مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

javad_leon

کاربر سایت
Jun 23, 2017
25
این لینک و کامنت های این بخش رو هم میشه بهش استناد کرد .
اما تو این یک هفته قبل از خرید این پردازنده چندین و چند تا ویدئو یوتو ب دیدم که منصرف شدم .
بااینکه ی کولینگ COLLER MASTER MASTER LIQUID 240 ML تازه گرفتم اما اینطور که معلومه بااین شرایط دمایی کولینگ بیشتر از یکی 2 سال دوام نیاره روی این پردازنده .
به فرض ما power limited رو بر نداریم و بخوایم از پردازنده در حالت عادی استفاده کنیم و نخوایم شیره پروسسور رو بکشیم
آیا باز هم مواردی که گفتید محتمله ؟ میشه با یه ایر کولینگ خوب مثل ترمال رایت ماچو سه چهار تا بازی ( اون هم نه خیلی سنگین رو اجرا کرد ) و فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
به فرض ما power limited رو بر نداریم و بخوایم از پردازنده در حالت عادی استفاده کنیم و نخوایم شیره پروسسور رو بکشیم
آیا باز هم مواردی که گفتید محتمله ؟ میشه با یه ایر کولینگ خوب مثل ترمال رایت ماچو سه چهار تا بازی ( اون هم نه خیلی سنگین رو اجرا کرد ) و فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
باید turbo boost رو غیر فعال کنید
اما با فن استوک خودش تو بازی تا 85 درجه هم رفته
بله باید بشه .

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
خوب چه کاریه؟
شما با این کار عملا دای پولتو هدر میدی...یا کولر خوب بگیر یا cpu خنکتر

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
سلام
مانیتور تا 4500 full hd خوب با پنل va یا ips خوب داریم ؟
اگر نه tn چی خوبه ؟
یکم بالا پایین اوکی هست
نظرتون راجب دسته دوم چیه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خیلی ممنون از راهنمایی
ببخشید خیلی سوال میپرسم
بی زحمت چند تا اسلیو ار جی بی خوب معرفی میکنید؟

برند خوب بازار داخلی شاید زیاد پیدا نشه، اگر هم باشه از Deep Cool هست یا مدلهایی که دست ساز و داخلی هست.

سلام خدمت آقا فرشید و بقیه دوستان
دوستان در مورد وضعیت تراکم پیکسلی مانیتور سایز ۲۷ اینچ full hd ممنون میشم راهنمایی کنید. اینجا دیدم آقا فرشید میگن اصلا توصیه نمیکنم این سایز با این رزولیشن رو. خب مگه برندهای معتبر مانیتورهاشون رو طبق استانداردی که وجود داره تولید نمیکنن؟ پس چطور ممکنه این سایز با این رزولیشن غیراستاندارد و نامناسب باشه؟ واقعا تصویرش توی ذوق میزنه؟ آقا فرشید و دوستان با تجربه و دوستانی که مانیتور ۲۷ دارند بیان ما رو روشن کنن آیا این سایز با این رزولیشن مناسب گیم هست یا نه؟ ممنون

این قضیه استاندارد نداره و مثلا مانیتور 27 اینچ رو با رزولوشن 4K تولید می‌کنن و TV با ابعاد 65 اینچی رو هم با همون رزولوشن. چگالی پیکسلی بستگی به نوع استفاده شما از نمایشگر و فاصلتون در هنگام استفاده داره.
از اونجایی که مانیتور برای پی‌سی فقط 70 سانتی متر تا 1 متر فاصله داره من میگم 27 اینچی 1080p برای پی سی مناسب نیست، برای کنسول مناسبه که فاصله بیشتره موقع بازی.

درود
در حد 40 تومن یه کیس برای گیم میخوام
قطعاتش با هم هماهنگ باشن طول عمر بالایی داشته باشه موقع بازی صدا خیلی کمی داشته باشه
ترجیحا ۴۰ تومن ولی تا ۵۰ تومن هم میتونم
زیاد اهل گیم های سنگین هم نیستم

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600K)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

MotherBoard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS STRIX RTX 2060 A6G 6GB GDDR6VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO M.2 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
پنجاه و دو میلیون و ۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

دوستان، یه خمیر سیلیکون کولر مستر مدل MASTERGEL PRO V2 با قیمت نسبتا بالا خریدم. سریال نامبرش رو تو سایت COOLERMASTER چک کردم، اما تائید نشد! این احتمال هست که اصل نباشه؟ هر محصولی از کولرمستر رو در سایت چک کنیم، تأییدیه میده؟

فکر نکنم مشکلی داشته باشه، بعیده خمیرسیلیکون تقلبی یوده باشه.
شاید مشکل از ثبت نشدن سریال خمیر باشه.

سلام به آقا فرشید عزیز
اسپیکر تا 15 میلیون تومن لطفا معرفی میکنید

دیگه از Logi Z906 با کیفیت‌تر (نه قدرتمندتر) برای پی سی نداریم که حدود 12 تومنه.

مسئله اینه که این پردازنده توان مصرفی 65 وات داره اما !!! اگه شما power limit رو بردرای با توجه به تکنولوژی turbo boost 2.0 ظرفیت این رو داره که هر هسته رو تا 5 گیگاهرتز بالا ببره و در این حالت چیزی بین 240 تا 250 وات برق مصرف میکنه . تو این حالت دمای پردازنده تا 95 درجه هم بالا رفته اونم با کولر های 240 یا حتی 360 LIQUID تاپ بازار . چه برسه به ایر کولینگ !
این در حالیِ که پرفورمنسش از 10700F حداقل برای گیم پاینتره .

من که منصرف شدم به خاطر همین گرما و توان مصرفی وحشتناکش
این همه AMD رو مسخره کردیم اینتل زد رو دستش .

پردازنده‌ی مذکور مشکل حرارتِ حادی نداره که شما بخوای بخاطرش منصرف بشی. ضمن این که 11600K الان یکی از میان رده‌‌های خوش قیمت برای گیم هست.
برای فن هم یه ایرکولر High end یا یه واترکولر 240 یا بالاتر براش کافیه.

سلام
مانیتور تا 4500 full hd خوب با پنل va یا ips خوب داریم ؟
اگر نه tn چی خوبه ؟
یکم بالا پایین اوکی هست
نظرتون راجب دسته دوم چیه ؟

مانیتور SAMSUNG C24F390 میتونه گزینه مناسبی باشه که TN هم نیست.
دست دوم هم اگر واقعا سالم باشه و بدون پیکسل سوختگی میشه خرید.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
دوستان بهترین مانیتور 2k که با بودجه حداکثر 20 م میشه خرید چه گزینه هایی هست ؟ (رسپانس تایم و اینپوت لگ مهمه و 27 اینچ به بالا نباشه )

خودم این گزینه ها رو پیدا کردم .اگر تجربه و پیشنهادی دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید.

Predator XB273UGS

Samsung LC27G75 Odyssey G7

GIGABYTE AORUS FI27Q-P

ASUS ROG Strix XG279Q

ASUS TUF VG27AQ

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان بهترین مانیتور 2k که با بودجه حداکثر 20 م میشه خرید چه گزینه هایی هست ؟ (رسپانس تایم و اینپوت لگ مهمه و 27 اینچ به بالا نباشه )

خودم این گزینه ها رو پیدا کردم .اگر تجربه و پیشنهادی دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید.

Predator XB273UGS

Samsung LC27G75 Odyssey G7

GIGABYTE AORUS FI27Q-P

ASUS ROG Strix XG279Q

ASUS TUF VG27AQ

اینا همه مدلهای رده بالایی هستند، اما بینشون مدل سامسونگ به خاطر پنل VA حداقل HDR بهتری داره و مشخصات Over drive و سرعت پاسخگویی بالایی داره. این چند روز زیاد برای سیستم های رده بالا توصیه کردیم و فیدبک‌ها هم خوب بوده.

سلام
همراه کارت گرافیک داخل کارتنش چیزی دیگه ای هم باید باشه؟
و همین طور مادربرد
کارت گرافیک نه دیگه جدیدا چیز خاصی نداره اکثرا.
اما مادربرد کلی متعلقات شامل پنل پشتی، کابلای ساتا و کابلای دیگه و ابزارهایی داره که بسته به مدل مادربرد متفاوت هستند.

آقا فرشید بنظرتون مادربرد ارزون ولی خوب برای 11600KF چیه؟ مدل گیگابایت Gaming X مناسبه؟

خب از هر سری بخواید بگیرید چون پردازنده سری K هست بهتره مادربرد چیپ ست Z590/Z490 باشه و بعدش هم امکانات جنبی اون رو در نظر بگیرید.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
اینا همه مدلهای رده بالایی هستند، اما بینشون مدل سامسونگ به خاطر پنل VA حداقل HDR بهتری داره و مشخصات Over drive و سرعت پاسخگویی بالایی داره. این چند روز زیاد برای سیستم های رده بالا توصیه کردیم و فیدبک‌ها هم خوب بوده.
من خودم هم به علت 240 هرتز بودن مد نظرم بود منتها متاسفانه ایرادی که تو اکثر یوزرز ریویو ها بهش اشاره شده خستگی چشم هست به علت منحی بودنش هست که گویا واقعا اذیت کننده بوده !

مانیتور 1440p با سایز 24 برای گیمینگ تو مارکت چیزی نداریم؟ (گزینه هایی که من پیدا کردم همگی 60 هرتز بودن)

آخرین ویرایش:

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
کارت گرافیک نه دیگه جدیدا چیز خاصی نداره اکثرا.
اما مادربرد کلی متعلقات شامل پنل پشتی، کابلای ساتا و کابلای دیگه و ابزارهایی داره که بسته به مدل مادربرد متفاوت هستند.
3070 asus tuf 3fan
b460 plus tuf gaming

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من خودم هم به علت 240 هرتز بودن مد نظرم بود منتها متاسفانه ایرادی که تو اکثر یوزرز ریویو ها بهش اشاره شده خستگی چشم هست به علت منحی بودنش هست که گویا واقعا اذیت کننده بوده !

مانیتور 1440p با سایز 24 برای گیمینگ تو مارکت چیزی نداریم؟ (گزینه هایی که من پیدا کردم همگی 60 هرتز بودن)

خستگی یا سرگیجه موقتی هست و بعد از یک یا دو روز استفاده برطرف میشه و برای همه یکسان نیست.
مانیتور 24 اینچ که دیگه 1440 نمیشه و 1080p هست.

3070 asus tuf 3fan
b460 plus tuf gaming

این گرافیک متعلقاتی نداره
مادربرد هم چون ارزونه لوازم اضافی استاندارد داره.

• Like
Reactions: hamed00x

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,412
سلام ما مودم رو گذاشتیم تو اتاق چون جای دیگه نمیشه گذاشت سیم از پشت بوم اومده
حالا چون طول خونه زیاده دیگه اونور خونه سیگنالش نوسان پیدا میکنه نمیشه استفاده کرد
یه راهنمایی کنید تو خرید تقویت کننده ممنون میشم
تو اینترنت دیدم تقویت کننده های شیائومی قیمت خوب هست همونا کارم میشه؟
و اصلا طریقه نصب و فعالسازی تقویت کننده چجوریه
ممنون

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
مدل گیمینگ نمیشه با این بودجه خرید، اما SAMSUNG LF24T350FH توصیه میشه. مدلهای برند داخلی رو هم خریداری نکنید.
من چند هفته پیش سوال کردم مانیتور تا 5-6 تومن چی پیشنهاد میکنید. مانیتور کوتیشن بالا رو پیشنهاد دادید.

الان تاپیک رو میخوندم دیدم به یکی دیگه مانیتور کوتیشن پایین رو پیشنهاد دادید.
مانیتور SAMSUNG C24F390 میتونه گزینه مناسبی باشه که TN هم نیست.
دست دوم هم اگر واقعا سالم باشه و بدون پیکسل سوختگی میشه خرید.
جفت این مانیتورها زیر 6 تومنه ولی دومی پاسخگویی پایین تری داره که برای گیمینگ بهتره

جریان چیه؟

آخرین ویرایش:

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
سلام وقت بخیر...خواستم ببینم این سیستم دست دو چه قدر قیمت میخوره؟‌ و آيا ارزش خرید داره نسبت به بازی‌های فعلی و احتمالا آپدیت گرافیک در آینده؟
CPU : Ryzen 5 3600X Box + Fan
Motherboard : Asus TUF Gaming B550-PLUS
Graphic : MSI 1660 Ti Gaming X 6GB
RAM : G.Skill Trident Z 2×8GB 3200MHz CL16
SSD : Adata SX8200 Pro 256GB
HDD : Western Digital Blue 1TB
Power : Green GP550A-UK Plus
Case : Green X1 Basic Gaming

Fan : DeepCool Blue 2x120mm

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر