مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اقا فرشید یه سوال داشتم
دوستم میخواد کارت گرافیک دست دوم بخره و میگه میخواد یه sophire r9 290 بخره به قیمت 1 میلیون تومان.
میخواستم بدونم ارزش خرید داره و این دمای بالایی که این کارت گرافیک داره ممکنه چه صدمه ای بزنه به کامیوتر؟
یعنی به این سیستم با این مشخصات صدمه میزنه:
motherboard: gigabyte H97
CPU: CORE I5 4690
POWER: Power Green GP750B-OC
CASE : X5

یکم سوالم طولانی شد.
من بهش گفتم میخواد دسته دوم بخره با همین 1 میلیون میتونه یه ASUS 770 GTX بگیره
به نظره شما کدام یک ارزش خرید داره؟
R9 290 یا 770 GTX
بعد من با 780 تنظیمات بالا بازی میکنم بعد این دو نوع کارت گرافیکی میتونن روی ULTRA بازی ها رو اجرا کنند؟
البته یکم برای اطلاعات خودم میپرسم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نه فرشید منظورم از کیس ... کل کیس نبود .. :D خود مدل کیس x6 رو می گم :D می گم یه مدل معمولی تر بخرم .. به جاش بزنم به جاهای دیگه

مانیتور هم حساب نکردی فک کنم :D یه مانیتور حالا یا hdmi خو یا hdmi نخور باشه زیاد فرق نمی کنه !

اسپیکر و اینها رو هم حساب کردی ؟

با تشکر خدمت فرشید جون !

" اگر اون اسپیکر واجب نباشه مثلا بشه باش یه چیز بهتر بگو "

اسپیکر قابل حذف شدن هست ... اونو بعدا هم میشه خرید ...

تفاوت کیس X6 با کیس ارزونتر بیشتر از 100 یا 150 تومن نیست، این مبلغ رو نمیشه کار خاصی کرد و در ضمن ممکنه کیس کوچیکتر محدودیت بیشتری برای اون قطعات ایجاد کنه و باید با قطعات هماهنگ باشه
مانیتور رو هم خودت نگفته بودی

اسپیکر رو هم حساب نکردم

اصلا نمی دونم از اول چی گفته بودی، وقتی خودت مختصر و مفید و شمرده نمی گی منم منظورت رو نمی گیرم، از اول دقیق بگو بفهمم چیه منظورت که بیخود هی تایپ نکنم.

سلام
بجه ها من قسط خرید یه سرور دارم که واسه شرکت میخوام الان 20 تا user داره ولی تا 50 تا هم میرسه از 4 5 جا پرسیدم هر کی یه چیزی پیشنهاد داده
یکی میگه PC Server بگیر جواب میده یکی میگه اکه هزینه مهم نیست سرور های BL اچ پی رو بگیر
از چنا سایت هم که دیدم زیاد توضیحات نداشتن ولی چنتا شون که بد نبودن یکیش یان بود http://قیمت-سرور.com/ یکی دیگش ایران سرور بود یکی فاوا افزار بود
اگه میشه بفرمایید چه پارامترهایی رو باید در نظر بگسرم ممنون میشم

خب برای 50 تا کاربر هم بستگی داره چه سرویسهایی مدنظرتون باشه که این سرور بخواد انجام بده، اما قطعا PC برای اینکار مناسب نیست و یه سیستم سرور در حد قطعات معمولی و تک پردازنده ای کفایت می کنه.

اقا فرشید یه سوال داشتم
دوستم میخواد کارت گرافیک دست دوم بخره و میگه میخواد یه sophire r9 290 بخره به قیمت 1 میلیون تومان.
میخواستم بدونم ارزش خرید داره و این دمای بالایی که این کارت گرافیک داره ممکنه چه صدمه ای بزنه به کامیوتر؟
یعنی به این سیستم با این مشخصات صدمه میزنه:
motherboard: gigabyte H97
CPU: CORE I5 4690
POWER: Power Green GP750B-OC
CASE : X5

یکم سوالم طولانی شد.
من بهش گفتم میخواد دسته دوم بخره با همین 1 میلیون میتونه یه ASUS 770 GTX بگیره
به نظره شما کدام یک ارزش خرید داره؟
R9 290 یا 770 GTX
بعد من با 780 تنظیمات بالا بازی میکنم بعد این دو نوع کارت گرافیکی میتونن روی ULTRA بازی ها رو اجرا کنند؟
البته یکم برای اطلاعات خودم میپرسم

بعیده که یه قطعه به بقیه ی قطعات آسیب بزنه اینجوری
در مورد برند سافایر هم فعلا نمی تونم نظری بدم، اما قیمت که خوبه

قطعات دیگه هم عالی هستن
770 که خب ضعیفتره اما نمی تونه تمام بازیها رو با تنظیمات Ultra اجرا کنه، هم بخاطر رم دو گیگی اون و هم اینکه کلا سرعت کمتری داره نسبت به 290 و 780

من 290 رو فقط از برندای دیگه و غیر رفرنس توصیه می کنم، دیگه قیمت هر کدوم معقولتر باشه. دو ماه دیگه هم احتمالا 960 جدید بیاد با همین حدود قیمت و سرعتی در حد 290.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
بی زحمت :D فرشید جان سیستم رو جوری در نظر بگیر که این قطعات باشه

( متعلقات عادی کیس ( مثل همینایی که گفتی )) + یه مانیتور ( حالا full hd یا hd یا dvi ) بودنش رو خودت ببین چی می صرفه + کیس x6 گرین که گفتی زیاد فرقی با بقیه نمی کنه ( جمعا بشه 3 تومن ) ( اسپیکر کنسل شد )

---

یه مطلب دیگه من رو صدای سیستم خیلی حساسم .. می خوام در حالت کمترین صدا باشه ( حالا مثلا از یه قطعه کم کنی یه کولری یا چیزی بگیری باز مشکلی نیست ) چون این سیستم قراره برام 1 الی 1.5 سال کار کنه

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سلام. یکی از دوستان قصد فروش سیستم با مشخصات زیر رو داره ، اگه می شه قیمتی که می تونه براش حدودا بزاره رو بهم بگید ، اگه تک تک باشه که چه بهتر. ممنونم

CPU: Core i3 530 2.9 mhz
Mainboard: Elite Black P55H
VGA: XFX HD 5770
RAM: 4 Kingstone
ODD: Liteon RW
PSU: Green 585 B
HDD: 500GB WD
Monitor: LG 21.5” IPS FHD

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بی زحمت :D فرشید جان سیستم رو جوری در نظر بگیر که این قطعات باشه

( متعلقات عادی کیس ( مثل همینایی که گفتی )) + یه مانیتور ( حالا full hd یا hd یا dvi ) بودنش رو خودت ببین چی می صرفه + کیس x6 گرین که گفتی زیاد فرقی با بقیه نمی کنه ( جمعا بشه 3 تومن ) ( اسپیکر کنسل شد )

---

یه مطلب دیگه من رو صدای سیستم خیلی حساسم .. می خوام در حالت کمترین صدا باشه ( حالا مثلا از یه قطعه کم کنی یه کولری یا چیزی بگیری باز مشکلی نیست ) چون این سیستم قراره برام 1 الی 1.5 سال کار کنه

خب با 3 تومن پول و اینهمه خواسته همون 100 تومن تفاوت کیس هم فرق زیادی ایجاد می کنه!

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

اینا حدود 3 تومن میشن. برای صدای کمتر هم باید 100 تومن هزینه کنی و فن استوک پردازنده رو با فن True SPIRIT 120 عوض کنی

سلام. یکی از دوستان قصد فروش سیستم با مشخصات زیر رو داره ، اگه می شه قیمتی که می تونه براش حدودا بزاره رو بهم بگید ، اگه تک تک باشه که چه بهتر. ممنونم

CPU: Core i3 530 2.9 mhz
Mainboard: Elite Black P55H
VGA: XFX HD 5770
RAM: 4 Kingstone
ODD: Liteon RW
PSU: Green 585 B
HDD: 500GB WD
Monitor: LG 21.5” IPS FHD

برآورد من کلا حدود 1050 تومن هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با مانیتور؟ یا بدون اون؟

با مانیتور حساب کردم.

سلام
من قصد خرید یک cpu اینتل نسل چهار داشتم مثل i3 4150 از اونجا که دو هسته ای است بنظر شما بهتر نیست یک cpu amd FX 4300 چهار هسته ای هست تقریبا تو یه قیمت بخرم آخه برای بازی های جدید که چهار هسته ای می خواهند... /:)

به هیچ وجه

صرف دو هسته ای یا 4 هسته ای بودن پردازنده با دو معماری متفاوت نمیشه گفت کدوم سرعت و راندمان بالاتری داره
راندمان همون دو هسته ای که البته دو هسته ی مجازی هم داره و در برنامه ها همیشه 4 هسته ای دیده میشه در بیشتر موارد بیشتر از اون 4 هسته ای های AMD FX و در مواردی حتی بیشتر از 8 هسته ای های اون هم هست!

این تست با آخرین بازی عرضه شده به بازار هست، پردازنده ی 4330 بالاتر از 8350 که هشت هسته ای هست قرار گرفته:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-RPG-Fable_Anniversary_-test-Fable_Anniversary_proz.jpg

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
یه سیستم خوب پیشنهاد بدین
این قطعاتو دارم و میخوام ببندم
i5 4440 .
ram 4 ddr3 1600 x2
gt640 ddr 3 2gb
میخوام برای گیم خوب باشه و راحت بشه بازی های gta v .fifa 15 .far cry 4 باهاش بازی کرد
گرافیکو هم قصد دارم عوض کنم و قوی تربخرم . 300 اگه بفروشم . پیشنهاد شما چیه
کل بودجه میشه 1.300 تومن دیگه میتونم خرج کنم .ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه سیستم خوب پیشنهاد بدین
این قطعاتو دارم و میخوام ببندم
i5 4440 .
ram 4 ddr3 1600 x2
gt640 ddr 3 2gb
میخوام برای گیم خوب باشه و راحت بشه بازی های gta v .fifa 15 .far cry 4 باهاش بازی کرد
گرافیکو هم قصد دارم عوض کنم و قوی تربخرم . 300 اگه بفروشم . پیشنهاد شما چیه
کل بودجه میشه 1.300 تومن دیگه میتونم خرج کنم .ممنون

واسه بقیه ی قطعات حدود 2 تومن هنوز لازمه:

با 1 تومن فقط میشه یه کارت گرافیکش رو خرید، کارت ارزونتر هم برداری از قطعات دیگه ی شما ضعیفتر میشه و از پس اون بازیها هم نمی تونه بربیاد.

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782

این سیستم خیلی گرونه واسم پولشو ندارم
خودم تو فکر گرافیک R7 270 هستم اونم دسته دوم که 640 تومن نهایتش
گرین هم زیاد نیست واسه این سیستم 600 وات
کیس هم میتونم صرفه جویی کنم ارزون تر بخرم رایتر هم فعلا دارم
ولی در عوض مانیتور ندارم !:(( یه کم بودجمو افزایش بدم نهایتش 1.500 دیگه نمیتونم

shah994

کاربر سایت
Feb 17, 2011
82
نام
علیرضا
سلام
لطف كنيد يه كارت گرافيك ارزون قيمت dx11 كه بتونه فيفا ١٥ را در رزولوشن ١٠٢٤*٧٦٨ را روي يه سيستم با cpu: pentium dual core e5700 اجرا كنه معرفي كنيد.

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
سلام. در مورد خرید قطعات کامپیوتر مشاوره ای میخواستم، خواهشاً کسایی که چیزی سر در میارن جواب بدن.
یه سیستم معقول که نسبتاً خوب باشه و تو محدوده قیمتی 2 میلیون تا 2.5 میلیون باشه. قطعات مهم کیس باشه مثل CPU. VGA Card. Mainboard. Power. سیستمی باشه که بازی های مولتی پلیر آنلاین رو پشتیبانه کنه و بتونه با کیفیت Medium یا High بازی هایی مثل CS GO. Dota 2. Cod Ghosts. Titan Fall . Destiny و بازی های Fifa 15 و Pes 2015 رو اجرا کنه و لگه بالایی نداشته باشه. میدونم یکم غیر معقوله ولی اگه بتونم سقف بودجه رو میبرم بالا تا سیستم بهتر و مناسب تبری رو پیشنهاد بدین. ممنون. :x :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

این سیستم خیلی گرونه واسم پولشو ندارم
خودم تو فکر گرافیک R7 270 هستم اونم دسته دوم که 640 تومن نهایتش
گرین هم زیاد نیست واسه این سیستم 600 وات
کیس هم میتونم صرفه جویی کنم ارزون تر بخرم رایتر هم فعلا دارم
ولی در عوض مانیتور ندارم !:(( یه کم بودجمو افزایش بدم نهایتش 1.500 دیگه نمیتونم

همون کارت 270 هم کارت خوبیه و توصیه میشه، پاور 600 وات بازم لازمه و کمتر توصیه نمیشه
کیستون هم ارزونترین مدل مناسب هست، نمیشه کمترش کرد.

سلام
لطف كنيد يه كارت گرافيك ارزون قيمت dx11 كه بتونه فيفا ١٥ را در رزولوشن ١٠٢٤*٧٦٨ را روي يه سيستم با cpu: pentium dual core e5700 اجرا كنه معرفي كنيد.

در کمترین تنظیمات کارت GTX 650Ti یا GTX 750 یا کارت R7 260X توصیه میشه.
پردازنده و بقیه ی قطعاتتون هم ضعیفه، تضمینی نیست که روی اونا بازی افت فریم نداشته باشه.

سلام. در مورد خرید قطعات کامپیوتر مشاوره ای میخواستم، خواهشاً کسایی که چیزی سر در میارن جواب بدن.
یه سیستم معقول که نسبتاً خوب باشه و تو محدوده قیمتی 2 میلیون تا 2.5 میلیون باشه. قطعات مهم کیس باشه مثل CPU. VGA Card. Mainboard. Power. سیستمی باشه که بازی های مولتی پلیر آنلاین رو پشتیبانه کنه و بتونه با کیفیت Medium یا High بازی هایی مثل CS GO. Dota 2. Cod Ghosts. Titan Fall . Destiny و بازی های Fifa 15 و Pes 2015 رو اجرا کنه و لگه بالایی نداشته باشه. میدونم یکم غیر معقوله ولی اگه بتونم سقف بودجه رو میبرم بالا تا سیستم بهتر و مناسب تبری رو پیشنهاد بدین. ممنون. :x :)

من که سر در نمیارم!

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1333 DDR3

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
فرشید جان تو Intel Core i5 الان چه مدلی خوب هست برای این نسل بازیها (برا خود من 4440 هست میخوام تو رده core i5 ارتقا بدم)

تو رده باشه که این نسل بازیها رو به مشکل بر نخورم

ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر