مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

بچه ها یکی کمکم کنه من هیچی از ارتقا pc نمیدونم میخوام pc رو ارتقا بدم 500 هزارتومن هم دارم میشه یکی بگه چی بخرم با قیمت کالا لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blushing::blushing::blushing:

از راهنماییتون متشکرم !
منم خودم نظرم رو t220 هستش و بعد از اون w2261v ولی 2روز پیش رفته بودم بازار دیدم که وضعیت t220 مثل عید شده بود (کم شده و برای همین قیمتش دوباره افتضاح رفته بالا !!) . قیمت کردم t220 قیمتش 330 تومن بود :eek: و w2261v قیمتش 245 بود . (سر t220 خیلی کفری شدم !! :mad: :evil:)
حالا طبق این قیمتا به نظر شما چیکار کنم ؟؟ بزارم t220 ارزون بشه یا فکر میکنین به این زودیا ارزون نشه(برم 2261 بگیرم) ؟؟ یا اینکه نظر خواص دیگه ای دارین ؟؟ :confused:
راستی اگه میشه یه قیمت و review (همچین پر ملات باشه ! :cheesygri) از این دوتا هم بزارین .
خیلی ممنون !!

فرشید جون اخه این چه وضع بازاره داداشه من ؟؟؟؟ :cursing:

لینکت مشکل داره دوست من.
اگر اشتباه نکنم t200 رزولوشین 1680در1050 داره و 2230fm باید 1920x1200 باشه . هر دو 16:10 w . اما ال جی نسبت 16:9 داره و فول HD ساپورت با حفظ سایز واقعی تصویر HD یعنی با رزولوشین 1920x1080 اگر برای پحش مولتی مدیا یا کنسول های باری هم بخوای استفاده کنی مناسبت تر از اون دو مدل هستند. در هر حال گول امکانات جانبی رو نخور. اگه کارت گرافیکی قوی نداری و بیشتر می خوای بازی کنی همون t200 رو انتخاب کن اما جتما قبل از خرید چکش کن ببین پیکسل سوخته نداشته باشه چون شنیدم این مدل های سامسونگ آمار پیکسل سوختشون بالاست. فقط شنیدم مطمئن نیستم. موفق باشی

تا اونجایی که من می دونم پهنای باند pci-e2 بیشتر از pci-e و دلیلشم هم استفاده از مزایای dx10 و dx10.1 . که در در اون در صورت نیاز از حافظه سیستم هم کمک گرفته می شه برای حافظه گرافیکی. به نوعی امکان share حافظه سیستم رو با حافظه گرافیک ایجاد می کنه.

شرمنده ولی 2230fm از کی 1920x1200 شده ؟؟ :cheesygri (اصلا aoc مانیتور با رزولوشن بالاتر از 1680x1050 تو ایران داره ؟؟) :-"

والا تا اونجایی که من میدونم در عمل هیچ فرقی با هم ندارن ((pci-e & pci-e2
مطمئنی که اینایی که داری میگی درسته ؟؟!!؟؟!! :confused:

ممنون از راهنماییت. من العان بین این 3تا گیر کردم؟:confused:
SAMSUNG T200 --- 230 T
AOC 2230FM---235 T
LG 2261V--- 245 T یکم گرونه:(
اینم یه نگاهی بنداز:http://lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=623&&you=577&&you1=866&&you2=

به نظر من lg w2261v رو بگیر چون 22 اینچه full hd هم هست پورت hdmi هم داره .دیگه چی میخوای (قیمتشم نسبت به کاراییش خوبه)

سلام. باز سر و كله من پيدا شد! :biggrin1: قبل هر چيز به supra مقام ناظم انجمن رو تبريك ميگم (تازه ديدم :biggrin1:)
:love:

خوب شد گفتی(اصلا حواسم نبود :cheesygri ) . منم تبریک میگم ;)

ا

شرمنده ولی 2230fm از کی 1920x1200 شده ؟؟ :cheesygri (اصلا aoc مانیتور با رزولوشن بالاتر از 1680x1050 تو ایران داره ؟؟) :-"

دقت کن رفیق من گفتم : اگر اشتباه نکنم t200 رزولوشین 1680در1050 داره و 2230fm باید 1920x1200 باشه .

بله مطمئنم. اگر نبودم مثه پست قبلیم می گفتم اگر اشتباه نکنم! اون چیزی که من تحقیق کردم همین بوده! اگه فرقی نداشت اونا ... نیستن جای PCI-E16x بیان یه اسمی از حودشون دربیارن به نام : PCI-E16x-2nd gen
همه با هم سازگاری دارند و کارایی این چیزی نیست که خیلی به چشم بیاد مخصوصا با حافظه های بالایی که کارت گرافیکا الان دارند و سرعت پایین رم های سیستم و ضمنا بازی dx10.1 هم خیلی کم داریم. شاید در آینده بیشتر بشنویم از PCI-E2

ممنون از راهنماییت. من العان بین این 3تا گیر کردم؟:confused:
SAMSUNG T200 --- 230 T
AOC 2230FM---235 T
LG 2261V--- 245 T یکم گرونه:(
اینم یه نگاهی بنداز:http://lioncomputer.ir/index.php?act...ou1=866&&you2=
پیشنهاد من الان W2261V
EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3

يه سؤال ديگه: اگه كارت گرافيك ati برداره محدوديتي براي cpu و مادربورد نداره كه اينتل برداره؟ :biggrin1:

مرسي :love:
هیچ محدودیتی نداره.شما بگو چقدر میخواد هزینه کنه؟
بین این 3 پیشنهاد Tفکر میکنم نظر هممون GTX275 ه.
سلام دوستان
این اسلات pci-e 1.0 با pci-e 2.0 چه تفاوتی با هم داره؟هر دوشون که تمام کارت های pci-e رو ساپورت میکنن.تفاوت سرعتی دارن؟
فکر کنم قضیه مثل sata1 و sata2 هست؟نه؟:)
اصلا تا حالا به اون 2 بقل pci-e دقت نکرده بودم:)
ممنون
بله تفاوتشون تو سرعتشون هست که زیاد روی راندمان کارت تاثیر نداره.
درسته.
خوب به ترتیب:
اول:gtx275
دوم:gtx260
سوم:4870
البته دوم HD4870 علتش هم اینه که GTX 260/216 از HD4870 بهتره.
و اینکه تفاوت برندها هم تو قدرت کارت ها چندان تاثیری نداره
به جز موارد اورکلاک شده.
اما جتما قبل از خرید چکش کن ببین پیکسل سوخته نداشته باشه چون شنیدم این مدل های سامسونگ آمار پیکسل سوختشون بالاست.
تنها مزیت W2261V LG نسبت به T220P SAMSUNG به نظرم خدمات پس از فروشه که LG عالیه.(به قول دوستمون اگه پیکسل سوخته داشته باشه 3 سوته برات تعویض میکنه)
بعد منظرتون از پیکسل سوخته چیه ؟؟چطوری تشخیص بدیم؟(روشن که بشه معلوم میشه،مثلا جایی از صفحه سیاه باشه یا نه)کارت گرافیکم رو میخوام gtx 260 بندازم.جواب میده دیگه؟
نرم افزار که زیاد دارهl کار نرم افزار اینه که تمام رنگ ها را به صورت فول روی LCD میاره و هرجا که نقطه ای بود که همرنگ رنگ زمینه نبود به اون میگن پیکسل سوخته.هر پیکسل سوخته ای ممکنه یک رنگ خاصی را نشون نده.و اون کارت هم عالیه.
بچه ها یکی کمکم کنه من هیچی از ارتقا pc نمیدونم میخوام pc رو ارتقا بدم 500 هزارتومن هم دارم میشه یکی بگه چی بخرم با قیمت کالا لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blushing::blushing::b lushing:
مشخصات سیستم قبلیتو لطف کن یا بگو کی و چند خریدی؟
حالا طبق این قیمتا به نظر شما چیکار کنم ؟؟ بزارم t220 ارزون بشه یا فکر میکنین به این زودیا ارزون نشه(برم 2261 بگیرم) ؟؟ یا اینکه نظر خواص دیگه ای دارین ؟؟ :confused:
اگه میتونی صبر کنی صبر کن ولی W2261V هم عالیه.
راستی اگه میشه یه قیمت و review (همچین پر ملات باشه ! :cheesygri) از این دوتا هم بزارین .
منم تو گوگل ریویو تخصصی و درست و حسابی پیدا نکردم اکثر اونها هم تو فروم بحث کرده بودند .

ROSSONERI

آخرین ویرایش:
سلام گرم به بروبچ بازیسنتری.
خب سریع برم سر اصل مطلب.من کلا با cpu های amd همچین رابطه خوبی ندارم.اما همین طور اتفاقی در مورد سری phenom II کنجکاو شدم و مشخصات و قیمت و اینا.اونجور که تو همین تاپیک خوندم گویا X4 955 قدرتی در حدود i7 920 داره.حالا یکم بالا پایین.
سوال1: مطلب بالا درسته؟
سوال2: من میخوام بدونم X4 940 قدرتش در چه حدی هست.لطفا بگید با کدوم cpu اینتلی برابر هستش.اگه بشه یه چنتا بنچ مقایسه ایی بزارین که عالی میشه.
سوال3:قیمتش رو اگه به روز رو دارین لطف کنین.خودم تو مجله دیدم زده بود 210 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سوال4:پاور 530 گرین جوابگو هستش برا این cpu.با توجه به این که کارت گرافیکم 4850 هست؟
خوب این از سوالات مربوط به cpu.حالا مین.
با 100 تومن چه مینی پیشنهاد میشه؟
این چطوره؟
dfi lanparty dk 790fxb-m2rs
توی این رنج از این بهتر پیدا میشه؟
خیلی خیلی ببخشید که یه قطار حرف زدم و سوال کردم.دیگه اولین برخورد نزدیک با amd همینه دیگه.
بازم ببخشید ممنون

خوب به ترتیب:
اول:gtx275
دوم:gtx260
سوم:4870
خوب gtx260 و 4870 تقریبا در یه حدی هستن ولی خب gtx260 توصیه میشه
و اینکه تفاوت برندها هم تو قدرت کارت ها چندان تاثیری نداره

هیچ محدودیتی نداره.شما بگو چقدر میخواد هزینه کنه؟
بین این 3 پیشنهاد Tفکر میکنم نظر هممون GTX275 ه.

ROSSONERI

دوستان منم نظرم همينه. توي بنچ مارك هاي tomshardware هم همينه ولي يه علامت سؤالي كه جلوم هست اينكه:

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

Video Memory DDR5 1G
Engine Clock 750 MHz
Memory Clock 3.6 GHz ( 900 MHz DDR5 )

ENGTX260 TOP/HTDP/896M (دقت كنين سري تاپ از ايسوس هست اور شده ي معمولي هست با كارايي بيشتر)

Video Memory DDR3 896MB
Engine Clock 650 MHz
Memory Clock 2.3 GHz ( 1.15 GHz DDR3 )

ENGTX275/HTDI/896MD3

Video Memory DDR3 896MB
Engine Clock 633 MHz
Memory Clock 2.268 GHz ( 1.134 GHz DDR3 )

خب همون طور كه ميبينين نتايج مشخصات فني قطعات دقيقاً 180 درجه با نظر ما فرق داره! 4870 1 گيگ با اختلاف زيادي تمام مشخصاتش بيشتر هست! حتي ddr5 هست! حالا چي ميگين؟ :biggrin1:

من يه سؤال فني هم دارم كه لطفاً هركي اطلاع دقيق داره بگه: اون gtx260 از سري top از برند asus كه اور شده هست بهتر از gtx270 معمولي جواب نميده؟ مشخصاتش كه يه كوچول بهتره :biggrin1: در ضمن براي اين كارت ها پاور 530 كافي نيست؟ اگه چي خوبه؟

دقت کن رفیق من گفتم : اگر اشتباه نکنم t200 رزولوشین 1680در1050 داره و 2230fm باید 1920x1200 باشه .

بله مطمئنم. اگر نبودم مثه پست قبلیم می گفتم اگر اشتباه نکنم! اون چیزی که من تحقیق کردم همین بوده! اگه فرقی نداشت اونا ... نیستن جای PCI-E16x بیان یه اسمی از حودشون دربیارن به نام : PCI-E16x-2nd gen
همه با هم سازگاری دارند و کارایی این چیزی نیست که خیلی به چشم بیاد مخصوصا با حافظه های بالایی که کارت گرافیکا الان دارند و سرعت پایین رم های سیستم و ضمنا بازی dx10.1 هم خیلی کم داریم. شاید در آینده بیشتر بشنویم از PCI-E2

دوست عزیز شما اگه سعی کنی اطلاعات دقیق به افراد دیگه بدی خیلی بهتره تا اینکه وقتی اشکالی ازت میگیرن شاکی بشی .تا جاییکه میشه نباید مخصوصا تو این تاپیک اشتباه مطلبی رو گفت چون خیلی از کسایی که میان اینجا اطلاعات درست و حسابی ندارن وهمین مطلب ممکنه باعث گمراهیشون بشه . هر کسی ممکنه اشتباه کنه ولی درست اونه که اشتباهش رو بپذیره نه اینکه دلیل برای اشتباهش بیاره وجبهه گیری کنه ! ;)

منم گفتم که فکر نمیکنم که تو عمل فرق چندانی داشته باشن (شما طبق دانسته هات بهتر بود که این جمله رو به اخر حرفات اضافه میکردی .چون نوشته هات جوری بود که انگار اختلاف خیلی زیادی در عملکردشون هست) :smile:

خب سریع برم سر اصل مطلب.من کلا با cpu های amd همچین رابطه خوبی ندارم.اما همین طور اتفاقی در مورد سری phenom II کنجکاو شدم و مشخصات و قیمت و اینا.اونجور که تو همین تاپیک خوندم گویا X4 955 قدرتی در حدود i7 920 داره.حالا یکم بالا پایین.
سوال2: من میخوام بدونم X4 940 قدرتش در چه حدی هست.لطفا بگید با کدوم cpu اینتلی برابر هستش.اگه بشه یه چنتا بنچ مقایسه ایی بزارین که عالی میشه.
سوال3:قیمتش رو اگه به روز رو دارین لطف کنین.خودم تو مجله دیدم زده بود 210 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سوال4:پاور 530 گرین جوابگو هستش برا این cpu.با توجه به این که کارت گرافیکم 4850 هست؟
این چطوره؟
خیلی خیلی ببخشید که یه قطار حرف زدم و سوال کردم.دیگه اولین برخورد نزدیک با amd همینه دیگه.
بازم ببخشید ممنون

به احتمال خیلی زیاد احتیاج به تعویض پاور پیدا کنی.
دوست عزیزززززززززز :eek: .مطمئنی قیمت درست گرفتی :cheesygri .تا جایی که من میدونم lanparty زیر 150 هزار تومن مین نداره و این مدل هم قیمتش همون حوالیه ولی در کل توی کیفیت فوق العاده مادربوردهای lanparty هیچ شکی نیست :cool: ;)

-------------------------------------------------------

اخه فکر کنم اگه بخوام صبر کنم حداقل باید 2 3 هفته ای الاف بشم (در حال حاضرم که هیچ گونه مانیتوری ندارم و دارم دیوونه میشم)
تازه اگه t220p هم بخواد ارزون بشه فکر نمیکنم زیر 280 هزار تومن بیاد پس با این وضعیت ومشخصات t220p و w2261v وقیمتهاشون اگه t220p ارزون هم بشه باز فکر میکنم خرید w2261v معقولتر باشه . نه ؟؟ :confused:

در ضمن از دگر دوستان خواهشمندم به سوال ما هم 1 جوابی بدن و مارو از مشاورتین خود دریغ نفرمایند . وری وری تنک یو :cheesygri

آخرین ویرایش:
سلام. باز سر و كله من پيدا شد! :biggrin1: قبل هر چيز به supra مقام ناظم انجمن رو تبريك ميگم (تازه ديدم :biggrin1:)

خب يكي ديگه از بچه ها تابستوني كارت گرافيك ميخواد ميشه اينا رو به ترتيب رده بندي كنين؟

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3

يه سؤال ديگه: اگه كارت گرافيك ati برداره محدوديتي براي cpu و مادربورد نداره كه اينتل برداره؟ :biggrin1:
اِ ، سفر بخیر یه 3 4 ماهی میشه دیگه نه ؟! :cheesygri ممنون عزیز ;)
همونطور که بچه ها گفتن gtx275>>hd4870>>gtx260 ;)
خوب این سوال آخری مشکوک بود بیشتر توضیح بده ؟ :cheesygri
بچه ها یکی کمکم کنه من هیچی از ارتقا pc نمیدونم میخوام pc رو ارتقا بدم 500 هزارتومن هم دارم میشه یکی بگه چی بخرم با قیمت کالا لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blushing::blushing::b lushing:
خوب شما چه قطعه یا قطعاتی میخوای ، بگو تا بشه نظر داد.;)
از راهنماییتون متشکرم !
منم خودم نظرم رو t220 هستش و بعد از اون w2261v ولی 2روز پیش رفته بودم بازار دیدم که وضعیت t220 مثل عید شده بود (کم شده و برای همین قیمتش دوباره افتضاح رفته بالا !!) . قیمت کردم t220 قیمتش 330 تومن بود :eek: و w2261v قیمتش 245 بود . (سر t220 خیلی کفری شدم !! :mad: :evil:)
خیلی ممنون !!

فرشید جون اخه این چه وضع بازاره داداشه من ؟؟؟؟ :cursing:
مانیتورای samsung از 1شنبه یا 2شنبه این هفته بین 2 تا 12 تومن افزایش قیمت پیدا کرده دلیلشم کمیاب شدن یسری مدلا و وارد نشدن مانیتوراش به داخل ، احتمالا تا 1 یا 2 هفته آینده برگرده به قیمتای قبل.;)
به نظر من همون lg رو بگیر.;)
به نظر من lg w2261v رو بگیر چون 22 اینچه full hd هم هست پورت hdmi هم داره .دیگه چی میخوای (قیمتشم نسبت به کاراییش خوبه)
البته 22 نیست 21.5ـه :cheesygri
فرق که دارن ولی در حدی نیست که آدمو مجبور به تعویض مین بکنه.;)
خوب شد گفتی(اصلا حواسم نبود :cheesygri ) . منم تبریک میگم ;)
ممنون لطف داری ;)
خب همون طور كه ميبينين نتايج مشخصات فني قطعات دقيقاً 180 درجه با نظر ما فرق داره! 4870 1 گيگ با اختلاف زيادي تمام مشخصاتش بيشتر هست! حتي ddr5 هست! حالا چي ميگين؟ :biggrin1:

من يه سؤال فني هم دارم كه لطفاً هركي اطلاع دقيق داره بگه: اون gtx260 از سري top از برند asus كه اور شده هست بهتر از gtx270 معمولي جواب نميده؟ مشخصاتش كه يه كوچول بهتره :biggrin1: در ضمن براي اين كارت ها پاور 530 كافي نيست؟ اگه چي خوبه؟
اِ مگه ما سر اون 9800gtx top یه 1 هفته تا 2 ماهی :biggrin1: با هم بحث نکردیم باز میگی مشخصاتش بهتره ؟! :biggrin1:
نه ، دلیل برتر بودنش نمیتونه باشه میتونی اینو تو بنچا به وضوح ببینی :biggrin1:
این 270 جدید اومده ؟!
پاور هم بستگی داره واسه 260 ، 4870 میتونه کافی باشه (با توجه به مدل) ولی واسه 275 نه.;)

آخرین ویرایش:
اِ ، سفر بخیر یه 3 4 ماهی میشه دیگه نه ؟! :cheesygri ممنون عزیز ;)
همونطور که بچه ها گفتن gtx275>>gtx260>>hd4870 ;)
خوب این سوال آخری مشکوک بود بیشتر توضیح بده ؟ :cheesygri

ولش كن اونو جدي نگير :biggrin1: گفتم شايد ATI با AMD هماهنگ تر باشه :-"

مرسي. :love:

اخه فکر کنم اگه بخوام صبر کنم حداقل باید 2 3 هفته ای الاف بشم (در حال حاضرم که هیچ گونه مانیتوری ندارم و دارم دیوونه میشم)
تازه اگه t220p هم بخواد ارزون بشه فکر نمیکنم زیر 280 هزار تومن بیاد پس با این وضعیت ومشخصات t220p و w2261v وقیمتهاشون اگه t220p ارزون هم بشه باز فکر میکنم خرید w2261v معقولتر باشه . نه ؟؟ :confused:

در ضمن از دگر دوستان خواهشمندم به سوال ما هم 1 جوابی بدن و مارو از مشاورتین خود دریغ نفرمایند . وری وری تنک یو :cheesygri
در حال حاضر بهترين انتخاب w2261v با دو ميلي ثانيه زمان پاسخگويي كه 220 پنج ميلي هست كه اين برتري w2261vرو اثبات مي كنه البته با قيمت معقولي كه داره.

خوب دوست من ممنون از توضیحات خوبت. طبق توضیحات شما نرخ تبادل داده مثلا در PH II 720 چیزی حول و حوش 16G/s میشه . درسته ؟ و نرخ داده مثلا رم دوال چنل 800 می شه 12.5 . این یعنی رم پا به پای پردازنده نمی تونه تغذیش کنه و از همه قابلیت های پردازنده استفاده نمی شه . اما رم 1066 دوال حدودا 16.5 و کاملا پردازنده ساپورت می شه. درسته محاسباتم؟
حالا اینجا می خوام بدونم رم 800 با کلاک و تاخیر پایین بهتر عمل می کنه یا یه رم 1066 با تایمینگ بالاتر ؟
اگر مقاله آموزشی چیزی در این موارد (ht. ram clock &...) سراغ دارید ممنون می شم لینک بذارید.
پهنای باند HT مربوط به پردازنده که ربطی به عرض باند حافظه نداره.پهنای باند رم از طریق کنترلر مجتمع در CPU بصورت مستقیم با ماجولهای رم در ارتباط هست و ارتباط سایر قسمتهای سیستم هم از طریق باس HT با پردازنده انجام میشه ،پس بازم اشتباه بود!
این دیاگرام رو ببین:
28901.gif
همونطور که میبینی کنترلر حافظه از باس HT مجزاست.
راجع به انتخاب بین باس 800 و 1066 هم انتخاب رم با فرکانس 800 و تاخیر پایین میتونه انتخاب بهتری باشه،در صورت لزوم میشه تا باس 1066 هم اما با تاخیر بالاتر اورکلاک کرد.

خب يكي ديگه از بچه ها تابستوني كارت گرافيك ميخواد ميشه اينا رو به ترتيب رده بندي كنين؟

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3

مرسي :love:
ترتیبش که مشخص هست:
1-GTX 275
2-GTX 260
3-HD4870
سازنده ی کارت دلبخواهی کارت نمیسازه،طبق استانداردی هست که با همه ی مادربردهای PCI-Ex مطابقت داره.

این چطوره؟
بازم ببخشید ممنون
1-کاملا غلطه!
2-سرعت کلی و قدرت پردازش Phenom II X4 940 در حد Q9550 یا یکم پایینتر هست(دوباره چارت مقایسه ی توی بازی نزارید که سرعت Phenom 940 از 920 بیشتر هست،اونجا سرعت CPU تنها ملاک نیست)
3-قیمتش توی همین محدوده هست
4-جوابگو هست ولی بهتره که 580 وات به بالا بردارید
5-هر بردی که تراشه ی 790 داشته باشه قابل قبول هست اما اون مدل هم خوبه.

با توجه به قیمت مناسب 2261 و اینکه خودم دارمش برای آخرین بار 2261 رو پیشنهاد می دهم. البته از نزدیک و کنار هم مقایسه نکردم t220 و t200 و aoc 2230 و 2261 رو اما از لحاظ مشخصات اسمی حتی از t220 هم قاعدتا باید بهتر باشه و تنها ضعفش 60hz بودنشه در حالیکه شنیدم t220 در ویستا 75hz رو ساپورت می کنه. اگر ارزشش رو به تناسب قیمت که بسنجی که دیگه هیچ حرفی تو بهتر بودنش نیست،همین

دوست عزیز شما اگه سعی کنی اطلاعات دقیق به افراد دیگه بدی خیلی بهتره تا اینکه وقتی اشکالی ازت میگیرن شاکی بشی .تا جاییکه میشه نباید مخصوصا تو این تاپیک اشتباه مطلبی رو گفت چون خیلی از کسایی که میان اینجا اطلاعات درست و حسابی ندارن وهمین مطلب ممکنه باعث گمراهیشون بشه . هر کسی ممکنه اشتباه کنه ولی درست اونه که اشتباهش رو بپذیره نه اینکه دلیل برای اشتباهش بیاره وجبهه گیری کنه ! ;)

منم گفتم که فکر نمیکنم که تو عمل فرق چندانی داشته باشن (شما طبق دانسته هات بهتر بود که این جمله رو به اخر حرفات اضافه میکردی .چون نوشته هات جوری بود که انگار اختلاف خیلی زیادی در عملکردشون هست) :smile:

عزیز جان من جبهه نگرفتم. عرض بنده این بود که چون خیلی وقت از اون زمانی که روی مانیتور تحقیق می کردم گذشته بود با تردید رزولوشین ها بیان کردم برای همین از لفظ "اگه اشتباه نکنم" استفاده کردم. یعنی ممکنه اشتباه کنم. تو بحث پیکسل سوخته هم گفتم "فقط شنیدم فلان برند آمار پیکسل سوختش زیاده و مطمئن نیستم" اینا یعنی فرق می زارم بین چیزی که ازش مطمئنم و مطمئن نیستم ، چون به قول شما اصلا نمی خوام اطلاعات غلط داده باشم. حق با شماست من رزولوشین aoc رو اشتباه گفتم. سر بحث pcie2 هم فرقشون رو که در عرض باند هست مطرح کردم. اختلاف این دو خیلی زیاده و 2 برابر ، اما برای کارتهای موجود این دو برابر بودن فرق قابل به عرضی نداره و کارایی کارتهای موجود به قول شما عملا فرقی ندارن اما اینکه خود pci-e & pci-e2 فرقی ندارن کاملا غلط و داری اطلاعات اشتباه می دی! دوستانی که اطلاعات بیشتری می خوان از اینجا بخونن
http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express#PCI_Express_2.0
http://www.pcisig.com

Q6: What other new features are introduced in the PCIe 2.0 specification?
A6: The most predominant new feature in PCIe 2.0 is 5GT/s speed, which includes new mechanisms for software control of link speed, reporting of speed and width changes, and control of loopback. Other new features include:
PCI compatibility using the established PCI software programming models, thus facilitating a smooth transition to new hardware while allowing software to evolve to take advantage of PCI Express features
Enhanced Completion Timeout Control, which includes required and optional aspects, reduces false timeouts and increases the ability to ‘tune’ the timeouts
Function Level Reset and Access Control Services, giving enhanced robustness and support of certain IOV features (optional)
Slot Power Limit Changes to allow for higher powered slots, which support the newer, high-performance graphics cards. This new feature works in tandem with the 300W Card Electro-mechanical specification
Speed Signaling Controls to enable software to determine whether a device can operate at a specific signaling rate, which can be used to reduce power consumption, as well as provide gross level I/O to memory

آخرین ویرایش:
ا
اِ مگه ما سر اون 9800gtx top یه 1 هفته تا 2 ماهی :biggrin1: با هم بحث نکردیم باز میگی مشخصاتش بهتره ؟! :biggrin1:
نه ، دلیل برتر بودنش نمیتونه باشه میتونی اینو تو بنچا به وضوح ببینی :biggrin1:
این 270 جدید اومده ؟!
پاور هم بستگی داره واسه 260 ، 4870 میتونه کافی باشه (با توجه به مدل) ولی واسه 275 نه.;)

آخ ببخشيد اين نقل قول رو تازه ديدم :blushing:

عجب حافظه اي داري ماشالله :biggrin1: روزي چند تا مشاوره ميدي اونوقت چطوري يادت مونده به من چه مشاوره اي دادي؟! :confused: شايد به خاطر اين بود كه 3-4 ماه (1 هفته تا 2 ماه كم گفتي:biggrin1:) مثل سيريش چسبيدم :-" ولي جداي شوخي راست ميگي به اين نتيجه رسيديم ولي آخه اون مورد نزديك به هم بودن ولي اين 4870 از نظر مشخصات خيلي از اون دو تا سره ولي كارايي هم شما هم دوستان هم بنچ مارك ها ميگن اينطور نيست. مرسي.
منظورم همون 275 بود. حالا 5 تا بيشتر كمتر چه فرقي داره :biggrin1:

الآن تلفني حرف ميزدم باهاش جوگير شده ميخواد GTX285 بگيره!!! آخرين سؤال:biggrin1: : POWER GREEN GP580B براي GTX285 كافيه يا كم مياره؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or