مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
754
من میخوام واسه این قطعات مادربرد بگیرم که از رده خارج نشه به این زودی
i5 4440
ram 8 gb ddr 1600
power green 530
vga r7 270
آیا ارزش داره مادربرد نسبتا گرون رو خرید تا 500 تومن msi z87 g55 . بت برم مادربرد 300 تومنی بگیرم ؟منظورم اینه که اگه این همه پول بدم ارزش داره و از رده خارج نمیشه بعد از یک سال مادربرد های ddr4 بیاد و این خارج بشه
در صورتی یه مادربرد 300 تومنی هم کارو راه میندازه ؟؟؟ ولی ساپورتش کمه . به طور کلی میگم ارزش داره واسه مادربد 500 تومن بدم و سری z رو بخرم ؟ منظورم اینه که از رده خارج نمیشه این مادربرد؟ چون وقتی میخواد از رده خارج بشه هر چی کمتر پول بدی ضررش کمتره ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,857
نام
فرشید
هی میگم Destiny :| منظورم Titanfall سبک هاشون شبیه همِ آدم به اشتباه میفته :D

TITANFALL هم نسبتا سبک هست و همون گفته های بالا در موردش صدق می کنه.

من میخوام واسه این قطعات مادربرد بگیرم که از رده خارج نشه به این زودی
i5 4440
ram 8 gb ddr 1600
power green 530
vga r7 270
آیا ارزش داره مادربرد نسبتا گرون رو خرید تا 500 تومن msi z87 g55 . بت برم مادربرد 300 تومنی بگیرم ؟منظورم اینه که اگه این همه پول بدم ارزش داره و از رده خارج نمیشه بعد از یک سال مادربرد های ddr4 بیاد و این خارج بشه
در صورتی یه مادربرد 300 تومنی هم کارو راه میندازه ؟؟؟ ولی ساپورتش کمه . به طور کلی میگم ارزش داره واسه مادربد 500 تومن بدم و سری z رو بخرم ؟ منظورم اینه که از رده خارج نمیشه این مادربرد؟ چون وقتی میخواد از رده خارج بشه هر چی کمتر پول بدی ضررش کمتره ؟

برای اون قطعات همون مادربرد 300 تومنی مثل ASUS B85-PLUS یا بهتر B85-GAMER PRO کفایت می کنه، پردازنده ی شما سری K نیست که لزومی به خرید Z87 باشه. عمر عملیاتی مادربرد تابع پردازنده ای هست که می تونه روی اون سوکت نصب بشه، اگر پردازنده ی جدیدی بیاد که سوکت جدیدی داشته باشه خب مادربرد هم دیگه برای اون مناسب نخواهد بود.

sianobak

کاربر سایت
Apr 12, 2007
91
سلام دوستان و خسته نباشید
من سیستمم قدیمی هست و الان قصد ارتقاء دارم. سی پی یو من در حال حاضر E8400 اینتل هست که می خوام ارتقاء بدمش به نظرتون برم سراغ 6 یا 8 هسته ای از AMD یا توی رنج Corei5 اینتل قطهعه تهیه کنم؟ قیمت برام مهم هست و دوست دارم کارایی هم به میزبان قابل قبولی برام باشه ( برای بازی میخوام ) ... کسی اینجا هست که سی پی یو هشت هسته ای AMD رو گرفته باشه و قیمت ها چجوری هست؟ مرسی

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
سلام یه CPU
Intel i5 3570k بهتره یا intel core i7 920؟

- - -ویرایش - - -

یه سوال دیگه هم دارم این قطعات
Geil EVO Leggera 8GB DDR3 1600MHz
intel core i7 920 یا Intel i5 3570k
پاور که فک نکنم ربطی داشته باشه ولی
GIGABYTE Hercules 400W

حداقل رویه چه مادربوردی میتونن نصب شن چون میخوام هزینه بیاد پایین.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
من سیستمم قدیمی هست و الان قصد ارتقاء دارم. سی پی یو من در حال حاضر E8400 اینتل هست که می خوام ارتقاء بدمش به نظرتون برم سراغ 6 یا 8 هسته ای از AMD یا توی رنج Corei5 اینتل قطهعه تهیه کنم؟ قیمت برام مهم هست و دوست دارم کارایی هم به میزبان قابل قبولی برام باشه ( برای بازی میخوام ) ... کسی اینجا هست که سی پی یو هشت هسته ای AMD رو گرفته باشه و قیمت ها چجوری هست؟ مرسی
دوست عزیز CPU های AMD فقط 4300-6300 بخاطر قیمت/Performance میارزه باقی CPU ها رسما اشغال به تمام معنا هستند.

آخرین ویرایش:

ShIma2014

کاربر سایت
Sep 18, 2014
89
نام
Sh!ma
من یکی از 3 تا هاردم اینه : Western digital wd1002faex black 1tb
بعد 2 سال هم تا حالا تنها مشکلی که داشته همینه که خیلی صدا میده ... یعنی خـــیلی :| نمیدونم چرا ...
فکر میکنین مشکل از چی باشه ؟ ممکنه بد وصل شده باشه یا ... ؟
نمیدونم عوضش کنم با این که چیزی نشده تا حالا و تست هم میکنم مشکلی نشون نمیده یا نه ......

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,857
نام
فرشید

قطعا Core i5 انتخاب خیلی بهتری هست، از همه نظر و مخصوصا برای بازی
دنبال قیمت گرفتن و پرس و جو از پردازنده های AMD هم نباشید که بیهوده هست.

سلام یه CPU
Intel i5 3570k بهتره یا intel core i7 920؟

- - -ویرایش - - -

یه سوال دیگه هم دارم این قطعات
Geil EVO Leggera 8GB DDR3 1600MHz
intel core i7 920 یا Intel i5 3570k
پاور که فک نکنم ربطی داشته باشه ولی
GIGABYTE Hercules 400W

حداقل رویه چه مادربوردی میتونن نصب شن چون میخوام هزینه بیاد پایین.

خب 3570K برای بازی بهتر هست
پاور مورد نیاز هم بستگی به گرافیکتون داره.

مادربرد برای 3570 هم یه Z77 یا H77 براش کفایت می کنه.

من یکی از 3 تا هاردم اینه : Western digital wd1002faex black 1tb
بعد 2 سال هم تا حالا تنها مشکلی که داشته همینه که خیلی صدا میده ... یعنی خـــیلی :| نمیدونم چرا ...
فکر میکنین مشکل از چی باشه ؟ ممکنه بد وصل شده باشه یا ... ؟
نمیدونم عوضش کنم با این که چیزی نشده تا حالا و تست هم میکنم مشکلی نشون نمیده یا نه ......

خیر، اون مدلها از اول هم صداشون زیاد بود ، مشکلی نیست که الان اضافه شده باشه، مدلهای جدیدتر این ضعف آکوستیک رو ندارن.

mohsen19x

کاربر سایت
Sep 29, 2011
24
سلام نظرتون در مورد این سیستم چی هست ؟ مشکلی هست ؟؟/

cpu:i5 4690
MB:GIGA H97 GAMING 3
RAM: 4 GIG HYPER FLUY
POWER?GREEN 700W HP
کیس چی بگیرم ؟؟؟ مگنوم 2 خوبه از لحاظ خنک کنندگی؟؟؟ مادر بورد با بودجه کمتر سراغ دارید معرفی کنید

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
خب 3570K برای بازی بهتر هست
پاور مورد نیاز هم بستگی به گرافیکتون داره.

مادربرد برای 3570 هم یه Z77 یا H77 براش کفایت می کنه.
الان از خودم دو تا پاور دارم یکی 380 W و یکی 240 W برا قطعات بالا کدومش رو بردارم که هزینه پایین بیاد ینی اصلا پاور 240 w میتونه اونارو جواب بده کارتم هم کارتی نیست که زیاد بخواد (9500 gt).

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
15,939
نام
معراج
سلام
دوستان نظرتون در مورد اين پي سي هاي all in one چيه؟! MSI مدلهاي متنوعي داره وسوسه شدم بگيرم...بنظرتون ارزش قيمتي كه روشون هست رو دارن؟

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,847
نام
parham
main b 85 plus
میخواستم ببینم اشغال ترین و ارزون ترین گرافیکی که بشه روش سوار کرد چیه ؟ حتی دسته دو ! یچیزی که فقط تصویر بده به مانیتور
میخوام گرافیک خودم رو بفروشم واسه 970 صبر کنم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,857
نام
فرشید
سلام نظرتون در مورد این سیستم چی هست ؟ مشکلی هست ؟؟/

cpu:i5 4690
MB:GIGA H97 GAMING 3
RAM: 4 GIG HYPER FLUY
POWER?GREEN 700W HP
کیس چی بگیرم ؟؟؟ مگنوم 2 خوبه از لحاظ خنک کنندگی؟؟؟ مادر بورد با بودجه کمتر سراغ دارید معرفی کنید

اگر قراره کارت گرافیکی مجزا داشته باشه و سیستم بازی بشه که کمترین توصیه کیس GREEN X1 هست، چون فقط تهویه مهم نیست و ابعاد کیس و فضای مورد نیاز برای کارت گیمینک هم باید مورد توجه باشه
اون برند رم رو هم نفهمیدم چیه.

الان از خودم دو تا پاور دارم یکی 380 W و یکی 240 W برا قطعات بالا کدومش رو بردارم که هزینه پایین بیاد ینی اصلا پاور 240 w میتونه اونارو جواب بده کارتم هم کارتی نیست که زیاد بخواد (9500 gt).

اون 380 وات در کمترین حالت و بدون کارت گرافیک مجزا توصیه میشه.

سلام
دوستان نظرتون در مورد اين پي سي هاي all in one چيه؟! MSI مدلهاي متنوعي داره وسوسه شدم بگيرم...بنظرتون ارزش قيمتي كه روشون هست رو دارن؟

فقط به درد کارهای اداری و فضاهای محدود می خورن و راندمانشون در حد لپ تاپهای متوسط هست، در صورتی که با همون بودجه میشه PC هایی با دو برابر سرعتشون رو خرید.
البته دستگاههای حرفه ای تر AiO از ASUS سرعت بالاتری دارن و صد البته AIO های اپل از نظر طراحی و سرعت قابل مقایسه با محصولات دیگه نیست و البته خیلی گرونتر هم هستن.

main b 85 plus
میخواستم ببینم اشغال ترین و ارزون ترین گرافیکی که بشه روش سوار کرد چیه ؟
میخوام گرافیبک خودم رو بفروشم واسه 970 صبر کنم

واسه اینکار از گرافیک آنبرد خود پردازنده استفاده کن، نیازی به کارت گرافیک مجزا نیست!

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
سلام'من رم pc گیگ ۴ است ddr3 با فرکانس۱۳۳۳۰ 'مادربردم هم کلا دو تا ماژول برای رم داره'
می خوام رممو ۶ کنم'می خواستم بپرسم یه رم ۴ بگیرم با یکی از رم های ۲ خودم با فرکانس و ddr یکسان و از یک کمپانی اشکالی ایجاد نمی کنه در ارتباط رم ها باهم 'اخه در حالحاضر وضعیت خریدن رم ۸ ندارم'

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر