مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام خدمت دوستان.بنده یه سیستمی دارم که میخوام بفروشم بجاش لپتاپ بگیرم.میخواستم ازتون قیمت تقریبی بگیرم.مشخصات سیستم:
motherboard : foxconn p43ap F1
CPU : INTEL E5700 LGA775
VGA : XFX ATI RADEON HD 6770 1GB GDDR5
RAM : 2*2GB 1333 KINGMAX
POWER : GREEN GP530A-EU
MONITOR : LG W2253TQ
CASE : PASCAL
SPEAKER : MICROLAB M663 (eNOD) 2+1 system
DVD WRITER : PIONEER DVR-S19FXV
ALL IN 1 INTERNAL CARD READER
KEYBOARD : FARASSOO
DIAL-UP MODEM
موس , مودم ADSL و هارد رو احتمال خیلی زیاد نفروشم به همین خاطر این سه تا رو قیمت جداگانه بدید:
MOUSE : A4 TECH XL-750BF (2500 DPI
HDD : SEGATE 2TB
ADSL MODEM : TP-LINK TD-8810
فکر نکنم چیزی مونده باشه ولی اگه هست بگین.سوالی بود در خدمتم.
با تشکر از دوستانی که کمک میکنن.

کیس و لوازم داخلش رو می تونید حدود 700 تومن قیمت بزارید و مانیتور هم حدود 350 تومن
موس هم 20 ، هارد 200 تومن و مودم هم 20 تومن قیمت تقریبی دارن.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
با سلام خدمت دوستان میخواستم راهنمایی کنید با قیمت حدود 1.700 یک کیس میخوام بخرم برا بازی ولی الان گرافیک نمیخوام بخرم و این قیمت فقط برا کیس بدون گرافیک هست اگه ممکنه یه سیستم پیشنهادی معرفی کنید.
با تشکر

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
دوستان یه سوال
من 2تا ماژول رم Xms3 2*2 دارم که میشه 4 گیگ رم .و رم ها رو به صورت دوال انداختم
حالا میخوام 4 گیگ دیگه اضافه کنم ولی متاسفانه از این سری رم ها دیگه تو بازار نیست
حالا می تونم یه ماژل 4 گیگ تنها از سری XMs3 بندازم کنارشون؟ یعنی کلا میشه 3تا ماژول 2*2*4

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام خدمت دوستان میخواستم راهنمایی کنید با قیمت حدود 1.700 یک کیس میخوام بخرم برا بازی ولی الان گرافیک نمیخوام بخرم و این قیمت فقط برا کیس بدون گرافیک هست اگه ممکنه یه سیستم پیشنهادی معرفی کنید.
با تشکر

CPU:INTEL COre i5 4430
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS B85-PLUS
HDD: SEAGATE 1TB
ODD:SAMSUNG 24X
POWER: GREEN 600W
CASE: GREEN MAGNUM2

حدود 1840 میشه اینا، دیگه کمتر از اینا برندار

دوستان یه سوال
من 2تا ماژول رم Xms3 2*2 دارم که میشه 4 گیگ رم .و رم ها رو به صورت دوال انداختم
حالا میخوام 4 گیگ دیگه اضافه کنم ولی متاسفانه از این سری رم ها دیگه تو بازار نیست
حالا می تونم یه ماژل 4 گیگ تنها از سری XMs3 بندازم کنارشون؟ یعنی کلا میشه 3تا ماژول 2*2*4

نه عزیز، تعداد ماجولهات باید زوج باشه و ماجولهات هم یک مدل باشن، نباید یه 4 گیگ تکی کنارشون بزاری چون از حالت دو کانالی در میاد.

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
CPU:INTEL COre i5 4430
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS B85-PLUS
HDD: SEAGATE 1TB
ODD:SAMSUNG 24X
POWER: GREEN 600W
CASE: GREEN MAGNUM2

حدود 1840 میشه اینا، دیگه کمتر از اینا برندار

نه عزیز، تعداد ماجولهات باید زوج باشه و ماجولهات هم یک مدل باشن، نباید یه 4 گیگ تکی کنارشون بزاری چون از حالت دو کانالی در میاد.

فرشید جان به نظر شما چه کار کنم ؟

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
سلام.میخوام این سیستم رو بگیرم لطفا نظرتون رو بگین که چقدر با هم مچ هست..اهل اور نیستم،اولویتم گیم با مانیتور 1920*1080 هست(مانیتور دارم)و بعد کارهای روزانه مثل نت،فیلم،کارهای دانشجوی(تحقیقات و آفیس).
cpu:core i7 3770
vga:Gigabyte GTX 760 OC WindForce 3X 2GB
MSI GTX 760 OC
power:Green EU Series GP600A-EU
mainboard:
MSI Z77A-G43 Gaming
ram:Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single
HDD 1TRA SEEGATE(اینو دارم)
چندتا نکته:اولی اینکه من کیس ایکس 6 گرین دارم و این قطعات از لحاظ فضا مشکلی ندارن؟
دوم اینکه من دو مدل کارت گرافیک رو انتخاب کردم و به نظرتون کدوم بهتره؟
سوم اینکه یک رم 1600 4گیگ دارم و میخوام این 8 گیگ رو هم اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد؟
و چهارم اینکه اگر زمانی بخوام ssd و واتر کولینگ اضافه کنم این پاور هنوز مناسب هست یا نه؟؟

هرجا مشکلی هست بفرمائید و قطعه مناسب رو پبشنهاد کنید.ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان به نظر شما چه کار کنم ؟

گفتم دیگه، یا اینا رو بفروش همه رو مثل هم بخر، یا مثل همینا پیدا کن بزار کنار قبلیا، توی بازار بگردی هست.

سلام.میخوام این سیستم رو بگیرم لطفا نظرتون رو بگین که چقدر با هم مچ هست..اهل اور نیستم،اولویتم گیم با مانیتور 1920*1080 هست(مانیتور دارم)و بعد کارهای روزانه مثل نت،فیلم،کارهای دانشجوی(تحقیقات و آفیس).
cpu:core i7 3770
vga:Gigabyte GTX 760 OC WindForce 3X 2GB
MSI GTX 760 OC
power:Green EU Series GP600A-EU
mainboard:
MSI Z77A-G43 Gaming
ram:Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single
HDD 1TRA SEEGATE(اینو دارم)
چندتا نکته:اولی اینکه من کیس ایکس 6 گرین دارم و این قطعات از لحاظ فضا مشکلی ندارن؟
دوم اینکه من دو مدل کارت گرافیک رو انتخاب کردم و به نظرتون کدوم بهتره؟
سوم اینکه یک رم 1600 4گیگ دارم و میخوام این 8 گیگ رو هم اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد؟
و چهارم اینکه اگر زمانی بخوام ssd و واتر کولینگ اضافه کنم این پاور هنوز مناسب هست یا نه؟؟

هرجا مشکلی هست بفرمائید و قطعه مناسب رو پبشنهاد کنید.ممنون

قطعات خوبه، اما میشد بجای 3770 یه 3570 بگیری و کارت گرافیکت رو 770 بکنی، چون HD بازی می کنی هر چی کارتت قویتر باشه بهتره
از اون دو مدل هر دو خوبن؛ مدل GIGA کم صداتر هست .

رم رو هم اصلا نباید تکی بندازی، دوتا ماجول 4 گیگی بخر یا دوتا 8 گیگی. رم های سیستم نباید از نظر ظرفیت و مدل فرق کنن، بنابراین یا 4 گیگی رو بفروش یا یکی دیگه بزار کنارش که مثل خودش باشه بشه 8 گیگ، دوست بالایی هم همین مشکل رو داره.

SSD و واتر کولینگ مصرفی ندارن که نگرانشون باشی.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
خواهش
خوب با توجه به مشخصات قطعات فعلی ، نه ارزش ارتقاء نداره !
چیزی که برای شما ارزش خرید داشته باشه حداقل 350 تومن بودجه بالاتر میخواد اینجوری تفاوت به نوعی محسوس و قابل توجه میشه.

میشه با همین بودجه هم پیشنهاد بدهید ؟
یعنی حداکثر 1400 برای سی پی یو ورم و مادربورد ؟

ممنون

mrhdir

کاربر سایت
Feb 8, 2013
77
نام
مهدی
سلام عزیزان
من در حال حاضر ps3 دارم و به فکر فروششم و خیلی دوست داشتم یه ps4 بعد که اومد بخرم ولی دیدم همین ps3 4 سال بعد اومدنش تازه هک شد یا الان حتی هکرا نتونستن کاری برا vita بکنن واسه همین میخوام پول ps3 و از این ور اونور یه pc خوب ببندم از اونور در کل کامپیتر برا من یه لذت دیگه ای داره
خودم که فکر میکنم همه چیم نیاز به ارتقاع داره حالا شما بگین چیارو اول ارتقاع بدم
Motherboard: Gigabyte P31-S3G :-&
RAM: 4GB DDR2,Frequency: 332 MHz ~x(
CPU: Intel Plentium E2200, Duel CPU 2.20GHz @-)
Graphic Card: Nvidia Gforce 9500 GT 1GB :((
اول از همه بهم گفتن که باید مادربودرتو عوض کنی برا کارتا و چیزای جدید اینو اول باید بگیرم چه مادربوردی خوبه که تا 4-5 سال دیگه خواستم باز ارتقا بدم کار بده ؟؟
من الان دارم سیستمم واسه بهترین حالت گرافیکی بتل فیلد مقایسه میکنم واسه اینکه سیستمی که میخواد فک کنم نسل بعدی باشه درسته؟؟
بعد گفته cpu 4 هسته ای میخواد چه قیمت درمیاد این cpu ??
و گرافیک هم گفته 3GB چه کارتی خوبه بگیرم؟؟ nvidia 760 خوبه ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟
دیگه همین

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
گفتم دیگه، یا اینا رو بفروش همه رو مثل هم بخر، یا مثل همینا پیدا کن بزار کنار قبلیا، توی بازار بگردی هست.

قطعات خوبه، اما میشد بجای 3770 یه 3570 بگیری و کارت گرافیکت رو 770 بکنی، چون HD بازی می کنی هر چی کارتت قویتر باشه بهتره
از اون دو مدل هر دو خوبن؛ مدل GIGA کم صداتر هست .

رم رو هم اصلا نباید تکی بندازی، دوتا ماجول 4 گیگی بخر یا دوتا 8 گیگی. رم های سیستم نباید از نظر ظرفیت و مدل فرق کنن، بنابراین یا 4 گیگی رو بفروش یا یکی دیگه بزار کنارش که مثل خودش باشه بشه 8 گیگ، دوست بالایی هم همین مشکل رو داره.

SSD و واتر کولینگ مصرفی ندارن که نگرانشون باشی.
ممنون عزیز فوقش همین سی پی یو ولی بودجه کارت گرافیک رو بالا میبرم.حالا چه رمی با چه باسی بندازم که گلوگاه ایجاد نشه؟؟؟؟پاور رو خیلی از دوستان گفتن ضعیفه.پاور چی بردارم؟واقعا ضعیفه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام عزیزان
من در حال حاضر ps3 دارم و به فکر فروششم و خیلی دوست داشتم یه ps4 بعد که اومد بخرم ولی دیدم همین ps3 4 سال بعد اومدنش تازه هک شد یا الان حتی هکرا نتونستن کاری برا vita بکنن واسه همین میخوام پول ps3 و از این ور اونور یه pc خوب ببندم از اونور در کل کامپیتر برا من یه لذت دیگه ای داره
خودم که فکر میکنم همه چیم نیاز به ارتقاع داره حالا شما بگین چیارو اول ارتقاع بدم
Motherboard: Gigabyte P31-S3G :-&
RAM: 4GB DDR2,Frequency: 332 MHz ~x(
CPU: Intel Plentium E2200, Duel CPU 2.20GHz @-)
Graphic Card: Nvidia Gforce 9500 GT 1GB :((
اول از همه بهم گفتن که باید مادربودرتو عوض کنی برا کارتا و چیزای جدید اینو اول باید بگیرم چه مادربوردی خوبه که تا 4-5 سال دیگه خواستم باز ارتقا بدم کار بده ؟؟
من الان دارم سیستمم واسه بهترین حالت گرافیکی بتل فیلد مقایسه میکنم واسه اینکه سیستمی که میخواد فک کنم نسل بعدی باشه درسته؟؟
بعد گفته cpu 4 هسته ای میخواد چه قیمت درمیاد این cpu ??
و گرافیک هم گفته 3GB چه کارتی خوبه بگیرم؟؟ nvidia 760 خوبه ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟
دیگه همین

متاسفانه تمام قطعات اصلی رو باید عوض کنی، هیچ قطعه ای روی سیستم شما به تنهایی قابل ارتقا نیست،مادربرد،پردازنده،رم، گرافیک و پاور باید همزمان عوض بشن، بستگی به بودجه ی مورد نظر شما داره که چه قطعاتی پیشنهاد بشه.
برای سیستمی مناسب با بتل 4 و بازیهای جدید باید حدود 2.5 تومن یا بیشتر برای قطعات اصلی هزینه کنید.

ممنون عزیز فوقش همین سی پی یو ولی بودجه کارت گرافیک رو بالا میبرم.حالا چه رمی با چه باسی بندازم که گلوگاه ایجاد نشه؟؟؟؟پاور رو خیلی از دوستان گفتن ضعیفه.پاور چی بردارم؟واقعا ضعیفه؟

رم هم از همون مدلی که خودتون لیست کردید یعنی CORSAIR VENGEANCE DDR3 1600 دو ماجول 4 گیگی یا دو ماجول 8 گیگی بخرید، رم برای بازیها به این راحتی گلوگاه نمیشه.
پاور هم کافیه اگر کارت 760 بگیید، اگر کارت 770 یا بالاتر بگیرید پاور رو هم باید به GREEN 650-OC یا بالاتر تغییر بدید.

siamak5561

کاربر سایت
May 28, 2006
73
نام
سیامک
سلام

دوستان کیس میخوام برای بازی البته هارد رو خودم دارم

گرافیک میخوام حتما GTX770 البته نمیدونم توی این رنج قیمت بهتر از 770 هم گیرم میاد یا نه؟!

پردازنده اگه بودجه اجاره بده 4770 اگه نه 4670 هردو بدون K

برای مین نمیخوام هزینه اضافی کنم چون اول اینکه SLI به کارم نمیاد دوم اهل اور نیستم. البته مین از ایسوس باشه.

رم 8 گیگ ولی خیلی نمیخوام هزینه کنم چون رم های گرون یشتر بدرد اور میخورن!

SSD هم نمیخوام

کیس هم یه چیز مناسب از گرین که خیلی هم گرون نشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

البته خودم این قطعات رو در نظر دارم!

پردازنده Intel Core™ i7-4770 Haswell
مادربورد ASUS H87-Pro
رم Gskill 8GB 4GBx2 1600MHz
پاور Power Green GP750-OC
کیس GREEN X3 GAMING
گرافیک ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

نظرات شما دوستان چیه؟

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سلام دوستان ، خب الان بودجه به صورت دقیق اومده دستم و میخواستم نظر بدین راجب قطعات گرافیک و رم و هارد که چی بر دارم .بودجه ی من 1 میلیون و 560-600 تومن هست دقیق یالاتر هم اصلا" راه نداره بدم این مبلغم با عرق ریختن به زور دراوردم :ی

تصمیم دارم 1 تومن (50 بالا مثلا") برای کارت گرافیک خرج کنم ، بهترین گرافیک تو این رنج قیمت (چه از AMD و چه Nvidia) چی هست ، نظر خودم بر ASUS GTX 660 Ti OC DCII 2GB GDDR5 هست میخواستم ببینم این مدل خوبه با این رنج قیمت؟بعد از نظر حافظه ، 1 گیگابایتی این مدل هم وجود داره؟قیمتش حدودا" چنده؟

در مورد رم هم حدود 300 میخوام خرج کنم ، نظر خودم روی یه Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single هست آیا این مدل خوبه؟مشکل دیگه اینه که من مادربردم دوال هست (برخلاف این که همه میگن تریپل هست اما تو دفترچش ذکر شده دوال) و میخواستم ببینم این بورد من رم های سینگل هم پشتیبانی میکنه؟

در مورد هارد هم یه WD Caviar Green 1 TB SATA HDD هست که با قیمت حدود 200 میشه گیراورد ، نظر دسوتان چیه ، مدل های 500 گیگی هم بود معرفی کنید بد نیست.

با تمام تفاسیر این نظر من برای سه قطعه بود ، اینجا یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که آیا برای سیستم من (اطلاعات کامل توی کنترل پنلم هست) یه پاور 585 وات مناسبه یا خیر؟

ممنون ، یا علی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

دوستان کیس میخوام برای بازی البته هارد رو خودم دارم

گرافیک میخوام حتما GTX770 البته نمیدونم توی این رنج قیمت بهتر از 770 هم گیرم میاد یا نه؟!

پردازنده اگه بودجه اجاره بده 4770 اگه نه 4670 هردو بدون K

برای مین نمیخوام هزینه اضافی کنم چون اول اینکه SLI به کارم نمیاد دوم اهل اور نیستم. البته مین از ایسوس باشه.

رم 8 گیگ ولی خیلی نمیخوام هزینه کنم چون رم های گرون یشتر بدرد اور میخورن!

SSD هم نمیخوام

کیس هم یه چیز مناسب از گرین که خیلی هم گرون نشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

البته خودم این قطعات رو در نظر دارم!

پردازنده Intel Core™ i7-4770 Haswell
مادربورد ASUS H87-Pro
رم Gskill 8GB 4GBx2 1600MHz
پاور Power Green GP750-OC
کیس GREEN X3 GAMING
گرافیک ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

نظرات شما دوستان چیه؟

قطعات مورد نظر خودت خوب هستن، فقط ضرورتی به خرید پردازنده ی 4770 نیست، 4670 هم کفایت می کنه، اگر تفاوت قیمتش رو با 500 تومن بیشتر برای کارت 780 هزینه می کردی راندمان بهتری توی بازی می گرفتی.

سلام دوستان ، خب الان بودجه به صورت دقیق اومده دستم و میخواستم نظر بدین راجب قطعات گرافیک و رم و هارد که چی بر دارم .بودجه ی من 1 میلیون و 560-600 تومن هست دقیق یالاتر هم اصلا" راه نداره بدم این مبلغم با عرق ریختن به زور دراوردم :ی

تصمیم دارم 1 تومن (50 بالا مثلا") برای کارت گرافیک خرج کنم ، بهترین گرافیک تو این رنج قیمت (چه از AMD و چه Nvidia) چی هست ، نظر خودم بر ASUS GTX 660 Ti OC DCII 2GB GDDR5 هست میخواستم ببینم این مدل خوبه با این رنج قیمت؟بعد از نظر حافظه ، 1 گیگابایتی این مدل هم وجود داره؟قیمتش حدودا" چنده؟

در مورد رم هم حدود 300 میخوام خرج کنم ، نظر خودم روی یه Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single هست آیا این مدل خوبه؟مشکل دیگه اینه که من مادربردم دوال هست (برخلاف این که همه میگن تریپل هست اما تو دفترچش ذکر شده دوال) و میخواستم ببینم این بورد من رم های سینگل هم پشتیبانی میکنه؟

در مورد هارد هم یه WD Caviar Green 1 TB SATA HDD هست که با قیمت حدود 200 میشه گیراورد ، نظر دسوتان چیه ، مدل های 500 گیگی هم بود معرفی کنید بد نیست.

با تمام تفاسیر این نظر من برای سه قطعه بود ، اینجا یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که آیا برای سیستم من (اطلاعات کامل توی کنترل پنلم هست) یه پاور 585 وات مناسبه یا خیر؟

ممنون ، یا علی

رم مشکلی نداره، همون مدل خوب هست، ولی باید Dual برداری، نه Single
HDD نباید دور پایین باشه برای هارد اصلی، یه SEAGATE 7200 D002 1TB بردار که 64 مگ بافر هم هست
گرافیک هم همون 660Ti یا 670 دست دوم از برند معتبر با فن اختصاصی انتخاب خوبی هست.
پاور هم بهتره 600 وات به بالا باشه، هر چند که 585 وات جواب میده.

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
یک سیستم برای رندر گیری حرفه ای max vray چی پیشنهاد میدین؟

همینطور که میدونید واسه اینکار:

بهترین cpu رو بردارم که زمان رندر بیاد پایین.
ram باید حدائقل 16 باشه. 2 تا 8 بگیرم 4 تا 4؟ باس رم مهمه؟ همون 1600 کافیه؟
هارد ssd؟
مادربورد؟

اورکلاکم که نمیکنم.
(یک گرافیک gts450 یک گیگ گیگا دارم و تو رندر هم آنقدر دخیل نیست. بنظر برای مدل سازی و بازی کافیه.)

ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر