مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میشه اینو بیشتر توضیح بدی، چون XSX بر خلاف PS5 خروجی 1440 هم میده میخواستم ببینم برای اون هم مناسب نیست؟

خروجی در بازی با خروجی در رابط کاربری فرق داره. حرف شما درسته، ولی من تصور می‌کنم بازی‌های کنسولی نسل جدید یا برای 1080p بهینه میشن با فریم ثابت 30 یا 60 یا برای 4K. اگر 1440p هم خروجی بده باز آپاسکیل میشه احتمالا. کنسولی‌های ایکس باکس بهتر میدونن.

با سلام خدمت آقا فرشید من 3060 ti دارم ولی مادربوردم b250 giga و پردازنده هم i5 7400 هست آیا قدیمی بودن مادربورد هم در گلوگاه شدن کارت تاثیر داره ؟

مادربردتون که سهمی در راندمان نداره، اصل CPU هست که برای کارت گرافیک شما گلوگاهه. بهتره بعدا پردازنده، مادربرد رو برای راندمان بهتر در بازیها ارتقا بدید.

میشه بگید مانیتور LF24T350FH که چند هفته پیش بهم پیشنهاد دادید نسبت به C24F390 چه موارد سرتری تو بازی داره که پیشنهادش ندادید؟
دوست عزیز، هر کدوم که مایل هستید انتخاب کنید، گفتم هر دو مناسبن و هر دو رده پایین، ماه‌های گذشته هم بنا به موجودی بارها و بارها یکی یا هر دو پیشنهاد شدن.

• Like
Reactions: msbazicenter

hamid.ghaderi66

کاربر سایت
Jan 14, 2020
31
سلام.ممنون میشم تا امشب جواب بدید.چون فردا میخام این سیستم رو واسه دوستم ببندم.
‌۱.گرافیک ۲۰۶۰ شرکت گیگابایت دو فنه تفاوتش با rog atrix سه فنه تو چیه؟
۲.میخام اینو بگیرم
Core i5 10400f
Ram 16
Vga 2060
واسه این یه مادربورد معرفی کنید ممنون میشم.میان رده باشه که دو.سه سال دیگه خاستم گرافیک ارتقا بدم مشکلی نباشه.
و اینکه پاورش چند باشه؟
۳.میتونم اینارو روی کیس قدیمی ببندم؟ مشکلی پیش نمیاد.
ممنون میشم اینارو دقیق جواب بدید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.ممنون میشم تا امشب جواب بدید.چون فردا میخام این سیستم رو واسه دوستم ببندم.
‌۱.گرافیک ۲۰۶۰ شرکت گیگابایت دو فنه تفاوتش با rog atrix سه فنه تو چیه؟
۲.میخام اینو بگیرم
Core i5 10400f
Ram 16
Vga 2060
واسه این یه مادربورد معرفی کنید ممنون میشم.میان رده باشه که دو.سه سال دیگه خاستم گرافیک ارتقا بدم مشکلی نباشه.
و اینکه پاورش چند باشه؟
۳.میتونم اینارو روی کیس قدیمی ببندم؟ مشکلی پیش نمیاد.
ممنون میشم اینارو دقیق جواب بدید

1- فرق‌های زیادی دارن. طراحی و کیفیت برد، کیفیت قطعات و کیفیت خنک کننده خیلی فرق داره و در استریکس بهترین هست. در اون مدل گیگا طبق برد مرجع انویدیا. استریکس هم خنک تر هست و هم کم صداتر
2- مادربرد: ASUS PRIME B560-PLUS
پاور هم بهتره 600 وات معتبر مثل گرین یا بالاتر باشه.
3- بستگی به کیس داره، ولی این کار توصیه نمیشه. کیس های قدیمی تهویه مناسبی برای قطعات جدید ندارند.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,021
نام
Ali
سلام یکی از اشنا ها یه سیستم قدیمی داره که ظاهرا کارت گرافیکش خراب شده و در کل سیستمش رو میخواد عوض کنه مادربرد و همه چیز
مانیتور رو خریده
کیس و هارد رو هم داره

منبع تغذیه 380 وات هست

Cpu amd athlon II x2 250

رم 2 گیگ ddr3

مادربرد و سی پی یوش بدرد میخوره ؟

با حدود هفت تومن میشه چیکار کرد ؟
اگر میشه غیر از نو ، حدودی دست دوم رو هم بگید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یکی از اشنا ها یه سیستم قدیمی داره که ظاهرا کارت گرافیکش خراب شده و در کل سیستمش رو میخواد عوض کنه مادربرد و همه چیز
مانیتور رو خریده
کیس و هارد رو هم داره

منبع تغذیه 380 وات هست

Cpu amd athlon II x2 250

رم 2 گیگ ddr3

مادربرد و سی پی یوش بدرد میخوره ؟

با حدود هفت تومن میشه چیکار کرد ؟
اگر میشه غیر از نو ، حدودی دست دوم رو هم بگید

هارد که به عنوان ذخیره‌ساز دوم به کار میاد، اما کیس و بقیه قطعات رو بعید میدونم.
با هفت تومن فقط میشه 3 تا قطعه اصلی رو بدون کارت گرافیک ارتقا داد:
قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i3 9100FCPU
یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-KMotherBoard
دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM

البته بهتره SSD رو هم به لیست بالا اضافه کنید.
قطعات دست دوم رو هم که نمیشه اینجا توصیه کرد، خودتون بهتره بررسی کنید.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
دوستان نظرتون راجع به VP28UQGL چی هست؟ به عنوان مانیتور عمودی میخوام استفاده کنم برای برنامه نویسی. البته که IPS بهتر هست برای کار من ولی اینو به خاطر قیمت پایینش انتخاب کردم.
اگر اشتباه نکنم یادمه یه دوست عزیزی یه بار گفت تعدادی از مانیتورهای رده پایین ایسوس تولید داخل هستن. اگر اینطور باشه که مفت هم نمی ارزه چون احتمالا ضرر داره برای سلامتی
مانیتور IPS با این رده قیمتی 27 4K چیزی پیدا میشه؟
60 هرتز برای من کاملا مناسبه. اولویت با قیمت پایینتر هست برام.

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
برای کار ادیت ویدیو و نرم افزاری مثل Adobe Premiere کدوم cpu رو پیشنهاد میدید؟ amd 5600x یا intel 11700/11700k

سوال دومم اینکه بین 11700 و 11700k روی مادربرد سری b تفاوت پرفنرمنسی هست؟ یا این تفاوت فقط روی ماردبرد سری z دیده میشه؟

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
برای کار ادیت ویدیو و نرم افزاری مثل Adobe Premiere کدوم cpu رو پیشنهاد میدید؟ amd 5600x یا intel 11700/11700k

سوال دومم اینکه بین 11700 و 11700k روی مادربرد سری b تفاوت پرفنرمنسی هست؟ یا این تفاوت فقط روی ماردبرد سری z دیده میشه؟

11700k یا حتی 11700 انتخاب بهتری نسبت به 5600x هم در پردازش های موازی و هم تک رشته ای هست.
11700k به دلیل فرکانس پایه بالاتر از 11700 حتی بدون اورکلاک و boost هم راندمان بهتری نسبت به 11700 داره.

• Like
Reactions: Saeedrz70

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه قیمت از کارت
Gigabyte RTX 2060 Super Windforce OC 8GB
می‌خوام. کارت خیلی کم کار کرده مورد استفاده هم گیمینگ بوده. متشکر
@Farshidstar2012

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

دست دوم این کارت رو الان میشه 12 یا 13 تومن قیمت گذاشت. قیمت آکبندش با وجود این که هفته پیش به 14 تومن هم رسیده بود، الان بین 18 تا 19 تومن در نوسانه.

دوستان نظرتون راجع به VP28UQGL چی هست؟ به عنوان مانیتور عمودی میخوام استفاده کنم برای برنامه نویسی. البته که IPS بهتر هست برای کار من ولی اینو به خاطر قیمت پایینش انتخاب کردم.
اگر اشتباه نکنم یادمه یه دوست عزیزی یه بار گفت تعدادی از مانیتورهای رده پایین ایسوس تولید داخل هستن. اگر اینطور باشه که مفت هم نمی ارزه چون احتمالا ضرر داره برای سلامتی
مانیتور IPS با این رده قیمتی 27 4K چیزی پیدا میشه؟
60 هرتز برای من کاملا مناسبه. اولویت با قیمت پایینتر هست برام.
برای برنامه‌نویسی با توجه به انعطاف استندش بد نیست VP28UQGL
این مانیتور رده پایین نیست که تولید داخل باشه. منظور از رده پایین ها مدلهای 3 تا 5 میلیونی هستن که سایز 19 تا 22 اینچ و رزولوشن 1080p دارند.
اما مدل 4K در این رده قیمتی(حدود 10 تومن) دیگه به ذهنم نمیرسه، اما Asus TUF VG289Q هست که تا 15 تومن گزینه خیلی خوبیه و IPS هست.

راندمان این دو پردازنده در Premiere Pro بیشتر نزدیک هست، اما بسته به پلاگین و نوع رندر، 11700K معمولا کمی سریعتر هست.
بله تفاوت راندمان روی تمام مادربردها وجود خواهد داشت، چون فرکانس پردازنده سری K فارغ از این که بخواید اورکلاک بشه یا نه بالاتر از پردازنده هم مدل ولی بدون پسوند K هست. تفاوت هم روی چیپ ست سری Z و هم چیپ ست های دیگه وجود داره و به مادربرد مرتبط نیست. اما روی سری Z مزیتش اینه که میشه فرکانس رو بالاتر از میزانی که براش تعیین شده هم افزایش داد، اگر پایدار باشه.

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
سلام پاور گرین مدل GP650B-OCPT یه چند وقتی شده بود حدود ۱۲ تومن حتی ۱۶ تومن هنوز هم قیمتش بالاست یا افت قیمت داشته؟ تو سایت ها هر کدوم یه قیمتی زدن اصلا معلوم نیست چی به چی است؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام پاور گرین مدل GP650B-OCPT یه چند وقتی شده بود حدود ۱۲ تومن حتی ۱۶ تومن هنوز هم قیمتش بالاست یا افت قیمت داشته؟ تو سایت ها هر کدوم یه قیمتی زدن اصلا معلوم نیست چی به چی است؟

قیمت‌های کاذب به دلیل تقاضای بالا و عدم موجودی این مدل بوده، اما فعلا خود شرکت به تعداد کم و با قیمت 3300 تا 3500 توزیع می‌کنه.

برای CPU 11700F بستن خنک کننده مایع ضرورت داره یا نه؟ سیستم بیشتر برای بازی و افتر افکته

حتما نباید واترکولر باشه، اما حتما باید یه کولر با کیفیت و توان حرارتی بالا باشه. یه ایرکولر از نوع تاور با هیت‌پایپ‌های زیاد یا یه واتر کولر 240 توصیه میشه.
چون کار تولید محتوا دارید حتما یه مدل معتبر بخرید، از گرین، Deepcool یا Cooler Master.
قیمت مدل مناسب برای پردازنده شما زیر 2 تومن نخواهد بود.

• Like
Reactions: msbazicenter

hamid.ghaderi66

کاربر سایت
Jan 14, 2020
31
سلام.
یه مانیتور حتی الامکان ارزون ترین برای فول اچ دی یا نهایتا ۲کی .اگه برای هرکدوم جدا معرفی شه ممنون میشم.
یه هارد رو خاستم از نظر سرعت تست کنم،نرم افزار میشناسید.چراغ کارکرد هارد روی کیس مدام روشنه و درحال کاره جوری که سرعت کم میشه.
واینکه فن درون کیس ضروریه؟ من درب کیس رو همیشه باز میذارم .مشکلیه؟ ممنون

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام به دوستان عزیز و آقا فرشید گل
یه سیستمی هست برای یکی از دوستان اگر حدود ۲۰ میلیون داشته و بخواد ارتقا بده شما چی پیشنهاد میکنید و چه مدلی
مشخصات سیستم هم اینه
H510m
i5 10400F
GTX 1660

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر