالاست که ارزش نداره روی SSD نصب بشن، اگرم بشن مزیت خاصی بجز لودینگ سریعتر نخواهد داشت.

مانیتورهای IPS برای گیم مناسب هستن؟مزیتشون نسبت به مانیتورهای معمولی چیه؟
نظرتون در مورد این مانیتور چیه؟
VX239H - Monitors & Projectors - ASUS

خیر، IPS ها هنوز برای بازی مناسب نیستن، مزیتشون رنگهای طبیعی تر و زاویه ی دید بهتر هست. این مدل البته کیفیت بالایی داره و سرعت پاسخگویی اون هم در حد قابل قبولی هست، بنابراین در نبود مدلهای ججدیدتر می تونه انتخاب خوبی باشه.

سلام دوستان کسی نمیدونه از کجا میشه مانیتور ASUS MX239H گیر آورد ؟

این مدل فعلا توی بازار ما موجود نیست.

ممنون از اطلاعاتت
اینم روش!

مهمترین قطعه کارت گرافیک هست، برای راندمان بهتر یا به 780 تبدیلش کن یا همون دوتا GTX 770 خوبه

در مورد دوتایی های دیگه، رم هم اتفاقا حتما باید دوتایی باشه، ولی برای CPU اصلا روی PC دوتایی نداریم!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
فقط سیستم عامل باید روی SSD باشه، بازیها اونقدر حجمشون بالاست که ارزش نداره روی SSD نصب بشن، اگرم بشن مزیت خاصی بجز لودینگ سریعتر نخواهد داشت.

خب منم همین رو میگم، اگر کسی بخواد از سرعت بالای ssd استفاده کنه توی بازی ها، باید همون جا نصب بشن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خب منم همین رو میگم، اگر کسی بخواد از سرعت بالای ssd استفاده کنه توی بازی ها، باید همون جا نصب بشن.

ولی من گفتم فقط OS باید روی SSD باشه، حجم بالای بازیها که به سرعت SSD رو پر می کنن فقط یکی از دلایلش بود که گفتم بازیها رو لازم نیست روی SSD نصب کنیم، وگرنه دلایل دیگه ای هم داشت که مجال گفتنش نبود. مثلا روی 120 گیگ SSD چندتا بازی میشه نصب کرد قبل از پر شدن درایو؟!

عوامل فنی دیگه:

*Provisioning:
میانگین طول عمر تراشه های NAND FLASH که با تعداد چرخه های خواندن و نوشتن اون قبل از خراب شدن مرتبط هست، یعنی اگر دفعات بسیار زیادی مرتب SSD رو پر و خال کنیم به همون نسبت هم طول عمر قطعه کاهش پیدا می کنه،( صحبت سر 5 سال و بالاتر هست!)
با این تعبیر، نصب و پاک کردن مکرر بازیها روی SSD خیلی منفعت آور نیست، مگر به یکی دو عنوان خاص و تاپ محدود بشه که مدتها هم باقی بمونه، اما برای سیستم عامل چون نیازی به تغییر و نصب مکرر اون نیست این ایراد وجود نداره.

*الگوریتم های بهینه سازی سرعت و TRIM در SSD ها:

بدلیل ساختاری که در عملیات I/O در SSD ها استفاده شده، اگر حجم داده ی SSD بیش از نصف اون شده باشه( ظرفیت خالیش کمتر از نصف باشه) احتمال کاهش سرعت عملیات خواندن و نوشتنش بیشتر میشه و هر چه پر تر بشه ممکنه سرعتش هم کمتر بشه. این خصیصه در SSD های دارای کنترلر SANDFORCE بیشتر مشهود هست.

بنابراین همیشه سعی کنید نیمی از حجم SSD رو خالی نگه دارید. بازم یعنی فقط OS رو نصب کنید روی اون.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
به نظر من اگه استراتژی باز هستین یه SSD بگیرین که هم OS و هم Total War: Rome 2 توش جا بشه:-"

- - -ویرایش - - -

فکر میکنید الان این مدل رم رو چند بخرن؟ دو تا ماژول، dual channel، گارانتی هم باید تموم شده باشه.

Corsair XMS3 DDR3 4GB (2x2gb) 1600mhz C9

ممنون :)
مگه رم ها گارانتی مادامالعمر ندارن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اگه بخوام گرافیک gtx 580 رو بفروشم بره چه کارت گرافیک بهتری میتونم بخرم با فرض این که 400-500 تومن هم بزارم روی پول فروش 580

می تونی GTX 760 برداری، البته نسبت به کارت خودت فقط حدود 20 تا 30 درصد قویتر میشه، یه 670 اور شده هم انتخاب خوبی میشه و کمتر درمیاد.

فکر میکنید الان این مدل رم رو چند بخرن؟ دو تا ماژول، dual channel، گارانتی هم باید تموم شده باشه.

Corsair XMS3 DDR3 4GB (2x2gb) 1600mhz C9

ممنون :)

میشه حدود 130 تومن قیمت گذاشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر