مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
اگر برای بازی می خوای با 1 تومن نمیشه برای هر دو انتخابای خوبی داشت
با 1 تومن یا باید یه کارت گرافیک خوب برداری(مثل 660Ti یا 200 تومن بالاتر 760 ) یا یه پردازنده ی خوب که میشه INTEL Core i5 3570/4670 که قیمت توی همون رده ی 600 تا 700 تومن هست، اگر جفتش رو بخوای برداری که میشه حدود 1900 و بیشتر از بودجه ی شما

حالا اونا انتخابای خوب بودن، انتخابای اجباری با 1 تومن اینا هست که الزاما بهترین گزینه نیستن:

CPU:INTEL Core i3 3210
VGA:AMD 7770/7790

دست دوم رو باید توی بازارچه جستجو کنی ببینی همرده ی قطعات گفته شده چی موجود هست.

ممنون فرشید جان بابت راهنماییت

فقط یه سئوال این دو تا قطعه که معرفی کردی تا 1 میلیون با چه کیفیتی بازیهای روز رو اجرا میکنه ...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان بابت راهنماییت

فقط یه سئوال این دو تا قطعه که معرفی کردی تا 1 میلیون با چه کیفیتی بازیهای روز رو اجرا میکنه ...

با کیفیت پایین یا متوسط.

سلام . میخاستم بدونم با 6میلیون چه سیستمی میشه جمع کرد که بازی های نسل بعدو راحت رو بیشترین تنظیمات گذاشت؟

CPU:INTEL Core I5 4670K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X7

اینا حدود 6300 میشه،

cryer1993

کاربر سایت
Jul 3, 2011
31
نام
hooman
سلام من کارم برنامه نویسیه برا موبایل و یه سیستم شدیدا سریع می خواستم . بتونه مادربورد از هیبرید هاردا که یه ssd & hdd با هم استفاده میکنن ساپورت کنه به خوبی
الان سیتم اینه :
graphic :ati 4850 cpu :q8200 motherboard : p5q3 ram:umax ddr3 1333 2*2g power : 480 green
در مورد power مطمین نیستم
الان کارت گرافیک نمی خوام چون نیازی ندارم و با ps3 بازی میکنم ولی چیزی باشه که سال دیگه که بازیا با استاندارد ps4 میان بتونم یه کارت گرافیکی بزارم روش که اونارو راحت اجرا کنه (فکر کنم چون هم ps4 هم xbox one از amd استفاده می کنن amd بهتر باشه همچنین میتونم فعلا مال خودمو بزارم بازیا الانو بازی کنم مثل civil 5 dota2 )
محدودیت بودجه ندارم زیاد ولی نجومی نشه
از این قطعات چیزی بدرد میخوره ؟؟؟
دلیل اصلی که دارم عوض میکنم اینه که usb3 و sata3 نداره و سرعت اتصالات پایینه کلی طول میکشه یه برنامه فایلاش لود بشه و رو اعصابمه
در ضمن چون فعلا کار میکنه اگه قراره در 6 7 ماه اینده سیستم جدیدی بیاد نمیدونم مثل ddr4 میتونم صبر کنم
پیشاپیش خیلی ممنون

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
سلام.
گرافیگ 7870 بهتره یا gtx 660 .
cpu من intel core i3 2100 هست.
و نمیدونم اینجا پرسیدم یا نه ولی مادربوردم pci 2 هست مشکلی پیش نمیاد؟
البته من تو چندتا سایت دیدم که فقط در حد یکی دو فریم با هم فرق دارند.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام من کارم برنامه نویسیه برا موبایل و یه سیستم شدیدا سریع می خواستم . بتونه مادربورد از هیبرید هاردا که یه ssd & hdd با هم استفاده میکنن ساپورت کنه به خوبی
الان سیتم اینه :
graphic :ati 4850 cpu :q8200 motherboard : p5q3 ram:umax ddr3 1333 2*2g power : 480 green
در مورد power مطمین نیستم
الان کارت گرافیک نمی خوام چون نیازی ندارم و با ps3 بازی میکنم ولی چیزی باشه که سال دیگه که بازیا با استاندارد ps4 میان بتونم یه کارت گرافیکی بزارم روش که اونارو راحت اجرا کنه (فکر کنم چون هم ps4 هم xbox one از amd استفاده می کنن amd بهتر باشه همچنین میتونم فعلا مال خودمو بزارم بازیا الانو بازی کنم مثل civil 5 dota2 )
محدودیت بودجه ندارم زیاد ولی نجومی نشه
از این قطعات چیزی بدرد میخوره ؟؟؟
دلیل اصلی که دارم عوض میکنم اینه که usb3 و sata3 نداره و سرعت اتصالات پایینه کلی طول میکشه یه برنامه فایلاش لود بشه و رو اعصابمه
در ضمن چون فعلا کار میکنه اگه قراره در 6 7 ماه اینده سیستم جدیدی بیاد نمیدونم مثل ddr4 میتونم صبر کنم
پیشاپیش خیلی ممنون

کتاسفانه هیچ یک از این قطعات(بجز رایتر اگر SATA باشه) بدرد سیستم جدید نخواهد خورد
سیستم پیشنهادی با لحاظ کردن خواسته های شما این میشه:

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7
اینا حدود 2500 میشه و در صورت نیاز هم SSD و هم هاردهای جدید رو پشتیبانی می کنه ، فعلا میشه از کارت گرافیکی پردازنده استفاده کرد اما قابلیت استفاده از کارتهای نسل جدید رو هم خواهد داشت.
سیستم جدیدی که در راه نیست اما کارتهای گرافیکی جدید تقریبا هر سال معرفی میشن که امری طبیعیست.

سلام.
گرافیگ 7870 بهتره یا gtx 660 .
cpu من intel core i3 2100 هست.
و نمیدونم اینجا پرسیدم یا نه ولی مادربوردم pci 2 هست مشکلی پیش نمیاد؟
البته من تو چندتا سایت دیدم که فقط در حد یکی دو فریم با هم فرق دارند.

همرده هستند، ممکنه بسته به بازی هر کدوم توی یه بازی خاص سریعتر باشن.
مشکلی هم با PCI-e 2.0 نخواهد بود.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام . بین 3 کولر زیر کدوم سایلنت تره؟( برای یک سیستم معمولی برای وبگردی و غیره... میخوام نه اورکلاک. فقط کم صدا بودن رو لحاظ کنید. مورد بهتری تا محدوده قیمت همین 3 کولر بود معرفی کنید ) :

thermal right true sprit 120
deep cool gammaxx 300
deep cool gammaxx s40

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام خدمت دوستان.
من یه کارت 780ـه یک ماه کار کرده و مطمئن گیر اوردم، دوستم می‎‌خواد با 680ـه من عوض کنه، چقدر پول سر بدم خوبه؟ ارزشش رو داره که این کارو انجام بدم؟!
برند کارتشWF با OCـه کارخونه‎‌ای هست و رم کارت هم 3GB هم هست.
کارت خودم هم Direct CU II هست.
و این که پاور 685ـه گرین واسه این کارت کفایت می‎کنه یا اونم باید عوض شه؟

پیشاپیش سپاسگزارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام . بین 3 کولر زیر کدوم سایلنت تره؟( برای یک سیستم معمولی برای وبگردی و غیره... میخوام نه اورکلاک. فقط کم صدا بودن رو لحاظ کنید. مورد بهتری تا محدوده قیمت همین 3 کولر بود معرفی کنید ) :

thermal right true sprit 120
deep cool gammaxx 300
deep cool gammaxx s40

توی این مدلا TRUE SPIRIT 120 رو می دونم نویز زیادی تولید نمی کنه و راندمانش هم خوب هست، اون دو مدل دیگه رو مطمئن نیستم از این کم صداتر باشن، بهترین گزینه همین هست.

سلام خدمت دوستان.
من یه کارت 780ـه یک ماه کار کرده و مطمئن گیر اوردم، دوستم می‎‌خواد با 680ـه من عوض کنه، چقدر پول سر بدم خوبه؟ ارزشش رو داره که این کارو انجام بدم؟!
برند کارتشWF با OCـه کارخونه‎‌ای هست و رم کارت هم 3GB هم هست.
کارت خودم هم Direct CU II هست.
و این که پاور 685ـه گرین واسه این کارت کفایت می‎کنه یا اونم باید عوض شه؟

پیشاپیش سپاسگزارم.

WF چه برندیه؟ منظورت Winfast هست؟
تفاوت بین 770 که همرده ی 680 هست با 780 حدود 1 تومنه، اما چون مدل رو نگفتی نمی دونم چه قدر میشه بین این دو تفاوت قیمتی گذاشت.
پاورت کفایت می کنه

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام
هیچ کدوم از این قطعات تو ایران گیر میاد ؟
WD My Passport Ultra 1 TB
WD My Passport Slim 1 TB
Apple Airport Express
قیمت هم بگید لطفا .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
هیچ کدوم از این قطعات تو ایران گیر میاد ؟
WD My Passport Ultra 1 TB
WD My Passport Slim 1 TB
Apple Airport Express
قیمت هم بگید لطفا .

تا اونجایی که من خبر دارم فعلا هیچ کدوم موجود نیستن.
Apple Airport Express تک و توک موجود بود و WD هم فقط مدل معمولیش موجود هست.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
WF چه برندیه؟ منظورت Winfast هست؟
تفاوت بین 770 که همرده ی 680 هست با 780 حدود 1 تومنه، اما چون مدل رو نگفتی نمی دونم چه قدر میشه بین این دو تفاوت قیمتی گذاشت.
پاورت کفایت می کنه
فرشيدجان شايد منظور دوست‌مون سري WindForce گيگابايت باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمتشون چقدر بود ؟ که اگه جایی گیر اوردم قیمت دستم باشه .

قیمتش رو هم ندارم متاسفانه.

سلام

فرشيدجان شايد منظور دوست‌مون سري WindForce گيگابايت باشه.

در اینصورت قیمت آکبندش یه 200 تومنی گرونتر میشه که تفاوتشون کلا میشه 1200.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
سلام.چرا قیمتهای بعضی از قطعه ها دقیقا با دلار 3000 تومان هست.ولی گرافیگ اگه بخوای معادل دلارشو بگی خیلی کمتر از اینیه که میخری.
مثلا کارت گرافیگ sapphire 7870 به دلار هست 170 و به تومان میشه 510000 ولی الان قیمتش هست 950000 و همینطور مانیتور ولی هارد و رم و سی پی یو دقیقا با دلار 3000 حساب میشند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر