مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
سلام.
دوستان میخوام یه سیستم معمولی ببندم برای کارهای روز‌مره، باهاش بازی نمیخوام بکنم چون کنسولا هستن ولی خب میخوام به راحتی کارای روز مره‌ام رو(توی خونه) انجام بدم...الآنم یه سیستم خیلی قدیمی هست که دیگه سیستم عاملم به زور ران میکنه!!!:D
اگه که میشه مشخصات یه سیستم معمولی رو بهم پیشنهاد بدین و زیادم خرج‌بردار نشه چون الآن یه لپتاپ دارم و نمیخوام واسهء pc زیاد خرج کنم...
ممنون.
ویرایش:
SYSTEM - AMD A6-3500 Llano 2.1GHz (2.4GHz Max Turbo) Socket FM1 ― RayanSaba - Online PC Shop - رایان صبا
این سیستم خوبه؟؟
اینی که شما لینک دادی و نباید از سایت فروش داخلی میدادی برای بودجه های خیلی محدود هست، هر چند که جوابگوی کار شما هم هست، اما یه سیستم به نسبت قویتر رو توصیه می کنم:

CPU:Core i3 3210
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GEFORCE GT 620
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

حدود 1400 میشه و برای کار اداری تا مدت زیادی پاسخگو هست.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,500
نام
つばさ
سلام خدمت بچه های بخش سخت افزار. یک laptop با قیمت 1.200 و یکی با قیمت 1.400 برای کارهای اداری و خانگی مثل آفیس و غیره... معرفی کنید. کم مصرف و سبک باشه بهتره تشکر .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
سلام خدمت بچه های بخش سخت افزار. یک laptop با قیمت 1.200 و یکی با قیمت 1.400 برای کارهای اداری و خانگی مثل آفیس و غیره... معرفی کنید. کم مصرف و سبک باشه بهتره تشکر .
چون بودجه محدود هست میشه ASUS X450 CA و همچنین X550 رو برای هر دو رده ی قیمتی توصیه کرد، بسته به کانفیگ دستگاه میشه انتخابای خوبی داشت.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,917
نام
احمد
چون بودجه محدود هست میشه ASUS X450 CA و همچنین X550 رو برای هر دو رده ی قیمتی توصیه کرد، بسته به کانفیگ دستگاه میشه انتخابای خوبی داشت.
فرشید قیمتها کاهش پیدا کرده ؟! چون من همین چند وقت پیش واسه خواهرم دنبال لپتاپ ارزون بودم اینایی که گفتی رو دورُورای 2 تومن قیمت دارم بجز یه مدل از x550 که ارزونتر بود ولی باز هم از بودجه دوستمون حدود 300-200 گرونتر بود

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,500
نام
つばさ
بله چک کردم مدل دوم 1.600 هستش . الان با همین بودجه 1.600 مدلی هست که لمسی باشه ؟ برای کارهای اداری تاچ راحت تره درسته ؟ ویندوز 8 هم حتما بشه نصب کرد یا خودش داشته باشه چه بهتر !!

fmirdamadi

کاربر سایت
Dec 20, 2010
233
نام
فرزاد
بنده میخواستم سی پی یو کامپیوترم رو عوض کنم حالا یا نو بخرم یا دست دو
سرعت پیسی خیلی پایینه مثلا یه کروم باز میکنم 100% سی پی یو استفاده میشه
یه بازی ساده رو همش تیک میزنه حتی رو 800*600
گرافیکم فک نمیکنم پایین باشه
این مشخصات:
MotherBoard: Gigabyte GA-8N-SLI
Graphic: Geforce 9500GT
CPU: Intel Pentium 4 2.93GHz
(Ram : 3GIG (2.5 Usable
پیشنهاد دوستان چیه؟
چه سی پی یو ای پیشنهاد میکنید
قیمت پایین باشه
اصلا از سی پی یو هست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
بله چک کردم مدل دوم 1.600 هستش . الان با همین بودجه 1.600 مدلی هست که لمسی باشه ؟ برای کارهای اداری تاچ راحت تره درسته ؟ ویندوز 8 هم حتما بشه نصب کرد یا خودش داشته باشه چه بهتر !!
فرشید قیمتها کاهش پیدا کرده ؟! چون من همین چند وقت پیش واسه خواهرم دنبال لپتاپ ارزون بودم اینایی که گفتی رو دورُورای 2 تومن قیمت دارم بجز یه مدل از x550 که ارزونتر بود ولی باز هم از بودجه دوستمون حدود 300-200 گرونتر بود
من نگفتم دقیقا همون قیمتا هستن که! من گفتم توی محدوده ی ارزون قیمت این دو سری مناسبترین انتخابها هستن، هر کدوم هم چندین کانفیگ دارن که حتما با اونایی که شما قیمت گرفتید فرق داشته

مدل لمسی هم توی این رده قیمتی ندیدم، اینا معمولا OS ندارن اما دیسک درایورهای ویندوز 8 همراهشون هست.

بنده میخواستم سی پی یو کامپیوترم رو عوض کنم حالا یا نو بخرم یا دست دو
سرعت پیسی خیلی پایینه مثلا یه کروم باز میکنم 100% سی پی یو استفاده میشه
یه بازی ساده رو همش تیک میزنه حتی رو 800*600
گرافیکم فک نمیکنم پایین باشه
این مشخصات:
MotherBoard: Gigabyte GA-8N-SLI
Graphic: Geforce 9500GT
CPU: Intel Pentium 4 2.93GHz
(Ram : 3GIG (2.5 Usable
پیشنهاد دوستان چیه؟
چه سی پی یو ای پیشنهاد میکنید
قیمت پایین باشه
اصلا از سی پی یو هست؟
شما هم باید کل قطعات اصلی رو ارتقا بدید، تعویض پردازنده به تنهایی مشکلی رو حل نمی کنه و تازه اگرم مدل بالاتری باشه ارزش خریدن نداره.

byavarifar

کاربر سایت
Sep 7, 2007
178
نام
بابك
آقا من اگه کارت گرافیکم رو مواقعی که نمیخام بازی کنم ( مثلا شبها که سیستم رو تا صبح واسه دانلود روشن میزارم)از توی device manager, disable کنم ، کلا از کار میوفته یا باز در همون حالت idle میمونه؟
منظورم اینه که این کار f رو بکینم تاثیری تو افزایش عمرش داره؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
آقا من اگه کارت گرافیکم رو مواقعی که نمیخام بازی کنم ( مثلا شبها که سیستم رو تا صبح واسه دانلود روشن میزارم)از توی device manager, disable کنم ، کلا از کار میوفته یا باز در همون حالت idle میمونه؟
منظورم اینه که این کار f رو بکینم تاثیری تو افزایش عمرش داره؟
نه دوست عزیز، پس مانیتور از کجا تصویر بده؟! مگه کارت گرافیک فقط توی بازی استفاده میشه؟
کارت گرافیک وظیفش ترسیم تمام پنجره ها و آیکون هایی هست که توی سیستم عامل مشاهده می کنید. علاوه بر این، کارتهای جدید همگی از ویژگیهای کاهش مصرف انرژی در زمانی که کارت بیکار هست برخوردار هستن و بصورت خودکار این کار رو انجام می دن، احتیاجی به غیر فعال کردن دستی نیست.

byavarifar

کاربر سایت
Sep 7, 2007
178
نام
بابك
نه دوست عزیز، پس مانیتور از کجا تصویر بده؟! مگه کارت گرافیک فقط توی بازی استفاده میشه؟
کارت گرافیک وظیفش ترسیم تمام پنجره ها و آیکون هایی هست که توی سیستم عامل مشاهده می کنید. علاوه بر این، کارتهای جدید همگی از ویژگیهای کاهش مصرف انرژی در زمانی که کارت بیکار هست برخوردار هستن و بصورت خودکار این کار رو انجام می دن، احتیاجی به غیر فعال کردن دستی نیست.
ولی خب اخه وقتی من دستی disable میکنم ، بازم تصویر دارم، شما امتحان کن، بعد تو gpu tweak دماشو صفر نشون میده!

Ram1n

ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,556
نام
رامین
ولی خب اخه وقتی من دستی disable میکنم ، بازم تصویر دارم، شما امتحان کن، بعد تو gpu tweak دماشو صفر نشون میده!
دلیلش اینه که شما با Disable کردن کارت گرافیک تو Device Manager ، به نوعی فقط درایورش رو غیر فعال میکنی نه خود کارت رو ، اگه به این راحتی بود پس سیستمی که تازه بسته شده چجوری قرار بود قبل از نصب سیستم عامل و به نسبت درایور ، تصویر بده ؟! اصلا چجوری باید با سیستم کار میکردیم ؟!
در آخر هر سوالی به غیر از مشاوره داری لطف کن تو تاپیک مشکلات بپرس.

dvb_hamed

کاربر سایت
Jan 28, 2008
66
یه مادربرد سوکت 1155 می خوام که گرافیک onboard نداشته باشه(چون میگن مدل های آنبرد بازدهی کمتر دارن)
usb3 و دارای پورت IDE
حدود قیمتش رو هم بفرمایید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
یه مادربرد سوکت 1155 می خوام که گرافیک onboard نداشته باشه(چون میگن مدل های آنبرد بازدهی کمتر دارن)
usb3 و دارای پورت IDE
حدود قیمتش رو هم بفرمایید
در مادربرد های چند نسل آخر گرافیک آنبرد از تراشه ی مادربرد به داخل پردازنده منتقل شده، یعنی بیشتر پردازنده های سری Core i3/i5/i7 گرافیک داخلی دارن، مادربرد فقط خروجی گرافیک رو برای اونها فرآهم می کنه و کسی که کارت گرافیک مجزا روی مادربرد نصب کنه بصورت خودکار گرافیک آنبرد رو غیر فعال می کنه.

مدلهای 1155 که دارای پورت IDE باشن دیگه بعید می دونم باشن یا اصلا پیدا بشن، خیلی وقته دیگه کاری با اون پورت نداریم!.

SHAHAB2f

کاربر سایت
Oct 5, 2013
8
نام
شهاب الدین
سلام دوستان
قیمت حدودی این سیستم چقدر میشه
m/b : asus h-87 pro
cpu : 4670
ram : Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz 2*4
vga : ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5
case ; x7
یه power مناسب هم معرفی کنید
ممنون......

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,798
نام
فرشید
سلام دوستان
قیمت حدودی این سیستم چقدر میشه
m/b : asus h-87 pro
cpu : 4670
ram : Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz 2*4
vga : ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5
case ; x7
یه power مناسب هم معرفی کنید
ممنون......
برای پاور یه مدل 650 وات گرین کفایت می کنه.
اگر هارد توی لیست بالا نباشه با احتساب پاور قیمت قطعات بالا حدود 4 تومن میشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 3, مهمان: 4)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟