مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
میگما امیر اقا الان من کمی دو دل هستم. به نظر شما ارزش داره CPU و M.B رو عوض کنم؟! شما جای من بودی عوض میکردی لطفا نظرتون رو بهم بگین.
بعد این M.B و CPU تو کار کردن هم خوب هستن؟! مثلا مثل این سیستم ام تاخیر و یا هنگ کردن که ندارن؟!
قیمت مادر بورد گیمینگ که گفتین چند هست؟! یه چیز دیگه پاور من 650w هست سیستم که میتونه به راحتی کار بکنه؟!
تصمیم نهایی با شماست!
کسی از دوستان مایل به خرید سیستم باشه، ما فقط مدل مناسب رو معرفی کنیم.
سی پی یو جدید و مادربورد باعث افزایش کارایی در بازی و برنامه ها میشه.
ضمنا Crash کردن برنامه ها در ویندوز برای هر سیستم به مقدار خیلی کم پیش میاد.
قیمت مادبورد msi z77 g43 gaming حدودا 470 هستش.
پاور شما اگر توان واقعیش 650 وات باشه و برند معتبر باشه، کافی خواهد بود.

حرف شما کاملا درست و منطقی هست.
من منظورم اینکه مثلا الان این سیستمی که دارم قوی تر از چیزی که میخوام بگیرم باشه و با فروشش حسرت بخورم. در کل سیستمی که الان دارم برای گیم و کار مناسب تر هست یا سیستمی که میخوام بگیرم با در نظر گرفت همه چی مثلا صدای فن، گرما، بازدهی و...... (بدون در نظر گرفتن کارت گرافیک)

سیستمی که به شما معرفی شد، مسلما قوی تر از سیستم فعلی شما هستش.
سی پی یو 3570k هم از فنوم 1090 قوی تر و خنک تر هستش.

آخرین ویرایش:

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
تصمیم نهایی با شماست!
کسی از دوستان مایل به خرید سیستم باشه، ما فقط مدل مناسب رو معرفی کنیم.
سی پی یو جدید و مادربورد باعث افزایش کارایی در بازی و برنامه ها میشه.
ضمنا Crash کردن برنامه ها در ویندوز برای هر سیستم به مقدار خیلی کم پیش میاد.
قیمت مادبورد msi z77 g43 gaming حدودا 470 هستش.
پاور شما اگر توان واقعیش 650 وات باشه و برند معتبر باشه، کافی خواهد بود.
حرف شما کاملا درست و منطقی هست.
من منظورم اینکه مثلا الان این سیستمی که دارم قوی تر از چیزی که میخوام بگیرم باشه و با فروشش حسرت بخورم. در کل سیستمی که الان دارم برای گیم و کار مناسب تر هست یا سیستمی که میخوام بگیرم با در نظر گرفت همه چی مثلا صدای فن، گرما، بازدهی و...... (بدون در نظر گرفتن کارت گرافیک)

sajad021

کاربر سایت
Nov 29, 2012
524
نام
❤Sajad♛B!zar❤
سلام به همه اساتید مخصوصا به آقا امیر که واقعا تو بخش سخت افزار خیلی زحمت میکشه.
دوستان من میخوام یه موس بخرم.موندم از چه برندی استفاده کنم.
بودجمم تا 70 80 تومن است:(
میخوام یه موس معرفی کنید دوستان که هم خوشگلی داشته باشه هم کارایی.
مث x7 که یه عکس عنکبوت روش داره.نمیدونم بودجم به اون برسه یا خیر

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام به همه اساتید مخصوصا به آقا امیر که واقعا تو بخش سخت افزار خیلی زحمت میکشه.

سلام
موس های Gaming معمولا از برند های Razer و Logitech توصیه میشه. چون کیفیت ساخت بالایی دارند.
بودجه برای موس های Gaming هم باید حدقل 200-250 هزار تومن باشه.
----------------------
تا 80 هزار تومن می تونی موس Logitech M325 Wireless رو تهیه کنی. البته موس Gaming نیست.
تا 150 هزار تومن هم می تونی موس Logitech G400 رو خریداری کنی که موس Gaming هستش. البته نه خیلی حرفه ای.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709

با توجه به اینکه قیمت موس های RAZER و LOGITECH خیلی بالاست و بودجه شما هم محدوده بعد از این دو برند معمولا A4TECH یا GENIUS پیشنهاد می شه.
از A4TECH می تونید سری bloody یا همین X7 رو بردارید و از GENIUS هم می تونید یکی از موس های سری GX رو انتخاب کنید مثل Deathtaker.
قیمت x7 هم حدود 60 تومنه.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام
می خوام یه ست موس کیبردو هدست بخرم
یین این دوتا ست کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

SteelSeries KANA + Qck mini + Siberia V2 + G6 V2
Razer Taipan + Goliathus + Kraken Pro + Black Widow ultiamte

ق

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام
می خوام یه ست موس کیبردو هدست بخرم
یین این دوتا ست کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

SteelSeries KANA + Qck mini + Siberia V2 + G6 V2

ق
سلام
این ست به نظر من بهتر هستش.

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
731
نام
مهدی
سلام بچه ها. روم به دیوار:d
اول. تا حدود 200 تومن یه هدست خوب برا گیم چی میشه خرید؟

دوم. با حدود چقد پول میشه یه هدست 5.1 خرید؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام بچه ها. روم به دیوار:d
اول. تا حدود 200 تومن یه هدست خوب برا گیم چی میشه خرید؟

دوم. با حدود چقد پول میشه یه هدست 5.1 خرید؟
سلام
تا 300 می تونی هدست Razer Carcharias رو تهیه کنی.
تا 550 هزار تومن می تونی هدست Razer Megalodon رو خریداری کنی که 7.1 هستش.
البته از نرم افزار razer synapse هم می تونی استفاده کنی که هدست های معمولی رو به Surround تبدیل می کنه.

سلام!
برند گیگاترون خوب هستش یا نه؟؟؟
اینم سایتش:http://www.gigatronshop.com/
سلام
اون سایت رو نگاه کردم. ظاهرا Store یا فروشگاه هستش که محصولات برند های معتبر مثل LG و ... می فروشه.

Artix

کاربر سایت
Aug 13, 2013
1
با سلام و وقت بخیر

بنده دانشجوی معماری هستم و اکثر پروژه هام طراحی 3 بعدی با نرم افزار تری دی مکس رو میطلبه.

فکر میکنم سیستم به نسبت خوبی رو جمع کردم اما گویا برای استفاده ی "راحت" و "بی دردسر" ( بدون کندی برنامه یا کرش کردنش ) کافی نیست.

این ترم پروژه نهایی دارم و باید بتونم به طور "کامل" روی سیستمم حساب کنم.

پس از دوستانی که در این مورد اطلاع کافی دارن ( یه وقت به اشتباه پیشنهاد تعویض قسمت غیر مرتبط با مشکلم رو ندن ) خواهش میکنم راهنمائیم کنن کدوم قسمت سیستمم رو باید ارتقا بدم ( چون واقعا هزینه جمع کردن یه سیستم کامل برام بالاست ) و قطعه پیشنهادی شون برای جایگزینی چی هست

تنها خواهشم هم اینه که قطعات پیشنهادی حتما درصد این مشکلاتی که عرض کردم رو به صفر برسونه...

باز هم ازتون متشکرم

×××

اطلاعات سیستم من :

CPU : INTEL Core i7 950
RAM: 6 GB
GRAPHIC CARD: NVIDIA GeForce GTS 450
Motherboard: Gigabyte X58-USB3

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان
هارد اکسترنال ضد ضربه و 1 tb خوب تا 300 تومن چی مد نظرتونه ؟ بین adata h710 1tb و silicon power a80 1tb کدوم بهتر هستند ؟اگه چیز دیگه هم مد نظر هست بگین

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
با سلام و وقت بخیر

بنده دانشجوی معماری هستم و اکثر پروژه هام طراحی 3 بعدی با نرم افزار تری دی مکس رو میطلبه.

فکر میکنم سیستم به نسبت خوبی رو جمع کردم اما گویا برای استفاده ی "راحت" و "بی دردسر" ( بدون کندی برنامه یا کرش کردنش ) کافی نیست.

پس از دوستانی که در این مورد اطلاع کافی دارن ( یه وقت به اشتباه پیشنهاد تعویض قسمت غیر مرتبط با مشکلم رو ندن ) خواهش میکنم راهنمائیم کنن کدوم قسمت سیستمم رو باید ارتقا بدم ( چون واقعا هزینه جمع کردن یه سیستم کامل برام بالاست ) و قطعه پیشنهادی شون برای جایگزینی چی هست

تنها خواهشم هم اینه که قطعات پیشنهادی حتما درصد این مشکلاتی که عرض کردم رو به صفر برسونه...

باز هم ازتون متشکرم

×××

اطلاعات سیستم من :

دوست عزیز منم تقریبا تو همین کار هستم ولی شما باید بودجه تون رو مشخص کنید تا بشه نظر دقیقی داد ، مثلا با بودجه زیر 3 تومن میتونین cpu ، ( و به طبع اون مادر بورد ) و رمتون رو تقویت کنید ( به core i7 4770k که به صورت اشکاری سریع تر از cpu کنونی شماست )
با بودجه زیر 5 تومن میتونید cpu خودتون رو به سری 3900 اپگرید کنید و به علاوه از مادر بورد هایی که برای کار های گرافیکی طراحی شدن استفاده کنید .
و اگه بودجه مد نظرتون میتونه بین 2 تا 15 ملیون بیشتر باشه میتونید از کارت گرافیک های nvidia quadro شرکت pny استفاده کنید که مخصوص رندرینگ هستن ( کارت های دیگه به غیر از firepro و quadro تفاوت زیادی با هم ندارن . ( برای بودجه 2 ملیون quadro 2000 و 15 ملیون quadro 6000 توصیه میشه (البته بین اینا هم هستن که همون طور که گفتم بهتره بودجه تون رو مشخص کنید )

راستی سیستمتون برای اجرای بیس برنانه حتی با سنگین ترین پلاگین ها کافیه و فقط سرعتش پایینه ( پس شما میتونی ارتقا رو ول کنی و 16 گیگ رم دوال چنل بگیری ، به غیر این مشکل کرشی نباید وجود داشته باشه )

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام و وقت بخیر

باز هم ازتون متشکرم

×××

اطلاعات سیستم من :

خب سیستم شما زمان خودش سیستم High End و پر قدرتی بود، بنابراین اگر 3 سال پیش جمع کرده باشی قطعا انتخاب خوبی بوده و ارزشش رو برای اولویت کاری شما داشته.
اما اگر به تازگی جمع کرده باشی انتخابهای بهتری هم بوده که می تونستی اونها رو با بودجه ی کمی بیشتر انتخاب کنی و در حال حاضر هم هنوز تا حد زیادی توانایی پردازش نرم افزارهای حرفه ای مربوط به کار شما رو داره ولی بهترین نیست.

بابت ارتقا هم باید بگم که فقط در صورتی ارتقا امکان پذیر هست که مادربرد و پردازنده رو همزمان تعویض کنید. در اینصورت هم دو راه هست:

-انتخاب پلاتفرم 1155/1150 و خرید پردازنده ی 3770K/4770K که به همراه مادربرد مناسبی از تراشه های Z77/Z87 دست کم حدود1700 تا 2 تومن هزینه برمیداره،
-انتخاب پلاتفرم 2011 و خرید پردازنده ی 3930Kکه 6 هسته ای هست و مادربرد X79 رو لازم داره و حدود 2800 تومن درمیاد.این پلاتفرم راندمان بسیار بیشتری نسبت به انتخاب اول داره و در واقع
برای مدل کاربری کار شما طراحی شده.
سلام دوستان
هارد اکسترنال ضد ضربه و 1 tb خوب تا 300 تومن چی مد نظرتونه ؟ بین adata h710 1tb و silicon power a80 1tb کدوم بهتر هستند ؟اگه چیز دیگه هم مد نظر هست بگین

هر دو برند مدلهای خوبی دارن، البته ضد ضربه بودن به معنی تحمل شوک تا سقف محدودی هست و منظور توان تحمل ضربه های سهمگین نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر