مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
یه سیستم برای برنامه نویسی، پردازش موازی، مجازی سازی و ایجاد workstation میخواستم. به دلیل تجربه بدی که با amd داشتم پردازنده رو میخوام اینتل بردارم. ترجیحا 9900K. مقدار رم هم 64GB باشه ترجیحا
ممنون میشم پیشنهاد بفرمایید. سیستم رو از خارج ایران میخوام جمع کنم و محدودیت وجود قطعه رو ندارم

این با 9900K:
قیمتمدلنام قطعه
شش میلیون و ۵۵۰ هزار تومانIntel Core i9 9900K BOXCPU
۸۵۰ هزار تومانGREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVOCOOLING
دو میلیون و ۹۹۰ هزار تومانGIGABYTE Z390 GAMING XMotherBoard
سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 4*16GB DDR4 3200Mhz-64GBRAM
دو میلیون تومانGeForce GTX 1050 4GB GDDR5VGA
۷۴۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
۹۹۰ هزار تومانSAMSUNG 970 EVO Plus 250GBSSD
۱۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۹۹۰ هزار تومانGREEN GP750B-OCDGPower
یک میلیون تومانGREEN X3+ VIPERCase
جمع کل‌ (تومان)---

اگر محدودیت بودجه نباشه استفاده از پلتفرم X299 و Core i9 10980XE در صورتِ موجود شدن می تونه بهتر از Z390 و پردازنده ی 9900k باشه.

برای کسی میخوام که بیشتر از wifi میخوان استفاده کنن....خونشون هم 60 متره فکر نکنم 16M بیشتر بگیرن یا بنظرتون vdsl رو بیخیال بشم از همین adsl ها پیشنهاد بدم!
مودم بدون vdsl چی پیشنهاد میدین؟ اصلا خریدش خوبه یا بزودی vdsl جاشون رو میگیره؟

نه، VDSL رو داشته باشه بهتر هست اگر میدونید مرکز مخابراتی شما الان یا بزودی می تونه این استاندارد رو پشتیبانی کنه. در نظر داشته باشید که VDSL در بهترین حالت فقط 16 یا 24 مگابیت هست و اصلا به پای سرعت فیبرنوری و سرویس تانومای مخابرات نمیرسه که اون هم مودمِ مخصوص به خودش رو داره.

مودم های ADSL هم از نظر قدرت و کیفیت Wi-Fi تفاوت دارند بیشتر و هر چقدر بیشتر هزینه کنید میتونید سرعت انتقال بی سیم بهتری بگیرید( نه لزوما اینترنت سریعتر)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
آقا فرشید سلام مجدد
لطفا یه قیمت گذاری میکنید:
Ryzen 2600X
GSkill 4*8GB 2800 RipjawsV
Asus X-370 Pro
هر سه قطعه از گارانتی هاشون مونده

1900
3100
2400

قیمتا پیشنهادی هست البته.

msf

کاربر سایت
Sep 4, 2007
497
سلام
کارت صدا مادربردم مشکل پیدا کرده
چه کارت صدا پیشنهاد میدی برای مادربردم بخرم تا 250 تومن میتونم هزینه کنم
تو اینترنت گشت زدم بیشتر گیج شدم 99 درصد مشخصات نمیزاره و اگه بزاره مشخصاتش پایینه و همشون ارزونه و حس بی کیفیتی بهم دست میده
من فقط از هدفون استفاده میکنم خوشحال میشم راهنماییم کنین که کارت صدا با صدای عالی داشته باشم
(اگه فرروشگاه اینترنتی کارت صدا برای مادربرد پیدا کردی خوب بود لینکش پی ام کنید تا بخرم)
ممنونم:Rose:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
کارت صدا مادربردم مشکل پیدا کرده
چه کارت صدا پیشنهاد میدی برای مادربردم بخرم تا 250 تومن میتونم هزینه کنم
تو اینترنت گشت زدم بیشتر گیج شدم 99 درصد مشخصات نمیزاره و اگه بزاره مشخصاتش پایینه و همشون ارزونه و حس بی کیفیتی بهم دست میده
من فقط از هدفون استفاده میکنم خوشحال میشم راهنماییم کنین که کارت صدا با صدای عالی داشته باشم
(اگه فرروشگاه اینترنتی کارت صدا برای مادربرد پیدا کردی خوب بود لینکش پی ام کنید تا بخرم)
ممنونم:Rose:

چیزی به اسم کارت صدا برای مادربرد نداریم. کارت صدا یا آنبرد هست که روی خود مادربرد هست و اگر مشکل داشت باید مادربرد تعمیر بشه
یا کارت صدای مجزا هست که خودش دو مدله:
1- توی اسلات مادربرد قرار میگیره و روی هر مادبردی با اسلات PCIx (یا PCI قدیمی که منسوخ شده) نصب میشه.
2- USB هست که مثل هارد اکسترنال به پورت روی کیس یا پشت مادربرد می خوره.

کارت صدا از برند معتبر فقط میشه Creative در بازار داخلی پیدا کرد که اونا هم بالای یک تومن هستن. برندهای دیگه هم یا تجهیزات استودیو هستن یا برندهای بی کیفیت بدون نام.

• Like
Reactions: msf

msf

کاربر سایت
Sep 4, 2007
497
چیزی به اسم کارت صدا برای مادربرد نداریم. کارت صدا یا آنبرد هست که روی خود مادربرد هست و اگر مشکل داشت باید مادربرد تعمیر بشه
یا کارت صدای مجزا هست که خودش دو مدله:
1- توی اسلات مادربرد قرار میگیره و روی هر مادبردی با اسلات PCIx (یا PCI قدیمی که منسوخ شده) نصب میشه.
2- USB هست که مثل هارد اکسترنال به پورت روی کیس یا پشت مادربرد می خوره.

کارت صدا از برند معتبر فقط میشه Creative در بازار داخلی پیدا کرد که اونا هم بالای یک تومن هستن. برندهای دیگه هم یا تجهیزات استودیو هستن یا برندهای بی کیفیت بدون نام.
منظور من همون آنبرد هستش
اگه کارت صدا گزینه یک که گفتی بخرم کیفیت صدا بهتر از آنبرد ارائه میده؟؟ یا مادربرد ببرم تعمیر کنه؟؟
متاسفانه اصلا تجربه از کارت صدا ندارم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
منظور من همون آنبرد هستش
اگه کارت صدا گزینه یک که گفتی بخرم کیفیت صدا بهتر از آنبرد ارائه میده؟؟ یا مادربرد ببرم تعمیر کنه؟؟
متاسفانه اصلا تجربه از کارت صدا ندارم

بله، کارت‌های صدای مجزا از برندهای معتبر کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به کارت صدای آنبرد 90 درصد مادربرهای موجود دارن، مگر اینکه مادربرد شما یه مدل حرفه ای مخصوص از سری گیمینگ بوده باشه و بخش کارت صدا مدار مجزا و تقویت کننده داشته باشه که در اینصورت کیفیتش بالا هست.
کارت صدای با کیفیت از برند Creative رو اگر بگیرید گزینه ی مطلوبی هست که البته قیمتش هم بالاست و اگر صرف نمی کنه براتون می تونید بدید مادربرد رو تعمیر کنن. برندهای متفرقه توصیه نمیشن.

• Like
Reactions: msf

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
دوستان این سیستم چقدر میتونم بفروشمش؟(اگر ب تفکیک بگید عالیه)(گرافیک 1 و مین نزدیک 2 سال ضمانت دارن)
main asus z370 pII prime
cpu intel 9400f i5 2.9ghz
ram 8*2 geilبدون هیت سینک
vga 1050ti msi 4g
ssd geil zenith 240g
case green striker
spu coolermaster 550w elite v2
dvd rom
ممنون

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
دوتا سیستم می‌خوام بگیرم فقط برای کار اداری. (تایپ و اکسل و غیره)
بودجه هم با مانیتور نهایت ۵ تومن.
این قطعات رو انتخاب کردم مشکلی ندارن؟
کیس گرین AVA
هارد اینترنال وسترن دیجیتال BLUE 1TB
پاور گرین GP400A-ECO
پردازنده اینتل core i3-8100 COFFEE LAKE
رم گیل Pristine DDR4 4GB 2400Mhz (دو تا)
مادربورد ایسوس PRIME H310M-K

یه مانیتور هم طرفای یک تومن پیشنهاد بدید ممنون میشم.
همچنین پرینتر تو رنج ۲ الی ۲.۵
و دستگاه کپی تو رنج ۶ الی ۶.۵

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
دوستان این سیستم چقدر میتونم بفروشمش؟(اگر ب تفکیک بگید عالیه)(گرافیک 1 و مین نزدیک 2 سال ضمانت دارن)
main asus z370 pII prime
cpu intel 9400f i5 2.9ghz
ram 8*2 geilبدون هیت سینک
vga 1050ti msi 4g
ssd geil zenith 240g
case green striker
psu coolermaster 550w elite v2
dvd rom
ممنون

به ترتیب و به تفکیک قیمت:

1600
1700
1100
1900
300
500
650
100

دوتا سیستم می‌خوام بگیرم فقط برای کار اداری. (تایپ و اکسل و غیره)
بودجه هم با مانیتور نهایت ۵ تومن.
این قطعات رو انتخاب کردم مشکلی ندارن؟
کیس گرین AVA
هارد اینترنال وسترن دیجیتال BLUE 1TB
پاور گرین GP400A-ECO
پردازنده اینتل core i3-8100 COFFEE LAKE
رم گیل Pristine DDR4 4GB 2400Mhz (دو تا)
مادربورد ایسوس PRIME H310M-K

یه مانیتور هم طرفای یک تومن پیشنهاد بدید ممنون میشم.
همچنین پرینتر تو رنج ۲ الی ۲.۵
و دستگاه کپی تو رنج ۶ الی ۶.۵

مشکلی نیست و قطعات خوبن. هر دستگاه هم اگه در مجموع 8 گیگ رم داره خوبه.
مانیتورهای با کیفیت هم از 1500 به بالا هستن برای 20 اینچی ها، و اگر مدل با پورت HDMI بخواین هم زیر 2 تومن از سامسونگ و ال‌جی.

در مورددستگاههای پرینتر و کپی اداری نمی تونم نظر بدم.

• Like
Reactions: Meysam

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
سلام خدمت دوستان عزیز
چند وقتی هست میخوام سیستمم رو ارتقاع بدم بخاطر بازی های جدید از گرافیک پایین باشن خوشم نمیاد خیلی گیج شدم چی رو اتقاع بدم مد نظر خودم گرافیک ولی نمیدونم چی بخرم مشخصات سیستمم
CPU = i3 7100
RAM = 8 G DDR4
VGA =GTX 1050 2G DDRG5
لطفا راهنمایی گنید چی رو ارتقاع بدم فقط میتونم پول گرافیک تا 3 میلیون بدم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنونم
اشتباه نشده؟ رم ها نوشون فکر کن 800 میشه دونه 400
بعد کیس striker green
500 تومن؟
بازم تشکر

رم‌ها اگر بدون هیت‌سینک و سری Value هستن بله، قیمتشون رو 700 در نظر بگیرید. مدلشون رو ننوشته بودید و سری گیمینگ فرض شد.
کیس هم این مدل فعلا اصلا موجود نیست و قیمتش هم صوری تا بالای یک میلیون بالا رفته بود، برای همین به شرط سلامت حد میانگین در نظر گرفته شد.

سلام خدمت دوستان عزیز
چند وقتی هست میخوام سیستمم رو ارتقاع بدم بخاطر بازی های جدید از گرافیک پایین باشن خوشم نمیاد خیلی گیج شدم چی رو اتقاع بدم مد نظر خودم گرافیک ولی نمیدونم چی بخرم مشخصات سیستمم
CPU = i3 7100
RAM = 8 G DDR4
VGA =GTX 1050 2G DDRG5
لطفا راهنمایی گنید چی رو ارتقاع بدم فقط میتونم پول گرافیک تا 3 میلیون بدم

قطعات فعلی شما رده پایین اما متناسب هستند و با 3 تومن تنها چیزی که برای بازی بیشترین تاثیر رو می تونه داشته باشه همون کارت گرافیک هست و ارتقای قطعات دیگه مثل CPU هم اولویت بعدی هست. مثلا پردازنده رو به 7700 ارتقا بدید، ولی خب با بودجه ی اضافی و بیشتر از چیزی که اول برای گرافیک هزینه خواهید کرد.

بنابراین در قدم اول با 3 تومن کارت گرافیک رو به GTX 1660/GTX 1660Ti یا بالاتر ارتقا بدید. در اقدام بعدی با بودجه ی اضافی هم پردازنده رو به 7700 و رم رو به 16 گیگ ارتقا بدید. البته اگر بخواید ارتقای بهتری باشه باید پردازنده، مادربرد و رم رو با هم ارتقا بدید که بتونید پردازنده رو به نسل جدیدتر مثل Core i3 9100/Core i5 9400 و مادربرد رو حداقل به مدلی مثل H310/B360 ارتقا بدید.

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
رم‌ها اگر بدون هیت‌سینک و سری Value هستن بله، قیمتشون رو 700 در نظر بگیرید. مدلشون رو ننوشته بودید و سری گیمینگ فرض شد.
کیس هم این مدل فعلا اصلا موجود نیست و قیمتش هم صوری تا بالای یک میلیون بالا رفته بود، برای همین به شرط سلامت حد میانگین در نظر گرفته شد.

قطعات فعلی شما رده پایین اما متناسب هستند و با 3 تومن تنها چیزی که برای بازی بیشترین تاثیر رو می تونه داشته باشه همون کارت گرافیک هست و ارتقای قطعات دیگه مثل CPU هم اولویت بعدی هست. مثلا پردازنده رو به 7700 ارتقا بدید، ولی خب با بودجه ی اضافی و بیشتر از چیزی که اول برای گرافیک هزینه خواهید کرد.

بنابراین در قدم اول با 3 تومن کارت گرافیک رو به GTX 1660/GTX 1660Ti یا بالاتر ارتقا بدید. در اقدام بعدی با بودجه ی اضافی هم پردازنده رو به 7700 و رم رو به 16 گیگ ارتقا بدید. البته اگر بخواید ارتقای بهتری باشه باید پردازنده، مادربرد و رم رو با هم ارتقا بدید که بتونید پردازنده رو به نسل جدیدتر مثل Core i3 9100/Core i5 9400 و مادربرد رو حداقل به مدلی مثل H310/B360 ارتقا بدید.
مرسی اقا فرشید
اون دوتا گرافیکی که گفتی تو 4 میلیون هست
بنظرت کدوم از این 5 تا گرافیک ارزش خرید داره
GIGABYTE GeForce GTX 1650 GAMING OC 4G
GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G
RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256BIT
XFX RX 580-8GB Graphics Card
XFX RADEON RX 570 8GB DDR5
مرسی بابت راهنمایی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
مرسی اقا فرشید
اون دوتا گرافیکی که گفتی تو 4 میلیون هست
بنظرت کدوم از این 5 تا گرافیک ارزش خرید داره
GIGABYTE GeForce GTX 1650 GAMING OC 4G
GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G
RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256BIT
XFX RX 580-8GB Graphics Card
XFX RADEON RX 570 8GB DDR5
مرسی بابت راهنمایی

اول از همه RX 580 از MSI و بعد هم GTX 1060
اما همون 1660 که پیشنهاد داده شد از همه ی اینها بهتر و آینده نگرانه تر هست. اگر کارت خودتون رو بفروشید میشه با اون 3 تومن 1660 بخرید.

• Like
Reactions: Amoodaolf

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر