مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

aliatrvash

کاربر سایت
Nov 26, 2005
46
نام
علي
خب منم همین سوال رو قبل پرسیدم و جواب این شد بهترین کارت agp کارت 6800 هست که با یه رم 512 که بخری همون 200 هزار تومنی که داری میشه;)

یعنی این تا تابستون جواب میده. آخه میخوام بازیهایی مثل SC و NFS رو راحت اجرا کنم. بعد اگه ممکنه راهنمایی کنید که بهترین Board این کارت چیه. Asus اینو داره. اگه داشته باشه خوبه چون مادر بوردم هم ایسوسه. بعد از کجا بگیرم.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
یعنی این تا تابستون جواب میده. آخه میخوام بازیهایی مثل SC و NFS رو راحت اجرا کنم. بعد اگه ممکنه راهنمایی کنید که بهترین Board این کارت چیه. Asus اینو داره. اگه داشته باشه خوبه چون مادر بوردم هم ایسوسه. بعد از کجا بگیرم.
سلام
اره بازی هایی که گفتی اجرا میکنه البته انتظار نداشته باش با این پولی که میدی بتونی یه کارت خیلی خوبی بگیری ولی خب بهترین انتخاب همینه و باید باهاش بسازی!
در مورد برد اطلاعی ندارم ولی گیگابایت و لیدتک بردهای خوبی هستن!
بای

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
بعيد ميدونم چهار هسته ايها تا سال ديگه انقدر که فکر ميکني ازرون بشن مثلا qa6700 که الان 1300 دلاره ممکنه بشه 800 دلار گرافيک dx10 هم اگر تا سال ديگه بياد بايد خيلي گرون بايد باشه. اگر بخواي اينا ارزون بشن به اعتقاد من بايد 3 سال صبر کني
من پيشنهاد ميکنم E6300 و يا E6400 بگير با 7300GS که تا سه سال کارت رو راه ميندازه مادربردgigabyte 965p-ds3 هم 4 هسته اي رو ساپورت ميکنه و از ايسوس با چيپستهاي مشابه سريعتره. بعد يه چهار هسته اي و يک گرافيک DX10 بگير
حتي شايد نيازي به تعويض پردازنده هم نباشه

آخرین ویرایش:

aliatrvash

کاربر سایت
Nov 26, 2005
46
نام
علي
بعيد ميدونم چهار هسته ايها تا سال ديگه انقدر که فکر ميکني ازرون بشن مثلا qa6700 که الان 1300 دلاره ممکنه بشه 800 دلار گرافيک dx10 هم اگر تا سال ديگه بياد بايد خيلي گرون بايد باشه. اگر بخواي اينا ارزون بشن به اعتقاد من بايد 3 سال صبر کني
من پيشنهاد ميکنم E6300 و يا E6400 بگير با 7300GS که تا سه سال کارت رو راه ميندازه مادربردgigabyte 965p-ds3 هم 4 هسته اي رو ساپورت ميکنه و از ايسوس با چيپستهاي مشابه سريعتره. بعد يه چهار هسته اي و يک گرافيک DX10 بگير

یعنی شما میگید خرج اصلی رو همین الان بکنم و بی خیال نسل جدید بشم؟ به نظرتون الان چقدر خرجم میشه تا یه سیستم بخرم برای 2 تا 3 سال دیگه.
ممنون از کمکتون

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
یعنی شما میگید خرج اصلی رو همین الان بکنم و بی خیال نسل جدید بشم؟ به نظرتون الان چقدر خرجم میشه تا یه سیستم بخرم برای 2 تا 3 سال دیگه.
ممنون از کمکتون
خب اگه برای بازی میخوای(که حتما همین طوره) برو یکی از کنسولهای نسل بعد رو بگیر که خیلی بهتره نه احتیاج به نصب بازی داره و مشکلات کامپیوتر رو هم نداره تازه گرافیک بازیهاش کمتر از pc نیست چه بسا بیشتر هم هست;)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
دوستان من خدایی گیج شدم نمیدونم چیکار بکنم

اول بگم که سیستم حال حاضر من ماله بازی های سال 2004 بود که بستمش مثل هالف لایف و دوم و...

گرافک الانم 5200 هست و Cpu هم 1.7 - پارسال هم یه Ps2 گرفتم

اما حقیقت اینه که الان هم ps 2 از رده خارج شده و هم سیستم من

حالا من تقریبا 1 میلیون تومان برای بازی کنار گذاشتم اما هنوز نمیدونم کدوم یکی از این سه تا کار رو انجام بدم :

Pc رو تا بهترین شکل ممکن ارتقا بدم

یا یک Ps3 بگیرم یا اینکه یک X360 بگیرم . واقعا گیج شدم کدومو انتخاب کنم

خودم از طرفدارای Pc هستم اما از وقتی فهمیدم COD3 یا Assassins creed و ... فقط روی کنسول میان یکم دو دلم کرده که کدومو انتخاب کنم

حالا سوال من اینه که واقعا بازی برای Pc بیشتر میاد یا برای کنسول ؟

سوال دوم این که ایا میشه کنسول رو به مانیتور کامپیوتر وصل کرد ؟ ( که اگر اینطور بشه کفه ی ترازو به سمت کنسول میره چون دیگه مشکلات نصب و ... هم نیست )

خلاصه اگه خودتون بودید کدومو انتخاب میکردید ؟

دوسته عزيز اگه شما دنباله گيم هستيد 100% برين سراغ كنسول.من خودم از كساني بودم كه بين pc vs 360 شك داشتم.رفتم 360 گرفتم.واقعا لذتي كه با 360 ميبرم رو از سگا به بعد نتونستم هيچ موقع تجربه كنم.
شما ميتوني يه x360 با يه مانيتوره benq wide screen 20 1680-1080 f202 بگيري و نهايت لذت روببري.چون با 1 تومن نميشه سيستمي بست كه ايندت رو تضمين كنه!

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام به همگی.
من میخوام سیستم رو آپگرید کنم.
اول گقتم تا تابستون ساله دیگه صبر کنم تا CPU های 4 هسته ای (Quad COre) اینتل و DirectX10 بیاد و تا اون موقع هم قیمتش مناسب میشه بعد اون موقع بخرم. ولی الان میبینم که هیچ بازیی نمیتونم بازی کنم. به نظر شما من چه سیستمی بخرم که تا اون موقع دوام بیاره و نخوام مادربورد رو هم عوض کنم. چون مادر بوردم AGP هست.
مشخصات سیستم الان:
Intel Pentium 4 2000 512 kb cache
512 DDR2
AGP Radeon 9600 XT Asus 128 MB
هارد 80 گیگابایت Maxtor
Asus P4P800 AGP 8X
DVD Writer BenQ
Sound Card: Crative sound blaster live

من الان میخوام یه جوری اپگرید کنم که نخواد CPU و Mainboard رو عوض کنم. آخه فقط الان میتونم 200000 تومان پول بزارم.
در اصل میخوام یه رم بخرم و یه کارت گرافیک. منتها AGP. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

دوسته عزيز الان يكي از بزرگترين مشكلات شما روي cpu هست چون بازي هاي جديد بعضي هاشون مينيموم به 3000 cpu احتياج دارن و اگه بخواين تعويض كنين حتما بايد اون 2 قطعه رو تعويض كنين.
شما ميتوني يه geforce 6600 gt بگيري و ما بقه پول رو بذاري واسه cpu

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217

سلام
دوسته عزيز اون 7300 همين الانم واسه بازي كم مياره چه برسه به اينده!
راستي كسي كه سيستم رو واسه ي گيم ميخواد بهتره كه vga قويتر داشته باشه تا cpu.مثلا يكي يه amd athlon 3000 داره با يه 7900gtx خيلي بهتر كيفيت ميگيره تا يكي كه x6800+7600gt

Mafia_For_Ever

کاربر سایت
Nov 8, 2006
186
نام
Mr.Charisma
دوسته عزيز اگه شما دنباله گيم هستيد 100% برين سراغ كنسول.من خودم از كساني بودم كه بين pc vs 360 شك داشتم.رفتم 360 گرفتم.واقعا لذتي كه با 360 ميبرم رو از سگا به بعد نتونستم هيچ موقع تجربه كنم.
شما ميتوني يه x360 با يه مانيتوره benq wide screen 20 1680-1080 f202 بگيري و نهايت لذت روببري.چون با 1 تومن نميشه سيستمي بست كه ايندت رو تضمين كنه!

دقیقا خودم هم به کاروان 360 ها پیوستم و دیگه طرفدار سونی نیستم :cheesygri ( البته واسه متال گیر 4 سه سال دیگه Ps3 هم میگیرم )

آقا یه سوال شما بازی های Fps رو چجوری با دسته بازی میکنی؟ :confused: یکم سخت به نظر میاد چون تجربه FPs روی کنسول رو نداشتم

در مورد مانیتور هم یکم توضیح میدی یعنی به مانیتو های معمولی نمیشه وصل کرد ؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
من با بازيهاي fps اصلا مشكلي ندارم بر عكس با بازيهاي سوم شخص مثله اسپيلينتر سل و گوست ريكون كمي مشكل دارم_كه عادت ميكنم)
روي مانيتور عادي هم ميشه وصل كرد و حداكثر رزولوشني كه بهت ميده 1360*768 است.چون مانيتور عادي 4:3 يا 5:4 هستند يه مشكلي واسه ي بازيهاي 60 كه اكثرا وايد اسكرين 16:9 ساخته ميشن ايجاد ميكنه.مشكل اينه كه تصوير كشيده ميشه و شما بايد از توي تنظيمات مانيتور سايز رو كم كنين و همين موجب سياه شدن بالا و پايين صفحه ي مانيتور ميشه.

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
ممنون از کمکتون
اين نظر منه
چون احتمالا ارزون شدن cpu و مادربرد هاي جديد، در آينده نزديک کمه اما در مورد گرافيک اينطور نيست
يه سيستم خوب در حال حاضر حدود 1 تومن خرج برميداره

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
بچه ها شنیدم یه مادر بورد شرکت گیگابایت زده با این مشخصات :

کارت صدا 5.1
کارت گرافیک سری 6 انبرد !
ram ddr2 dual
chipset nforce

اگه گفتید چند ؟ 70 تومن !!!:eek:
حالا کسی میدونه کارت گرافیکش دقیقا چیه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر