مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

خنک کننده ام هایپر 212 کولر مستر نسخه سال 2021 هست، کولر رو هم در نظر دارم واسش دیپ کول ak620 بخرم که تو نقد و بررسی ها حتی واسه 7800x3d هم توصیه اش کردن تو کانال یوتیوب دیدم مادربرد های که شیلد واسه مدار هاشون ندارن بهتره خنک کننده بادی با هست سینک بزرگ استفاده بشه.
این مورد رو دوستانی که تجربه بالاتر تو سیستم بستن دارن نظر بدن بهتره

ولی شخصا نظرم اینه که اگر کیست جای رادیاتور داره حتما خنک کننده مایع ببند
هم فضای کمتری میگیره هم صدای کمتری تولید میکنه

• Like
Reactions: Paradise Lost
مادربرد

PRIME A620M-K​

میتونه بصورت صد در صدی از تمام توان 7600 استفاده کنه؟ منظورم برق و اینا هست...

بله میتونه، اما انتخاب مادربرد باید متناسب با بودجه کلی و کاربری سیستم باشه.

مودم هایی که چیپست برادکم دارن چی ؟ مدل هایی مثل TD-W8968 و ... نویز در برابر این چیپست مقاومت خوبی داره ؟
اگه چپست رلینک باشه چی ؟
اره درسته پایین ردن اما این مودم صرفا استفاده خونگی داره و فقط برای یه کاربره. برای گیمینگ و دانلود استفاده میشه همین که بتونه پایداری داشته باشه و هی قطع و وصل نشه کافیه. شما مدلی واسه پیشنهاد نداری ؟

اگر revision متفاوت با تراشه دست چندم نداشته باشه و واقعا تراشه برادکام باشه اتفاقا گزینه بهتری هست و در برابر نویز بهتر عمل میکنه. مشکل اینه که تا نسخه سخت افزاری دقیق بررسی نشه نمیشه مطمئن بود که تراشه رو از مدلهای متفرقه جایگزین نکرده باشن.
کلا دیگه ADSL رو برای بازی توصیه نمیکنم. حتی با شرایطی که در کشور وجود داره. فقط سرویس VDSL و اگر هم در دسترس باشه فیبرنوری. در اینصورت دیگه نیازی به دست و پنجه نرم کردن با کم و کاستی های خط تلفن و نویز و غیره نخواهد بود.

بله میتونه، اما انتخاب مادربرد باید متناسب با بودجه کلی و کاربری سیستم باشه.

اگر revision متفاوت با تراشه دست چندم نداشته باشه و واقعا تراشه برادکام باشه اتفاقا گزینه بهتری هست و در برابر نویز بهتر عمل میکنه. مشکل اینه که تا نسخه سخت افزاری دقیق بررسی نشه نمیشه مطمئن بود که تراشه رو از مدلهای متفرقه جایگزین نکرده باشن.
کلا دیگه ADSL رو برای بازی توصیه نمیکنم. حتی با شرایطی که در کشور وجود داره. فقط سرویس VDSL و اگر هم در دسترس باشه فیبرنوری. در اینصورت دیگه نیازی به دست و پنجه نرم کردن با کم و کاستی های خط تلفن و نویز و غیره نخواهد بود.
متاسفانه هیچکدوم از این سرویسا فعلا تو منطقه ما ارائه نمیشن و مجبورم که از ADSL استفاده کنم. ورژن 4 مدل TD-W8960N رو میخوام بگیرم و ظاهرا تو سایتای مختلف چیپ این مودم رو برادکم اعلام کردن. شما خودتون مودمی با چیپ برادکم یا چیپ دیگه ای که بتونه پایدار بمونه پیشنهاد ندارید ؟

سلام فرشید جان
مودم 4g یا tdlte تو بازار هست که به قطع بدونیم چیپستش Qualcomm باشه ؟
چه رو میزی باشه چه با باتری مهم نیست

و در کل قویترین و بهترین مدل 4g یا tdlte رو خودتون کدوم میدونید ؟

متاسفانه هیچکدوم از این سرویسا فعلا تو منطقه ما ارائه نمیشن و مجبورم که از ADSL استفاده کنم. ورژن 4 مدل TD-W8960N رو میخوام بگیرم و ظاهرا تو سایتای مختلف چیپ این مودم رو برادکم اعلام کردن. شما خودتون مودمی با چیپ برادکم یا چیپ دیگه ای که بتونه پایدار بمونه پیشنهاد ندارید ؟

خاطرم هست که برخی نسخه های 8960 یا 9970 چیپ برودکام داشتن ولی آخرین نسخه هاشون معمولا با چیپ مدیاتک یا تراشه های ارزون ساخته میشه. الان خیلی بعیده هیچ برندی بشه با چیپ برودکام پیدا کرد. اگر هم فروشنده ای ادعا کرد حتما قبل از خرید مطمئن بشید.
یه برند تقلبی به اسم Broadkam هم هست که به جای مودم Broadcom اصلی میفروشن، اشتباه نشه یک وقت.

سلام فرشید جان
مودم 4g یا tdlte تو بازار هست که به قطع بدونیم چیپستش Qualcomm باشه ؟
چه رو میزی باشه چه با باتری مهم نیست

و در کل قویترین و بهترین مدل 4g یا tdlte رو خودتون کدوم میدونید ؟

بهترین مودم موبایلی مودمی هست که خود اپراتور میفروشه یا توصیه میکنه که معمولا از برندهای چینی یا هووای هست با فرمور دستکاری شده.

فرشید جان یک سیستم میخواهیم برای کارای افترافکت و پرمیر و فوتوشاپ و رندر گرفتن و تدوین که مناسب باشه
حداقل سیستم که میشه بست رو بهم میتونی لیست بدی ؟
استفاده زیاد و حرفه ای فکر نمیکنم داشته باشه برای یک نفر هست که تدوین های تبلیغاتی یک شرکت کوچیک رو میخوان انجام بدن

آخرین ویرایش:
سلام برای cpu 12400f مادربرد بخام هزینم پایین باشه چی پیشنهاد میدید

گیگابایت مدل GIGABYTE Z370-HD3​

و

مادربرد ایسوس ASUS Z370M-PLUS PRIME LGA 115​

سری ۳۷۰جواب میده کلا ؟

سلام و احترام
آقا فرشید یه سیستم میخوام برای کارهای موشن. after effects بیشتر. پردازنده کلاک بالا میخواد. کیس کامل بدون کارت گرافیک. بودجه حدود 30 م.
کارت گرافیک برای کار الان من خیلی نیاز نیست. ولی چون احتمالا سمت کارهای 3d هم برم میخوام چند ماه دیگه دوباره پول دستم بیاد اضافه کنم.

فرشید جان یک سیستم میخواهیم برای کارای افترافکت و پرمیر و فوتوشاپ و رندر گرفتن و تدوین که مناسب باشه
حداقل سیستم که میشه بست رو بهم میتونی لیست بدی ؟
استفاده زیاد و حرفه ای فکر نمیکنم داشته باشه برای یک نفر هست که تدوین های تبلیغاتی یک شرکت کوچیک رو میخوان انجام بدن

سیستم اقتصادی پایه برای تولید محتوا که برای رندر پرمیر و کمک از شتابدهنده های CUDA هم مناسب باشه:

قیمتمدلنام قطعه
شش میلیون و ۶۵۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
هفده میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS DUAL RTX 4060 8GB GDDR6VGA
دو میلیون و ۳۳۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Green SN570 500GBSSD
دو میلیون و ۹۶۵ هزار تومانGREEN GP700A-GEDPower
سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
چهل و سه میلیون و ۹۱۵ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام برای cpu 12400f مادربرد بخام هزینم پایین باشه چی پیشنهاد میدید

گیگابایت مدل GIGABYTE Z370-HD3​

و

مادربرد ایسوس ASUS Z370M-PLUS PRIME LGA 115​

سری ۳۷۰جواب میده کلا ؟

مدلهایی که نوشتید اصلا با پردازنده 12400 همخوانی ندارند.
باید مادربردهایی باتراشه Z690/H770/B660 رو انتخاب کنید که سوکت 1700 باشند.

سلام و احترام
آقا فرشید یه سیستم میخوام برای کارهای موشن. after effects بیشتر. پردازنده کلاک بالا میخواد. کیس کامل بدون کارت گرافیک. بودجه حدود 30 م.
کارت گرافیک برای کار الان من خیلی نیاز نیست. ولی چون احتمالا سمت کارهای 3d هم برم میخوام چند ماه دیگه دوباره پول دستم بیاد اضافه کنم.

همون سیستم پیشنهادی در پاسخ اولی رو با پردازنده 13600 و بدون کارت گرافیک در نظر بگیرید.

قیمتمدلنام قطعه
شش میلیون و ۶۵۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
هفده میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS DUAL RTX 4060 8GB GDDR6VGA
دو میلیون و ۳۳۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Green SN570 500GBSSD
دو میلیون و ۹۶۵ هزار تومانGREEN GP700A-GEDPower
سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
چهل و سه میلیون و ۹۱۵ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

همون سیستم پیشنهادی در پاسخ اولی رو با پردازنده 13600 و بدون کارت گرافیک در نظر بگیرید.
بسیار عالی. ممنون.

فقط یه سوال اینکه برای cpu های K ، مادربورد بهتر با چیپست Z نیاز نیست؟
مثلا tuf gaming z690 بردارم از اونطرف برای بالانس قیمت cpu رو 12600 بردارم

بسیار عالی. ممنون.

فقط یه سوال اینکه برای cpu های K ، مادربورد بهتر با چیپست Z نیاز نیست؟
مثلا tuf gaming z690 بردارم از اونطرف برای بالانس قیمت cpu رو 12600 بردارم

برای سریK استفاده از Z690/790 ضروری نیست و در فرکانس استوک میتونید ازش استفاده کنید، اما برای اورکلاک داشتن سری Z ضروری هست.
برای پردازنده هم 13600 بخرید، نه 12600. راندمان بهتری داره به کمک هسته های E-core.

@Farshidstar2012
آقا من یه کارت گرفیک tuf نو گرفتم، زمانی که اون سوئیچ بایوسش روی Performance Mode هست سیگنال نمیده کلا
امکانش هست که بایوس performance mode رو در حالی که سوئیچ روی Quiet mode هست آپدیت کنم؟
میشه در حالی که روی Quiet mode هست، پروفایل Fan curve/Performance رو از طریق اپ ویندوزی ایسوز، مثل حالت پرفرمنس تنظیم کنم؟

@Farshidstar2012
آقا من یه کارت گرفیک tuf نو گرفتم، زمانی که اون سوئیچ بایوسش روی Performance Mode هست سیگنال نمیده کلا
امکانش هست که بایوس performance mode رو در حالی که سوئیچ روی Quiet mode هست آپدیت کنم؟
میشه در حالی که روی Quiet mode هست، پروفایل Fan curve/Performance رو از طریق اپ ویندوزی ایسوز، مثل حالت پرفرمنس تنظیم کنم؟

کارتهای گرافیک Dual Bios همیشه در آن واحد فقط یکی از بایوسهاشون فعال هست و فقط اونی فعاله که سیستم باهاش بوت میشه. بنابراین برای فلش کردن بایوس خراب باید از گرافیک مجتمع پردازنده (در صورتی که CPU پسوند F نداره)سیستم رو بوت کنید و سپس بایوس گرافیک مجزا رو آپدیت کنید.
اما تغییر الگوی کارکرد فنها و تغییر Curve profile براحتی از طریق MSI Afterburner امکان پذیر هست و خیلی هم راحته.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or