مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
داداش من همون اطلاعات تو پرپرتیس کامپیوتر رو گفتم همون متن اینگلیسی اطلاعات سیستمم هست بعد یعنی نمیتونم سیستمم رو ارتقا بدم حتی رم چهارم رو هم نمیتونم هشت بکنمش خوب اگه نمیتونم ارتقا بدم کل قطعات رو عوض میکنم یه لیست از بهتری قطعات با بهترین مارک با مدل بده از بهتریناش باشه از قویتریناش ممنون

خب اونجا اطلاعات کامل رو نمیده، با یه ابزار جدا باید اطلاعات سیستم رو ببینید
شما بودجه رو بگید تا قطعات معرفی بشه.

سلام من کارت gtx 580 دارم الان به فکر عوض کردنش با یه کارت جدید هستم میخوام بدونم کارت gtx 980 بگیرم مناسب تره یا gtx titan black سی پی یو هم 2500k هستش

قیمت فروش 580 و کارت جدید رو هم بگید لطفا

شما کارت 970 بخری خیلی بهتر هست. تایتان دیگه ارزش خرید نداره و فقط 780Ti و 780 هست که از نسل قبل در این رده و برای ارتقای کارت قدیمی شما مناسب هست.
قیمت فروش هم حدود 650 تا 700 می تونه مناسب باشه.

CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho رو اگه جای true sprit 120 ( با توجه به کمیاب بودنش ) بگیرم خوبه ؟
بعد اینو میتونم روi7 4747 ببندم ؟
برای کاهش دمای گرافیک 1 فن کوگر و دوتا فن کیس دیپ کول بزارم رو کیس . میخواستم ببینم تاثیری داره اصلا ؟

معلومه که خوبه! یه نگاهی به پروفایلم بنداز!
فقط اینکه قیمتش خیلی بالاتر هست و چون شما قیمت 100 تومن در نظر داشتی دیگه بالاتر نرفتم.
فن کیس اضافی رو از COUGAR بخر، بهتر از DEEPCOOL هست

یه مانیتور گیمینگ با بودجه 1500 معرفی کنید.

مدل ASUS VG248QE انتخاب خوبی هست.قیمتش هم حدود 1400 هست.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
می خوام اینترنت رو از pc به موبایل و لپتاپ اینا اشتراک کنم از طریقWireless!!الا دنبال یه دانگل usb می گردم که راحت وصل بشه و یه10متری رو پوشش بده!!!من زیاد از این دانگل Wireless سر در نمیارم الا این مدل رو انتخاب کردم D-Link DWA-125 Wireless N USB Adapter ولی نمی دونم اینا یک طرف است یا نه!!!یکی راهنمایی کنه این خوبه یا نه؟

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
خب اونجا اطلاعات کامل رو نمیده، با یه ابزار جدا باید اطلاعات سیستم رو ببینید
شما بودجه رو بگید تا قطعات معرفی بشه.

شما کارت 970 بخری خیلی بهتر هست. تایتان دیگه ارزش خرید نداره و فقط 780Ti و 780 هست که از نسل قبل در این رده و برای ارتقای کارت قدیمی شما مناسب هست.
قیمت فروش هم حدود 650 تا 700 می تونه مناسب باشه.

معلومه که خوبه! یه نگاهی به پروفایلم بنداز!
فقط اینکه قیمتش خیلی بالاتر هست و چون شما قیمت 100 تومن در نظر داشتی دیگه بالاتر نرفتم.
فن کیس اضافی رو از COUGAR بخر، بهتر از DEEPCOOL هست

مدل ASUS VG248QE انتخاب خوبی هست.قیمتش هم حدود 1400 هست.
داداش این مشخصات دقیق و کامله
W1943(1360×768 60GHz)
AMD RADEON HD 5670
این گرافیک
AMD ATHLON II×2 260
REGON 45nm TECHNOLOGY
اینمcpu
FOXCONN A78AX 3 SERIES(SOCKET938)
اینم مادربرد
4.00GB DUAL-CHANNEL DDR3 666MHz
اینم رم ما
داداش این مشخصات کامل سیستم ما من سیستم گیم میخوام که تنظیمات رو ULTRA بیاد به طور کل قوی باشه مبلق هم تا 5 یا 6 تومان میتونم هزینه کنم
حالا اگه نمیشد تا اون حد ارتقا داد خوب قطعات رو عوض میکنم فقط قطعات مهم رو ارتقا میخوام بدم و چیزایی که میتونم بگم الان دارم مثل همون خنک کننده که دوستمون گفت ولی خوب کیس دارم خوبه اون مادربرد هم اگه لازم نبود ارتقا داد که هیچی اگه لازم بودم که ارتقا میدیم اونم تا سقف 6 یا 5 تومان هزینه میکنم ممنون دمت سخاری خوب ردیف راهنمایی کن

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
یه مانیتور با کیفیت عالی نسبتا بزرگ.یه سیستم صدا و بلند گو اینا با صدای عالی سبک و طرحش هم معمولی یا سیاه خفن خوب جیغ نباشه.موس و کیبورد خوب طرحش هم مثل همون قبلی موس بلوتوث باشه و رو هر سطحی جواب بده کیبورد هم نوری باشه فارسی هم روش داشته باشه برا گیم باشه دیگه هزینه هم تا 5 تومان میتونم ولی خوب راهنمایی کن که دیگه بیخوبی پول هم حدر ندم ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
می خوام اینترنت رو از pc به موبایل و لپتاپ اینا اشتراک کنم از طریقWireless!!الا دنبال یه دانگل usb می گردم که راحت وصل بشه و یه10متری رو پوشش بده!!!من زیاد از این دانگل Wireless سر در نمیارم الا این مدل رو انتخاب کردم D-Link DWA-125 Wireless N USB Adapter ولی نمی دونم اینا یک طرف است یا نه!!!یکی راهنمایی کنه این خوبه یا نه؟

دوست عزیز، با اینکار سرعت وایرلس دستگاهها رو به 11 مگابیت کاهش می دی که هم کند هست و هم ضعیف
مدل انتخابی شما خوبه، اما نه برای به اشتراک گذاری اینترنت، فقط برای دریافت اینترنت، برای کاری که هدف شما هست مودم روتر انتخاب خیلی بهتری هست.

داداش این مشخصات دقیق و کامله
W1943(1360×768 60GHz)
AMD RADEON HD 5670
این گرافیک
AMD ATHLON II×2 260
REGON 45nm TECHNOLOGY
اینمcpu
FOXCONN A78AX 3 SERIES(SOCKET938)
اینم مادربرد
4.00GB DUAL-CHANNEL DDR3 666MHz
اینم رم ما
داداش این مشخصات کامل سیستم ما من سیستم گیم میخوام که تنظیمات رو ULTRA بیاد به طور کل قوی باشه مبلق هم تا 5 یا 6 تومان میتونم هزینه کنم
حالا اگه نمیشد تا اون حد ارتقا داد خوب قطعات رو عوض میکنم فقط قطعات مهم رو ارتقا میخوام بدم و چیزایی که میتونم بگم الان دارم مثل همون خنک کننده که دوستمون گفت ولی خوب کیس دارم خوبه اون مادربرد هم اگه لازم نبود ارتقا داد که هیچی اگه لازم بودم که ارتقا میدیم اونم تا سقف 6 یا 5 تومان هزینه میکنم ممنون دمت سخاری خوب ردیف راهنمایی کن

یه مانیتور با کیفیت عالی نسبتا بزرگ.یه سیستم صدا و بلند گو اینا با صدای عالی سبک و طرحش هم معمولی یا سیاه خفن خوب جیغ نباشه.موس و کیبورد خوب طرحش هم مثل همون قبلی موس بلوتوث باشه و رو هر سطحی جواب بده کیبورد هم نوری باشه فارسی هم روش داشته باشه برا گیم باشه دیگه هزینه هم تا 5 تومان میتونم ولی خوب راهنمایی کن که دیگه بیخوبی پول هم حدر ندم ممنون

خب قطعات خودت که قابل ارتقا نیست، سیستم جدید توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 2133
M/B:ASUS Z97-PLUS
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X4
MONITOR:ASUS vx238H

اینا حدود 5655 میشه
برای اسپیکر از برند CREATIVE و کیبورد و ماوس هم به سلیقه ی خودت از RAZER یا لاجیتک می تونی انتخاب کنی.

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
دوست عزیز، با اینکار سرعت وایرلس دستگاهها رو به 11 مگابیت کاهش می دی که هم کند هست و هم ضعیف
مدل انتخابی شما خوبه، اما نه برای به اشتراک گذاری اینترنت، فقط برای دریافت اینترنت، برای کاری که هدف شما هست مودم روتر انتخاب خیلی بهتری هست.

خب قطعات خودت که قابل ارتقا نیست، سیستم جدید توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 2133
M/B:ASUS Z97-PLUS
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X4
MONITOR:ASUS vx238H

اینا حدود 5655 میشه
برای اسپیکر از برند CREATIVE و کیبورد و ماوس هم به سلیقه ی خودت از RAZER یا لاجیتک می تونی انتخاب کنی.
داداش میتونم رم رو 16 بگیرم ساپورت میکنه بعد بعدا بخوام سیستم رو ارتقا بدم میتونم بعد با اینا میتونم تنظیمات رو رو اخرش همون اولترا بزارم ممنون داداش دستت طلا

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
تو خونه مودم دارم ولی قدیمه یه جدیده خریدم وایرلس دار که اونم بعده1 ساله مشکل پیدا کرد و....ولی الا که مودم 8811 دارم به خوبی کار می کنم!فقط بتونم این نت pc رو به موبایل و... اشتراک کنم ک و یه دیوار اونطرفتر رو بگیره و قطعی نداشته باشه برام کافیه!!و زیاد نمی خوام خرج کنم!!

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
سلام رفقا .
اقا توی تاپیک لپ تاپ کسی جواب نمی ده، گفتم اینجا بپرسم :d البته احتمالا جای اصلی سوالم همین جاست :d
اقا این سیستم :
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768 - با روکش مات
اگه همش همین ، فقط رمش بشه 6 گیگ خیلی ضعیف تر میشه ؟

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
سلام تا 250 تومن موس چی خوبه بخرم بیشتر برا fps میخوام. ریزر deathadder خوبه؟

من g400s لاجیتک رو پیشنهاد میکنم 150 تومان کلا تا دستت نگیری نمیفهمی کدوم بهتره چون هر کسی فرق میکنه

- - -ویرایش - - -

با سلام
دوستان بین این دوتا مادربورد کدوم را پیشنهاد میکنید؟(لطفا دلیل را هم ذکر کنید)
Asus Z97 Maximus VII Hero با EVGA Z97 FTW

من باشم بدون شک asus رو انتخاب میکنم دلیل هم سابقه و کیفیت محصولات این شرکت
به نظر بنده شما از بین ایسوس و گیگا یه مدل رو انتخاب کن

- - -ویرایش - - -

سلام رفقا .
اقا توی تاپیک لپ تاپ کسی جواب نمی ده، گفتم اینجا بپرسم :d البته احتمالا جای اصلی سوالم همین جاست :d
اقا این سیستم :
اگه همش همین ، فقط رمش بشه 6 گیگ خیلی ضعیف تر میشه ؟

نه زیاد فرقی نمیکنه ولی بهتره 8 گیگ باشه

- - -ویرایش - - -

دوستان یه سیستم مناسب گیم تا 3 میلیون میتونید پیشنهاد بدید؟(تا 4 هم زوری میتونم جور کنم :d)

intel i5 4690 680t
main gigabyte h97 gaming3 440t
ram a-data xpg v2 4gb*2 1600 cl9 300t
vga GIGABYTE+GTX+970+G1+Gaming+WF3X+OC+4GB+GDDR5 1670t
hdd seagate 1tr st1000dm003 180t
odd lg 24x 52t
power green zs750 280t
case green x1 142t
جمعا 3/744/000 تومان اگه برات سنگینه میتونی گرافیک رو پایین تر برداری مثل r9 280x یا این که صبر کنی تا 960 انودیا و گرافیکهای دیگه ای ام دی بیاد
اگه میتونی بیشتر خرج کنی کیس green x6 بردار همچنین پاور green 700hp هم برداری بهتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر