مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
سلام عزیز خسته نباشی :) ...
من میخواستم بپرسم قیمت های PC & Mobile پایین اومده یا نه؟
چون شنیدم تحریم ها برداشته شده...
فک کنم 3یا 4 روز پیش شنیدم ک تحریم ها برداشته شده...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام عزیز خسته نباشی :) ...
من میخواستم بپرسم قیمت های PC & Mobile پایین اومده یا نه؟
چون شنیدم تحریم ها برداشته شده...
فک کنم 3یا 4 روز پیش شنیدم ک تحریم ها برداشته شده...

مقدار خیلی کمی پایین اومد، اما خبر جدید تر اینه که معامله با ریال ایران هم تحریم شد و بزودی ممکنه قیمت دلار بالاتر بره و سیل جدید گرونیها ایجاد بشه، بنابراین اگر اقدام نکنید همین قیمتهای امروز رو هم دیگه نخواهید دید!

ممنون اقا فرشید میشه بگید این سیستم که گفتید crysis 3 با چه تنظیماتی و با چه فریم اجرا میکنه؟

می تونه با آخرین تنظیمات، رزولوشن 1920*1080 و 2XMSAA فریم بالاتر از 60 رو بطور متوسط تولید کنه.

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام آقا فرشید خسته نباشید
1.به قصد خرید کادوی تولد یک هدفون بیسیم میخوام که باتریش قابلیت شارژ داشته باشه حدودا چند درمیاد؟ به نظرتون حدود 70 یا 80 چیزی هست:d؟
لطفا ورودیش usb نباشه (اگر usb مخصوص شارژ بود مهم نیست) چون میخوام برای شبا که تلویزیون با صدای خیلی بلند میبینه استفاده کنه و بزاره ما بخوابیم;)
2.یک هارد SSD 120G با سرعت خوب الان چنده؟چه مدلی پیشنهاد میکنید؟ آخه میخوام یکی بگیرم چون بوی خوبی از آینده بازار نمیاد
3.اگر ممکنه هارد اینترنال 1T با سرعت خوب مثل همین Seagate 7200.12 هم قیمت بدید ممنون میشم:x
یکی دو صفحه پیش دیدم گذاشتید اما چون قیمت ها روزانه شده پرسیدم
4.اگر فروشنده آشنا هم دارید که با کمی تخفیف هارد و هدفون رو بهم بده و هاردش گارانتی معتبر(5) داشته باشه ممنون میشم پ . خ کنید
5. راستی الان گارانتی معتبر هارد(همssd و هم HHD) چیه؟ و هاردها چند وقت گارانتی داره و چطوری باید گارانتی رو تحویل بگیریم؟
6.شرمنده سوالام زیاد:) شد سعی کردم شماره گذاری کنم تا راحت تر ج بدید

آخرین ویرایش:

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
دوستان مثلا رم اگه هر چه حجمش بالاتر باشه توی بازی فریم بیشتری میده یانه مثلا 8 گیگ نسبت به 4 گیگ

ببخشید یک سوال دیگه هم دارم.اینکه i3 2250 خیلی از i5 3470 ضعیف تره
من نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنماییم کنیم که کدوم یک از این دو مورد را بگیرم چون هاردم 75 گیگه می خواستم هارد بگیرم ولی حالا نمی دونم ایا ما هارد 100 گیگ هم داریم ؟
1 .i3 3250 .hdd 250 gb .ASRock H77M

.3470 / ASRock H77M. 2

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام آقا فرشید خسته نباشید
1.به قصد خرید کادوی تولد یک هدفون بیسیم میخوام که باتریش قابلیت شارژ داشته باشه حدودا چند درمیاد؟ به نظرتون حدود 70 یا 80 چیزی هست:d؟
لطفا ورودیش usb نباشه (اگر usb مخصوص شارژ بود مهم نیست) چون میخوام برای شبا که تلویزیون با صدای خیلی بلند میبینه استفاده کنه و بزاره ما بخوابیم;)
2.یک هارد SSD 120G با سرعت خوب الان چنده؟چه مدلی پیشنهاد میکنید؟ آخه میخوام یکی بگیرم چون بوی خوبی از آینده بازار نمیاد
3.اگر ممکنه هارد اینترنال 1T با سرعت خوب مثل همین Seagate 7200.12 هم قیمت بدید ممنون میشم:x
یکی دو صفحه پیش دیدم گذاشتید اما چون قیمت ها روزانه شده پرسیدم
4.اگر فروشنده آشنا هم دارید که با کمی تخفیف هارد و هدفون رو بهم بده و هاردش گارانتی معتبر(5) داشته باشه ممنون میشم پ . خ کنید
5. راستی الان گارانتی معتبر هارد(همssd و هم HHD) چیه؟ و هاردها چند وقت گارانتی داره و چطوری باید گارانتی رو تحویل بگیریم؟
6.شرمنده سوالام زیاد:) شد سعی کردم شماره گذاری کنم تا راحت تر ج بدید

1- باید از این برندهای متفرق با قابلیت بلوتوث یا وایرلس بگیری، اونا هم البته کف قیمتشون همین حدو هست و تا 150 تومن هم میرسه، کار شما رو راه میندازه
2-میشه از CORSAIR FORCE GT/GS یا حتی مدل جدیدتر CORSAIR NEUTRON انتخاب کنی که قیمتی بین 530 تا 590 تومن دارن.
3-مدل SEAGATE 7200.14 64MB ST1000DM003 رو می تونی بخری. حدود 245 تومن هست
4-پ.خ میشه
5-گارانتی شناخته شده ای برای SSD نیست، برای هارد ولی گارانتی اصلی سازگار یا ویستا هست. همراه خود هارد کارت گارانتی داده میشه، لیبل هم روی هارد داره.
6-خواهش!

اقا فرشید ممنون فقط من یه پاور قدیمی دارم این پاور به سیتمی گه گفتید میاد؟
Green GP530AB Power

دوست عزیز، اگر از پست قبلی نقل قول کنی کار من راحتتر میشه!
پاور 530 وات کافی نیست، دست کم یه مدل 600 وات یا بالاتر توصیه میشه.

دوستان مثلا رم اگه هر چه حجمش بالاتر باشه توی بازی فریم بیشتری میده یانه مثلا 8 گیگ نسبت به 4 گیگ

4 گیگ هنوز هم برای 90 درصد بازیها کاملا کافی هست، اما ممکنه ارتقا به 8 گیگ توی کارکرد سریعتر سیستم عامل، مخصوصا برای جابجایی بین چند برنامه و اجرای همزمان اونها افزایش کارایی ایجاد کنه.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
سلام.

لظفاً فقط فرشیدجان و رامین جان نظرشون رو بگن:

فن 12 سانتی با نویز خیلی خیلی کم و 3 پین و میزان دمندگی بالا چی توصیه میکنید؟

برای جلوی کیس میخوام که جریان ورودی هوا رو تامین کنه.ضمناً نوع اتصال 3 پین های کیس طوری هست که 4 پین بهش نمیخوره و حتماً بایستی 3 پین باشه

magma انرمکس با این ویژگی ها هست ولی چون برای رادیات واترکولرها طراحی شده با بال های خفاشی دمندگی نقطه ای داره که برای کار من مناسب نیست.فن توربوی گرین هم 3 پینه ولی نویزش کمی بالاست.

چی پیشنهاد میکنید؟ با تشکر

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
سلام به دوستان گلم بین این دو کدوم رو پیشنهاد میکنید بخرم؟
Intel® Core™ i3-3210 Processor (3M Cache, 3.20 GHz)

Intel® Core™ i3-540 Processor
(4M Cache, 3.06 GHz)

ممنون میشم زود جوابم رو بدید چون فوریه!!

- - -ویرایش - - -

ببخشید یک سوال دیگه هم دارم.اینکه i3 2250 خیلی از i5 3470 ضعیف تره
من نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنماییم کنیم که کدوم یک از این دو مورد را بگیرم چون هاردم 75 گیگه می خواستم هارد بگیرم ولی حالا نمی دونم ایا ما هارد 100 گیگ هم داریم ؟
1 .i3 3250 .hdd 250 gb .ASRock H77M

.3470 / ASRock H77M. 2

بنظرم Asrock P75 Pro3 بگیر با توجه به امکاناتش واقعا مفته!!250ت قیمتشه!

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
1- باید از این برندهای متفرق با قابلیت بلوتوث یا وایرلس بگیری، اونا هم البته کف قیمتشون همین حدو هست و تا 150 تومن هم میرسه، کار شما رو راه میندازه
2-میشه از CORSAIR FORCE GT/GS یا حتی مدل جدیدتر CORSAIR NEUTRON انتخاب کنی که قیمتی بین 530 تا 590 تومن دارن.
3-مدل SEAGATE 7200.14 64MB ST1000DM003 رو می تونی بخری. حدود 245 تومن هست
4-پ.خ میشه
5-گارانتی شناخته شده ای برای SSD نیست، برای هارد ولی گارانتی اصلی سازگار یا ویستا هست. همراه خود هارد کارت گارانتی داده میشه، لیبل هم روی هارد داره.
6-خواهش!

دوست عزیز، اگر از پست قبلی نقل قول کنی کار من راحتتر میشه!
پاور 530 وات کافی نیست، دست کم یه مدل 600 وات یا بالاتر توصیه میشه.

4 گیگ هنوز هم برای 90 درصد بازیها کاملا کافی هست، اما ممکنه ارتقا به 8 گیگ توی کارکرد سریعتر سیستم عامل، مخصوصا برای جابجایی بین چند برنامه و اجرای همزمان اونها افزایش کارایی ایجاد کنه.

فرشید جان دستت درد نکنه ولی سوال بعدیم را جواب ندادی

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.

لظفاً فقط فرشیدجان و رامین جان نظرشون رو بگن:

فن 12 سانتی با نویز خیلی خیلی کم و 3 پین و میزان دمندگی بالا چی توصیه میکنید؟

برای جلوی کیس میخوام که جریان ورودی هوا رو تامین کنه.ضمناً نوع اتصال 3 پین های کیس طوری هست که 4 پین بهش نمیخوره و حتماً بایستی 3 پین باشه

magma انرمکس با این ویژگی ها هست ولی چون برای رادیات واترکولرها طراحی شده با بال های خفاشی دمندگی نقطه ای داره که برای کار من مناسب نیست.فن توربوی گرین هم 3 پینه ولی نویزش کمی بالاست.

چی پیشنهاد میکنید؟ با تشکر
سلام
با این مشخصات حداقل تو بازار ما باید بری سراغ مدلای 4 پین یا همون PWM مثل Cougar Vortex (که فک میکنم قبلا هم از این مدل گرفتی) ، Enermax TB Silence یا 14mm مثل Thermalright 140mm PWM (که با 12mm هم سازگاری داره).
در مورد اتصال هم دقیقا متوجه منظورت نشدم خوب از اتصالات روی Main استفاده کن.
سلام به دوستان گلم بین این دو کدوم رو پیشنهاد میکنید بخرم؟
Intel® Core™ i3-3210 Processor (3M Cache, 3.20 GHz)

Intel® Core™ i3-540 Processor
(4M Cache, 3.06 GHz)

ممنون میشم زود جوابم رو بدید چون فوریه!!
این 2 مدل از 2 نسل و سوکت متفاوت هستن در کل بدون شک 3210 پیشنهاد میشه.

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
سلام
با این مشخصات حداقل تو بازار ما باید بری سراغ مدلای 4 پین یا همون PWM مثل Cougar Vortex (که فک میکنم قبلا هم از این مدل گرفتی) ، Enermax TB Silence یا 14mm مثل Thermalright 140mm PWM (که با 12mm هم سازگاری داره).

این 2 مدل از 2 نسل و سوکت متفاوت هستن در کل بدون شک 3210 پیشنهاد میشه.

رامین جان مین بورد من اینه:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Specifications&Model=P75 Pro3
یه cpu تا سقف 450ت چی پیشنهاد میکنی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید

دقیقا منظورم همین مدل بود.

فرشید جان دستت درد نکنه ولی سوال بعدیم را جواب ندادی
کدوم سوال، تمامش رو جواب دادم!

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
سلام

فن TB Silence دارم فقط روی سایلنت بودنش تمرکز شده و فلوی بسیار کمی داره! ترمالرایت هم 14 هستش که به کیس من نمیخوره.جلوی کیس دو تا فن 12 سانتی نصب میشه که با فاصله کمی قرار دارند و در واقع نمیشه از تبدیل فن ترمالرایت هم استفاده کرد.

اتصال مین دو تای بالا به دو فن بالای کیس وصله و دو تای پایین هم برای قرار دادن دو تا 12 سانتی PWM در نظر گرفتم.

رامین جان نظرت در مورد فن Apollish انرمکس چیه؟ تمام ویژگی هایی که میخوام داره;;)

pb9ajyk5voh60ytuhz.jpg
پیدا میشه تو بازار؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر