مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

zetoos

کاربر سایت
Jun 22, 2010
9
سلام،خسته نباشید
من می خوام کیسم رو با این قطعات ببندم...لطفا ببینید خوب هست یا خیر
VGA:SaPPHIER 5770
Motherboard: EPUSTUD3LR
RAM: 4 gig ddr3
cpu:corei7 920
power:580 green

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

1-تفاوت کارآیی Core2Quad با Corei5 چقدره؟ میخوام ببینم نسبت قیمت به کارایی C2Q بالاتره یا مثلاCorei5.
2- آیا سری Coreix افت قیمت خودش رو کرده و خریدش به صرفه؟

ممنون.

инквизитор

کاربر سایت
Jun 27, 2010
5
هنوزم هست ، همین پست بالایی.:d
خوب پیشنهاد من اینه که سه قطعه ی اصلی+اگه نیاز باشه پاور رو هم عوض کنی.
من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i5 750
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-e or p7p55d-le
power : green gp585b

حدودا 635 640 تومن در میاد اگه میخوای vga رو هم یه حالی بهش بدی میتونی ram رو 2 تا 1gb و main رو p7p55d-leدر نظر بگیری که جمعا 185 تومن میمونه که میتونی با این یه zotac gtx260/192 در نظر بگیری.

دوباره ممنونم از راهنماییت.اگ قیمت تک تک قطعات رو هم بگی ممنون می شم.

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
سلام! :d
بالاخره سفر تهران من ok شد و فردا عازم تهران میشم! yeey! :d
بودجه هم رفت بالا! :d خیلی ممنون میشم که اگر یه سیستم خوب به من معرفی کنید،حول حوش 600 تا 700 تومن!
من همیشه طرفدار سیستم های AMD بودم. همیشه شنیدم که توی بازی ها بهتر جواب میده، ولی تا حالا Intel رو امتحان نکردم که ببینم واقعا درسته یا نه! این سری core i خیلی وسوسه کنندس! :d نمیدونم،اگر واقعا اینجوریه و سیستم های AMD واسه بازی بهتر هستن،که یه سیستم AMD معرفی کنید و اگر فکر میکنید با این بودجه Intel بهتره،خوب Intel باشه! (خارج از تعصب لطفا! :d;) )
کارت هم ترجیح میدم که Geforce باشه.
و راستی،میخوام که فقط کیس باشه،بدون مونیتور و اسپیکر و اینا...
پاور و خود کیس هم اگر معرفی کنید دیگه عالیه! :d

دمتون گررررم! :)

Bigame

کاربر سایت
Apr 18, 2010
714
نام
علی
سلام
دوستان یه سیستم میخواستم برای بازی نه بازی های انچنان بالا که مثلا اخرین سی پیو رو معرفی کنید
بیشتری برای بازیهای استراتژیک میخواستم فقط هم گیگا میخواستم مین بردش باشه ;) سی پیو هم یه چیز خوب معرفی کنید و گرافیک هم 512 فکر کنم کافی باشه و یه رم خوب 2 گیگ :d پاور هم گرین فکر میکنم بهترین مارک باشه همین 4 تا تکه سیستم رو اگه میشود براهنمائیت ;;)
بیشتر از 400 تومان نشود کمتر هم شد چه بهتر

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
سلام.

مادربورد من P5Q هست و SATA 3Gb/s خواستم ببينم هارد 6Gb/s بگيرم بهش ميخوره؟ خب واضحه كه اگر بخوره كارايي 6Gb/s رو نداره ولي چون شايد بعداً مادربورد رو عوض كنم خواستم ببينم مي تونم الآن مي تونم هارد رو اينطوري بردارم؟

اگر كسي وسترن Caviar Blue 1TB سراغ داره ممنون ميشم برام پخ بده از كجا بگيرم چون با اينكه 3Gb/s ولي سرعتش بيشتر از Black 3Gb/s هست!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام

من مادربورد ام گرافیک DDR2 رو ساپورت میکنه و الان هم یه 8600GT 1GiG دارم ... میخوام بدونم برای قویترین کارتی رو که میتونم بگیرم چیه ( نمیخوام مادربورد رو عوض کنم ) ... البته قیمتش رو هم بگید ....ممنون
بارها گفته شده نوع و مدل کارت گرافیک هیچ ارتباطی به نوع و مدل main نداره شما هم میتونی کارت 20 تومنی بندازی هم کارت 1 میلیونی ، مشخصات دقیق سیستمت+بودجه ای که داری رو بذار تا ببینیم چی به دردش میخوره.
سلام،خسته نباشید
من می خوام کیسم رو با این قطعات ببندم...لطفا ببینید خوب هست یا خیر
VGA:SaPPHIER 5770
Motherboard: EPUSTUD3LR
RAM: 4 gig ddr3
cpu:corei7 920
power:580 green
خوب این لیستی که گذاشتی mainش معلوم نیس چیه ، برند و باس ram معلوم نیس چیه ، 580 هم که دیگه ارزش خرید نداره (اصلا نیست که بخواد خریداری بشه) در کل اگه قصد خرید سیستم جدید داری پیشنهاد میکنم که یه بودجه ی کلی مشخص کنی بقیه ش رو بسپری به ما.

دوباره ممنونم از راهنماییت.اگ قیمت تک تک قطعات رو هم بگی ممنون می شم.
خواهش عزیز
این قیمتا :

CPU : intel i5 750 (235-238)
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333 (106-108)
MAIN : asus p7p55d-e or p7p55d-le (d-e=206-208_d-le=175-178)
power : green gp585b (85-88
سلام! :d
بالاخره سفر تهران من ok شد و فردا عازم تهران میشم! yeey! :d
بودجه هم رفت بالا! :d خیلی ممنون میشم که اگر یه سیستم خوب به من معرفی کنید،حول حوش 600 تا 700 تومن!
من همیشه طرفدار سیستم های AMD بودم. همیشه شنیدم که توی بازی ها بهتر جواب میده، ولی تا حالا Intel رو امتحان نکردم که ببینم واقعا درسته یا نه! این سری core i خیلی وسوسه کنندس! :d نمیدونم،اگر واقعا اینجوریه و سیستم های AMD واسه بازی بهتر هستن،که یه سیستم AMD معرفی کنید و اگر فکر میکنید با این بودجه Intel بهتره،خوب Intel باشه! (خارج از تعصب لطفا! :d;) )
کارت هم ترجیح میدم که Geforce باشه.
و راستی،میخوام که فقط کیس باشه،بدون مونیتور و اسپیکر و اینا...
پاور و خود کیس هم اگر معرفی کنید دیگه عالیه! :d

دمتون گررررم! :)
خوب به سلامتی پس ویزا ok شد دیگه ؟! :d
تا 700 من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i3 530
RAM : a-data or twinmos 2gb 2*1gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-le
VGA : zotac gtx260/192
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 22x sata
POWER : green gp585b
CASE : green magnum2

حدودا 750 755 تومن در میاد.
اون قضیه amd یا intel هم یه 5 یا 6 سالی میشه که به رحمت خدا رفته ، amd واسه بازی بهتره دیگه چه صیغه ایه ؟!
سلام
دوستان یه سیستم میخواستم برای بازی نه بازی های انچنان بالا که مثلا اخرین سی پیو رو معرفی کنید
بیشتری برای بازیهای استراتژیک میخواستم فقط هم گیگا میخواستم مین بردش باشه ;) سی پیو هم یه چیز خوب معرفی کنید و گرافیک هم 512 فکر کنم کافی باشه و یه رم خوب 2 گیگ :d پاور هم گرین فکر میکنم بهترین مارک باشه همین 4 تا تکه سیستم رو اگه میشود براهنمائیت ;;)
بیشتر از 400 تومان نشود کمتر هم شد چه بهتر
خودت میبُری خودت میدوزی ، پس ما اینجا چیکاره ایم ؟! بالاخره ما پیشنهاد میدیم یا تایید میکنیم ؟! :d
اینا که شد 5 تا ؟
به جزئیات کاری ندارم ولی تا 400 من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : intel e7500 or e7400
RAM : patriot 2gb 2*1gb 800
MAIN : asus p5ql-pro
VGA : zotac or inno3d 9600gt 512mb
POWER : green gp535a

حدودا 420 425 تومن در میاد.

Transylvania

کاربر سایت
May 1, 2009
756
نام
شهریار
بارها گفته شده نوع و مدل کارت گرافیک هیچ ارتباطی به نوع و مدل main نداره شما هم میتونی کارت 20 تومنی بندازی هم کارت 1 میلیونی ، مشخصات دقیق سیستمت+بودجه ای که داری رو بذار تا ببینیم چی به دردش میخوره.
motherboard : ASUS P5KPL
CPU : Intel core 2 duo E4600 @ 2.4GHz
2gb Ram ....(البته به زودی 3 gb )
POWER : GREEN 330
چیز دیگه ای هم باید بذارم یا کافیه ؟

F! JeY

کاربر سایت
Aug 17, 2009
221
نام
هادی
سلام به همه
دارم یه case green fusion همراه یه مانیتور w2261vp میخرم.مشکل اینجاست که نمیدونم پاور کامپیوترم بتونه دووم بیاره یا نه(ازلحاظ کیس)!! اینم مشخصات کامپیوتر
power:685 w green
mb:MA-770
vga:5850
ram: 2gig
cpu phenom x3

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
سلام.
برای بار هفتم سیستمم به فنا رفت :((
جالب بود که سیستم بالا می یومد ولی هیچی روی مانیتور نمی اومد بعد بش ور رفتم فهمیدم که مادربورد ایراد پیدا کرده و تنها راه عوض کردنش هست. متاسفانه از گارانتی مادربوردم هم استفاده کرده بودم برای بار قبل که سوخته بود.
حالا می خواستم یک مادربورد از خانواده GIGABYTE بخرم بودجه هم تا 150 می خوام برای مادربورد خرج کنم. فقط یک CPU هم بم معرفی کنید که به مادربورده بخوره چون احتمالا باید CPU هم عوض کنم. CPU هم 2 هسته می خوام باشه چون زیاد اهل بازی کردن با PC نیستم.
فقط جوری باشه که بعد که خواستم سیستمم را ارتقاء بدم برام دردسر ساز نشه

منتظر راهنماییتون هستم. با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.

مادربورد من P5Q هست و SATA 3Gb/s خواستم ببينم هارد 6Gb/s بگيرم بهش ميخوره؟ خب واضحه كه اگر بخوره كارايي 6Gb/s رو نداره ولي چون شايد بعداً مادربورد رو عوض كنم خواستم ببينم مي تونم الآن مي تونم هارد رو اينطوري بردارم؟

اگر كسي وسترن Caviar Blue 1TB سراغ داره ممنون ميشم برام پخ بده از كجا بگيرم چون با اينكه 3Gb/s ولي سرعتش بيشتر از Black 3Gb/s هست!
از نظر ساپورت که مشکلی نیست ولی بیشتر hddهای sata3 (یا همون 6gb) ساپورت ssd هستن و با توجه به حجم و قیمت فضاییشون ارزش خرید ندارن.
بچه ها با 1.500.000 میخوام سیستم بی مانیتور بگیرم....
راهنمایی میکنید؟
میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel i7 920
RAM : TG xtreem or a-data 3*1gb ddr3 1600
MAIN : asus p6t-deluxe v2
VGA : msi or sapphire hd5870
HDD : WD 500gb 64mb
ODD : samsung (dvd-rw & dvd-rom)
CASE : green infinity

حدودا 1.580 در میاد.
motherboard : ASUS P5KPL
CPU : Intel core 2 duo E4600 @ 2.4GHz
2gb Ram ....(البته به زودی 3 gb )
POWER : GREEN 330
چیز دیگه ای هم باید بذارم یا کافیه ؟
نه چیز دیگه ای لازم نیست فقط بودجه رو یادت رفت بگی.:)
هرچند با توجه به پاورت تو انتخاب مدلا محدودیت داری.(حالا با هر بودجه ای)
گفتید بودجه مشخص کنم تا پیشنهاد بدید
بودجه ی من 000/000/1

(در ضمن کی گفته پاور 580 نیست!)
پس 1 تومن واسه 5 تا قطعه ، درسته ؟!

CPU : intel i7 920
RAM : TG xtreem or a-data 3*1gb ddr3 1333
MAIN : asus p6t-i7
VGA : msi or sapphire hd5850

حدودا 1060 در میاد.
کسی نگفته بازار اینو میگه.b-)
سلام به همه
دارم یه case green fusion همراه یه مانیتور w2261vp میخرم.مشکل اینجاست که نمیدونم پاور کامپیوترم بتونه دووم بیاره یا نه(ازلحاظ کیس)!! اینم مشخصات کامپیوتر
cpu phenom x3
خوب به سلامتی ، دووم بیاره یعنی چی ؟! بیشتر توضیح بده.
سلام به همه
cpu phenom x3
خوب 150 واسه main چقدر میخوای واسه cpu هزینه کنی ؟! مدل ramهات چیه ؟
بودجه رو دقیق مشخص کن بقیه ش با ما.

آخرین ویرایش:

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
سلام شاید جاش اینجا نباشه ولی.....
یه سایت برای دیدن بنچ مارک قطعات مختلف معرفی میکنید.(مخصوصا تو بازیها)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر