مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Hossein_Bahal

کاربر سایت
May 21, 2007
135
قصد خرید یک کیس دارم و این سیستم رو درنطر گرفتم .
به نظرتون خوبه ؟
اگه ممکنه یه مادربورد مناسب با بودجه حداقلی برای این سیستم که مناسب باشه هم معرفی کنید .

Intel Core i5-4690
GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1866MHz CL8
ADATA XPG SX900 SSD 64GB
Seagate Barracuda 2TB
Liteon 24X iHAS124
Green GP700A-HP *Bronze*
Case Green Oraman

در آینده هم احتمالا کارت گرافیک اضافه میکنم .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
قصد خرید یک کیس دارم و این سیستم رو درنطر گرفتم .
به نظرتون خوبه ؟
اگه ممکنه یه مادربورد مناسب با بودجه حداقلی برای این سیستم که مناسب باشه هم معرفی کنید .

Intel Core i5-4690
GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1866MHz CL8
ADATA XPG SX900 SSD 64GB
Seagate Barracuda 2TB
Liteon 24X iHAS124
Green GP700A-HP *Bronze*
Case Green Oraman

در آینده هم احتمالا کارت گرافیک اضافه میکنم .

در کمترین حالت ASUS B85 PLUS /PRO GAMER توصیه میشه که 400 تومن هستن.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,847
نام
parham
فرشید جان این فن true spirit 120 اصلا تو بازار نیست
جایگزینش چی پیشنهاد میشه همون تو همون قیمت ؟
--------
یه مشکلم امروز پیدا کردم
بعد از نیم ساعت بازی فن gpu با نهایت سرعت میچرخه و تصویر سیاه میشه
و بعد از ریست شدن سیستم بدون مشکل کار میکنه
مشکل از چیه ؟

آخرین ویرایش:

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
276
این سیستم رو گرفتم و میتونم عوض کنم با دومی کدوم بهتر هست برای گیمینگ و ارتقا در اینده
A10 7850 +8 gig ram 2133+asus a88x pro
Core i5 4460+asus z97 c+ 8 gig ram 2133
_--------------
کارت گرافیکم هم r9 270x بود خواستم اینتل بگیرم اما گفتند با سری r و ای پیو میتونی دوال کنی که دیدم با سری r7 اونم ۲۴۰ و ۲۵۰ فقط دوال میشه
حالا عوض کنم با اینتل یا نگه دارم ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
فرشید جان این فن true spirit 120 اصلا تو بازار نیست
جایگزینش چی پیشنهاد میشه همون تو همون قیمت ؟
--------
یه مشکلم امروز پیدا کردم
بعد از نیم ساعت بازی فن gpu با نهایت سرعت میچرخه و تصویر سیاه میشه
و بعد از ریست شدن سیستم بدون مشکل کار میکنه
مشکل از چیه ؟

با این قیمت بهترین انتخاب فقط همین مدل بود، مدلای دیگه راندمان مشابهی ندارن مگر با قیمت بالاتر از خود برند Thermalright یا Noctua
از برند DEEPCOOL هم با قیمت حدود 100 تومن و کمتر میشه پیدا کرد که بد نیستن.

در مورد مشکلت هم بنظر میاد یا خود کارت ایراد داره یا از پاور هست یا با احتمال کم کلا یه مشکل نرم افزاری داری.
از اورکلاک ناپایدار هم می تونه باشه.

این سیستم رو گرفتم و میتونم عوض کنم با دومی کدوم بهتر هست برای گیمینگ و ارتقا در اینده
A10 7850 +8 gig ram 2133+asus a88x pro
Core i5 4460+asus z97 c+ 8 gig ram 2133
_--------------
کارت گرافیکم هم r9 270x بود خواستم اینتل بگیرم اما گفتند با سری r و ای پیو میتونی دوال کنی که دیدم با سری r7 اونم ۲۴۰ و ۲۵۰ فقط دوال میشه
حالا عوض کنم با اینتل یا نگه دارم ممنون

دومی قطعا خیلی بهتر هست ، شک نکن
دوال کردن و این داستانها فقط ترفند تبلیغاتی هست، مگه خود APU چقدر قدرت داره که گیمر بخاطرش از توان بالای پردازنده های اینتل بگذره و خودش رو به پلاتفرم AMD با سرعت خیلی پایینتر محدود کنه؟!

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
276
دومی قطعا خیلی بهتر هست ، شک نکن
دوال کردن و این داستانها فقط ترفند تبلیغاتی هست، مگه خود APU چقدر قدرت داره که گیمر بخاطرش از توان بالای پردازنده های اینتل بگذره و خودش رو به پلاتفرم AMD با سرعت خیلی پایینتر محدود کنه؟!
ممنونم از راهنماییت حتما عوض میکنم .یه سوال دیگه هم داشتم که ۴۴۶۰ رو روش بزارم ۴۶۹۰ بگیرم یا یه ssd بگیرم.ویندوز ۸۰۱ و رزولوشن ۱۰۸۰ و بازی ها رو روی high بازی کنم

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
77
نام
ali
سلام
به نظر شما برای بازی کردن کدام سیستم بهتر است؟
1.مادربرد h81-plus با سی پی یو core i5 4690
2.و یا مادربرد h87-plus با سی پی یو core i5 4430
یه سوال دیگه فرکانس عملیاتی(فرکانس هسته) چقدر تو بازی تاثیر دارد؟
از نظر کارت گرافیک و رم مشکلی ندارم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
ممنونم از راهنماییت حتما عوض میکنم .یه سوال دیگه هم داشتم که ۴۴۶۰ رو روش بزارم ۴۶۹۰ بگیرم یا یه ssd بگیرم.ویندوز ۸۰۱ و رزولوشن ۱۰۸۰ و بازی ها رو روی high بازی کنم

شما هم 4690 رو بزار روش و هم SSD بخر! هر دوتا برا سیستم گیمینگ لازم هستن.
البته با رزولوشن 1080 اولویت شما ارتقای گرافیکتون هم هست، یعنی یه 290 یا GTX 780 و بالاتر برای فریم دهی بهتر در بازیها در کنار پردازندهی Core i5 لازم هست.

سلام
به نظر شما برای بازی کردن کدام سیستم بهتر است؟
1.مادربرد h81-plus با سی پی یو core i5 4690
2.و یا مادربرد h87-plus با سی پی یو core i5 4430
یه سوال دیگه فرکانس عملیاتی(فرکانس هسته) چقدر تو بازی تاثیر دارد؟
از نظر کارت گرافیک و رم مشکلی ندارم.
با تشکر

جواب سوال تست شما گزینه ی 1 هست!

فرکانس هسته هم در بازیها تاثیر گذار هست اما از یه حدی بالاتر که کارت گرافیکی گلوگاه بشه دیگه فرقی نمی کنه فرکانس چقدر باشه، مهم اینه که پردازنده قدرت مورد نیاز رو فرآهم کنه و از اونجا به بعد هر چی کارت گرافیکی قویتر باشه فریم بالاتری هم می گیرید.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
77
نام
ali
سلام
پس از نظر شما مادربرد زیاد برای اجرای بازی مهم نیست و یا مادربرد چقدر تاثیر دارد؟
در ضمن سیستم زیر برای بازی چطور است؟ و گلوگاه ایجاد می شود یا نه؟
intel corei5 4690
matherboard h81-plus
VGA amd 5770
ram 8gb
بودجه محدود است!
با تشکر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
سلام
پس از نظر شما مادربرد زیاد برای اجرای بازی مهم نیست و یا مادربرد چقدر تاثیر دارد؟
در ضمن سیستم زیر برای بازی چطور است؟ و گلوگاه ایجاد می شود یا نه؟
intel corei5 4690
matherboard h81-plus
VGA amd 5770
ram 8gb
بودجه محدود است!
با تشکر

تفاوت مادربردهای دارای یک سوکت اما با تراشه ها ی مختلف در سرعت نیست بلکه در امکانات جانبی هست که ممکنه هر کاربر مطابق با خواسته هایی که داره یک مدل با یک تراشه ی خاص رو انتخاب کنه

کارت گرافیک شما دیگه گلوگاه هست و از پردازنده ی شما ضعیفتره، بنابراین کارت گرافیک رو بهتره ارتقا بدید.

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
داداش من سیستمم نصبتا ضعیفه بازی های جدید رو به زور بازی میکنم اما امکانشم هست که مشگا فقط از رم چهارم باشه ولی به هر حال داداش من میخوام قطعه های مهم مثل سی پی یو و کارت گرافیک و چیزای دیگه رو ارتقا بدم به بهترین سیستم و قوی ترین سیستم به نظرت ای ام دی بهترینه یا اینوی دیا و چه مدلی بگیرم کلا راهنمایی کن

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
داداش من سیستمم نصبتا ضعیفه بازی های جدید رو به زور بازی میکنم اما امکانشم هست که مشگا فقط از رم چهارم باشه ولی به هر حال داداش من میخوام قطعه های مهم مثل سی پی یو و کارت گرافیک و چیزای دیگه رو ارتقا بدم به بهترین سیستم و قوی ترین سیستم به نظرت ای ام دی بهترینه یا اینوی دیا و چه مدلی بگیرم کلا راهنمایی کن

اول باید مشخصات دقیق سیستم فعلی رو بگید تا بررسی کنیم که تا چه حد قابل ارتقا هست و چقدر باید براش هزینه کرد.

بچه ها نظرتون درباره این مانیتور واسه ps4 چیه؟؟
بررسی مانیتور SD595 سامسونگ - زومیت
کلا به نظرتون واسه کنسول tv 32 اینچ بهتره یا مانیتور بزرگ مثلا 27 اینچ؟؟

این مدل که مدل با کیفیتیه و از نظر پالت رنگی و زاویه ی دید و کنتراست هم عالی هست

اما برای کنسول معمولا TV انتخاب بهتری هست چون فاصله در هنگام بازی با کنسول زیاد هست و مانیتور برای کار و بازی از نزدیک مناسبتر هست برای کنسول 27 و 32 اینچ و بالاتر مناسبتر هست اگه 1080 باشه.

poopoo

کاربر سایت
Feb 9, 2008
2
سلام من یه مادربورد asus p5-qc دارم ولی بیشتر از 4gb رم ddr3 قبول نمیکنه میخواستم ارتقاش بدم چی پیشنهاد میدین؟ cpu: core 2 quad و گرافیک R7-250 2GB هست از نظر قیمت هم مناسب باشه

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
اول باید مشخصات دقیق سیستم فعلی رو بگید تا بررسی کنیم که تا چه حد قابل ارتقا هست و چقدر باید براش هزینه کرد.

این مدل که مدل با کیفیتیه و از نظر پالت رنگی و زاویه ی دید و کنتراست هم عالی هست

اما برای کنسول معمولا TV انتخاب بهتری هست چون فاصله در هنگام بازی با کنسول زیاد هست و مانیتور برای کار و بازی از نزدیک مناسبتر هست برای کنسول 27 و 32 اینچ و بالاتر مناسبتر هست اگه 1080 باشه.
Amd athlon II × 260 processor 3.20 GHz
4 gb ram
چهار هسته ای کرای 5
این فکر کنم مشخصات منه داداش به غیر از اینکه بگو رو این سیستم چقدر میتونم ارتقا بدم بگو . بخوام یه سیستم قوی جمع کنم چه چیزایی بگیرم خوبه قطعات میخوام بهترین مدل و قویترینشون باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر