مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
اقا یه PC برای شروع نسل بعد میخوام
به نظرتون یک ماه بعد رمان خوبی هست؟
بودجه هم حدود 4.200
هارد دارم
+رایتر
کیبورد و موس گیمینگ +مودم
بودجه ی خوبی برای خرید قطعات داری هم میتونی صبر کنی و هم الان سیستم رو جمع کنی دقیق نمیشه چیزی رو پیشبینی کرد ولی حداقلش اینه که سری جدید کارتای Nvidia کم کم تو بازار پخش میشه و اگه از نظر قیمت هم مناسب باشه شاید از نظر کارت گرافیک ، صبر کردن پیشنهاد بهتری باشه !
در کل تا 4,200 میتونی این قطعات رو در نظر بگیری :

CPU : intel i5 3570k
RAM : corsair vengeance 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : msi z77a-gd65
VGA : msi gtx660ti pe
POWER : green gp750b-oc
CASE : green x7
MONITOR : samsung s23a560

حدودا 4,300 در میاد.
منظور من این بود که گرافیک 2600 که میشه intel 3000 برا تماشای فیلم با بیت ریت بالا مشکل ایحاد میکنه یا نه ؟ یعنی من سیستم رو جمع کنم بدون 580.
طبق تجربه ای که داشتم گرافیک برا تماشای فیلم بالا باشه بهتره.
برای دیدن فیلم HD (کدک H.264 با بیت ریت بالا) با یه کارتی مثل GT520/GT610 یا بالاتر GT630 + یه تنظیم ساده تو نرمافزار CoreAVC میشه بدون مشکل اینجور فیلم هارو دید.
خوب من متاسفانه به مولتی متر دسترسی ندارم راه دیگه ای وجود نداره که از سلامت پاور اطمینان پیدا کنیم؟
میشه از طریق بایوس (بسته به نوع و مدل) بصورت پایه از وضعیت شاخه های 5V , 3.3V و 12V اطلاع پیدا کرد ولی از وضعیت شدت جریان و باقی موارد نمیشه اطمینان پیدا کرد.
در کل بسته به مدل و بایوس Main اتصالات اصلی (24 پین و 4 یا 8 پین برای CPU) قبل از اینکه سیستم بوت بشه چک میشه و اگه مشکلی از طرف پاور نباشه بایوس به بررسی تک تک قطعات و راه اندازی سیستم میپردازه در غیر اینصورت سیستم از مرحله ی بوت رد نمیشه ! (البته اگه مشکل از قطعه یا قطعات دیگه ای جز پاور نباشه)
برای کارت گرافیک (با ورودی جداگانه 6 یا 8 پین) هم باز اگه از طرف پاور مشکلی باشه یا سیستم بالا نمیاد یا رو خود کارت یه LED مربوط به این مشکل وضعیت رو مشخص میکنه !

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام مجدد فرشید جان.
متن من منظورم رو درست نرسونده.
منظور من این بود که گرافیک 2600 که میشه intel 3000 برا تماشای فیلم با بیت ریت بالا مشکل ایحاد میکنه یا نه ؟ یعنی من سیستم رو جمع کنم بدون 580.
طبق تجربه ای که داشتم گرافیک برا تماشای فیلم بالا باشه بهتره.
نظر من اینه که شاید گلوگاه بشه ولی نظر شما برام مهمه.
ممنون

همون پست بعدیش که یکی از دوستان تذکر داد من هم جوابم رو تصحیح کردم، اما نشد که پاسخ اصلی رو تصحیح کنم، عذرخواهی می کنم:

همونطور که گفتید کافی نیست، حتما باید یه کارت گرافیک مجزای به نسبت خوب روی سیستم نصب باشه. حداقل یه GT 630 یا AMD 7750
البته اینا قابلیت دیکود سخت افزاری دارن و با نرم افزار مناسب راندمان بالا و کیفیت خیلی بهتری نسبت به دیکود روی پردازنده هم تولید می کنن.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
سلام خسته نباشید
من بین این دو تا کیس موندم برا گیم
Cooler Master CM 690 II Basic Case
GREEN X3
دلیل و تفاوت هم اگه میشه گفته بشه
از لحاط تبادل هوا و این که خاک وارد کیس چون اهواز هستم و کلاس
کارت گرافیک هم 560TIکه فکر نکنم و فرق چندانی داشته باشه چون چندان بزرگ نیست

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
من بین این دو تا کیس موندم برا گیم
Cooler Master CM 690 II Basic Case
GREEN X3
دلیل و تفاوت هم اگه میشه گفته بشه
از لحاط تبادل هوا و این که خاک وارد کیس چون اهواز هستم و کلاس
کارت گرافیک هم 560TIکه فکر نکنم و فرق چندانی داشته باشه چون چندان بزرگ نیست

هر دوتا خوبن و مشکل تهویه ندارن، مدل 690 که مدل شناخته شده ای هست و توی رده ی خودش بهترینه، مدل X3 هم از بهترین های بازار داخلی هست.

کسی جواب نمیده ؟

حدود 350 تا 400 تومن میتونید بزارید برای فروش.

دوستان ببخشید من یه کارت گزافیک با قیمت کم برای کار هایی به غیر از بازی میخوام . خواهشا راهنمایی کنید .

اگر برای بازی نخوای که ارزونترین کارتهای بازار هم جوابگو هستن، مثل GT610 یا کارت 5450 که از حدود 150 تومن شروع میشن

البته اگر مادربردت از دو نسل آخر اینتل باشه و خروجی گرافیکی هم داشته باشه می تونی از گرافیک داخل پردازنده(آنبرد) هم استفاده کنی. بازم بستگی داره که کار بغیر از بازی شما چی باشه.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
هر دوتا خوبن و مشکل تهویه ندارن، مدل 690 که مدل شناخته شده ای هست و توی رده ی خودش بهترینه، مدل X3 هم از بهترین های بازار داخلی هست.
ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم 690 همراه خودش فن داره ؟یا باید جدا گونه تهیه کرد؟
چون الان x3 پسر خالم اینجاست خودش فقط 5 تا فن داره که واقعا عالیه

690 هم 3 تا از 5 تا فن 120 رو داره و البته یه فن 14 سانتی هم داره.
X3 هم اوایل عرضش فنهای با کیفیت و کم صدایی داشت، اما باکسهای جدیدش فن های متفاوتی داره که الزاما کم صدا نیستن و بعضی دوستان مجبور میشن تعدادی از فن هاش رو با فن های حرفه ای و کم صدا جایگزین کنن.
ممنون فرشید جان واقعا دم شما و اقا رامین گرم بدون این که سودی داشته باشه براتون کار بچه ها رو راه میندازید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم 690 همراه خودش فن داره ؟یا باید جدا گونه تهیه کرد؟
چون الان x3 پسر خالم اینجاست خودش فقط 5 تا فن داره که واقعا عالیه

690 هم 3 تا از 5 تا فن 120 رو داره و البته یه فن 14 سانتی هم داره.
X3 هم اوایل عرضش فنهای با کیفیت و کم صدایی داشت، اما باکسهای جدیدش فن های متفاوتی داره که الزاما کم صدا نیستن و بعضی دوستان مجبور میشن تعدادی از فن هاش رو با فن های حرفه ای و کم صدا جایگزین کنن.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
سلام دوستان، من میخوام برای گیم نت 4 تا سیستم جمع کنم که با موس و کیبورد و مانیتور معمولی بیشتر از 500 نشه ، بازیای سنگین هم اجرا نمیکنم باهاش چی پیشنهاد میکنید؟

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان، من میخوام برای گیم نت 4 تا سیستم جمع کنم که با موس و کیبورد و مانیتور معمولی بیشتر از 500 نشه ، بازیای سنگین هم اجرا نمیکنم باهاش چی پیشنهاد میکنید؟
متاسفانه همچین چیزی ممکن نیست ، حداقل سیستم پیشنهادی که ارزش خرید داشته باشه در کمترین حالت 1,500 بودجه نیاز داره.

آخرین ویرایش:

cradle666

کاربر سایت
Mar 13, 2008
15
با سلام و خسته نباشيد من نياز به راهنمايی دارم لطفا کمک کنيد اول اینکه من چند وقت پيش سيستمم رو ارتقاء دادم اما العا کارت گرافيکم صدا ميده نميدونم بايد چه کاره خاصی انجام بدم کيسم خيلی قديمی هستش ايا نياز به تعويض داره و اینکه ميخوام سيستمم رو باز هم ارتقاء بدم و اینکه ايا ميشه کارت گرافيکم رو اور کلاک کنم بدونه اینکه تعويض کنم کلا مشخصات سيستم تو مينويسم ممنون ميشم اگه کامل کمکم کنيد و بگيد که این سيستم مچ هستش و نيازت کلی رو بهم بگيد با تشکر
cpu=intel ci7 870 2.93ghz
ram= 16g ddr3 mark aptop
vga=geforce gtx 560 gainward
motherboard=asus p7h55
po2wer=lp_600al2nh mark nemidunam
monitor=lgflatron e2050

اینها مشخصات سيستم اگه چيزه ديگه ايی رو جا انداختم بگيد قرار بدم ممنون اگه کاملا راهنمايی کنيد با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.

پیشنهاد برای کیس میخواستم تا 2400-500 این طورا. بدون هارد، تمرکز روی بازی در حد قابل قبول.
ممنون.

CPU:Core i5 3470
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8B75V
VGA:AMD 7870 DDR5
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600W
CASE:MAGNUM2

حدود 2550 درمیاد.برای بازی با تنظیمات بالا مناسبه. رم رو هم با 100 تومن بالاتر به 8 گیگی ارتقا بدید دیگه کم و کسری نداره.

با سلام و خسته نباشيد من نياز به راهنمايی دارم لطفا کمک کنيد اول اینکه من چند وقت پيش سيستمم رو ارتقاء دادم اما العا کارت گرافيکم صدا ميده نميدونم بايد چه کاره خاصی انجام بدم کيسم خيلی قديمی هستش ايا نياز به تعويض داره و اینکه ميخوام سيستمم رو باز هم ارتقاء بدم و اینکه ايا ميشه کارت گرافيکم رو اور کلاک کنم بدونه اینکه تعويض کنم کلا مشخصات سيستم تو مينويسم ممنون ميشم اگه کامل کمکم کنيد و بگيد که این سيستم مچ هستش و نيازت کلی رو بهم بگيد با تشکر
cpu=intel ci7 870 2.93ghz
ram= 16g ddr3 mark aptop
vga=geforce gtx 560 gainward
motherboard=asus p7h55
po2wer=lp_600al2nh mark nemidunam
monitor=lgflatron e2050

اینها مشخصات سيستم اگه چيزه ديگه ايی رو جا انداختم بگيد قرار بدم ممنون اگه کاملا راهنمايی کنيد با تشکر

اگر کیس تهویه ی مناسب نداره حتما عوضش کنید، مهمتر از اون باید پاورتون رو اگه برند نامشخص و تقلبی هست عوض کنید تا گرفتار خرابی و سوختن قطعات و از جمله کارت گرافیک نشید!
صدای کارت هم هم می تونه از خرابی یا کثیفی فنش باشه و هم از تغذیه کننده های ولتاژش. باید بررسی کنید.

در حال حاضر اگر برای ارتقا بخواید تصمیم بگیرید باید تمام قطعات اصلی رو با هم عوض کنید(پردازنده، مادربرد و گرافیک)، در غیر اینصورت تغییر محسوسی ایجاد نمیشه.

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
با سلام و خسته نباشید لطفا یک سیستم کامل(کیس مانیتور اسپیکر) با بودجه 2 تومن برای هردو پلتفرم اینتل و ای ام دی معرفی کنین و اینکه کدوم مناسبتره با تشکر

cradle666

کاربر سایت
Mar 13, 2008
15
CPU:Core i5 3470
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8B75V
VGA:AMD 7870 DDR5
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600W
CASE:MAGNUM2

حدود 2550 درمیاد.برای بازی با تنظیمات بالا مناسبه. رم رو هم با 100 تومن بالاتر به 8 گیگی ارتقا بدید دیگه کم و کسری نداره.

اگر کیس تهویه ی مناسب نداره حتما عوضش کنید، مهمتر از اون باید پاورتون رو اگه برند نامشخص و تقلبی هست عوض کنید تا گرفتار خرابی و سوختن قطعات و از جمله کارت گرافیک نشید!
صدای کارت هم هم می تونه از خرابی یا کثیفی فنش باشه و هم از تغذیه کننده های ولتاژش. باید بررسی کنید.

در حال حاضر اگر برای ارتقا بخواید تصمیم بگیرید باید تمام قطعات اصلی رو با هم عوض کنید(پردازنده، مادربرد و گرافیک)، در غیر اینصورت تغییر محسوسی ایجاد نمیشه.

با سلام و خسته نباشيد ممنون از راهنمايی شما خوب حالا اگه بخوام سيستم رو عوض کنم کل قطعاتش رو چقدر بايد هزينه کنم يعنی این وسيلها رو با چه وسيله هايی عوض کنم که بهترين کاربرد رو داشته باشه کيس هم که اصلاً اوراقه بايد حتما عوض کنم

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
دوستان یه بنده خدایی مادربورد asrock 870 extreme 3 داره که میخواد براش یه سی پی یو در حد 300 تا 350 بخره!!بنظرتون چه سی پی یویی بخره خوبه تو این رنج قیمت؟
راستی این مادربورد از نظر خوردن سی پی یو با مادربورد asrock 770 extreme 3 فرق داره؟یعنی منظورم اینه که اگه یه سی پی یو خریداری بشه میتونیم به طور دلخواه رو هر کدومشون نصب کنیم؟
[h=1][/h]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر