مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام.توی پیشنهاد هاتون cpu سری 40000 اینتل هست.ولی تو سایتا ی فروش ایرانی لپ تاب با cpuهاسول ندیدم.کجا میشه گیر اورد تا قیمتاش بیاد دستم؟اون تاپیک که کسی جوابم رو نداد.
با تشکر

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.چرا قیمتهای بعضی از قطعه ها دقیقا با دلار 3000 تومان هست.ولی گرافیگ اگه بخوای معادل دلارشو بگی خیلی کمتر از اینیه که میخری.
مثلا کارت گرافیگ sapphire 7870 به دلار هست 170 و به تومان میشه 510000 ولی الان قیمتش هست 950000 و همینطور مانیتور ولی هارد و رم و سی پی یو دقیقا با دلار 3000 حساب میشند.

برای اینکه قطعاتی مثل پردازنده، رم و مادربردای ارزون برای تمام سیستمای بازار ضروری هست، فروش خیلی بیشتری داره و در نتیجه قیمتش رقابتی هست، اما قطعاتی مثل گرافیکای گگرون قیمت 200 یا 300 دلاری به بالا فقط برای سیستمای گیمینگ استفاده داره و هر کسی خریدارش نیست و هر فروشنده ای هم روشون کار نمی کنه، بنابراین سود بیشتری هم براش قائل هستن تا فروشش توجیه داشته باشه(بازار ایران این روال رو داره)

سلام.توی پیشنهاد هاتون cpu سری 40000 اینتل هست.ولی تو سایتا ی فروش ایرانی لپ تاب با cpuهاسول ندیدم.کجا میشه گیر اورد تا قیمتاش بیاد دستم؟اون تاپیک که کسی جوابم رو نداد.
با تشکر

لپ تاپهای سری هاسول هم به تریج دارن وارد میشن اما هنوز مثل مدلهای PC همگانی نشدن و به وفوور یافت نمی شن
اگر بیان قیمتشون با قیمت مدلهای موجود تفاوت محسوسی نخواهد داشت.

saeedproxima

کاربر سایت
Aug 16, 2013
296
سلام
من می خواستم یه کیس ببندم البته با مانیتور و اسپیکر و کیبرد و موس(البته این 4تا رو نمی خوام زیاد زیاد هزینه کنم)
و این سیستمو برای گیمینگ می خوام که بتونه بتل 4 و بازی های جدید رو هم که دارن میان رو بتونم حداقل روی high بازی کنم.
بودجه رو هم 3600 تا 4000 4200 گذاشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
سلام

1 ) لطفا سیستمی برای گیمینگ تا حدود 5 میلیون تومان معرفی کنید بدون مانیتور و اسپیکر و کیبورد و موس

2 ) در ضمن یه سوالی داشتم که من از یکی از دوستام شنیدم که اگه من سیستمی قوی جمع کنم بعد از 3 سال دیگه برای بازی مناسب نیست چون افکتهای جدید برای بازی های آینده خواهد آمد که اون کارت گرافیک تا 3 سال دیگه ساپورتش نمیکنه حتی اینکه شما gtx titan بسته باشید روی سیستمتون حالا نمیدونم ایشون راست میگند یعنی اگه من بهترین سیستم هم ببندم بعد 3 سال بازم باید به فکر ارتقا pc باشم
لطفا کامل راهنمایی بفرمایید در این مورد
تشکر ...

آخرین ویرایش:

apexmehran

کاربر سایت
Jun 25, 2013
7
سلام
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم
1.ارزون ترین هدست گیمینگ که 7.1 باشه
2.آیا steelseries siberia v2 به صورت مجازی و با برنامه های خاص میتونه تبدیل به 7.1 بشه ؟
3. هدست steelseries siberia v2 تو سایت رسمی steelseries دلاره89 که میشه حدودا 260 هزار تومان اما تو سایت های ایرانی به قیمت 120 هزار تومان بفروش میرسه و از هرکدوم میپرسی میگن اصله و بخاطر اینکه با دلار 1000 تومانی خریدیم ارزون میدیم که حرف غیر قابل قبولیه تو این وضیعت بازار (جالب اینجاس هیجکدوم از خریدارها نظر بد ندادن و راضی هستن از خریدشون) . چطوری امکان پذیره هم اصل باشه هم 140 هزار تومان ارزون تر ؟
مرسی از همگی

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
من می خواستم یه کیس ببندم البته با مانیتور و اسپیکر و کیبرد و موس(البته این 4تا رو نمی خوام زیاد زیاد هزینه کنم)
و این سیستمو برای گیمینگ می خوام که بتونه بتل 4 و بازی های جدید رو هم که دارن میان رو بتونم حداقل روی high بازی کنم.
بودجه رو هم 3600 تا 4000 4200 گذاشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

مانیتور 22 اینچ مناسب بازی دیگه کمتر از 600 تومن نیست، بنابراین با احتساب کیبورد و ماوس و اسپیکر باید حدود 800 تومن برای اینا کنار بزارید که برای سیستم بودجه محدود میشه:

CPU:INTEL Core I5 4430
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 760 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3

اینا هم حدود 3520 میشن، دیگه کمتر از اینا برندار.

سلام

1 ) لطفا سیستمی برای گیمینگ تا حدود 5 میلیون تومان معرفی کنید بدون مانیتور و اسپیکر و کیبورد و موس

2 ) در ضمن یه سوالی داشتم که من از یکی از دوستام شنیدم که اگه من سیستمی قوی جمع کنم بعد از 3 سال دیگه برای بازی مناسب نیست چون افکتهای جدید برای بازی های آینده خواهد آمد که اون کارت گرافیک تا 3 سال دیگه ساپورتش نمیکنه حتی اینکه شما gtx titan بسته باشید روی سیستمتون حالا نمیدونم ایشون راست میگند یعنی اگه من بهترین سیستم هم ببندم بعد 3 سال بازم باید به فکر ارتقا pc باشم
لطفا کامل راهنمایی بفرمایید در این مورد
تشکر ...

این سیستم حدود 5190 میشه:

CPU:INTEL Core I5 4670
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
CASE:GREEN X7

دوستتون تقریبا درست گفته، اما مساله این نیست که بازیها رو ساپورت نکنه، بلکه ممکنه فقط با تنظیمات پایینتر و یا سرعت فریم کمتر اجرا کنه. اولویت ارتقا هم با کارت گرافیک هست.

سلام
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم
1.ارزون ترین هدست گیمینگ که 7.1 باشه
2.آیا steelseries siberia v2 به صورت مجازی و با برنامه های خاص میتونه تبدیل به 7.1 بشه ؟
3. هدست steelseries siberia v2 تو سایت رسمی steelseries دلاره89 که میشه حدودا 260 هزار تومان اما تو سایت های ایرانی به قیمت 120 هزار تومان بفروش میرسه و از هرکدوم میپرسی میگن اصله و بخاطر اینکه با دلار 1000 تومانی خریدیم ارزون میدیم که حرف غیر قابل قبولیه تو این وضیعت بازار (جالب اینجاس هیجکدوم از خریدارها نظر بد ندادن و راضی هستن از خریدشون) . چطوری امکان پذیره هم اصل باشه هم 140 هزار تومان ارزون تر ؟
مرسی از همگی

هدست 7.1 واقعی با کیفیت مناسب 2 یا 3 مدل بیشتر نیست که بالای 600 تومن قیمت دارن
من توصیه می کنم یه هدست 2.1 با کیفیت از برند RAZER بخرید و بعد با نرم افزار اختصاصی اون صدای 7.1 رو توی بازیها شبیه سازی کنید
steelseries siberia v2 هم می تونه صدای محیطی مجازی تولید کنه، همه هدست ها می تونن اما در اون حالت مثل هدستهای RAZER بهینه نیستن و ممکنه در برخی از محدودهای فرکانسی واکنش مناسب نداشته باشن.
این مدل هم امکان نداره 120 تومن باشه!، اگر با دلار قدیمی خریده باشن بعید می دونم با همون قیمت بفروشن. اینجا بالای 300 تومن درمیاد.

saeedproxima

کاربر سایت
Aug 16, 2013
296
مانیتور 22 اینچ مناسب بازی دیگه کمتر از 600 تومن نیست، بنابراین با احتساب کیبورد و ماوس و اسپیکر باید حدود 800 تومن برای اینا کنار بزارید که برای سیستم بودجه محدود میشه:
CPU:INTEL Core I5 4430
VGA:Geforce GTX 760 2GB DDR5
...
اینا هم حدود 3520 میشن، دیگه کمتر از اینا برندار.
.
ممنون
اگه بخوام کارت ati بردارم(2 گیگ یا 3 گیگ که بتونم از اسپیکر و موس و کیبرد بزنم(چون دارم می خواستم نو بخرم ولی خوب اگه بتونم گرافیکی بردارم که تا بازی های آینده رو هم جواب بده اون قبلیا رو نگه دارم) چیو پیشنهاد می کنید قیمتشم اگه بگید ممنون می شم.
گرافیک های سری R9 اگه بیان توی ایران چه قیمتی خواهند داشت حدودا؟

بعد این پردازنده که پیشنهاد کردید نسل هسول هست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
اگه بخوام کارت ati بردارم(2 گیگ یا 3 گیگ که بتونم از اسپیکر و موس و کیبرد بزنم(چون دارم می خواستم نو بخرم ولی خوب اگه بتونم گرافیکی بردارم که تا بازی های آینده رو هم جواب بده اون قبلیا رو نگه دارم) چیو پیشنهاد می کنید قیمتشم اگه بگید ممنون می شم.
گرافیک های سری R9 اگه بیان توی ایران چه قیمتی خواهند داشت حدودا؟

بعد این پردازنده که پیشنهاد کردید نسل هسول هست؟

200 تومن بیشتر هم خیلی به انتخاب کارت بهتر منجر نمیشه، مثلا تفاوت کارت 770 با 760 در قیمت حدود 500 تومن هست
در مورد R7/R9 هم با توجه به قیمت دلاری اون تصور میشه که مدل 270 حدود 900 تا 1 تومن باشه که هم کلاس GTX 760 میشه، کارت 280 هم حدود 1.4 میلیون میشه که باز از بودجه ی شما بیشتره.

پردازنده هم از نسل هاسول هست.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
این سیستم حدود 5190 میشه:

CPU:INTEL Core I5 4670
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
CASE:GREEN X7

دوستتون تقریبا درست گفته، اما مساله این نیست که بازیها رو ساپورت نکنه، بلکه ممکنه فقط با تنظیمات پایینتر و یا سرعت فریم کمتر اجرا کنه. اولویت ارتقا هم با کارت گرافیک هست.
ولی این مورد در مورد کنسول های نسل بعد مانند ps4 اینطوری نیست؟؟ 1) یعنی بعد از 3 سال یا بیشتر کنسول ها بازم میتونند افکتهای جدیدی که ذر آینده به روی بازی ها میایند رو اجرا کنه ؟؟؟
2) یا به قول معروف کنسول ها تا 7 سال آینده میتونند بازیها رو در حالت high اجرا کنند لطفا و خواهشا به این دو سوال پاسخ کامل بدید

من خیلی دلم میخواست pc بگیرم ولی با این حال که شما میگید که بعد از سه سال حتی gtx titan هم داشته باشی افکتهای جدید در بازیهای اینده رو ساپورت نمیکنه پس دیگه pc high end نمیخرم
در ضمن منتظر این دو تا سوالی که شماره گذاری کردم هستم ممنون از راهنمایی تون و خسته نباشید

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,020
نام
اسماعیل
ولی این مورد در مورد کنسول های نسل بعد مانند ps4 اینطوری نیست؟؟ 1) یعنی بعد از 3 سال یا بیشتر کنسول ها بازم میتونند افکتهای جدیدی که ذر آینده به روی بازی ها میایند رو اجرا کنه ؟؟؟
2) یا به قول معروف کنسول ها تا 7 سال آینده میتونند بازیها رو در حالت high اجرا کنند لطفا و خواهشا به این دو سوال پاسخ کامل بدید

من خیلی دلم میخواست pc بگیرم ولی با این حال که شما میگید که بعد از سه سال حتی gtx titan هم داشته باشی افکتهای جدید در بازیهای اینده رو ساپورت نمیکنه پس دیگه pc high end نمیخرم
در ضمن منتظر این دو تا سوالی که شماره گذاری کردم هستم ممنون از راهنمایی تون و خسته نباشید

کنسولهای نسل بعد 7سال ساپورت میشن ولی قرار نیست تا 7 سال بازیها رو بصورت های کوالیتی ساپورت کنن!!!همین الانشم بازیهایی که براشون تولید میشه مثلbf4 قراره رو 720پیکسل اجرا بشن اول نسلی!!خودت دیگه عمق فاجعه رو تصور کن!!

Sent from my MT27i using Tapatalk 4 Beta

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

شما اصلا پاسخ من رو خوندید؟! یا ندید گرفتید؟
من گفتم موضوع ساپورت کردن توی همچین سیستمی که یه PC قوی هست مطرح نیست، یعنی اینکه فعلا تا 2 یا 3 سال آینده API ی جدید برای PC معرفی نمیشه و بنابراین سیستمهای فعلی می تونن بازیهای آینده رو هم با افکتهای کامل اجرا کنن، اما ممکنه به مرور زمان گرافیکهای قویتری داشته باشن که موجب بشه سیستم قوی شما که الان 100 فریم میده بعد از 3 سال و بازی اون دوره فقط 60 فریم تولید کنه، به زبان عامیانه و مختصر گفتم!

داستان کنسولها متفاوت هست، اونها طراحی میشن که حداقل برای 5 سال بدون تغییر در مشخصات از پس تمام بازیهاشون بربیان، معلومه که عمر کنسول خیلی بیشتره، ولی از اون طرف به نیمه ی عمر که میرسن دیگه کیفیت گرافیک و سرعت اجرای بازیها روشون از نسخه ی PC خیلی ضعیفتر خواهد بود، مورد آخری رو معمولا کسی توجه نمی کنه!

byavarifar

کاربر سایت
Sep 7, 2007
178
نام
بابك
آقا فرشيد شما هميشه تو پيشنهاداتون هارد seagate رو پيشنهاد ميكنين، ميخاستم بدونم آيا از وسترن بهتره يا فرقي ندارن باهم؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
آقا فرشيد شما هميشه تو پيشنهاداتون هارد seagate رو پيشنهاد ميكنين، ميخاستم بدونم آيا از وسترن بهتره يا فرقي ندارن باهم؟

seagate از برند های معبتر و شناخته شده هستش.
western digital هم همینطور.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
شما اصلا پاسخ من رو خوندید؟! یا ندید گرفتید؟
من گفتم موضوع ساپورت کردن توی همچین سیستمی که یه PC قوی هست مطرح نیست، یعنی اینکه فعلا تا 2 یا 3 سال آینده API ی جدید برای PC معرفی نمیشه و بنابراین سیستمهای فعلی می تونن بازیهای آینده رو هم با افکتهای کامل اجرا کنن، اما ممکنه به مرور زمان گرافیکهای قویتری داشته باشن که موجب بشه سیستم قوی شما که الان 100 فریم میده بعد از 3 سال و بازی اون دوره فقط 60 فریم تولید کنه، به زبان عامیانه و مختصر گفتم!

داستان کنسولها متفاوت هست، اونها طراحی میشن که حداقل برای 5 سال بدون تغییر در مشخصات از پس تمام بازیهاشون بربیان، معلومه که عمر کنسول خیلی بیشتره، ولی از اون طرف به نیمه ی عمر که میرسن دیگه کیفیت گرافیک و سرعت اجرای بازیها روشون از نسخه ی PC خیلی ضعیفتر خواهد بود، مورد آخری رو معمولا کسی توجه نمی کنه!

ممنون از راهنمایی کاملتون
یه سوال داشتم
الان فرض کنید من سیستمی گرفتم که مشخصات خوبی داره مثل همون سیستمی که شما معرفی کردید حالا سوال من اینجاست که فرض کنید الان 3 سال گذشته از خرید سیستمم و الان حالا دیگه باید از کجا بفهمم که آیا سیستمم توانایی اجرای افکتهای روز بازیها رو داره یا نه که اگه نداره سیستمم رو ارتقا بدم
باید از کجا بفهمم؟؟؟؟؟؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ممنون از راهنمایی کاملتون
یه سوال داشتم
الان فرض کنید من سیستمی گرفتم که مشخصات خوبی داره مثل همون سیستمی که شما معرفی کردید حالا سوال من اینجاست که فرض کنید الان 3 سال گذشته از خرید سیستمم و الان حالا دیگه باید از کجا بفهمم که آیا سیستمم توانایی اجرای افکتهای روز بازیها رو داره یا نه که اگه نداره سیستمم رو ارتقا بدم
باید از کجا بفهمم؟؟؟؟؟؟
گرافیکی که شما میخرید, الان DX11.2 رو پشتیبانی میکنه.
حالا ممکنه 4-5 سال دیگه DX12 بیاد, اگه DX12 نیاز به سخت افزار جدید نداشته باشه که هیچ, اگه داشته باشه, اون موقع میتونید به فکر خرید کارت گرافیک جدید باشید.
حالا تا 4-5 سال بعد ممکنه نتونی همه بازی ها رو Ultra اجرا کنی, ولی خوب باز هم از کنسول ها بهتره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر