مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
واسه گیم باشه
بودجت خیلی کمه جالب نمیشه برای گیم من سعی خودم رو کردم این قطعات:
cpu:core i3 2120
mb:asrock h61m
ram 4gb corsair
vga hd7770
hdd 500 gb segate
power 435b green
monitor aoc 2036s
خب این قطعات میشه 1630
حالا اگه خود کیسم میخوای که موقع خرید خودت یه کیس ساده بخر 60 70 هم پولشه
و یه dvdrw اگه داری که هیچ نداری یه pionner بخری قیمتش حدودا 50 60 هست
که اینا رو اضافه کنیم به اون 1630 نزدیک 1750 میشه
راستی در مورد مانیتور lg w2261vp هستش که 30 40 تومن از اون گرونتره و lcd هستش نه led یه فرق دیگش فول اچ دی بودنشه
به هر حال با این سیستم بدردت نمیخوره چون نمیتونی fullhd بازی کنی ولی برای اینده بهتره

دوستان من برای پاورم به فن جدید گرفتم از بس سریع میچرخه تا نیم متر اون ورتر رو باد میزنه:d صداش هم خیلی زیاده.چیکار کنم سرعتش بیاد پایین؟
یه برنامه هست برای کاهش سرعت ولی فقط به درد cpu میخوره.
نه نمیشه سرعتش کم کرد نکنه یه وقت کنترل سی پی یو و فن کیس رو جا به جا زده باشی اگه درسته بازش کن ببین شاید مشکلی پیش اومده باشه

دوستان لطفا یک سیستم تادومیلیون قطعاتشو واسم بنویسید بدون مانیتور
تو رو خدا دونه دونه قطعاتی که میخوان نام ببرید اینجوری نمیشه مثلا هارد میخوای رایتر داری ؟

سعید72@
نه دیگه اونقدر اوت نیستم:d. فنش رو درست جا زدم
اهان نه قصد جسارت نداشتم:d
اگه واقعا میبینی غیر عادیه اگه گارانتی داره که نمیتونی بازش بکنی باید ببری گارانتی ولی اگه نداره بازش کن یه نگاهی به فنش بنداز شایدم زیاد داغ میشه زیاد میشه دور فن
یه نگاهم به بایوس بنداز شاید برای تنظیمش وجود داشت البته مظمین بشو اشتباه برای سی پی یو دست نزنی اگه یکی بیشتر نبود برا سی پی یو هست دست نزن

آخرین ویرایش:

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
سلام قبلا یه دور مشاوره گرفتم حالا میخوام مطمئن شم میخوام این سیستم زیررو بردارم قیمتش چقدر میشه؟من خودم نزدیکای 2500 قیمت گرفتم.
Motherboard:MSI B75A G43 230
CPU:Intel Core i5 3550 630
VGA:MSI GTX 660 Ti Power Edition 1070
Ram:Corsair 8GB 4*2 DDR3 1600 140
Power :Green GP600EU 185
CASE:Green X3 170
DVD Writer:Liteon 24x sata 50

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سلام قبلا یه دور مشاوره گرفتم حالا میخوام مطمئن شم میخوام این سیستم زیررو بردارم قیمتش چقدر میشه؟من خودم نزدیکای 2500 قیمت گرفتم.
Motherboard:MSI B75A G43 230
CPU:Intel Core i5 3550 630
VGA:MSI GTX 660 Ti Power Edition 1070
Ram:Corsair 8GB 4*2 DDR3 1600 140
Power :Green GP600EU 185
CASE:Green X3 170
DVD Writer:Liteon 24x sata 50
اره سیستم خوبیه
هیچ مشکلی نداره
این رایترم حتما برای رایت بازی ها میخوای
قیمتاتم خیلی مناسبه مخصوصا گرافیک هرجا این قیمتا دادن خوب بهت گفتن

آقا سعید من پاور رو جدید نگرفتم.پاورم مال 3 سال پیشه از اول رو کامپیوتر بوده.فن پاورم سوخته بود(بعضی اوقات سیستم یهو ری استارت میشد) که پاور رو باز کردم و یه فن جدید رو که خریدم 5000 تومن به جای اون جا زدم.
تاپیک مرتبط با مشکلات سخت افزار اینجاست
http://forum.bazicenter.com/thread5278/page252/
منم با اجازه جوابتون اونجا دادم که پست ها پاک نشه

آخرین ویرایش:

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
آقا سعید من پاور رو جدید نگرفتم.پاورم مال 3 سال پیشه از اول رو کامپیوتر بوده.فن پاورم سوخته بود(بعضی اوقات سیستم یهو ری استارت میشد) که پاور رو باز کردم و یه فن جدید رو که خریدم 5000 تومن به جای اون جا زدم.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
الان داداش بهترین سیستمی که با 2 تومن میشه از این ساخت چیه ؟
شما الان به یه مانیتور و یه مادربد سی پی یو و گرافیک احتیاج داری مانیتور خوب هم الان نزدیک 500 هست پس این بودجت کمه برای ارتقاع درست و حسابی
cpu:core i5 3450
mb:msi b75a-g43
vga:gtx 660ti
این سه قطعه برات میفته 1930
برای مانیتورتم باید جدا هزینه بکنی اول میخواستم کلا تا 2 تومن بگم بهت با مانیتور ولی زیاد فرقی با اون حالتی که بهت گفتم یه 560 بخر دیگه چیزی دست نزن نداشت به خاطر همین از این پایینتر خواستی سیستم ببندی بهتره همون 560 یا hd6870 بخری به سیستمتم دست نزنی
با اجازه جوابت تو تاپیک بقلی دادم
http://forum.bazicenter.com/thread5278/

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
شما الان به یه مانیتور و یه مادربد سی پی یو و گرافیک احتیاج داری مانیتور خوب هم الان نزدیک 500 هست پس این بودجت کمه برای ارتقاع درست و حسابی
cpu:core i5 3450
mb:msi b75a-g43
vga:gtx 660ti
این سه قطعه برات میفته 1930
برای مانیتورتم باید جدا هزینه بکنی اول میخواستم کلا تا 2 تومن بگم بهت با مانیتور ولی زیاد فرقی با اون حالتی که بهت گفتم یه 560 بخر دیگه چیزی دست نزن نداشت به خاطر همین از این پایینتر خواستی سیستم ببندی بهتره همون 560 یا hd6870 بخری به سیستمتم دست نزنی

با اجازه جوابت تو تاپیک بقلی دادم
http://forum.bazicenter.com/thread5278/
داداش یک تلویزیون 32 دارم میشه از همون استفاده کرد دیگه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان من برای پاورم به فن جدید گرفتم از بس سریع میچرخه تا نیم متر اون ورتر رو باد میزنه:d صداش هم خیلی زیاده.چیکار کنم سرعتش بیاد پایین؟
یه برنامه هست برای کاهش سرعت ولی فقط به درد cpu میخوره.

اگه پاورت از مدلای ارزون و تقلبی هست که کاری نمیشه کرد، پاورهای حرفه ای و جدید کنترلر دور فن دارن و فقط در صورت افزایش بار کاری دور فن رو بالاتر از 50 درصد می برن، بنابراین نویزشون هم کنترل میشه
اگه یه فن بهتر با کنترلر مجزای دستی می گرفتی می تونستی دورش رو هم کنترل کنی که صداش کم بشه، حتی اگه یه کانکتور 3 پینی مادربردی( بجز کانکتور تغذیه) داشته باشه می تونی به یکی از سه پین های آزاد روی مادربرد وصل کنی و از بایوس یا نرم افزار مربوط به مادربرد دورش رو کنترل کنی.

دوستان لطفا یک سیستم تادومیلیون قطعاتشو واسم بنویسید بدون مانیتور

CPU:INTEL Core I5 3330
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V-LE
VGA:AMD 7770 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 500GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN PARS

prof saral

کاربر سایت
Jan 13, 2013
10
نام
سارال
تو رو خدا دونه دونه قطعاتی که میخوان نام ببرید اینجوری نمیشه مثلا هارد میخوای رایتر داری ؟

کامپیوترم مال 5سال پیشه واسه همین میخوام یه سیستم بخرم که همه چیزش نو باشه تا دو میلیون مشکلی ندارم از اون بیشتر هم تا دویست هزارتومن رو هم اشکال نداره فقط من خودم تازه شروع کردم به خوندن رشته انیمیشن وترم دومم چیری سنگین ازمون نخواستن که بگم یه سیستم خیلی قویتر باشه خوبه البته این حدسیان خودمه ولی اگه باز شما صلاح میدونین سیستم واسه کار انیمیشن مناسب باشه بگین یه چیزی باشه که دوسال دوم بیاره بعد اون باز لازم شد یه سیستم قویتر میخرم اینم بگم دوست دارم یه هارد جامد ssdهم باشه روش برای اجرای بازیها درضمن مانیتور هم ایسوس 5228H رو دارم باتشکر

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907

کامپیوترم مال 5سال پیشه واسه همین میخوام یه سیستم بخرم که همه چیزش نو باشه تا دو میلیون مشکلی ندارم از اون بیشتر هم تا دویست هزارتومن رو هم اشکال نداره فقط من خودم تازه شروع کردم به خوندن رشته انیمیشن وترم دومم چیری سنگین ازمون نخواستن که بگم یه سیستم خیلی قویتر باشه خوبه البته این حدسیان خودمه ولی اگه باز شما صلاح میدونین سیستم واسه کار انیمیشن مناسب باشه بگین یه چیزی باشه که دوسال دوم بیاره بعد اون باز لازم شد یه سیستم قویتر میخرم اینم بگم دوست دارم یه هارد جامد ssdهم باشه روش برای اجرای بازیها درضمن مانیتور هم ایسوس 5228H رو دارم باتشکر
اهان پس یه کیس کامل میخوای صفحه قبل فرشید خان لطف کردن براتون یه سیستم معرفی کردن

CPU:INTEL Core I5 3330
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V-LE
VGA:AMD 7770 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 500GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN PARS

منم چیزی تو دست نمیزنم فقط گرافیکت رو چون برای انیمیشن سازی میخوای بهتره انویدیا برداری به خاطر هسته های cuda ولی از طرف انویدیا 550ti هست که از این کارت ضعیفتره بنابر این چون شما از اون بیشتر تا 200 تومن هم اشکال نداره حالا یه جوری جورش کن چون ضروریه تا 300 هزارتومن:d
و این کارت رو بزار جای 7770
gtx 560ti قیمت 720 فقط مدل رفرنس بخر و تو همین قیمت بالاتر نخری
در اخر اینم بگم اگر نتونستی انقدر هزینه کنی همون سیستمی که فرشید گفته رو بگیر

prof saral

کاربر سایت
Jan 13, 2013
10
نام
سارال
اهان پس یه کیس کامل میخوای صفحه قبل فرشید خان لطف کردن براتون یه سیستم معرفی کردن

منم چیزی تو دست نمیزنم فقط گرافیکت رو چون برای انیمیشن سازی میخوای بهتره انویدیا برداری به خاطر هسته های cuda ولی از طرف انویدیا 550ti هست که از این کارت ضعیفتره بنابر این چون شما از اون بیشتر تا 200 تومن هم اشکال نداره حالا یه جوری جورش کن چون ضروریه تا 300 هزارتومن:d
و این کارت رو بزار جای 7770
gtx 560ti قیمت 720 فقط مدل رفرنس بخر و تو همین قیمت بالاتر نخری
در اخر اینم بگم اگر نتونستی انقدر هزینه کنی همون سیستمی که فرشید گفته رو بگیر

باتشکر از راهنمایی کاملتون سیستم پیشنهادی شما روسفارش میدم حتما :)فقط درمورد هارد ssd نظری ندارین؟ قیمتاش چه جوری بخرم نخرم ؟بازم تشکر میکنم

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
باتشکر از راهنمایی کاملتون سیستم پیشنهادی شما روسفارش میدم حتما :)فقط درمورد هارد ssd نظری ندارین؟ قیمتاش چه جوری بخرم نخرم ؟بازم تشکر میکنم
خواهش میکنم عزیز
سیستمون خوب شد کلا با افزایش قیمتی که انجام دادیم و قبول کردی هزینشو بپردازی الان گیمم جواب میده با کیفیت خوب:d
در مورد ssd الان نخری بهتره چون برای 60 gb باید نزدیک 300 تومن هزینه کنی و از اونجایی که ضروری نیست برای سیستمت میتونی نخری بعدا که پول دستت اومد بخری(منم دوست دارم اصلا کل اطلاعات ssd بریزم hdd بکنم بندازم دور برای همیشه ای hdd خیلی زخم ها به من زده:d ولی پولش نیست)
حالا اگه قبول کردی هزینشو بپردازی:))
OCZ Vertex 3 60GB SATA III
قیمت 290 تا 310 هستش

BESAFA

کاربر سایت
Apr 15, 2008
719
نام
Behnam
دوستان تظرتون راجع به این سیستم چیه؟
Intel Core i3 3220-3.3GHz
Asus P8B75-V
CORSAIR Dual Channel 8GB-1600
Gainward GeForce® GTX 560 Ti 2048MB Phantom
اگه میشه یه پاور با یه کیس قیمت مناسب معرفی کنین :D
پ.ن: سیستم رو برای گیم میخوام، ولی max بودن و ایناش برام مهم نیست، تا جایی که قابل بازی کردن باشه ! :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر