مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
سلام دوستان
با خودم گفتم اگه قراره 735 تومن پول cpu core i5 3570k رو بدم از سری amd بگیرم بهتر و با صرفه تر نیست ؟ این مدل خوبه ؟
amd - fx 4170 4.2 GHz به نظرتون از اون core i5 اینتل که الان بهش اشاره شد بهتر ؟
دیگه از amd چه سی پی یو هایی سراغ دارید ؟
سلام
سی پی یو های AMD متاسفانه توانایی رقابت با اینتل ندارن و غیر از این مشکلات مصرف،دما و گزارش خرابی نسبتا زیاد دارن.
4170 که اشاه کردی اصلا قابل با مقایسه با 3570K نیست.در واقع 4170 با I3-3220 مقایسه میشه. که هر دو تقریبا کارایی مشابه دارن و در بازی I3 3220 کمی بهتر عمل می کند.
بالاترین سی پی یو DESKTOP شرکت AMD الان FX-8350 هستش.
اگر می خوای کمتر هزینه کنی، می تونی از اینتل CORE I5 3470 یاCORE I5 3450 را تهیه کنی که در مقایسه 3570K مقدار کمی ضعیف تر هستن.
کلا سری K فقط برای افرادی خوبه که دنبال Overclock هستند.چون ضریب سی پی یو UNLOCK هست.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام
سی پی یو های AMD متاسفانه توانایی رقابت با اینتل ندارن و غیر از این مشکلات مصرف،دما و گزارش خرابی نسبتا زیاد دارن.
4170 که اشاه کردی اصلا قابل با مقایسه با 3570K نیست.در واقع 4170 با I3-3220 مقایسه میشه. که هر دو تقریبا کارایی مشابه دارن و در بازی I3 3220 کمی بهتر عمل می کند.
بالاترین سی پی یو DESKTOP شرکت AMD الان FX-8350 هستش.
اگر می خوای کمتر هزینه کنی، می تونی از اینتل CORE I5 3470 یاCORE I5 3450 را تهیه کنی که در مقایسه 3570K مقدار کمی ضعیف تر هستن.
کلا سری K فقط برای افرادی خوبه که دنبال Overclock هستند.چون ضریب سی پی یو UNLOCK هست.
آهان که اینطور اگه داغ می کنه که به کارم نمیاد هیشکی از amd خوب نمی گه کلاْ‌:d همون ۳۵۷۰ هم خوبه اگه داغ نمی کنه ! ۳۵۷۰k رو اورکلاک کنیم تا چند گیگا هرتز میره فوقش‌؟‌ و اینکه چند هسته ای هست ۳۵۷۰k ؟ به نظر سی پی یو کاملی میاد ! از core i7 3610qm هم فکر کنم بهتر باشه :))

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام خدمت آقا رامین و آقا فرشید گل
من میخوام 5 تا (فقط) کیس جمع کنم
یکی سرور و بقیه کلاینت هستن . اما از طرفی بودجه داده شده شدیدا محدوده .

شرایط کلاینت ها :
سیستم ها برای بازی نیست و برای کارهای اداری مثل کار با برنامه های تحت وب و اینطور کارای سبک هستش با توجه به بودجه نیازی به دی وی دی رام یا هارد بالا نداره و 160 گیگ زیادش هم هست .
برای مثال یک سیستم دو هسته ای که بردم اونجا با سی پی یو E2180 کار کلاینت ها رو جواب میده اما برای آینده نگری به سی پی یو بهتری نیازه

شرایط سرور :
سرور قرار نیست اطلاعات خیلی زیادی روش ذخیره بشه پس نیاز به هارد یک ترا نداره اما به سی پی خوبی نیاز داره و اینکه بتونه جواب گو باشه
بازی باهاش نمیشه و گرافیک در صورت امکان واینکه کارایی سرور توی پردازش کم نشه مجتمع باشه

با این همه تفاسیر :d که یک وقت نگید چرا بودجه کمه ، بودجه رو میگم
برای هر کلاینت 800 و برای سرور 1.500تا600
خلاصه میدونم خیلی با استاندارد های اینجا جور در نمیاد اما ممنون میشم راهنمایی کنید و قیمت قطعات پیشنهادی رو تک تک اعلام کنید
تمام چیزایی که توی شرایط گفتم برای باز گزاشتن دست شماست وگرنه خودتون استادید

این واسه سرور:

CPU:Core i5 3470
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2
میشه 1690 تومن

اینم کلاینت ها:

CPU:INTEL PENTIUM G2020
HDD:SEAGATE 500GB

که میشه 1200 حدودا

مثل اینکه شرایط برا خرید کنسول محیا نیست . شما بهترین سیتمی رو که می شه با قیمت مناسب تهیه کرد رو نام ببر .

بودجه رو شما بگو اول،

آهان که اینطور اگه داغ می کنه که به کارم نمیاد هیشکی از amd خوب نمی گه کلاْ‌:d همون ۳۵۷۰ هم خوبه اگه داغ نمی کنه ! ۳۵۷۰k رو اورکلاک کنیم تا چند گیگا هرتز میره فوقش‌؟‌ و اینکه چند هسته ای هست ۳۵۷۰k ؟ به نظر سی پی یو کاملی میاد ! از core i7 3610qm هم فکر کنم بهتر باشه :))

بجز داغ کردن مشکل راندمان هست که توی بازیها اوضاع بدتره و برخی موارد راندمان یه AMD 8350 از یه دو هسته ای Core i3 3220 هم ضعیفتره، بنابراین ابدا نمیشه یکی از انتخابها محسوبشون کرد.
پردازنده ی 4 هسته ای 3570 بطور معمول بین 4.4 تا 4.8 بسته به پردازنده و بچ قابل اورکلاک هست. پردازنده های Core i7 موبایلی گاهی اوقات در حد 2 هسته ای های دسکتاپی سرعت دارن! بازم نباید مستقیم مقایسه بشن.

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
سلام دوستان
با خودم گفتم اگه قراره 735 تومن پول cpu core i5 3570k رو بدم از سری amd بگیرم بهتر و با صرفه تر نیست ؟ این مدل خوبه ؟
amd - fx 4170 4.2 GHz به نظرتون از اون core i5 اینتل که الان بهش اشاره شد بهتر ؟
دیگه از amd چه سی پی یو هایی سراغ دارید ؟

باز هم من اگر جای شما بودم همون 3570 را می گرفتم

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
این واسه سرور:

CPU:Core i5 3470
HDD:SEAGATE 1TB
میشه 1690 تومن

اینم کلاینت ها:

CPU:INTEL PENTIUM G2020
HDD:SEAGATE 500GB

که میشه 1200 حدودا
ممنون آقا فرشید :x، براتون مقدوره قیمت تک تک قطعات رو هم بگید ؟

arashstar

کاربر سایت
Jun 25, 2013
33
سلام به همگی.من سه و هفتصد بودجه دارم میخوام یه سیستم مخصوص گیم جمع کنم حالا اگه میشه شما قیمت بقیه قطعات رو درنظر بگیرید و به من بگید چه کارت گرافیکی میتونم بگیرم.همه بودجم واسه کارت گرافیک نیست واسه یه کیس و یه مانیتوره

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,324
نام
Rashed
سلام به همگی.من سه و هفتصد بودجه دارم میخوام یه سیستم مخصوص گیم جمع کنم حالا اگه میشه شما قیمت بقیه قطعات رو درنظر بگیرید و به من بگید چه کارت گرافیکی میتونم بگیرم.همه بودجم واسه کارت گرافیک نیست واسه یه کیس و یه مانیتوره
CPU:CORE I5 3470
MB:MSI B75A G43
VGA:MSI GTX 660TI PE
RAM:2*4 GB CORSAIR 1600
POWER:GREEN 600A-EU
HDD:SEAGATE 500
CASE :GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 22 B375
ODD:SAMSUNG 24X
حدود 4تومن میشه!!کمتر از این برای گیم ارزش نداره!!پس باید بودجه رو زیاد کنین! :|

arashstar

کاربر سایت
Jun 25, 2013
33
CPU:CORE I5 3470
MB:MSI B75A G43
VGA:MSI GTX 660TI PE
RAM:2*4 GB CORSAIR 1600
POWER:GREEN 600A-EU
HDD:SEAGATE 500
CASE :GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 22 B375
ODD:SAMSUNG 24X
حدود 4تومن میشه!!کمتر از این برای گیم ارزش نداره!!پس باید بودجه رو زیاد کنین! :|

اول که بابت راهنمایی ممنونم!این سیستم میتونه بازیهای نسل بعد رو باتنظیمات گرافیکی بالا اجراکنه؟

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
اول که بابت راهنمایی ممنونم!این سیستم میتونه بازیهای نسل بعد رو باتنظیمات گرافیکی بالا اجراکنه؟
عزیز این سیستم بازی های همین نسل رو هم نمیتونه با تنظیمات بالا اجرا کنه
مخصوصا چون که نسل داره عوض میشه شما ۸-۹ تومن هم که بدی معلوم نیست یک سال دیگه که بازی ها با گرافیک نسل جدید نهادینه شدن جواب بده یا نه

- - -ویرایش - - -

دوستان یه سوال داشتم
میخوام بدونم به نظر شما کیبورد و ماوس و هدست و پد تو تجربه بازی کردن خیلی تاثیر مثبت میگذاره
مثلا منی که ۹ تومن پول کیس دادم ارزش داره برم ۲ تومن پول این قطعات رو بدم
همین الان با ماوس و کیبورد معمولی و با بلندگوی استریو بازی میکنم مشکل خاصی هم ندارم دارم لذت هم میبرم
البته خیلی دلم میخواستم ماوسم دکمه برای تغییر سریع dpi داشت و خوش دست تر بود که بعد از ۶۰-۷۰ دقیقه بازی دستم داغون نمیشد
ولی بیشتر از این رو واقعا احساس نیاز نمیکنم مخصوصا اینکه من فقط اول شخص و استراتژیک رو تو پی سی میزنم البته شاید هم دلیلش این باشه که تا به حال با نمونه های مخصوص گیمینگ کار نکردم

حالا یه وقت شما دوستانی که از ماوس و کیبورد معمولی رفتید سراغ ماوس و کیبورد مخصوص گیمینگ میگید نه خیلی فرق میکنه و واقعا ارزش ۲ میلیون رو داره
یه وقت میگید نه یه جورایی over kill هستش
ممنون میشم نظراتتون رو بدونم
کسی نبود نظرش رو بگه؟

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
مخصوصا چون که نسل داره عوض میشه شما ۸-۹ تومن هم که بدی معلوم نیست یک سال دیگه که بازی ها با گرافیک نسل جدید نهادینه شدن جواب بده یا نه

- - -ویرایش - - -

کسی نبود نظرش رو بگه؟
بله مطمینا خرید حرفه ای واسه گیم خیلی خوبه و ارزش داره.
فرضا تو بازی های مولتی میدونید چه قدر هدست گیمینگ واسه صدای پا تاثیر داره؟
یا یه ماوس عالی تو اسنایپ کردن؟
یا یه پد خوب برای حرکت سریع و دقیق؟
همه این ها مهمه ولی اگه شما پول رو دستت باد کرده 2 میلیون خرجش کن:D
با 500 تومن هم میشه یه ماوس و هدست گیمینگ خرید که البته با پرداختن بهای بیشتر میتونی امکانات بیشتری داشته باشی.

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,324
نام
Rashed

- - -ویرایش - - -

کسی نبود نظرش رو بگه؟

برای PC نسل بعد چند وقته شروع شده!!
crysis3-metro last light va...

- - -ویرایش - - -

خواهش
تا اواسط 2014 میتونی به تنظیمات HIGH (نه وری های:d)تو 90% بازی ها 60فریم بگیری.
بعدش با خودته.میتونی کاتتو عوض کنی یا با همین سر کنی

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
بله مطمینا خرید حرفه ای واسه گیم خیلی خوبه و ارزش داره.
فرضا تو بازی های مولتی میدونید چه قدر هدست گیمینگ واسه صدای پا تاثیر داره؟
یا یه ماوس عالی تو اسنایپ کردن؟
یا یه پد خوب برای حرکت سریع و دقیق؟
همه این ها مهمه ولی اگه شما پول رو دستت باد کرده 2 میلیون خرجش کن:D
با 500 تومن هم میشه یه ماوس و هدست گیمینگ خرید که البته با پرداختن بهای بیشتر میتونی امکانات بیشتری داشته باشی.

بسیار ممنون
خودتون سیستمی مد نظرتون هست؟
متاسفانه من دنبال steelseries بودم که گیر نیاوردم
اما razer که ریخته تو ایران این مدل ها رو انتخاب کردم ازش

اگر به نظرتون هر کدوم زیادی اضافی بود یا به بقیه نمیخورد ممنون میشم راهنماییم کنید

کیبورد: Razer Anansi Gaming Keyboard - Best MMO Gaming Keyboard - Razer United States
ماوس:Razer Taipan Gaming Mice - Ambidextrous Mouse for Gaming - Razer United States
هدست:Razer Megalodon Gaming Headset - 7.1 Surround Sound Gaming Headset - Razer United States
کنترلر: اونزا تورنومت ادیشن (متاسفانه دیگه تو سایت لینکش نیست)
پد:Razer Goliathus Control Edition Gaming Mouse Pad - The Soft Mat for the Hardcore - Razer United States

البته این ها کمتر از ۲ تومن میشه ولی راحت بالای یه تومن میشه
مخصوصا کیبورد رو نمیدونم ارزش داره یا نه
من که هیچ ایده ای ندارم کیبورد گیمینگ به چه درد میخوره!

- - -ویرایش - - -

برای PC نسل بعد چند وقته شروع شده!!
crysis3-metro last light va...

البته که حق باشماست ولی من گفتم نهادینه بشه و جا بیفته
ولی نسل بعدی تا کنسول ها نیان درست و حسابی شروع نمیشه متاسفانه!
الان یه دو سه نسلی هست کنسول ها شدن ترمز سازنده های گیم

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
بسیار ممنون
خودتون سیستمی مد نظرتون هست؟
متاسفانه من دنبال steelseries بودم که گیر نیاوردم
اما razer که ریخته تو ایران این مدل ها رو انتخاب کردم ازش

اگر به نظرتون هر کدوم زیادی اضافی بود یا به بقیه نمیخورد ممنون میشم راهنماییم کنید

کیبورد: Razer Anansi Gaming Keyboard - Best MMO Gaming Keyboard - Razer United States
ماوس:Razer Taipan Gaming Mice - Ambidextrous Mouse for Gaming - Razer United States
هدست:Razer Megalodon Gaming Headset - 7.1 Surround Sound Gaming Headset - Razer United States
کنترلر: اونزا تورنومت ادیشن (متاسفانه دیگه تو سایت لینکش نیست)
پد:Razer Goliathus Control Edition Gaming Mouse Pad - The Soft Mat for the Hardcore - Razer United States

البته این ها کمتر از ۲ تومن میشه ولی راحت بالای یه تومن میشه
مخصوصا کیبورد رو نمیدونم ارزش داره یا نه
من که هیچ ایده ای ندارم کیبورد گیمینگ به چه درد میخوره!
انتخاب اینها برمیگرده به نوع بازیتون و سبکی که توش حرفه ای بازی میکنید و تشخیص خودتون برتری داره.
یه عده بازیکن ها که مثلا dotaبازی میکنن به کلید های زیاد و دسترسی بهشون نیاز دارن-ولی یکی که میادbf3بازی میکنه فقط 4 تا کلید اصلی داره و بقیش با کیبرد کاری نداره تقریبا.
از طرفی هم موس های حرفه ای با تنظیمdpi و امکانات دیگه برای بازی هایی مثلcodوbf مهمه ولی همین موس ها تو بازی هایی مثل وارکرافت کارایی زیادی نداره و بازی کن های اونجا ترجیح میدند فقط یه کلید های زیاد دسترسی داشته باشند...
این دو نمونه بود که خودتون بتونید انتخاب کنید.ارزش نداره همه چی رو بهترین و گرونشو بگیرید. بستگی به سبک بازی چیز های ضروری رو خوبشون رو بگیرید بقیه رو متوسط

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
آقا شرمنده این سوال رو اینجا میکنم اما جایی بهتر از اینجا واسه این سوال پیدا نکردم.

قیمت فلش 4 و 8 گیگ ، ترنسند چنده؟

4 گیگ از 19 تا 22 تومن بسته به مدل و 8 گیگی هم 34 تا 39 تومن

4 گیگی دیگه ارزش خرید نداره و کم هم شدهريال 8 گیگ ظرفیت پایه برای برنامه های امروزی محسوب میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر