مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

arshiya26

کاربر سایت
May 2, 2010
1,108
نام
arshiya
برای رزولوشن 1080 در حال حاضر یه کارت 680 از پس تمامی عناوین بازی با بالاترین تنظیمات برمیاد، 690 برای رزولوشن بالاتر یا بازی روی مانیتور 3 بعدی یا مانیتورهای Sorround توصیه میشه، البته یه استثنا هم بازی Crysis 3 هست که تنها روی 690 میشه بالاترین تنظیماتش رو هم استفاده کرد
کارت 690 راحتی تا 2 یا 3 سال جوابگو هست اما قویترین کارتهای تک هسته ای عمر مفیدی بالاتر از 18 تا 24 ماه برای بالاترین کیفیت ندارن.

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:AMD 7770 1GB DDR5
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 485w
CASE:GREEN PARS

حدود 1750 تومن میشه.
نمیشه سی پی یو amd گذاشت

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ببخشيد فرشيد جان اين کرايسيس بازي خيلي خاص و خفني بوده که نميشه با ۶٨٠ فول اجراش کرد يا کلا بازي هاي خوب امسال همه اينقدر قدرت کيفيت دارن؟ از اون جهت ميگم که اگر بشه واقعا تا يکي دو سال ديگه با ۶٨٠ همه بازي ها رو فول اجرا کرد همون رو بردارم اما اگر هر چي بازي درست و حسابي قراره بياد رو ۶٨٠ نتونه full hd اجرا کنه من ميرم سراغ همون ۶٩٠

ممنون

الان توی دوره زمانی هستیم که بازی های نسل بعدی میان.
همین الانم میشه از روی تیزر های بتلفیلد 4 درک کرد که با چه گرافیکی طرف هستیم!
بعید میدونم 680 تا 1 سال دیگه تمامی بازی هارو روی اخرین تنظیمات با فریم بالای 60 اجرا کنه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
ببخشيد فرشيد جان اين کرايسيس بازي خيلي خاص و خفني بوده که نميشه با ۶٨٠ فول اجراش کرد يا کلا بازي هاي خوب امسال همه اينقدر قدرت کيفيت دارن؟ از اون جهت ميگم که اگر بشه واقعا تا يکي دو سال ديگه با ۶٨٠ همه بازي ها رو فول اجرا کرد همون رو بردارم اما اگر هر چي بازي درست و حسابي قراره بياد رو ۶٨٠ نتونه full hd اجرا کنه من ميرم سراغ همون ۶٩٠

ممنون

بله، موتور این بازی قویترین موتور گرافیکی حال حاضر بازیهای دنیا هست و با فاصله ی زیاد از بازیهای دیگه پیچیده تر و سنگینتر هست و برای همین هم همیشه ملاک یا معیار سنجش قدرت کارتهای گرافیکی PC هست. بازیهای دیگه به این سنگینی نیستن.
در مورد بازیهای آینده چون امسال سال تغییر نسل کنسولها هست من پیش بینی می کنم که بازیهای PC هم سنگینتر و پیشرفته تر بشن، اما 680 یا بهتر از اون TITAN قطعا تا 18 ماه آینده بخوبی جوابگو هست، تا اون زمان بازیهای نسل بعدی هم نهادینه میشن و صنعت بازی از نظر تکنیکی یه مرحله جلوتر میره.

نمیشه سی پی یو amd گذاشت

میشه، اتفاقا مدلای AMD Trinity با سوکت FM1 برای سیستمای بازی خیلی ارزونقیمت مناسب هستن، اما به همون نسبت هم ضعیفترن و در ضمن، شما برای بتلفیلد مولتی به یه پردازنده ی قوی احتیاج داری که تازه همین 2120 رو هم با اغماض توصیه کردم، وگرنه یه 4 هسته ای حداقل پردازنده ی لازم هست و توصیه میشه.

fastfind

کاربر سایت
Aug 3, 2012
3
سلام. وقت بخیر به همگی.
آقا من یه گندی زدم دم عیدی بدجور!
میخواستم یه سیستم ارزون جور کنم باهاش fifa11 و cod4 آنلاین بزنم از قضا کارو خراب کردم.
یه سیستم پیدا کردم برداشتم گفتم احتمالا فیفا 11 و کال اف 4 رو جواب بده ولی چشمتون روز بد نبینه روی very low
15 فریم میده! :-s این سیستمه:
CPU: Intel celeron D 347 3.06Ghz
VGA: geforce 8400gs 512 ddr2 64 bit
Ram: 2g ddr3
main: Asrock G41-VS3
خیلی بد فریم میده اصلا قابل تحمل نیست... شرمنده ولی راهی هست یه کم خرج کنیم
حداقل fifa 11 رو روی high حدود 60 تا 70 بده؟ اصلا بازی سنگینتر از fifa11 و cod4 نمیخوام باهاش انجام بدم
واسه همین خرج خیلی نمیخوام براش کنم.
به نظر شما عزیزان اگه این سی پی یو که مال زمانه دایناسوره رو با یه Intel e5500 عوضش کنم و یه گرافیک GT220 بندازم
فریم رو واسه call of 4 و fifa 11 مییاره رو 60 توی رزولوشن 1024*768 ؟ (البته میدونم این کارت و سی پی یو از رده خارج شده اند اساسی ولی
خوب واسه بازیهای قدیمی که نام بردم میخوام.)

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام. وقت بخیر به همگی.
آقا من یه گندی زدم دم عیدی بدجور!
میخواستم یه سیستم ارزون جور کنم باهاش fifa11 و cod4 آنلاین بزنم از قضا کارو خراب کردم.
یه سیستم پیدا کردم برداشتم گفتم احتمالا فیفا 11 و کال اف 4 رو جواب بده ولی چشمتون روز بد نبینه روی very low
15 فریم میده! :-s این سیستمه:
CPU: Intel celeron D 347 3.06Ghz
VGA: geforce 8400gs 512 ddr2 64 bit
Ram: 2g ddr3
main: Asrock G41-VS3
خیلی بد فریم میده اصلا قابل تحمل نیست... شرمنده ولی راهی هست یه کم خرج کنیم
حداقل fifa 11 رو روی high حدود 60 تا 70 بده؟ اصلا بازی سنگینتر از fifa11 و cod4 نمیخوام باهاش انجام بدم
واسه همین خرج خیلی نمیخوام براش کنم.
به نظر شما عزیزان اگه این سی پی یو که مال زمانه دایناسوره رو با یه Intel e5500 عوضش کنم و یه گرافیک GT220 بندازم
فریم رو واسه call of 4 و fifa 11 مییاره رو 60 توی رزولوشن 1024*768 ؟ (البته میدونم این کارت و سی پی یو از رده خارج شده اند اساسی ولی
خوب واسه بازیهای قدیمی که نام بردم میخوام.)
همین که سایت بازیسنتر برات نشون میده برو دعا کن.شما بگو چقدر خرج کردی تا ببینیم مصیبت تا کجا پیش رفته
البته من زیاد سرم از قطعات در نمیاد ولی شما مثل این میمونه بری پراید چپی جمع کنی بعد موتور 206 بزاری توش توقع احساس روندن مگان رو داشته باشی

fastfind

کاربر سایت
Aug 3, 2012
3
همین که سایت بازیسنتر برات نشون میده برو دعا کن.شما بگو چقدر خرج کردی تا ببینیم مصیبت تا کجا پیش رفته البته من زیاد سرم از قطعات در نمیاد ولی شما مثل این میمونه بری پراید چپی جمع کنی بعد موتور 206 بزاری توش توقع احساس روندن مگان رو داشته باشی

:D
حرفتون کاملا درسته... کاملا افتضاح کردم رفت!! واقعا یه آهنگ میذاری سایت هم چک میکنی
هنگ میکنه باید ریست کنم!!! :(((((( روم نمیشد بگم ولی خوب اومدم یه راهنمایی از عزیززان بگیرم.
والا راستش یه رم 2 گیگ ddr3 داشتم... یه مادربرد 775 ddr3 برداشتم 185ت و اون سی پی یو نفتی
رو هم 30ت!! اون کارت هم 40 ت و پاور 500وات هم 30ت دسته دوم. یه 280-290 تومنی خرج کردیم
آخرشم هیچـــــی! یه سی پی یو دو هسته ایی رو گرافیک 1 گیگ 128بیتی بندازم فریم میده؟

skype2010

کاربر سایت
Jul 10, 2011
235
سلام .
من میخوام قطعات سیستممو ارتقا بدم که حدود 4 ساله که ارتقاشون ندادم
میخوام مادربرد و رم و سی پی یو رو عوض کنم (یعنی قلب تپنده ی کیس =(():d
پاورم 430 گرین هست و میخوام قطعاتی به این صورت بگیرم :
Main : Asus P8B75-V
CPU : i7 3.9GHZ - 3770
Ram : 8GB(2X4GB) 1600MHz

در ضمن دو تا DVD رایتر دارم : و دو تا کارت شبکه وایرلس (یدونه کارت توسعه هست و یدونه یو اس بی ) گرافیک GT 9500 دارم که نمیخوام عوضش کنم همین
به نظرتون پاور رو باید عوض کنم یه همین خوبه ؟؟
درکل نظرتون رو بهم بگین

در ضمن من خودم چون با متلب زاید کار میکنم و برای رشتم به پردازش سریع احتیاج دارم این سی پی یو رو انتخاب کردم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
:D
حرفتون کاملا درسته... کاملا افتضاح کردم رفت!! واقعا یه آهنگ میذاری سایت هم چک میکنی
هنگ میکنه باید ریست کنم!!!
yahoo_20.gif
(((( روم نمیشد بگم ولی خوب اومدم یه راهنمایی از عزیززان بگیرم.
والا راستش یه رم 2 گیگ ddr3 داشتم... یه مادربرد 775 ddr3 برداشتم 185ت و اون سی پی یو نفتی
رو هم 30ت!! اون کارت هم 40 ت و پاور 500وات هم 30ت دسته دوم. یه 280-290 تومنی خرج کردیم
آخرشم هیچـــــی! یه سی پی یو دو هسته ایی رو گرافیک 1 گیگ 128بیتی بندازم فریم میده؟
مشکل اصلی کارت گرافیکه با GT220 هم اتفاق خاصی نمیفته (سریعتر هستش ولی ارزش خرید دیگه نداره) شما تو فکر یه GT630 1GB یا HD6670 باش برای اون بازیهایی که در نظر داری !
سلام .
من میخوام قطعات سیستممو ارتقا بدم که حدود 4 ساله که ارتقاشون ندادم
میخوام مادربرد و رم و سی پی یو رو عوض کنم (یعنی قلب تپنده ی کیس =(():d
پاورم 430 گرین هست و میخوام قطعاتی به این صورت بگیرم :
Main : Asus P8B75-V
CPU : i7 3.9GHZ - 3770
Ram : 8GB(2X4GB) 1600MHz

در ضمن دو تا DVD رایتر دارم : و دو تا کارت شبکه وایرلس (یدونه کارت توسعه هست و یدونه یو اس بی ) گرافیک GT 9500 دارم که نمیخوام عوضش کنم همین
به نظرتون پاور رو باید عوض کنم یه همین خوبه ؟؟
درکل نظرتون رو بهم بگین

در ضمن من خودم چون با متلب زاید کار میکنم و برای رشتم به پردازش سریع احتیاج دارم این سی پی یو رو انتخاب کردم
قطعاتی که در نظر گرفتی مناسبه ، پاور هم مشکلی نداره ولی بهتره که حداقل با یه GREEN GP600A-EU تعویض شه چون تو این 4 سال راندمان نهایی به کمتر از 400w رسیده !

آخرین ویرایش:

fastfind

کاربر سایت
Aug 3, 2012
3
ممنون بابت راهنمایی. فقط یه سوال فنی بپرسم,
آیا هارد هم توی فریم بازی تاثیر داره؟
من هارد IDE دارم 7200 هم هست طبق چیزی که روش نوشته... آیا این میتونه به طور کلی توی فریم ندادن
تاثیر داشته باشه؟ برای بازی علاوه بر رم و گرافیک و سی پی یو, هارد حتما باید ساتا باشه یا فرقی نمیکنه؟

skype2010

کاربر سایت
Jul 10, 2011
235
مشکل اصلی کارت گرافیکه با GT220 هم اتفاق خاصی نمیفته (سریعتر هستش ولی ارزش خرید دیگه نداره) شما تو فکر یه GT630 1GB یا HD6670 باش برای اون بازیهایی که در نظر داری !

قطعاتی که در نظر گرفتی مناسبه ، پاور هم مشکلی نداره ولی بهتره که حداقل با یه GREEN GP600A-EU تعویض شه چون تو این 4 سال راندمان نهایی به کمتر از 400w رسیده !

پاور رو 6 ماهه که عوض کردم

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
سلام.
قیمت لپ تاپ دست دوم با مشخصات زیر حدودا چقدره ؟

RAM 2 GB
250 GB
Intel Core Duo 2, 2.1GHz
R400 Lenovo
شرمنده این سوالا تو تاپیک مخصوص هم پرسیده ولی فعلا جواب ندادن
چون یکم عجله دارم اینجا هم مطرح میکنم .
ممنون .

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون بابت راهنمایی. فقط یه سوال فنی بپرسم,
آیا هارد هم توی فریم بازی تاثیر داره؟
من هارد IDE دارم 7200 هم هست طبق چیزی که روش نوشته... آیا این میتونه به طور کلی توی فریم ندادن
تاثیر داشته باشه؟ برای بازی علاوه بر رم و گرافیک و سی پی یو, هارد حتما باید ساتا باشه یا فرقی نمیکنه؟
خواهش
خیر ، تاثیری تو فریم دهی نداره !
پاور رو 6 ماهه که عوض کردم
پس منتفیه ، نیازی به تعویض پاور هم نیست !

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگه امکانش هست من رو در خرید دو قطعه راهنمایی کنید
1
cpu
بنده به شخصه بین دو مدل AMD FX-8350 Eight-Core و Intel Core i7-3770 @ 3.40GHz مردد موندم. تقریبا هر دو عالی هستند و قدرت خیلی بیشتری مثلا از سی پی یوی پیشنهادی برای اجرای کرایسیس 3 در بالاترین سطح ممکن برخورداند. البته مدل اینتلی که گفتم کمی بهتره و لی خب گرونتر هم هست اون ای ام دی که بالا گفتن تقریبا 800 تومن در می آد ولی این 3770 میشه یک و دویست. البته محصولات اینتل همیشه گرونتره.!!...حالا بنظر شما من کدوم رو تهیه کنم؟؟ خودم دوست دارم سیستمم بر پایه ی amd باشه چرا که کنسول های نسل بعدی هم بر این پایه هستند و همین عامل باعث میشه بازی ها بیشتر با اون سازگار بشن.
خب سوال من در این زمینه این هست که آیا این مدل هشت هسته ای بالا یعنی 8350 حداقل تا نصفه های نسل بعد رو در سطح بالا جواب میده ؟؟ یا برم سراغ کور آی سون؟؟...این 8350 از خیلی از مدل های کور آی سون بهتر هستش!
--------------
2
در مورد مین بورد.
در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم ویک مین خوب میخوام در رنج قیمتی حدودا 800 هزار؟؟ با این قیمت می تونم مین بورد قدرتمند که گرافیک ها و سیپی یو های قدرتمند نسل بعدی رو ساپورت کنه تهیه کنم؟؟
--------
به طور کلی حدودا یک و هشتصد میلیون میلیون می خوام خرج مین و سی پی یو کنم. آیا میتونم به چیز قدرتمندی برسم؟؟ نمونه های بالایی چطورند؟؟ آیا به غیر مدل های گفته شده پیشنهاد دیگه ای دارید؟؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام.
قیمت لپ تاپ دست دوم با مشخصات زیر حدودا چقدره ؟

RAM 2 GB
250 GB
Intel Core Duo 2, 2.1GHz
R400 Lenovo
شرمنده این سوالا تو تاپیک مخصوص هم پرسیده ولی فعلا جواب ندادن
چون یکم عجله دارم اینجا هم مطرح میکنم .
ممنون .

اگه کاملا سالم باشه با عمری که کرده میشه حدود 300 تومن قیمت گذاری کرد

با سلام خدمت دوستان عزیز
اگه امکانش هست من رو در خرید دو قطعه راهنمایی کنید
1
cpu
بنده به شخصه بین دو مدل AMD FX-8350 Eight-Core و Intel Core i7-3770 @ 3.40GHz مردد موندم. تقریبا هر دو عالی هستند و قدرت خیلی بیشتری مثلا از سی پی یوی پیشنهادی برای اجرای کرایسیس 3 در بالاترین سطح ممکن برخورداند. البته مدل اینتلی که گفتم کمی بهتره و لی خب گرونتر هم هست اون ای ام دی که بالا گفتن تقریبا 800 تومن در می آد ولی این 3770 میشه یک و دویست. البته محصولات اینتل همیشه گرونتره.!!...حالا بنظر شما من کدوم رو تهیه کنم؟؟ خودم دوست دارم سیستمم بر پایه ی amd باشه چرا که کنسول های نسل بعدی هم بر این پایه هستند و همین عامل باعث میشه بازی ها بیشتر با اون سازگار بشن.
خب سوال من در این زمینه این هست که آیا این مدل هشت هسته ای بالا یعنی 8350 حداقل تا نصفه های نسل بعد رو در سطح بالا جواب میده ؟؟ یا برم سراغ کور آی سون؟؟...این 8350 از خیلی از مدل های کور آی سون بهتر هستش!
--------------
2
در مورد مین بورد.
در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم ویک مین خوب میخوام در رنج قیمتی حدودا 800 هزار؟؟ با این قیمت می تونم مین بورد قدرتمند که گرافیک ها و سیپی یو های قدرتمند نسل بعدی رو ساپورت کنه تهیه کنم؟؟
--------
به طور کلی حدودا یک و هشتصد میلیون میلیون می خوام خرج مین و سی پی یو کنم. آیا میتونم به چیز قدرتمندی برسم؟؟ نمونه های بالایی چطورند؟؟ آیا به غیر مدل های گفته شده پیشنهاد دیگه ای دارید؟؟؟

سازگاری با بازیهای PC به تشابه سازنده ی پردازنده های کنسول و PC ربطی نداره! اما ممکنه در مورد بهینه سازی برخی بازیهای پورت شده از کنسول با گرافیک های ساخت AMD بشه مواردی رو در آینده دید

در مورد پردازنده شما اگر CORE i7 3770K رو بخری بسیار بهتر هست، سرعت بیشتر و مصرف خیلی پایینتر، حتی CORE i5 3570K هم به 8350 توی بازیها بصورت کلی برتری داره. به تعداد هسته ای پردازنده هم کار نداشته باش، کارایی هسته های معماری بولدوزر به اندازه ی معماری اینتل نیست.

در مورد مادربرد هم ساپورت کردن گرافیکهای حال و آینده خیلی بین ماردبر 200 تومنی و 800 تومنی تفاوتی نیست، امکانات جانبی مثل اورکلاک، بهینه سازی، تعداد اسلاتها یا نرم افزارهای خاص سیستمی هست که باعث میشه یه مدل گرونتر از بقیه و پر زرق و برقتر باشه

برای پردازنده های اینتل مادربردی با تراشه ی Z77 و ساخت ASUS و یا MSI توصیه میشه.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
اگه کاملا سالم باشه با عمری که کرده میشه حدود 300 تومن قیمت گذاری کرد

خودش میگه 700
واسه افزایش قیمت دلار و اینا
کاملا هم سالمه
منظورم اینه نهایت پیشنهادم چه قدر باشه خوبه همون 300 ؟
یه هارد اکسترنال 250 هم میخواد بده (یعنی روشه و من هم لازمش دارم )
ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر