مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
کیبردی که بدرد بازی بخوره تا 100 T چیزی هستش ؟

تا 100 تومن نمیشه ارزونترین مدل مخصوص گیمینگ رو از یه برند معتبر گرفت، مگر محصولات Genius یا A4tech که کیفیت اسباب بازی رو دارن
تا 200 تومن ولی انتخابهایی از برند RAZER وجود داره.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
خب ببین کارت 610 برای بازی کردن اصلا مناسب نیست.مشخص هستش که کارت 280 از 610 در بازی بهتر عمل می کنه.چون 280 زمان خودش کارت high-end بوده.
کارت 280 هم از Directx11 هم پشتیبانی نمی کنه.
--------------------------

شما برای خرید کارت گرافیک،سری های AMD 7000 و 700-nvidia 600 رو مد نظر داشته باشید.
با توجه به بودجه ای که داشتی همون 7950boost edition یا 660ti توصیه میشه.
آره سراغ gtx nvidia میرم دیگه ! ati رو پیدا نکردم متاسفانه ...

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
ببخشید بنده قسط ارتقاء سیستم داشتم جایی دیدم که یک کارت گرافیک Asus 440 gt رو با قیمت 320هزار تومن می فروشن . بعد دیدم یک رم Hyperx 8 Gig هم 215 هزار تومن . می خواستم بدونم که آیا این دو قطعه کشش این رو دارن که بتونم بازی ها رو با فریم دهی خوب بازی کنم . ( بازی های این نسل و نسل بعد )
اینم مشخصاتشون .
کارت گرافیک : میهن مارکت - جدول مشخصات کارت گرافیک VGA/Graphics Card - اسوس Asus ENGT440 1G DDR5
رم :میهن مارکت - جدول مشخصات رم Ram DDR2 - DDR3 - کینگستون Kingston HyperX 8Gb

- - -ویرایش - - -

البته ببخشید این سوال رو می کنم . ولی هزینه یک ایکس باکس 360 با کینکت چقدر در میاد ؟ باز ببخشید من از ایکس باکس سر در نمیارم .

آخرین ویرایش:

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
ببخشید بنده قسط ارتقاء سیستم داشتم جایی دیدم که یک کارت گرافیک Asus 440 gt رو با قیمت 320هزار تومن می فروشن . بعد دیدم یک رم Hyperx 8 Gig هم 215 هزار تومن . می خواستم بدونم که آیا این دو قطعه کشش این رو دارن که بتونم بازی ها رو با فریم دهی خوب بازی کنم . ( بازی های این نسل و نسل بعد )
اینم مشخصاتشون .
کارت گرافیک : میهن مارکت - جدول مشخصات کارت گرافیک VGA/Graphics Card - اسوس Asus ENGT440 1G DDR5

- - -ویرایش - - -

البته ببخشید این سوال رو می کنم . ولی هزینه یک ایکس باکس 360 با کینکت چقدر در میاد ؟ باز ببخشید من از ایکس باکس سر در نمیارم .
با اجازه اساتید فقط به اون قسمت مربوط به کنسول جوابتون رو میدم.
من بعد 4 سال گیمری حرفه ای که تو کنسول داشتم به این نتیجه رسیدم ارزشی نداره و اگه پول دستتون باشه که یه سیستم خوب بخرید قطعا کامپیوتر بهتره به خسوس از نسل قدیمی.
البته این تاپیک جاش نیست و زیاد بحث نمیکنم و فقط تجربه خودمو گفتم.

دوستان از نسل چهارم کدوم مدلi5 ها موجود هست؟ قیمتشون چه قدره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
اینم مشخصاتشون .

- - -ویرایش - - -

در مورد گرافیک خیر, به درد بازی نمی خوره, حتی مدل 450 هم ددیگه مناسب نیست!
در مورد رم هم باید دوتا ماجول 4 گیگی بخرید. اما برای بازی گرافیک اولویت هست.

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
با عرض معذرت خدمت جناب آقای ساجد از اینکه اینو به من گفتید ممنون ولی وقتی می بینم هرچی هم می خوام برا پی سی خرج کنم ولی بازم می بینم به کارم نمیاد مجبورم کنسول بخرم . من که آرزومه ,Ryse,وRead dead redemption رو بازی کنم .
حالا ببخشید که سوالم به موضوع ربطی نداره ولی می شه بهم بگید که ارزون ترین نوع ایکس باکس هم به کینکت وصل می شه . یا مناسب ترین قیمت برای یک ایکس باکس 360 چنده ؟ بازم ببخشید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
با عرض معذرت خدمت جناب آقای ساجد از اینکه اینو به من گفتید ممنون ولی وقتی می بینم هرچی هم می خوام برا پی سی خرج کنم ولی بازم می بینم به کارم نمیاد مجبورم کنسول بخرم . من که آرزومه ,Ryse,وRead dead redemption رو بازی کنم .
حالا ببخشید که سوالم به موضوع ربطی نداره ولی می شه بهم بگید که ارزون ترین نوع ایکس باکس هم به کینکت وصل می شه . یا مناسب ترین قیمت برای یک ایکس باکس 360 چنده ؟ بازم ببخشید.

ارزونترین مدل فابل ابتیاع بسته ی کنسول 360 مدل 4 گیگابایتی+دستگاه کینکت هست که حدود 1400 تومن هست اگر پیدا بشه. به نظرم اگر برای کنسولهای نسل بعدی منتظر باشید می تونید خرید ارزشمندتری انجام بدید.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام وقتی بازی می کنم کامپیوتر خاموش میشه به نظرتان مشکل از چیه?

- - -ویرایش - - -

سلام سیستم زیر رو چند بفروشم خوبه اگه میشه قیمت قطعات رو به صورت جدا بگید CPU amd Athlon 3800VGA 9500gt hard 160 gbram 2 ddr2power 380w monitor flatron 19 inch LG

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ببخشید منم یه سیستم با مشخصات دوستمون دارم .
Graphic: 9500 gt- 128 bit -ddr3
Ram:2 gib
Cpu : Intel core pentium 4 2 core .
چقدر فروش می ره ؟

اگر یه کیس کامل هست می تونی حدود 300 تومن بزاری برای فروش.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان
با خودم گفتم اگه قراره 735 تومن پول cpu core i5 3570k رو بدم از سری amd بگیرم بهتر و با صرفه تر نیست ؟ این مدل خوبه ؟
amd - fx 4170 4.2 GHz به نظرتون از اون core i5 اینتل که الان بهش اشاره شد بهتر ؟
دیگه از amd چه سی پی یو هایی سراغ دارید ؟

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
دوستان یه سوال داشتم
میخوام بدونم به نظر شما کیبورد و ماوس و هدست و پد تو تجربه بازی کردن خیلی تاثیر مثبت میگذاره
مثلا منی که ۹ تومن پول کیس دادم ارزش داره برم ۲ تومن پول این قطعات رو بدم
همین الان با ماوس و کیبورد معمولی و با بلندگوی استریو بازی میکنم مشکل خاصی هم ندارم دارم لذت هم میبرم
البته خیلی دلم میخواستم ماوسم دکمه برای تغییر سریع dpi داشت و خوش دست تر بود که بعد از ۶۰-۷۰ دقیقه بازی دستم داغون نمیشد
ولی بیشتر از این رو واقعا احساس نیاز نمیکنم مخصوصا اینکه من فقط اول شخص و استراتژیک رو تو پی سی میزنم البته شاید هم دلیلش این باشه که تا به حال با نمونه های مخصوص گیمینگ کار نکردم

حالا یه وقت شما دوستانی که از ماوس و کیبورد معمولی رفتید سراغ ماوس و کیبورد مخصوص گیمینگ میگید نه خیلی فرق میکنه و واقعا ارزش ۲ میلیون رو داره
یه وقت میگید نه یه جورایی over kill هستش
ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام خدمت آقا رامین و آقا فرشید گل
من میخوام 5 تا (فقط) کیس جمع کنم
یکی سرور و بقیه کلاینت هستن . اما از طرفی بودجه داده شده شدیدا محدوده .

شرایط کلاینت ها :
سیستم ها برای بازی نیست و برای کارهای اداری مثل کار با برنامه های تحت وب و اینطور کارای سبک هستش با توجه به بودجه نیازی به دی وی دی رام یا هارد بالا نداره و 160 گیگ زیادش هم هست .
برای مثال یک سیستم دو هسته ای که بردم اونجا با سی پی یو E2180 کار کلاینت ها رو جواب میده اما برای آینده نگری به سی پی یو بهتری نیازه

شرایط سرور :
سرور قرار نیست اطلاعات خیلی زیادی روش ذخیره بشه پس نیاز به هارد یک ترا نداره اما به سی پی خوبی نیاز داره و اینکه بتونه جواب گو باشه
بازی باهاش نمیشه و گرافیک در صورت امکان واینکه کارایی سرور توی پردازش کم نشه مجتمع باشه

با این همه تفاسیر :d که یک وقت نگید چرا بودجه کمه ، بودجه رو میگم
برای هر کلاینت 800 و برای سرور 1.500تا600
خلاصه میدونم خیلی با استاندارد های اینجا جور در نمیاد اما ممنون میشم راهنمایی کنید و قیمت قطعات پیشنهادی رو تک تک اعلام کنید
تمام چیزایی که توی شرایط گفتم برای باز گزاشتن دست شماست وگرنه خودتون استادید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر