مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
با سلام خدمت آقا فرشید و آقا رامین و بقیه دوستانی که تو این تاپیک زحمت میکشن!
یکی از دوستان من اخیرا یک دفتر گرفته و برای کارش یه سیستم اداری میخواد!
کارش هم فقط و فقط کار با اینترنت هست! یعنی یه سیستم میخواد که فقط کند نباشه و ویندوز xp رو هم راحت اجرا کنه!
میخواستم یه مشاوره از شما بگیرم که چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟ فقط هم جعبه کیس!
پیشاپیش ممنون!

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
درود به همگی
تو پست های قبلی دیدم که برای کارت 760 پاور 650 به بالا توصیه شده اما من تو سایت گرین قطعات رو با کارت 760 زدم توان مصرفی کارت رو 190 وات زده بود که در کل 485 وات شد به نظرتون ایا با پاور 550 میشه از این کارت استفاده کرد؟به نظرتون بین کارت های 660 کدوم بهتره
msi 660ti power edition oc
gigabyte 660ti
asus 660ti top

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
با سلام خدمت آقا فرشید و آقا رامین و بقیه دوستانی که تو این تاپیک زحمت میکشن!
یکی از دوستان من اخیرا یک دفتر گرفته و برای کارش یه سیستم اداری میخواد!
کارش هم فقط و فقط کار با اینترنت هست! یعنی یه سیستم میخواد که فقط کند نباشه و ویندوز xp رو هم راحت اجرا کنه!
میخواستم یه مشاوره از شما بگیرم که چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟ فقط هم جعبه کیس!
پیشاپیش ممنون!
سلام
بودجه دوست شما برای سیستم اداری چقدر هستش؟
باید بودجه مشخص بشه.

درود به همگی
تو پست های قبلی دیدم که برای کارت 760 پاور 650 به بالا توصیه شده اما من تو سایت گرین قطعات رو با کارت 760 زدم توان مصرفی کارت رو 190 وات زده بود که در کل 485 وات شد به نظرتون ایا با پاور 550 میشه از این کارت استفاده کرد؟به نظرتون بین کارت های 660 کدوم بهتره
msi 660ti power edition oc
gigabyte 660ti
asus 660ti top
پاور بالاتر از مصرف کل سیستم توصیه میشه. ضمنا پاور های Real معمولا 85 تا 95درصد بازده دارند. مثلا پاور 650 وات لزوما تمام 650 وات رو در اختیار کاربر نمی گذاره. مگر در چند دقیقه بتونه بیش از حد توان خودش رو در اختیار سیستم بگذاره.
بین 660 های ذکر شده MSI 660TI PE OC مناسب هستش.

قیمت کارت msi 660ti pe oc چقدره؟اورکلاک کردن کارت توسط شرکت چقدر در کارکردش تاثیر داره؟

اورکلاک کارخانه باعث میشه که کارت 5 تا 7 درصد سریعتر از مدل رفرنس خودش باشه.
قیمت 660ti pe oc هم حدودا 1200 هستش. البته خرید این با این قیمت اصلا توصیه نمیشه.
تا 1250 شما می تونید gigabyte gtx 760 wf oc رو تهیه کنید که کارایی اش با 670 و 7970 یکسان هستش.

آخرین ویرایش:

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
پاور بالاتر از مصرف کل سیستم توصیه میشه. ضمنا پاور های Real معمولا 85 تا 95درصد بازده دارند. مثلا پاور 650 وات لزوما تمام 650 وات رو در اختیار کاربر نمی گذاره. مگر در چند دقیقه بتونه بیش از حد توان خودش رو در اختیار سیستم بگذاره.
قیمت کارت msi 660ti pe oc چقدره؟اورکلاک کردن کارت توسط شرکت چقدر در کارکردش تاثیر داره؟

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام
بودجه دوست شما برای سیستم اداری چقدر هستش؟
باید بودجه مشخص بشه.
مگه یه سیستم اداری چقدر خرج بر میداره؟!!! در واقع دارم میگم یکی از ضعیفترین سیستمهایی که میشه بست دیگه!:d فقط اینترنت میخواد استفاده کنه! حالا شما روی یه میلیون حساب کن!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
مگه یه سیستم اداری چقدر خرج بر میداره؟!!! در واقع دارم میگم یکی از ضعیفترین سیستمهایی که میشه بست دیگه!:d فقط اینترنت میخواد استفاده کنه! حالا شما روی یه میلیون حساب کن!

این هم یک سیستم اداری:
CPU:Intel Pentium G2020
Main: ASUS P8H61 M LX
Ram: Kingston 2*2GB DDR3 1333
VGA:Onboard Intel HD Graphic
ODD:Samsung 24x sata
HDD: Seagate 500gb
Power:Green 380A-SP
Case: Green MD121

این سیستم حدودا 920 هزار تومن میشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام دوستان من یه مانیتور قدیمی و لامپی ال جی دارم . بنظرتون یه سیستم قوی تر بگیرم با همین مانیتور یا یه Led باهاش بگیرم ؟
سلام
مانیتور های CRT که منسوخ شدن و به تاریخ پیوستن!
حتما در کنار سیستم جدید یک مانیتور LED ترجیحا FULL HD تهیه کنید.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
سلام امیر محمود عزیز.
ما خواستیم این برد و CPU اینتل رو بگیریم که دیدم فعلا با این سیستم کارکنم تا یه چند ماه هم بگزه شاید با این دولت جدید قمتا به مرور کم بشه.
حالا میخوام یه فن CPU برای AMD Phenom ii X6 1090t بگیرم بودجه هم تا 100 تومن دارم ولی یه چیز خیلی خوب میخوام که خوب خنک کنه و از همه مهم تر صدا نداشته باشه.
مدل پاور هم ThunderBolt 650w 80Plus هست.
این دو مدل خوب هستن؟! مدل اول و مدل دوم
راستی کیس هم مارک SilverStone هست ولی مدلش رو نمیدونم.
ممنون

آخرین ویرایش:

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74

قیمت 660ti pe oc هم حدودا 1200 هستش. البته خرید این با این قیمت اصلا توصیه نمیشه.
تا 1250 شما می تونید gigabyte gtx 760 wf oc رو تهیه کنید که کارایی اش با 670 و 7970 یکسان هستش.
سلام
اقا امیر به نظرتون پاور colermaster 550w silentpro برای کارت 760 کم نمیاره؟اگه 760 بخوام بگیرم باید پاورم عوض کنم؟

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
نوشته شده توسط amirmahmood;2777652 [B:
تا 1250 شما می تونید gigabyte gtx 760 wf oc رو تهیه کنید که کارایی اش با 670 و 7970 یکسان هستش.[/B]
پس با این حساب خیلی ضرر کردم 1370 دادم برای 660 اونم 3 هفته پیش ! آقا اون همه از شما و آقا فرشید مشاوره گرفتم چرا یه بار نگفتین صبر کنم یکم 760 بگیرم هم ارزون تر هم بهتر :(عجب شانسی نصیب ما شد !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس با این حساب خیلی ضرر کردم 1370 دادم برای 660 اونم 3 هفته پیش ! آقا اون همه از شما و آقا فرشید مشاوره گرفتم چرا یه بار نگفتین صبر کنم یکم 760 بگیرم هم ارزون تر هم بهتر :(عجب شانسی نصیب ما شد !

شما بهتره بجای شکایت پستی رو که من یا همکارم در اینجا به شما کارت 660 رو توصیه کردیم پیدا و نقل قول کنی ببینیم اصلا بحث سر چی بوده و چه زمانی که اومدی دست بالا گرفتی و تقصیرا گردن ماست!!

اگر ضرر نکردن به یک ماه و دوماه صبر کردن باشه از الان می گم تا سال آینده صبر کن که سری 800 هم بیاد ، هم بهتر و هم سریعتر! که ضرر نکنی! وقتی محصولی وجود نداره و قیمتش هم معلوم نیست روی چه حسابی خریدار رو به آینده ارجاع بدیم؟!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام امیر محمود عزیز.
ما خواستیم این برد و CPU اینتل رو بگیریم که دیدم فعلا با این سیستم کارکنم تا یه چند ماه هم بگزه شاید با این دولت جدید قمتا به مرور کم بشه.
حالا میخوام یه فن CPU برای AMD Phenom ii X6 1090t بگیرم بودجه هم تا 100 تومن دارم ولی یه چیز خیلی خوب میخوام که خوب خنک کنه و از همه مهم تر صدا نداشته باشه.
مدل پاور هم ThunderBolt 650w 80Plus هست.
این دو مدل خوب هستن؟! مدل اول و مدل دوم
راستی کیس هم مارک SilverStone هست ولی مدلش رو نمیدونم.
ممنون
سلام
کولر CPU هم می تونی تا 110 تومن Thermarlright True Sprit120 رو تهیه کنی.

سلام
اقا امیر به نظرتون پاور colermaster 550w silentpro برای کارت 760 کم نمیاره؟اگه 760 بخوام بگیرم باید پاورم عوض کنم؟
سلام
پاور 550 وات برای 760 لب مرز هستش. 650 وات به بالا توصیه میشه.

شما هر موفع که سیستم جدید بخرین، 6 ماه یا 1 سال بعدش قطعات جدید تر و قوی تر عرضه میشه. این موضوع اصلا ناراحت کننده نیستش. سال هاست که کامپیوتر همین بوده و خواهد بود.
من، فرشید عزیز ، اقا رامین و دیگر دوستان مناسب ترین قطعات حال حاضر رو به شخص خریدار توصیه می کنیم. بدیهی هستش که در اینده قطعات جدید تر و قوی تر میاد.
اون موقع هم که شما برای خرید سیستم در اینجا مشاوره می گرفتید، کارت های 770 و 780 در بازار موجود بودند و فقط 760 هنوز در بازار نبود.
ضمنا کارت 760 از 660ti حداکثر بین 5 تا 10 درصد سریعتر هستش. اختلاف قابل توجه ای با هم ندارند. اگر قرار باشه 660ti در بازی ای کم بیاره، کارت 760 هم نمی تونه ضعفش رو جبران کنه.

این هم پست شما در تاریخ 11 ژولای یعنی بیشتر از یک ماه پیش.
شما خودتون هم از اول فصدتون خرید 660ti بود و می خواستید SLI کنید. چند تا سوال هم درباره اورکلاک، مادربورد و اسمبل سیستم داشتید. هر چی گشتم پستی از خودم پیدا نکردم که شما بودجه مشخص کرده باشین و بنده قطعات مناسب رو لیست کنم و 660TI هم جزئش باشه.

سلام دوستان
مادربورد msi z77 g43 gaming مثه مادربوردای دیگه تا دوتا میتونه کارت گرافیک ساپورت کنه برایsli nvidia یا 3 تا هم میتونه ساپورت کنه ؟ فکر کنم تو توضیحاتش نوشته بود سه تا ! اگه سه تا gtx 660 بذارم فریمش تو بازی ها چطور میشه ؟:d تو یوتیو ب دیدم طرف دوتا gtx 660 گذاشته بود یکم مونده بود به 690 برسه :| !
راستی یک سوال دیگه ! مثلاً وقتی دوتا 660 میذارم تو مادربورد اشکال نداره از این مدل باشن هر دوتاشون ؟ gtx 660 ti pe oc msi? یا مدل sli داره و باید باز خرج جدا کرد براش ؟ اگه بشه دو تا کارت gtx 660 ti pe oc msi بذارم دیگه به درستی کار می کنه دیگه ؟ چیز دیگه ای برای sli شدن لازم نیست بگیرم پس ؟
من یک هارد یک ترابایت اکسترنال دارم ! پس بهتره هارد اینترنال 500 سیگیت 16 مگ نگیرم پس به جاش یک ssd خوب پیشنهاد بدین ...ممنون .

--------------------------
لطفا این موضوع رو هم دیگه اینجا ادامه ندهین. این تاپیک فقط برای مشاوره هستش نه نقد کردن توصیه های من و فرشید عزیز. اگر هم انتقاد نسبت به توصیه ها و پیشنهادات ما دارین می تونید در پروفایل یا پیغام خصوصی در میان بگذارین.

آخرین ویرایش:

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
سلام.
یه سیستم در حدود 4 تومن با احتساب اینها:
gigayte gtx 760 windforce oc
sumsung s23a560h
green x6
لطفا بقیه قطعات رو شما بگید.
قصد اورکلاک هم ندارم.
در ضمن هم رده با این مانیتور از lg چی میشه برداشت؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام.
یه سیستم در حدود 4 تومن با احتساب اینها:
gigayte gtx 760 windforce oc
sumsung s23a560h
green x6
لطفا بقیه قطعات رو شما بگید.
قصد اورکلاک هم ندارم.
در ضمن هم رده با این مانیتور از lg چی میشه برداشت؟
سلام

CPU:Core i5 4430
Main:ASUS B85 PLUS
Ram:Corsiar 2*4GB DDR3 1600
VGA:ASUS GTX770 DC2 OC
ODD:Samsung 24x
HDD:Seagate 1TB
Power:Green750OC
Case:Green X6
Monitor:sumsung s23a560h
این سیستم حدودا 4650 میشه.
در اون رنج قیمت همsumsung s23a560h مناسب هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر