مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مادربورد و پردازنده شما رم Quad Channel ساپورت نمی کنه که می خوای روش رم Quad Channel بندازی
البته اینکه Main از پیکربندی چهار کاناله پشتیبانی نمیکنه دلیل نمیشه که نشه 4 تا ماژول یکسان انداخت چون قبل از معرفی پلتفرم 2011 و Quad Channel بودن این سری ، Main با 4 اسلات Ram موجود بوده.
متشکرم
دوتا سوال دیگه برام پیش اومده
تفاوت مدل ddr5 با ddr3 در قیمت و کارایی در کارت های 6670 و 630 چقدر هست؟
کدام برند رو توصیه میکنید
خواهش
حدودا 6 یا %7 و از نظر قیمت هم در کمترین حالت 50 55 تومن اختلاف قیمت دارن.(البته اگه GDDR5ش گیر بیاد)
برای 6670 میتونی XFX یا Sapphire و برای GT630 هم میتونی MSI یا Inno3d رو در نظر بگیری.

آخرین ویرایش:

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
سلام لطفا یک فن سی پی یو برای i7 3960x معرفی کنید مدل مادربرد هم Gigabyte GA-X79-UP4 هست کیس هم green x9 هست , قیمتش مهم نیست فقط موجود باشه و داخل کیس جا بشه ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
پاور 685 وات
z68 gd55 b3
i5 2500 k
ram 4 gb
آیا می تونم از از 660 ti استفاده کنم با تمام قواش با این سیستمم؟
بله بدون مشکل کار میکنه.
سلام
الان با حدود ۴تا۴/۵ میلیون بهترین سیستمی که میشه جمع کرد چیه؟
پیشاپیش ممنون
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3570k
RAM : corsair vengeance 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8z77-v lx
VGA : msi gtx660ti pe
HDD : seagate 500gb 16mb
SSD : corsair force gs 128gb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green x7

حدودا 4,620 در میاد این در صورتی هستش که برای بازی بخوای چون جای تغییرات داره.
سلام لطفا یک فن سی پی یو برای i7 3960x معرفی کنید مدل مادربرد هم Gigabyte GA-X79-UP4 هست کیس هم green x9 هست , قیمتش مهم نیست فقط موجود باشه و داخل کیس جا بشه ممنون
اگه قیمت مهم نیست میتونی XSPC Raystorm 750 RS240 رو در نظر بگیری Watercool هستش و حدودا 850 تومن در میاد.

golden phonix
دوست عزیز اینجا تاپیک مشکلات نیست برای این منظور تاپیک جداگانه هست !

آخرین ویرایش:

sherlock1854

R3ZA
کاربر سایت
Aug 18, 2010
526
نام
sherlock1854
سلام
خسته نباشید
بنده مشخصات سیستمم اینه
گرافیک 6850
مادربرد فاکس کان (مدلش یادم نیس)
رم 4 گیگ
پاورم 380 real
cpu amd athlon 2 x2 250

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
خسته نباشید
بنده مشخصات سیستمم اینه
گرافیک 6850
مادربرد فاکس کان (مدلش یادم نیس)
رم 4 گیگ
پاورم 380 real
cpu amd athlon 2 x2 250

مدل مادربرد رو نگفتید، اما اگر 130 وات رو پشتیبانی کنه می تونید سریعترین پردازنده های سری (PHENOM II X6(1055/1075 رو که روی سوکت AM3 ( نه AM3+) کار می کنند رو هم روش نصب کنید
اما بهترین کار اینه که بدون ارتقای همزمان مادربرد، CPU و RAM فکر ارتقا نباشید.

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
اگه قیمت مهم نیست میتونی XSPC Raystorm 750 RS240 رو در نظر بگیری Watercool هستش و حدودا 850 تومن در میاد.

خیلی ممنون اگه از این پیدا کنم که خیلی عالی میشه راستی این Watercool در طول زمان مشکلی براشون پیش نمیاد مثلا بعد از چند سال استفاده ؟ و اینکه اگه لطف کنید یکی دو مدل دیگه هم معرفی کنید خیلی عالی میشه که اگر این رو پیدا نکردم اونا رو بگیرم باز هم ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خیلی ممنون اگه از این پیدا کنم که خیلی عالی میشه راستی این Watercool در طول زمان مشکلی براشون پیش نمیاد مثلا بعد از چند سال استفاده ؟ و اینکه اگه لطف کنید یکی دو مدل دیگه هم معرفی کنید خیلی عالی میشه که اگر این رو پیدا نکردم اونا رو بگیرم باز هم ممنون
خواهش
خیر اگه مشکل خاصی ایجاد نشه در شرایط عادی هیچ مشکلی براش پیش نمیاد تنها چیزی که باید تعویض بشه مایع خنک کننده یا Coolant هستش که معمولا هر 1 سال باید تعویض بشه !
طبق آخرین اطلاعات موجود عقیق رایانه ، وارد کننده ی این برند در حال حاضر از این مدل موجود دارن ، اگر هم پیدا نکردی میتونی Corsair H100 یا اگه گیر اومد H110 رو در نظر بگیری.(البته کاراییشون به مراتب کمتر از مدل XSPC هستش که خوب به نسبت قیمت کمتری هم دارن)

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955

کیت های XSPC موجودیشون توی ایران تموم شدن به طور کامل، باید صبر کنید تا چند ماه دیگه کیت هاش وارد بشن، اگر بخواید می تونید خودتون قطعاتش رو جدا بگیرید جمعش کنید که 1 به بالا در میاد، اما واتربلاک و رادیات و پمپ و ... اش به صورت جدا موجوده
واترکولینگ های Open Loop یک مقداری درد سر اوایل کار داره البته، الاخصوص در زمینه Bleeding اش

در مدل های Close Loop می تونید از Corsair H100i یا Corsair H110 استفاده کنید، من Corsair H100 رو پیشنهاد نمی دم چون این سری کلا مشکل داره و کنترلر فن اش و پمپش دارای ایراد هستند و خود Corsair اون ها رو با Corsair H100i عوض می کنه، این نکته رو مد نظر داشته باشید که Water Cooling های Close Loop بعد حدود 3 سال افت کارایی شدیدی پیدا می کنن و باید کولانت داخل اون ها عوض بشه که کار بسیار سختی هست و احتمال خرابی کولر در صورت درست انجام ندادن این کار بسیار بالاست

در Air Cooling ها می تونید از Thermalright Sliver Arrow و Noctua NH-D14 استفاده کنید که در بازار ایران موجودن، البته کولر های بهتری هم هست که توی ایران نیستن متاسفانه

در کل اگر برای Over می خواید پیشنهاد من به شما دستی جمع کردن یک کیت هست به همراه نصب و راه اندازی درست و خمیر سیلیکون با کیفیت بالا

در ضمن اینتل در این سری پردازنده ها از خمیر سیلیکون به جای لحیم کردن استفاده کرده و دمای TCase اون ها 66.8 هست پس ممکنه نیاز داشته باشید خمیر سیلیکون بین پردازنده و IHS رو عوض کنید تا در کار های سنگین در زمانی که پردازنده Over شده از این مرز عبور نکنید

آخرین ویرایش:

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
واقعا ممنون از هر دو دوست خوبم که راهنمایی کردین امروز میرم ببینم چیزی توی مشهد پیدا میکنم یا نه
از این مدل های Air Cooling چیزی حتی کوچکتر از Thermalright Sliver Arrow و Noctua NH-D14 گرفته بودم برای تست مشکلی که هست اینه که بقدری اندازه بزرگی دارن که رسما دیگه رم رو نمیتونم بزارم روی مادربرد اگه ارتفاع کمی بزرگتری هم داشته باشن دیگه در کیس بسته نمیشه رم هم با توجه به اینکه kingston هست و ارتفاع زیادی داره زیر فن جا نمیشه و البته من از 8 تا رم 4 گیگ استفاده میکنم و دیگه جای خالی هم باقی نمیمونه وگرنه برای اور نمیخوام بهرحال ممنون از پیشنهاد هایی که دادین

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
واقعا ممنون از هر دو دوست خوبم که راهنمایی کردین امروز میرم ببینم چیزی توی مشهد پیدا میکنم یا نه
از این مدل های Air Cooling چیزی حتی کوچکتر از Thermalright Sliver Arrow و Noctua NH-D14 گرفته بودم برای تست مشکلی که هست اینه که بقدری اندازه بزرگی دارن که رسما دیگه رم رو نمیتونم بزارم روی مادربرد اگه ارتفاع کمی بزرگتری هم داشته باشن دیگه در کیس بسته نمیشه رم هم با توجه به اینکه kingston هست و ارتفاع زیادی داره زیر فن جا نمیشه و البته من از 8 تا رم 4 گیگ استفاده میکنم و دیگه جای خالی هم باقی نمیمونه وگرنه برای اور نمیخوام بهرحال ممنون از پیشنهاد هایی که دادین

اگر مشکل تداخل سینک خنک کننده با ماجولها رو داری فقط از یه خنک کننده ی آبی مثل CORSAIR H80/H110 استفاده کن، کلا روی مادربردایی که هر دو طرف سوکت پردازنده اشغال هست کاری بهتر از این نمیشه کرد.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
کیت های XSPC موجودیشون توی ایران تموم شدن به طور کامل، باید صبر کنید تا چند ماه دیگه کیت هاش وارد بشن، اگر بخواید می تونید خودتون قطعاتش رو جدا بگیرید جمعش کنید که 1 به بالا در میاد، اما واتربلاک و رادیات و پمپ و ... اش به صورت جدا موجوده
واترکولینگ های Open Loop یک مقداری درد سر اوایل کار داره البته، الاخصوص در زمینه Bleeding اش

در مدل های Close Loop می تونید از Corsair H100i یا Corsair H110 استفاده کنید، من Corsair H100 رو پیشنهاد نمی دم چون این سری کلا مشکل داره و کنترلر فن اش و پمپش دارای ایراد هستند و خود Corsair اون ها رو با Corsair H100i عوض می کنه، این نکته رو مد نظر داشته باشید که Water Cooling های Close Loop بعد حدود 3 سال افت کارایی شدیدی پیدا می کنن و باید کولانت داخل اون ها عوض بشه که کار بسیار سختی هست و احتمال خرابی کولر در صورت درست انجام ندادن این کار بسیار بالاست
در Air Cooling ها می تونید از Thermalright Sliver Arrow و Noctua NH-D14 استفاده کنید که در بازار ایران موجودن، البته کولر های بهتری هم هست که توی ایران نیستن متاسفانه
در کل اگر برای Over می خواید پیشنهاد من به شما دستی جمع کردن یک کیت هست به همراه نصب و راه اندازی درست و خمیر سیلیکون با کیفیت بالا
در ضمن اینتل در این سری پردازنده ها از خمیر سیلیکون به جای لحیم کردن استفاده کرده و دمای TCase اون ها 66.8 هست پس ممکنه نیاز داشته باشید خمیر سیلیکون بین پردازنده و IHS رو عوض کنید تا در کار های سنگین در زمانی که پردازنده Over شده از این مرز عبور نکنید
مشکل H100ها در رابطه با کنترل فن (پمپش هیچ مشکلی نداره) طبق اعلام کمپانی سازنده فقط و فقط مربوط میشه به بازار US و با پارت نامبر مشخص (یه بخش جزئی از تولیدات برای قبل از 2012) که راه حل پیشنهادی ش هم Reset Firmware (به نوعی Resetـه تنظیمات پروفایل) بوده در نتیجه بازارهای دیگه همچین مشکلی ندارن ، از نظر کارایی هم خوب طبیعیه Closed loop هستش (با توجه به قیمتش و AIO بودنش کاملا مناسبه) و 3 تا 4 سال راندمان مفید مناسب هستش !
در مورد H110 یا H100i به دلیل موجود نبودن پیشنهاد نشدن در غیر اینصورت تو اولویت پیشنهاد برای مدلای Closed loop بود !
در مورد نصب کیت های Open loop هم فقط زمان بیشتری برای نصب نیاز داره در غیر اینصورت و اگه شرایط لازم رو برای نصب داشته باشه (وضعیت کیس) مشکل خاصی نداره !

در آخر بارها گفته شده دوستانی که اینجا مشاوره میدن فقط باید مشاوره بدن نظر کسی رو تائید یا رد نکنن (حالا ممکنه بگی از کجا معلوم هر پیشنهاد یا اطلاعاتی که مشاورها میدن درست باشه ، که در جواب میشه گفت دوستانی که به اینجور موضوع ها اشراف دارن قبل از اینکه شما فکرش رو بکنی به تصحیح توضیحات یا کلا ردش میپردازن) کاربری که درخواست مشاوره داده خودش قدرت انتخاب داره میتونه با جمع بندی بهترین انتخاب رو بسته به وضعیتش در نظر بگیره ، چون شما غیر مستقیم پست من رو نقل قول کردی لازم بود این توضیحات رو بدم !

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
مشکل H100ها در رابطه با کنترل فن (پمپش هیچ مشکلی نداره) طبق اعلام کمپانی سازنده فقط و فقط مربوط میشه به بازار US و با پارت نامبر مشخص (یه بخش جزئی از تولیدات برای قبل از 2012) که راه حل پیشنهادی ش هم Reset Firmware بوده در نتیجه بازارهای دیگه همچین مشکلی ندارن ، از نظر کارایی هم با اینکه Closed loop هستش ولی تا 5 سال تضمین شده ! (با توجه به قیمتش و AIO بودنش کاملا مناسبه)
در مورد H110 یا H100i به دلیل موجود نبودن پیشنهاد نشدن در غیر اینصورت تو اولویت پیشنهاد برای مدلای Closed loop بود !
در مورد نصب کیت های Open loop هم فقط زمان بیشتری برای نصب نیاز داره غیر اینصورت مشکل خاصی نیست !

در آخر بارها گفته شده دوستانی که اینجا مشاوره میدن فقط باید مشاوره بدن نظر کسی رو تائید یا رد نکنن (حالا ممکنه بگی از کجا معلوم هر پیشنهاد یا اطلاعاتی که مشاورها میدن درست باشه ، که در جواب میشه گفت دوستانی که به اینجور موضوع ها اشراف دارن قبل از اینکه شما فکرش رو بکنی به تصحیح توضیحات یا کلا ردش میپردازن) کاربری که درخواست مشاوره داده خودش قدرت انتخاب داره میتونه با جمع بندی بهترین انتخاب رو بسته به وضعیتش در نظر بگیره ، چون شما غیر مستقیم پست من رو نقل قول کردی لازم بود این توضیحات رو بدم !

عزیز زنگ بزن خود عقیق داره می گه ما کیت اصلا موجود نداریم و 2-3 ماه دیگه موجود می شه اگه بیاد!!!
پمپ های h100 رو همه می دونن overvolt می شه و نویزی که ایجاد می کنه حاکی از overvolt شدنشه، سرچ بکنید ، سری ای هم که توی ایران وارد شده این عموما مشکل overvolt رو دارند، توی youtube هم به اندازه کافی ویدئو ازش هست،166 صفحه بحث در overclock.net که جای خود دارد،فعلا هم h100 به مارکت های بزرگی مثل amazon برای این مساله داده نمی شه، الان amazon رو چک کنید کلا 3 تا موجود داره،به جاش h100i می دن فعلا، خود corsair بعد از RMA بهت corsair h100i می ده، آپدیت فرم ویر هم اولا Corsair Link می خواد دوما مشکل نویز و Overvolt رو حل نمی کنه مشکل کنترلر فن رو فقط حل می کنه
فکر نمی کنم برای performance اه close loop ها و بحث bleeding اه open loop ها اصلا نیازی به گفتگو باشه، چیز واضحیه، دردسر != مشکل ;)

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
خب با تشکر من این دو مدل که پیشنهاد کرده بودین رو پیدا کردم :
xspc raystorm 750 rs240 با قیمت 870 هزار تومن
و Corsair H110 که یکی از دوستان همین سایت آکبندش رو با قیمت 740 هزار تومن پیشنهاد دادن
کدوم رو پیشنهاد میدین ؟ فقط اینا دیگه مشکل تداخل با ماجول ها رو ندارن دیگه ؟ در ضمن میخواستم بدونم داخل کیس x9 گرین جا میشن ؟ اخه بالای کیس خود کیس یک فن بزرگ هم داره همینطور پایین و زیرش
باز هم ممنونم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر