مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام
صفاریان جون حالا یه نظری میدادی دلمون خوش باشه
حق بهت میدم دیگه خسته شدی از من و مشکلم:cheesygri
مرسی
بای
به نظر من دماي گرافيکت عادي و اين دما برند تا برند فرق ميکنه و مال بعضيها زياده . مشکل ممکنه از خود گرافيک باشه.

سلام.
دوستم یه سیستم در حد 1 تومن(همه چی)میخواست و من اینو بهش پیشنهاد کردم:
cpu:C2D E6600
ram:2gb ocz 667
graphic:8600 gts
monitor:LG 17" FLATRON
mb:p945 pt
power:380p green
hard:160gb hitachi
case:green technique
به اعتقاد من از CPU کم کن مانتور LCD بگير سامسونگ BF1740 مناسب براي Game حدود 250 تومن.
کلا کورتو ديو ها نسبت به هم اختلاف سرعت چنداني ندارند و شما ميتوني 4300 بخري بخصوص اينکه اين 4300 تا فرکانس 3500 هم اورکلاک ميشه.
رم OCZ هم گرونه و الان Apacer خيلي ارزون شده باس 800 اگر بخري خيالت از اورکلاک راحته
مادربردت هم معلوم نيست چيه ولي Biostar tforce p965 رو من بهت توصيه ميکنم.

سلام.
دوستم یه سیستم در حد 1 تومن(همه چی)میخواست و من اینو بهش پیشنهاد کردم:
cpu:C2D E6600
ram:2gb ocz 667
monitor:LG 17" FLATRON
mb:p945 pt
power:380p green
hard:160gb hitachi
case:green technique
سلام.
من موندم برای چی همه شما گرافیک رو 8600 برمیدارین در صورتی که اختلاف این کارت با 8800 حدود 100 تومان است و صد البته که اختلاف اونها خیلی بیشتر از 100 تومان است.
در ضمن شما میتونین یه cpu پایینتر بردارین و اون رو اوور کلاک کنین.(cpu های اینتل قابلیت اوور کلاک خیلی زیادی دارن)

دوست عزيز من تو بازار نيستم و با قشر بازاري هم ميونه خوبي ندارم. راستش بعد از اينکه قيمت خونه تو اهواز سه برابر شد تصميم گرفتم يه مغازه بخرم ولي اونم گرون شد الانم که کارم رو از دست دادم و کلا قضيه رو بيخيال شدم. ولي اينجا قيمتها اونطور هم که فکر ميکني گرون نيستند.
شما ميتوني مادربرد ASrock 945g DVI رو از اينجا تهيه کني که گرافيک آنبورد داره همچنين خروجي TVو قدرتش هم در حد همون جيفورس 6200 هست طبقه سوم راهروي اصلي مغازه اول يا دوم سمت چپ چند وقت پيش داشت. حدود 80 تومن بايد باشه. مشکلش اينه که زياد اورکلاک نميشه.
بعد چرا 6400؟ وقتي 6420 و 6320 هست با 4 مگ کش که فقط 10 تومن گرونتره. 4300 و 4400 هم ميتونه انتخاب خوبي باشه و فرق چنداني بين اينها نيست.
اما شما اول بايد بودجت رو مشخص کني، سيستم رو برا چه کاري ميخواي و اينکه ميخواي اورکلاک کني يانه؟
مادربرد Giga 965p DS3 يک مادربرد عالي براي Core 2 Duo هست فقط يه خورده گرونه و حدود 150-160 تومن بايد باشه.
اقای صفاریان ممنون از توضیحاتتون، واقعا حیف شد که بازار اهواز عزیزی مثل شما رو از دست داد، تو بازار اهواز انگار چند تا از فروشنده ها قبلا فلافل فروشی داشتند و انگار تازه اومدن در بازار رایانه!
در مورد مادربورد ی که گفتید، تو خود سایت سازنده جست جو کردم ولی نتونستم لینک دقیقش رو پیدا کنم،
تو این لینک
این محصولشون مشخصات خوبی رو داره ولی تو این خط نوشته که کارت گرافیک تا 224MB از رم حافظه اشتراکی میگیره، میخواستم بدونم که این سرعت کامپیوتر رو کند نمیکنه؟
Intel® Graphics Media Accelerator 950, Pixel Shader 2.0, DirectX 9.0 and Max. shared memory 224MB
بعد میخواستم بدونم این کارت گرافیکشون تو عکسی که هست فقط DVI رو ساپورت میکنه، ولی منظورشون از این خط چیه؟
Dual VGA Output: support DVI-D and D-Sub ports with DVI Graphics-SI card by independent display controllers
من میخوام کارت گرافیکش هر دو کانکتور DVI و D-Sub رو پشتیبانی کنه آخه 2 تا مانیتور دارم با این کانکتور ها
اینم لینک دومی هست که پیدا کردم فرقش با قبلی چیه؟
این رو هم بگم که هیچ علاقه ای به OverClock کردن ندارم، بازی هم گفتم که اصلا نمیکنم
راستی اگه میشه قیمت 3 مدل E6400 و E6420 و E6320 رو بگید

آخرین ویرایش:
با سلام خدمت تمامی دوستان من عضو جدید هستم
میخواستم ببینم با قیمت حدود 700000 تومان چه سیستمی میشه جمع کرد
با تشکر
همه چی میخوای؟؟؟(مانیتور و کیبورد و...)
cpu:amd x2 3600
ram:1 gb apacer 800
main:abit kn9
بقیه اش هم خودت هر چی دوست داشتی.;)

سلام
بچه ها یه سوال داشتم. می خواستم بدونم که در مانیتور های لامپی(crt) بین پورت های vga وDVI اختلافی و جود داره ؟ یعنی اینکه مثلا من مانیتورم لامپی هست و کارت گرافیکم 7600 GT هست و اتصال DVI داره ولی مانیتورم فقط اتصال معمولی VGA داره . و تو جعبه کارت گرافیکم یه دونه تبدیل DVIبه VAGهست. می خواستم بدونم اگر من از طریق پورت DVI برای مانیتورم تصویر بگیرم آیا فرقی تو گرفتن تصویر و کیفیت اون به وجود میاد یا نه این کار رو نکنم و هیچ فرقی نمی کنه؟
یا علی مدد

سلام
بچه ها یه سوال داشتم. می خواستم بدونم که در مانیتور های لامپی(crt) بین پورت های vga وDVI اختلافی و جود داره ؟ یعنی اینکه مثلا من مانیتورم لامپی هست و کارت گرافیکم 7600 GT هست و اتصال DVI داره ولی مانیتورم فقط اتصال معمولی VGA داره . و تو جعبه کارت گرافیکم یه دونه تبدیل DVIبه VAGهست. می خواستم بدونم اگر من از طریق پورت DVI برای مانیتورم تصویر بگیرم آیا فرقی تو گرفتن تصویر و کیفیت اون به وجود میاد یا نه این کار رو نکنم و هیچ فرقی نمی کنه؟
یا علی مدد
دوست عزیز شما باید ببینید که مانیتورتون کانکتور DVI رو ساپورت میکنه یا نه ، این فرقی نمیکنه که مستقیم با VGA وصلش کنید یا با تبدیل از DVI

راستی اینم یه لینک مفید از سایت Intel برا مقایسه ی CPU های سری Core2duo

اقای صفاریان ممنون از توضیحاتتون، واقعا حیف شد که بازار اهواز عزیزی مثل شما رو از دست داد، تو بازار اهواز انگار چند تا از فروشنده ها قبلا فلافل فروشی داشتند و انگار تازه اومدن در بازار رایانه!
در مورد مادربورد ی که گفتید، تو خود سایت سازنده جست جو کردم ولی نتونستم لینک دقیقش رو پیدا کنم،
تو این لینک
این محصولشون مشخصات خوبی رو داره ولی تو این خط نوشته که کارت گرافیک تا 224MB از رم حافظه اشتراکی میگیره، میخواستم بدونم که این سرعت کامپیوتر رو کند نمیکنه؟
بعد میخواستم بدونم این کارت گرافیکشون تو عکسی که هست فقط DVI رو ساپورت میکنه، ولی منظورشون از این خط چیه؟

من میخوام کارت گرافیکش هر دو کانکتور DVI و D-Sub رو پشتیبانی کنه آخه 2 تا مانیتور دارم با این کانکتور ها
اینم لینک دومی هست که پیدا کردم فرقش با قبلی چیه؟
این رو هم بگم که هیچ علاقه ای به OverClock کردن ندارم، بازی هم گفتم که اصلا نمیکنم
راستی اگه میشه قیمت 3 مدل E6400 و E6420 و E6320 رو بگید
نه بازم اشتباه شد من قبلا هم تو بازار کار نميکردم و کارمند دولت بودم که به علت ادامه تحصيل مجبور شدم بين کار و درس يکي رو انتخاب کنم.
درسته اسم دقيقش همينه ASRock - ConRoe945G-DVI فقط يادت باشه رم باس 800 ساپورت نميکنه و حداکثر 667.
گرافيکش هم جالبه 8 مگ از سيستم کم ميکنه براي شيدر و بقيه رو موقع بازي برميداره. دو تا رم 512 برداري ديگه مشکل کمبود رم حتي تو بازي هم پيدا نميکني.
ConRoe945G-DVI.jpg

اين يک وسيله است که يک پورت DVI ديگه به سيستم اضافه ميکنه مواظب باش حتما تو جعبه باشه و فروشنده برش نداشته باشه.
تو اين لينک توضيحات کاملي راجع به اين مادربرد هست
http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/ConRoe945G-DVI/b1.htm
http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/ConRoe945G-DVI/g1.htm
اين لينک دوم يه مادربرد ديگه است که پردازنده هاي جديد اينتل که قرار ماه آگوست بيان با باس 1333 رو هم ساپورت ميکنه. بعيد ميدونم تو ايران امده باشه
6420 حدود 180 تومن،6400 حدود 175 تومن،6320 حدود 160 تومن و 6300 حدود 155 تومن هست.
4300 هم 110 تومن و 4400 حدود 130 تومن هست.

دوست عزیز شما باید ببینید که مانیتورتون کانکتور Dvi رو ساپورت میکنه یا نه ، این فرقی نمیکنه که مستقیم با Vga وصلش کنید یا با تبدیل از Dvi

[/quote

سلام از کجا بفهمم مانیتورم کانتکتور Dvi رو ساپورت میکنه یا نه؟ در ضمن اگر اگر ساپورت کنه فرقی به وجود میاره یا نه؟
یا علی مدد

نه بازم اشتباه شد من قبلا هم تو بازار کار نميکردم و کارمند دولت بودم که به علت ادامه تحصيل مجبور شدم بين کار و درس يکي رو انتخاب کنم.
درسته اسم دقيقش همينه ASRock - ConRoe945G-DVI فقط يادت باشه رم باس 800 ساپورت نميکنه و حداکثر 667.
گرافيکش هم جالبه 8 مگ از سيستم کم ميکنه براي شيدر و بقيه رو موقع بازي برميداره. دو تا رم 512 برداري ديگه مشکل کمبود رم حتي تو بازي هم پيدا نميکني.
ConRoe945G-DVI.jpg

اين يک وسيله است که يک پورت DVI ديگه به سيستم اضافه ميکنه مواظب باش حتما تو جعبه باشه و فروشنده برش نداشته باشه.
تو اين لينک توضيحات کاملي راجع به اين مادربرد هست
http://www.ocworkbench.com/2006/asro...45G-DVI/b1.htm
http://www.ocworkbench.com/2006/asro...45G-DVI/g1.htm
اين لينک دوم يه مادربرد ديگه است که پردازنده هاي جديد اينتل که قرار ماه آگوست بيان با باس 1333 رو هم ساپورت ميکنه. بعيد ميدونم تو ايران امده باشه
6420 حدود 180 تومن،6400 حدود 175 تومن،6320 حدود 160 تومن و 6300 حدود 155 تومن هست.
4300 هم 110 تومن و 4400 حدود 130 تومن هست.
خیلی ممنون صفاریان جان، میگم این موضوع بازار رو بیخیال!
ببین مدلی گیر نمیاد که چیپستش 965 باشه و یه کارت گرافیک آنبورد هم روش باشه؟ 965 ها همشون رم باس 800 رو ساپورت میکنن؟
سلام از کجا بفهمم مانیتورم کانتکتور Dvi رو ساپورت میکنه یا نه؟ در ضمن اگر اگر ساپورت کنه فرقی به وجود میاره یا نه؟
باید ببینی که سر کابلی که از مانیتورت آویزون هست کانکتور DVI هست یا D-sub ؟ که به احتمال زیاد ساپورت نمیکنه [D-Sub همون VGA 15 پین هست]
با DVI کیفیت واقعا فرق میکنه و خیلی بهتر میشه

من 1 سوال داشتم اونم اينه كه چه جوري ممكنه كه يك بازي مثلا call of duty2روي 1كامپيوتر ساده و روون اجرا شه و بعد از مدتي از اون خسته شده پاكش مي كنيم بعد از 1 سال دوباره اين بازي رو روي همون كامپيوتر (1سال يگه) نصب مي كنيم و مي بينيم تيك مي زنه! آيا اين مشكل سخت افزاريه؟سيستم من با كارت گرافيك 256 و رم 512 بازي ابليويون رو تيك ميزنه اين طبيعيه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or