مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام
یه فن معمولی برای cor 2 چنده ؟

فن استوک مثل فن BOX خود پردازنده رو بخوای که حدود 25 تومن هست، اما دیگه فن 775 اصلی توی بازار پیدا نمیشه و همگی متفرقه هستن که اصلا نباید خرید
فن های سری DEEPCOOL GAMMA برای این پردازنده با حدود قیمت 30 تومن مناسبن، اگرم نه که همون فن GREEN BUFFALO هم میشه روش نصب کرد و بعد از ارتقا روی سوکتهای جدیدتر هم نصب کرد.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
البته اگه خیلی قانع باشی تا 3 سال جواب میده!
آره من با بدتر از ایناش قانع بودم دادا :d
راستی gtx 280 هم داریم ؟‌فکر کنم پسر عموم داشت از این مدل کامپوترشم مال ۳-۴ سال پیش ولی همه بازیا رو بازم رند اجرا میکنه .. ....

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
آره من با بدتر از ایناش قانع بودم دادا :d
راستی gtx 280 هم داریم ؟‌فکر کنم پسر عموم داشت از این مدل کامپوترشم مال ۳-۴ سال پیش ولی همه بازیا رو بازم رند اجرا میکنه .. ....
دوست عزیز gtx 280 برای سال 2008 هست و یک جورایی منسوخ شده.زمان خودش کارت قوی ای بوده اما الان دیگه خیلی ضعیف هستش. ضمنا از dx11 هم پشتیبانی نمی کنه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
دوستان شرمنده زیاد سوال میپرسم یه cpu تا حدود 200 تومن چه مدلی خوبه؟
cpu من الان اینه (CPU Type DualCore Intel Pentium D 915, 2800 MHz (14 x 200:d

متاسفانه مادربردی که شما داری بهترین پردازنده ای که می خوره همونه که داری، سالهاست دیگه از رده خارجه و نمی تونی پردازنده رو به تنهایی ارتقا بدی، تقریبا باید تمام قطعات اصلی رو با هم و یکجا ارتقا بدی و با هزینه ای حداقل 3 یا 4 برابر بیشتر از این! شایدم بهتر باشه بزاریش کنار و یه سیستم دیگه برای مورد مدنظر بخری.

tiger75

کاربر سایت
May 6, 2011
343
متاسفانه مادربردی که شما داری بهترین پردازنده ای که می خوره همونه که داری، سالهاست دیگه از رده خارجه و نمی تونی پردازنده رو به تنهایی ارتقا بدی، تقریبا باید تمام قطعات اصلی رو با هم و یکجا ارتقا بدی و با هزینه ای حداقل 3 یا 4 برابر بیشتر از این! شایدم بهتر باشه بزاریش کنار و یه سیستم دیگه برای مورد مدنظر بخری.
دوستان چند تا مادربرد جدید معرفی کردن، بیشتر مد نظرم msi b75a-g43 هست .رم هم که ارزونه. 200 تومن هم میمونه که میخوام یه سی پی یو بخرم و اگه میشه تو این رنج یه مدل خوب معرفی کنین.

legend761

کاربر سایت
Jul 2, 2012
3
سلام دوستان یه سوال فوری داشتم . من بین انتخاب دو مادر بردmsi bigbang xpower 2 و asus rampage iv formula بد جوری گیر کردم به نظر شما اساتید با زکر دلیل کدوم یکی سر تره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
دوستان چند تا مادربرد جدید معرفی کردن، بیشتر مد نظرم msi b75a-g43 هست .رم هم که ارزونه. 200 تومن هم میمونه که میخوام یه سی پی یو بخرم و اگه میشه تو این رنج یه مدل خوب معرفی کنین.

دوست عزیز، درست و درمون و یه جا بگو می خوای چیکار کنی تا راهنماییت کنن، نمیشه که مادربرد رو توی یه سری پست جواب بگیری، پردازنده رو یه سری پست دیگه! باید یکجا، متناسب با هم و با توجه به بودجه انتخاب بشن، شما از کجا می دونی که احیانا پردازنده رو نباید گرونتر برداری و مادربرد رو ارزمنتر؟! بودجه ی کلی+ قطعات رو بگو خودت رو راحت کن

سلام دوستان یه سوال فوری داشتم . من بین انتخاب دو مادر بردmsi bigbang xpower 2 و asus rampage iv formula بد جوری گیر کردم به نظر شما اساتید با زکر دلیل کدوم یکی سر تره

چند نمره داشت این سوال؟!

بستگی به بودجه ی کلی و قطعات دیگه داره، هر دو مدلهای High End هستن و هر دو حرفه ای ، بقیه ی قطعات چیه؟ سیستم برا چه کاریه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام. مدل و قیمت ارزان ترین کارت گرافیکی که DX11 رو ساپورت میکنه چیه؟:-/

کارت 5450 که حدود 100 تومن هست،
ساپورت به تنهایی فقط بدرد دیدن تصاویر DX11 می خوره، یه وقت فکر بازی با این کارت نباشی!!

saeid33

کاربر سایت
Aug 26, 2009
33
سلام من مادربرد msi b75a-g43 هستش و میخوام یک کارت صدا تهیه کنم مصارف هم بیشتر موزیک و فیلم و بازی هستش اسپیکرم هم در حال حاضر c3 هستش و در آینده اگه شد Logitech Z906 میگرم هزینه هم تا 300-400 تومن آخرش پایینتر هم بود چه بهتر
آیا خرید کارت صدا در قدرت و کیفیت صدا تاثیر میزاره یا خرج الکی هستش؟باتشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام من مادربرد msi b75a-g43 هستش و میخوام یک کارت صدا تهیه کنم مصارف هم بیشتر موزیک و فیلم و بازی هستش اسپیکرم هم در حال حاضر c3 هستش و در آینده اگه شد Logitech Z906 میگرم هزینه هم تا 300-400 تومن آخرش پایینتر هم بود چه بهتر
آیا خرید کارت صدا در قدرت و کیفیت صدا تاثیر میزاره یا خرج الکی هستش؟باتشکر

فقط در صورتی که کارت صدای آنبرد شما کیفیت خوبی نداشته باشه خرید کارت صدای مجزا برای اسپیکرهای حرفه ای تفاوت کیفیت ایجاد می کنه
کارت صدای مادربرد شما معمولی هست و توی این رده از مادربردها معمولا به کیفیت بالا اهتمامی ندارن، بنابراین خرید یه کارت خوب از برند Creative مثل AUDIGY 2 ی قدیمی یا X-Fi جدیدتر توصیه میشه. مدلهای ASUS XONAR DX هم می تونه انتخاب خوبی باشه.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
دوست عزیز gtx 280 برای سال 2008 هست و یک جورایی منسوخ شده.زمان خودش کارت قوی ای بوده اما الان دیگه خیلی ضعیف هستش. ضمنا از dx11 هم پشتیبانی نمی کنه.

آره میدونم منسوخ شده ولی هنوز هم درست کار می کنه و بازیا رو بالا 30-40 فریم اجرا می کنه ... نمیدونم والا از dx11 پشتیبانی می کنه یا نه اما بازی های جدید رو که به خوبی اجرا می کرد ... مثل sniper elite zombies که لپ تاپ من با کارت 610اش با کم فریمی اجرا می کرد اما اون gtx خیلی روون تر اجرا می کرد

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
آره میدونم منسوخ شده ولی هنوز هم درست کار می کنه و بازیا رو بالا 30-40 فریم اجرا می کنه ... نمیدونم والا از dx11 پشتیبانی می کنه یا نه اما بازی های جدید رو که به خوبی اجرا می کرد ... مثل sniper elite zombies که لپ تاپ من با کارت 610اش با کم فریمی اجرا می کرد اما اون gtx خیلی روون تر اجرا می کرد
خب ببین کارت 610 برای بازی کردن اصلا مناسب نیست.مشخص هستش که کارت 280 از 610 در بازی بهتر عمل می کنه.چون 280 زمان خودش کارت high-end بوده.
کارت 280 هم از Directx11 هم پشتیبانی نمی کنه.
--------------------------

شما برای خرید کارت گرافیک،سری های AMD 7000 و 700-nvidia 600 رو مد نظر داشته باشید.
با توجه به بودجه ای که داشتی همون 7950boost edition یا 660ti توصیه میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر