مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بین این مدل های کولر می خواستم بدونم نظر شما رو کدومه ؟
Cooler Master V6 GT
Cooler Master V10
Corsair H70
Noctuna NH-D14
به ترتیب راندمان اینطوری میشن:
1-Noctua NH-D14
2-Corsair H70
3-Cooler Master V10
4-Cooler Master V6 GT

ولی همگی از بهترین کولرهای بازار هستن،اما من Noctua NH-D14 رو ترجیح می دم.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
واسه 7 32بیت 25gb فضا کافی هستش ، ........

من منظورت رو فهمیده بودم،اما خواستم توضیح کاملتری بدم
........
از توضیح کامل ، مفید و سریعتون ممنونم
این کولر ها رو دیدم هوس کردم برای سیستمم یکی بگیرم،فقط میترسم core2duo ما زیر اینا منجمد بشه:d

Philosophient

کاربر سایت
Nov 12, 2008
83
نام
فرخ
مرسی بابت توضیحاتتون
چند پست پیش گفته شد که کولر برای کارت گرافیک پیدا نمی شه تو ایران، منظور اینه که چیز خوب پیدا نمی شه ؟
تو ایران وسایلش پیدا می شه که آدم خودش یه سیستم Liquid Cooling برای خودش ببنده ؟

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
سلام دوستان
میخواستم یه هارد اکسترنال 500 گیگ بخرم از این مدلا که آداپتور جدا ندارن و برقشون رو از همون یو اس بی تامین میکنن. والا بین این سه برند (seagate,toshiba,A-data) موندم که کدوم رو بگیرم؟ فقط خواهشا از همه نظر(کیفیت جنس,سرعت,...) این سه تا رو باهم مقایسه کنین و بگین کدوم رو بگیرم بهتره قیمتش هم اصلا برام مهم نیست. فعلا یه جا آشنا دارم که هر سه مدل رو داره و با همون قیمتای هفته پیش بهم میده.
ممنون

Philosophient

کاربر سایت
Nov 12, 2008
83
نام
فرخ
سلام دوستان
میخواستم یه هارد اکسترنال 500 گیگ بخرم از این مدلا که آداپتور جدا ندارن و برقشون رو از همون یو اس بی تامین میکنن. والا بین این سه برند (seagate,toshiba,A-data) موندم که کدوم رو بگیرم؟ فقط خواهشا از همه نظر(کیفیت جنس,سرعت,...) این سه تا رو باهم مقایسه کنین و بگین کدوم رو بگیرم بهتره قیمتش هم اصلا برام مهم نیست. فعلا یه جا آشنا دارم که هر سه مدل رو داره و با همون قیمتای هفته پیش بهم میده.
ممنون
من خودم Seagate Portable FreeAgent Go 500 GB استفاده کردم
سرعتش خیلی خوبه، خیلی هم باش ملایم برخورد نشده ! ولی سالمه سالمه هیچ مشکلی هم تا حالا نداشته
اینم مشخصاتشه
نوع اتصال : 2.0 USB
سرعت انتقال اطلاعات : 480 مگابیت بر ثانیه
سرعت هد : 5400 دور بر دقیقه

البته از اون 2 برند دیگه من چیزی ندیدم که بخوام نظر بدم ولی این seagate چیزه خیلی خوبیه

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
خوب الان وضعیت بازار بهم ریخته س یعنی عمرا به شما با این قیمتا جنس نمیدن ولی خوب من جهت اطلاع اینو پیشنهاد میدم (با قیمتای 1 هفته پیش) :

CPU : intel i5 760
RAM : a-data 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-le
VGA : zotac gts250 1gb
POWER : green gp535a
CASE : green magnum2

حدودا 760 تومن در میاد.
شما حالا با 800-850 چی پیشنهاد میدی؟؟؟
ممنون از کمک هاتون...

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
سلام دوستان
ممنون
آقا فرشید و جناب supra نظرات شما هم خیلی برام مهمه لطفا نظر کارشناسیتون رو دریغ نفرمایید

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
دوستا یه مانیتور خوب با حدود 200 تا 300 تومن چی پیشنهاد میکنید؟( 22 اینچ برای بازی و فیلم)
ممنون
سلام دوست عزیز
من مدل 2261 از ال جی رو پیشنهاد می دم که هم پنل مرغوبی داره و هم پورت HDMI داره و تقریبا توی رنج قیمتی(220 تومن) که داره بی رقیبه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی بابت توضیحاتتون
چند پست پیش گفته شد که کولر برای کارت گرافیک پیدا نمی شه تو ایران، منظور اینه که چیز خوب پیدا نمی شه ؟
تو ایران وسایلش پیدا می شه که آدم خودش یه سیستم Liquid Cooling برای خودش ببنده ؟

منظور اینه که اصلا چیزی برای کارتای جدید پیدا نمیشه،چیزی هم نیست که قطعاتش رو بخوای جدا بگیری و خودت درست کنی(بخاطر حساسیت قطعات روی کارت و نحوه ی جدا سازی و نصب کولرهای اختصاصی) قطعاتش باید با کارت گرافیک و پایه های فن GPU سازگاری داشته باشن
بستن خنک کننده ی آبی و ساخت دست سازش نیازمند مهارت و تحربه ی حرفه ای هست.

سلام دوستان
ممنون

آقا فرشید و جناب supra نظرات شما هم خیلی برام مهمه لطفا نظر کارشناسیتون رو دریغ نفرمایید
همشون کیفیت خوبی دارن ولی معتبرترین مدلش همون Seagate Free Agent Go هست که اینجا گارانتی معتبری هم داره

دوستا یه مانیتور خوب با حدود 200 تا 300 تومن چی پیشنهاد میکنید؟( 22 اینچ برای بازی و فیلم)
ممنون
من SAMSUNG 2250/2270 رو پیشنهاد میدم که حدود 270 تومنه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مرسی بابت توضیحاتتون
خوب دلیلش اینه که coolerهایی که تو بازار ما هستش بصورت استاندارد فقط cpu رو پشتیبانی میکنن واسه قطعات دیگه شما یا باید water blockـه اون قطعه رو بگیری یا دنبال یه کولر مایع اختصاصی واسه اون vga باشی که خوب تو اینجا امکانش نیست ، واسه بهره بردن از کولر مایع تو یه کارت گرافیکی مثل 5850 شما نیاز به water block پیش ساخته این کارت خواهی داشت که خوب به تنهایی این قطعه در کمترین حالت 79 80 دلار مایشه (بدون لوله رابط و اتصالاتش) حالا باقی قضایا بماند...
میشه دست ساز هم درست کرد ولی خوب دردسر های خودش رو داره مثلا اگه اون water blockش درست و حسابی عایق نشه هم مین میسوزه هم cpu در کل ارزش نداره چون دردسرش بیشتر از منفعتشه.
سلام دوستان
ممنون
اون مدلایی که آداپتور جدا ندارن همون هاردای "2.5 یا نوت بوکی میشن (پاسپورتی هم میگن) این برندایی که گفتی همگی معتبرن من شخصا از سری toshiba ، simpletech زیاد به ملت پیشنهاد دادم گارانتی معتبری هم داره 500gbش تو مایه های 88 89 تومن در میاد.
شما حالا با 800-850 چی پیشنهاد میدی؟؟؟
ممنون از کمک هاتون...
با 850 میشه این :

CPU : intel i5 760
RAM : a-data 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-e
VGA : sapphire hd5770
POWER : green gp585a
CASE : green magnum2

حدودا 870 875 تومن در میاد.
ممنون
200 تا 300 عجب رنجی ! :d
شما تا 300 میتونی lg e2250t رو در نظر بگیری.

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
با 1500 بنظرتون بهترین سیستم ای که میشه خرید چی هست؟ فقط کیس
نظر خودم این هست.

cpu: Phenom II X6 1090T
M.B: Gigabyte 890FXA-UD7
VGA: Zotac 470
Ram: Corrsair 2x2gb 1600 CL7