مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
این سیستم فرضیه منه :
asus P8Z77 V LE M/B
CPU:INTEL Core I5 3570k
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:Geforce GTX 770
HDD:Seagate 7200.12 1 TB (Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD )
CASE:GREEN X5 Fusion
می خواستم بدونم این پاور واسه این سیستم مناسبه یا نه؟
ممنون

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,314
نام
Rashed
این سیستم فرضیه منه :
asus P8Z77 V LE M/B
CPU:INTEL Core I5 3570k
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:Geforce GTX 770
HDD:Seagate 7200.12 1 TB (Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD )
CASE:GREEN X5 Fusion
می خواستم بدونم این پاور واسه این سیستم مناسبه یا نه؟
ممنون
بله.کافیه.البته 600 وات هم جواب میداد ولی 685OC بهتره

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان.
صرف نظر از قیمت و مشخصات مادر برد ها و کارت های گرافیک امکانش هست این برند هارو به نسبت برتری مشخص کنید.
مادر برد: گیگابایت-msi-asus
گرافیک:zotac-asus-msi-gigabyte
و اینکه اگه یه برند رو برتر قرار میدید دلیلش چیه؟ کیفیت بهتر؟ گارانتیه بهتر؟
خوب سوال سختیه چون تمام این برندایی که نام بردی معتبر و محصولاتشون کیفیت ساخت بالایی دارن !
در کل برای Main به ترتیب ASUS >> MSI >> GIGA
برای کارت گرافیک هم مثل بالایی ولی از نظر ارزش خرید ممکنه این رده بندی بهم بریزه چون بطور مثال تو کارت گرافیک ASUS کلا تو بازار ما برند گرون قیمتی به حساب میاد در صورتیکه از اونطرف برای GIGA ، Main همچین وضعیتی داره.
با تشکر از جوابتون amd چی میتونم ببندم با 2 تومن؟
خواهش
میتونی اینارو در نظر بگیری :

CPU : amd fx-6100
MAIN : m5a78l-m lx
VGA : sapphire hd6670
باقی قطعات هم دقیقا مثل سیستم پیشنهادی Intel هستش.
جمعا 2,230 در میاد.
سلام. یک کولر archon rev.a خریدم. یک فن 150 سانتی همراه خود کولر هست ! میتونم باز یک فن دیگه واسه کمکی نصب کنم ؟ اگر آره چقدر اثر داره ؟ ارزش داره یا نه ؟) یک مدل معرفی کنید ! دوم 1.200 بودجه دارم ! مشخصات سیستمم :
MB:giga H55-md2h
cup: i3-540
vga:5770

با این بودجه به نظرتون کارت گرافیک رو عوض کنم یا مین و سی پی رو ؟ سی پی یو و مین خودم چقدر فروش میره ؟
بله امکانش هست میتونی یدونه 140mm از همین Thermalright یعنی TY-140 PWM در نظر بگیری (حدودا 35 در میاد) ولی در بهترین حالت شاید 2 درجه دمای کلی کاهش پیدا کنه ، من باشم اینکارو نمیکنم ارزش 35 تومن رو نداره.
میتونی هر 3 قطعه رو با هم تعویض کنی قطعات خودت رو در بهترین حالت (به همراه کارت گرافیک) میشه 580 قیمت گذاشت و با بودجه ای که در نظر داری میشه اینارو در نظر گرفت :

CPU : intel i5 3570
MAIN : p8b75-v
VGA : sapphire hd7770

حدودا 1,870 در میاد و تا این رنج پیشنهاد خوبی هستش.
سلام دوستان.
می خواستم بدونم AMD FX 6350 توی بازار پیدا میشه؟ رنج قیمتش چقدره؟ (یا fx 6200 یا fx 6300)
مادربورد ASUS که این cpu رو پشتیبانی کنه که usb 3 هم داشته باشه، حداقل ترین قیمتش چقدره؟ رم برای این مادربورد باید ddr 3 باشه حتماً یا ddr 2 هم جواب میده؟
و یه سوال کوچیک... گرافیک Nvidia GeForce 9600 GT با این cpu جور در میاد؟
6350 موجود نیست اگه گیر بیاد حدودا 530 540 فی میخوره ، 6300 هم موجود نیست 6200 هم یه مدته که نایاب شده (در نتیجه قیمتاش یه مقدار متفاوته) 6100 هم حدودا 80~470 فی میخوره.
ارزونترین از ASUS فک میکنم M5A97 PRO باشه ، حدودا 440 تومن در میاد حتما باید DDR3 باشه از اون CPUهایی هم که نام بردی پشتیبانی میکنه.(احتمالا نیاز به آپدیت بایوس داره)
در مورد سوال آخر هم دقیق متوجه نشدم منظورت چیه ولی اگه منظور به کارکرد صحیح هستش که بدون مشکل کار میکنه.
یک کیس با بودجه 1 میلیون تومان و
یک کیس دیگه با بودجه 1.5 میلیون تومان .
هر دو واسه بازی مناسب باشند .

ممنون
برای بازی بودجه ی 1,500 هم محدوده چه برسه به 1 تومن !
در کل برای سیستم اول (1,500) اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel pentium g2020
RAM : corsair xms3 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-m lx
VGA : sapphire hd6770
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 1,600 در میاد.
برای سیستم دوم هم اینا پیشنهاد میشه :

CPU : amd a6-3650
RAM : kingstone 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : giga ga-a55-ds3p
VGA : n/a
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp380a-sp
CASE : green magnum 2

حدودا 1,210 در میاد دیگه کمتر از این ارزش خرید نداره !
سلام.
gtx 770 تو بازار هست؟قیمتش چنده؟
می خوام gtx 650ti بگیرم. 770 چقدر از 650ti قویتره؟ نسبت به قیمتش ارزش داره که به جای 650ti کارت 770 رو بگیرم؟
موجود نیست و احتمالا تا 1 یا 2 هفته ی دیگه بصورت انبوه پخش میشه تو بازار.
همونطور که دوستمون گفت از هر نظر که فکرشو بکنی قابل مقایسه نیستن 770 حدودا 2.5 برابر سریعتر از GTX650 Ti هستش ، از نظر قیمت هم در کمترین حالت 1,250 با هم اختلاف دارن.
در کل شما بگو چقدر میخوای هزینه کنی تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
سلام
قیمت این قصعات رو میخواستم
CoolerMaster Haf XM
Corsair 700GS
و اینکه مانیتور Dell و کیس های Corsair تو ایران گیر میاد ؟
xmش که موجود نیست تو سری HAF فقط X و 932ش موجوده (البته دومی کمیابِ) که به ترتیب 530 و 740 در کمترین حالت در میاد.
متاسفانه خیر موجود نیست.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
شما تمام قطعاتت بجز هارد و کارت گرافیک رو باید عوض کنی، حالا اینکه بهترین گزینه ها برای شما چی باشه بستگی به بودجه ی شما داره، ولی باری یه ترکیب متناسب با قدرت گرافیک شما و در نظر گرفتن جای ارتقا برای آینده بهتره که حدود 2 تومن کنار بزارید

با سلام ممنون از راهنمايی شما اما من 4 تا رم 4 گيگ دی دی ار 3 رو کمتر از 3 ماه ميشه که خريداری کردم يعنی اینها رو هم بايد تعويض کنم و اینکه شما چ قطعاتی رو پيشنهاد ميکنيد واسه تعويض مدل کيس رو هم اگه بگيد ممنون ميشم که قويترين سيستم خنک کننده رو داشته باشه

نه دیگه، اونها رو هم لازم نیست تغییر بدید، اینا توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 3570
M/B:ASUS P8B75V
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3
حدود 1700 درمیاد

سلام. یک کولر archon rev.a خریدم. یک فن 150 سانتی همراه خود کولر هست ! میتونم باز یک فن دیگه واسه کمکی نصب کنم ؟ اگر آره چقدر اثر داره ؟ ارزش داره یا نه ؟) یک مدل معرفی کنید ! دوم 1.200 بودجه دارم ! مشخصات سیستمم :
MB:giga H55-md2h
cup: i3-540
vga:5770

با این بودجه به نظرتون کارت گرافیک رو عوض کنم یا مین و سی پی رو ؟ سی پی یو و مین خودم چقدر فروش میره ؟

می تونید فن اضافی نصب کنید، ترجیحا حتما از همون مدل فن فعلی و همون ابعاد استفاده کنید تا بهترین راندمان رو بگیرید. البته برای پردازنده ی فعلی همون فن استوک هم زیاد هست.

در مورد گرافیک هم می تونید یه کارت 7870 یا کمی گرونتر GTX 660Ti رو در نظر بگیرید، اما متاسفانه دیگر قطعات اصلی شما نمی تونه از تمام ظرفیت کارت جدید استفاده کنه و 100درصد راندمان رو نمیشه گرفت.

سلام دوستان.
می خواستم بدونم AMD FX 6350 توی بازار پیدا میشه؟ رنج قیمتش چقدره؟ (یا fx 6200 یا fx 6300)
مادربورد ASUS که این cpu رو پشتیبانی کنه که usb 3 هم داشته باشه، حداقل ترین قیمتش چقدره؟ رم برای این مادربورد باید ddr 3 باشه حتماً یا ddr 2 هم جواب میده؟
و یه سوال کوچیک... گرافیک Nvidia GeForce 9600 GT با این cpu جور در میاد؟

فعلا که FX6100 رو میشه پیدا کرد، مدلهای دیگه رو نه، این پردازنده ها فقط DDR3 رو قبول می کنند. مادربردهای متناسب و با امکانات جدیدش هم هم از 300 تومن به بالا هستن.
گرافیک 9600 هم جور درمیاد اما دیگه به درد بازی نمی خوره!

سلام
قیمت این قصعات رو میخواستم
CoolerMaster Haf XM
Corsair 700GS
و اینکه مانیتور Dell و کیس های Corsair تو ایران گیر میاد ؟

اینایی که گفتی رو هیچ کدوم سراغ ندارم که قیمت بدم، قبلا پاورای CORSAIR موجود بود که الان نیست، مانیتور دل هم تک فروشی یا دست دوم ممکنه پیدا بشه، . کیس هم فقط HAF_X موجود هست با قیمت بالای 700 تومن. مدل 932 هم حدود 550 تومن.

سلام.
gtx 770 تو بازار هست؟قیمتش چنده؟
می خوام gtx 650ti بگیرم. 770 چقدر از 650ti قویتره؟ نسبت به قیمتش ارزش داره که به جای 650ti کارت 770 رو بگیرم؟

اینا هیچ ربطی به هم ندارن!
770 از کارت GTX 680 هم سریعتره و بالای 2 تومن هست ، 650Ti در حد نصف این کارتها هم سرعت نداره و حدود 700 تومن هست.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام

WD Green 64MB Cache 1TB
این هارد گیرم اومده دست دوم بدون گارانتی هم هست
چند بخرم خوبه؟

هارد دست دوم به هیچ عنوان نخر .
هارد وسترن بنظر من فقط سری Caviar Black هست که چیز خاصیه ، وگرنه این هارد تفاوت خاصی با سیگیت و ... نداره .

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
سلام
یه سیستم اداری می خوام :
(یا معادل)core 2 duo e5400
ram 2*2 gb
مین به انتخاب شما
یه گرافیک خیلی معمولی 512 mb
یه هارد 500
dvd rom
power
cd writer
mouse
keyboard
case
و یه مانیتور lcd 20
برای قطعاتی که مدلشون رو ننوشتم مدل رو بگید -با ذکر قیمت تک تکشون
خیلی ممنونم

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,711
موجود نیست و احتمالا تا 1 یا 2 هفته ی دیگه بصورت انبوه پخش میشه تو بازار.
همونطور که دوستمون گفت از هر نظر که فکرشو بکنی قابل مقایسه نیستن 770 حدودا 2.5 برابر سریعتر از GTX650 Ti هستش ، از نظر قیمت هم در کمترین حالت 1,250 با هم اختلاف دارن.
در کل شما بگو چقدر میخوای هزینه کنی تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

xm

یعنی می فرمایید قیمتش 2 میلیون هست.از خیرش گذشتم!!
با دلار الان که اینقدر هم گرون در نمیاد.حدود مثلا 1,400 ........درسته؟

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
شرمنده ام دوستان ولی متاسفانه سوال من جواب داده نشد من پرسیدم به دوستم بگم صبر کنه یا همین الان بخره
یه وقت شما میگید برای مثال با x تومن الان یه کارت گرافیک میخری تواناییش y هست
ولی دو سه هفته صبر میکنی با x تومن یه کارت گرافیک جدید میخری تواناییش 2y هست
اون موقع من به این بنده خدا میگم صبر کنه

یه وقت شما میگید نه کارت گرافیک های جدید هم که بیاد اگر تواناییش 2y باشه قیمتش میشه همون 2x
خوب من بهش میگم الکی صبر نکنه

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
یعنی می فرمایید قیمتش 2 میلیون هست.از خیرش گذشتم!!
با دلار الان که اینقدر هم گرون در نمیاد.حدود مثلا 1,400 ........درسته؟

دوست من قیمت رو که اینجوری حساب نمیکنن! مثلا کارت 770 الان توی آمازون 400 دلار قیمت خورده. درست؟ شما میای میگی 400 دلار هست هر دلار 3400 تومنه میشه 1360 تومن! و امتظار هم داری با این قیمت در ایران بخری! خب اینجوری نیست! این کارت از دبی میاد هزینه باربری میخوره. بعد هزینه گمرک میخوره بعد هزینه گارانتی میخوره بعد سود وارد کننده میاد روش بعد سود خرده فروش ها مثل شرکت ها و مغازه ها و نمایندگی ها میاد روش و در کل با این هزینه ها قیمتش میره روی 2 تومن و حتی بالاتر!

شرمنده ام دوستان ولی متاسفانه سوال من جواب داده نشد من پرسیدم به دوستم بگم صبر کنه یا همین الان بخره
یه وقت شما میگید برای مثال با x تومن الان یه کارت گرافیک میخری تواناییش y هست
ولی دو سه هفته صبر میکنی با x تومن یه کارت گرافیک جدید میخری تواناییش 2y هست
اون موقع من به این بنده خدا میگم صبر کنه

یه وقت شما میگید نه کارت گرافیک های جدید هم که بیاد اگر تواناییش 2y باشه قیمتش میشه همون 2x
خوب من بهش میگم الکی صبر نکنه
خیر قیمت ها انچنان هم تفاوت زیاد فاحشی ندارن که نشه با بودجه 5 میلیونی دوستتون تهیه نکرد!
بهترین کار اینه صبر کنه کارت های msi یا asus به تعداد بریزن توی بازار. ماتریکس که گفته تا سر برج میریزه تو بازار asus هم که حتما اینکارو میکنه. پس فعلا تا سر برج صبر کنه به نفعشه چون وقتی کارت جدید میاد کارت های سری قبلی هم کمی تو سرشون میخروه از نظر قیمت. و همچنین تعداد کارت های دست دوم هم که بالا میره (بخصوصو تعداد زیادی که کارت سری 600 دارم شروع به فروش میکنن تا سری 700 بخرن) این هم باعث افت بیشتر قیمت سری قبلی میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
یه سیستم اداری می خوام :
(یا معادل)core 2 duo e5400
ram 2*2 gb
مین به انتخاب شما
یه گرافیک خیلی معمولی 512 mb
یه هارد 500
dvd rom
power
cd writer
mouse
keyboard
case
و یه مانیتور lcd 20
برای قطعاتی که مدلشون رو ننوشتم مدل رو بگید -با ذکر قیمت تک تکشون
خیلی ممنونم

دست کم باید 1900 برای همچین سیستمی هزینه کنید:

CPU:Core i3 3210
RAM: 2*2GB DDR3 1333
M/B: ASUS P8H61M-LE
VGA:GEFORCE GT 610
HDD:SEAGATE 500GB
ODD:SAMSUNG24X
POWER:GREEN 480W
CASE:GREEN MAGNUM2
MONITOR:SAMSUNG 20A315

توضیح اینکه سیستم اداری احتیاج به کارت گرافیک مجزا نداره و می تونه از کارت آنبرد استفاده کنه، در اینصورت حدود 170 از کل مبلغ کم میشه، هزینه ی کیبورد و ماوس هم به سلیقه خودتون حدود 70 تومن در نظر بگیرید.

gttwo

کاربر سایت
Feb 12, 2010
169
نام
هادی
سلام و خسته نباشید
من گرافیکم gts 250 هست و قراره با یکی عوض کنم و با 200 تومن اختلاف از ایشون gtx 460 1 gb بخرم بنظرتون مناسب هست؟ (هر دو دست دوم هستند)
و آیا power green 485a برای این گرافیک (460) کافی هست چون پاور من 1 کابل 6 پین داره ولی gtx460 دو تا کابل 6 پین نیاز داره و یکیشو باید تبدیل بزنم (لطفا راهنمایی کنید که این کار شدنی هست ؟ و پاور می تونه گرافیک و ساپورت کنه؟)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
با سلام دوستان با بودجه 500 بهتر از msi z77a g43 gaming میشه مادربودری خرید یا این بهترینه؟

با این بودجه بهترین هست، بخر با خیال راحت، چون ASUS توی این رده قیمتی دیگه Z77 نداره.

استاد عزيز ميشه جواب این پست رو بديد ممنون ميشم

صفحه پیش جواب داده شد عزیز، یه بار دیگه چک کنید.

سلام و خسته نباشید
من گرافیکم gts 250 هست و قراره با یکی عوض کنم و با 200 تومن اختلاف از ایشون gtx 460 1 gb بخرم بنظرتون مناسب هست؟ (هر دو دست دوم هستند)
و آیا power green 485a برای این گرافیک (460) کافی هست چون پاور من 1 کابل 6 پین داره ولی gtx460 دو تا کابل 6 پین نیاز داره و یکیشو باید تبدیل بزنم (لطفا راهنمایی کنید که این کار شدنی هست ؟ و پاور می تونه گرافیک و ساپورت کنه؟)

مناسب هست،
پاور هم کفایت می کنه، مشکلی نیست، کابل دومی رو با همون تبدیل وصل کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر