مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

برای بازی حداقل 1.500 بودجه نیازه کمتر از این معنی بازی نمیده ، فقط جهت اطلاع میگم وگرنه این قطعاتی که پیشنهاد میشه به هیچ عنوان به درد بازی نمیخوره :

CPU : intel g620
RAM : patriot g2 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8h61-m le plus
VGA : inno3d gt630 1gb ddr3
HDD : seagate barracuda 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp480a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 1.060 در میاد !
!
خودم یه کامپیوتر high end دارم بخاطر همین دیگه یه high end نمی خوایم بگیریم فقط همه بازیا رو اجرا کنه بسه
راستی cpu ضعیف نیست؟؟

درود
قیمت این دوتا مین رو میخواستم بدونم:
ASUS sabertoorh z77
ASUS maximus v gene
و اینکه مین sabertooth p67 در صورتی که نوش وجود داشته باشه حدودا چقدره؟ دست دومش رو تا چقد میشه فروخت؟
پیشاپیش ممنون.
Sabertooth Z77 حدودا 710 تومن و P67ش هم 600 تومن در کمترین حالت در میاد MAXIMUS V GENE هم موجود نیست یا حداقل من ندیدم ولی آخرین بار 980 تومن معامله میشد !
در مورد فروش Sabertooth P67 هم بستگی به وضعیت ظاهری ، لوازم و گارانتی ش داره ولی خوب فک میکنم 380 390 برای User مناسب باشه !
خودم یه کامپیوتر high end دارم بخاطر همین دیگه یه high end نمی خوایم بگیریم فقط همه بازیا رو اجرا کنه بسه
راستی cpu ضعیف نیست؟؟
تو پست قبلی هم گفتم بودجه ی شما محدوده نمیشه کار خاصی باهاش کرد مگر اینکه یه سیستم بر اساس APUهای AMD در نظر بگیریم که خوب یه مقدار جزئی قیمت کاهش پیدا میکنه ولی کارت گرافیک حذف میشه که باز پیشنهاد نمیشه !

آخرین ویرایش:
سلام.من الان 2تا رم 2گیگ CORSAIRدارم رو مادربورد H67 میخوام رم رو ارتقا بدم به 8 گیگ.بهترین نوعی که میتونم رم ببندم چطوریه؟و در ضمن قیمت هم بدین

این Seagate دو مدل هارد اکسترنال 1 ترا داره. Free Agent , Backup Plus ... فرقشون با هم زیاده ؟ برای استفاده خانگی کدوم بهتره ؟

سلام.من الان 2تا رم 2گیگ CORSAIRدارم رو مادربورد H67 میخوام رم رو ارتقا بدم به 8 گیگ.بهترین نوعی که میتونم رم ببندم چطوریه؟و در ضمن قیمت هم بدین

اگه مادربردت 4 تا اسلات رم داره که می تونی 2 تا دو گیگی دیگه دقیقا مشابه ی همینایی که داری بخری و به سیستم اضافه کنی، اگر دو تا اسلات رم داره یا نمی خوای 4 تا اسلات پر بشه بهتر از روش قبلی اینه که ماجولهای فعلی رو بفروشی و 2 تا 4 گیگی یا یه پک 8 گیگی CORSAIR با باس 1600 بخری و روی سیستم نصب کنی.

قیمت پک 8 گیگی از 150 تا 180 تومن هست، برای برند CORSAIR هم حدود 175 تا 220 بسته به مدل هست. مدل XMS3 و باس 1600 حدود 220 تومن هست.

این Seagate دو مدل هارد اکسترنال 1 ترا داره. Free Agent , Backup Plus ... فرقشون با هم زیاده ؟ برای استفاده خانگی کدوم بهتره ؟

تفاوت خاصی ندارن، اما مدل Backup Plus دارای قابلیت ارتقای رابط اتصال به سیستم از طریق پورت تاندربولت و از طریق آداپتور مخصوص جداگانه هست، آداپتوری که خودش گرونه و مادربردای دارای این پورت هم فعلا گرونقیمت هستن.

شما هر کدوم رو که USB 3.0 باشن بخری مناسب هست.

سلام.2 تا سوال داشتم. واقعیتش نمیدونستم کجا بپرسم. امیدوارم مشکلی نباشه.
1.فرق مدل رمهای xms3 و vengeance در مارک corsair چیه؟؟
2. خاصیت مادربرد های asus با پسوند LK و LX چیه؟؟ مثلا در مدل le امکانات مدل مرجع سری رو کم کردل و در عن حال ارزونتر هم هست یا مدل sabertooth که برای دمای بسیار زیاد و شرایط خاص تعبیه شده. خاصیت اون دو مدل چیه؟؟
ببخشید اگر سوالات مبتدیانه بود و وقتتون رو گرفتم;;)

اگه مادربردت 4 تا اسلات رم داره که می تونی 2 تا دو گیگی دیگه دقیقا مشابه ی همینایی که داری بخری و به سیستم اضافه کنی، اگر دو تا اسلات رم داره یا نمی خوای 4 تا اسلات پر بشه بهتر از روش قبلی اینه که ماجولهای فعلی رو بفروشی و 2 تا 4 گیگی یا یه پک 8 گیگی CORSAIR با باس 1600 بخری و روی سیستم نصب کنی.
قیمت پک 8 گیگی از 150 تا 180 تومن هست، برای برند CORSAIR هم حدود 175 تا 220 بسته به مدل هست. مدل XMS3 و باس 1600 حدود 220 تومن هست.
مرسی.مادربورد 4اسلات داره.میتونم تو او دوتا اسلات که آزاد هستن ماجول 2تا 3گیگ بزارم رو هم بشه 10گیگ؟یا باید هر 4 اسلات یکسان باشن؟درضمن قیمت ماجول 4گیگ و6گیگ corairxms3 با باس 1333 الان چنده؟چون مادربورد من باس 1600 رو ساپورت نمیکنهmotherboard:asus p8h67

Last edited by a moderator:
سلام دوستم یک سیستم قدیمی داره میخواد یکم آپگرید کنه حداکثر تا 600 تومن،کار اصلیش هم گیمه.
سیستم:
msi nf725gtm-p31
amd athlon 64x2 5000
kingston 2gb 667
green gp535a

قبلا یک 9600gt داشت اما فروختش.حالا پیشنهاد اساتید برای ارتقاء چیست؟البته اینم ذکر کنم من پردازنده رو براش تا 3ghz اورکلاک کردم.
یک کارت گرافیک مناسب با توجه به پاور هم معرفی کنید.
ممنون

سلام.2 تا سوال داشتم. واقعیتش نمیدونستم کجا بپرسم. امیدوارم مشکلی نباشه.
1.فرق مدل رمهای xms3 و vengeance در مارک corsair چیه؟؟
2. خاصیت مادربرد های asus با پسوند LK و LX چیه؟؟ مثلا در مدل le امکانات مدل مرجع سری رو کم کردل و در عن حال ارزونتر هم هست یا مدل sabertooth که برای دمای بسیار زیاد و شرایط خاص تعبیه شده. خاصیت اون دو مدل چیه؟؟
ببخشید اگر سوالات مبتدیانه بود و وقتتون رو گرفتم;;)

1-فرقشون اینه که vengeance واسه اورکلاک هم خوب جواب میده، چون از تراشه های بهتری ساخته میشه.
2-LK فقط قابلیت SLI واسه کارتای NVIDIA رو بیشتر داره

مرسی.مادربورد 4اسلات داره.میتونم تو او دوتا اسلات که آزاد هستن ماجول 2تا 3گیگ بزارم رو هم بشه 10گیگ؟یا باید هر 4 اسلات یکسان باشن؟درضمن قیمت ماجول 4گیگ و6گیگ corairxms3 با باس 1333 الان چنده؟چون مادربورد من باس 1600 رو ساپورت نمیکنهmotherboard:asus p8h67
3 گیگی رو الان شما خودت اختراع کردی! قبل از این نداشتیم. ماجولها همیشه باید زوج باشن، ظرفیت هم همیشه توانی از 2 هست، عدد فرد نمی تونه باشه.
تمام اسلاتها باید یکسان باشن، ما ماجولهای 2و4 و 8 گیگی داریم برای نسل فعلی

ماجول 1333 الان فقط حدود 15 تا 20 تومن ارزونتر هست، برای همین و در نظر گرفتن قابلیت ارتقا برای ماجولها خیلی تفاوت نمی کنه که بجای 1600 بخوای 1333 بگیری.

1-فرقشون اینه که vengeance واسه اورکلاک هم خوب جواب میده، چون از تراشه های بهتری ساخته میشه.
ممنون. ببخشید منظورتون رو از کلمه ی بیشتر متوجه نشدم. یعنی سری lk امکانات بیشتری برای SLI دارن یا اینکه کلا از CF پشتیبانی نمیکنن؟؟
سری LX چی خاصیت و مزیتی دارن؟؟
ببخشید اگر دارم زیاد سوال میکم:)

درود

قیمت مانیتور LG 2391VR اگه لطف بفرمائید ممنون میشم
یه مدته نایاب شده ولی خوب اگه گیر بیاد در کمترین حالت 730 740 تومن هزینه شه !
سلام دوستم یک سیستم قدیمی داره میخواد یکم آپگرید کنه حداکثر تا 600 تومن،کار اصلیش هم گیمه.
سیستم:
msi nf725gtm-p31
amd athlon 64x2 5000
kingston 2gb 667
green gp535a

قبلا یک 9600gt داشت اما فروختش.حالا پیشنهاد اساتید برای ارتقاء چیست؟البته اینم ذکر کنم من پردازنده رو براش تا 3ghz اورکلاک کردم.
یک کارت گرافیک مناسب با توجه به پاور هم معرفی کنید.
ممنون
متاسفانه سیستم ضعیف هستش (مخصوصا CPU) و جای ارتقاء نداره با این بودجه بخوایم هر سه قطعه اصلی رو هم عوض کنیم دیگه چیزی واسه کارت گرافیک نمیمونه !
برای بازی (با توجه به وضعیت سیستم فعلی) حداقل 900 تومن بودجه لازمه پایینتر از این دیگه معنی بازی نمیده !
سلام
قیمت Haf XM
و
Haf 922 رو میخواستم .
بلو ادیشن دارن ؟
پنل بقلشو شیشه ایه ؟
هیچکدوم موجود نیستن ، در مورد پنل شیشه ای هم بستگی به زیر مجموعه از هر سری داره بطور مثال تو 922 مدل Red و XM هم ورژن Side window panelش همونطور که از توضیحات مشخصه پنل شیشه ای داره !

3 گیگی رو الان شما خودت اختراع کردی! قبل از این نداشتیم. ماجولها همیشه باید زوج باشن، ظرفیت هم همیشه توانی از 2 هست، عدد فرد نمی تونه باشه.
تمام اسلاتها باید یکسان باشن، ما ماجولهای 2و4 و 8 گیگی داریم برای نسل فعلی

ماجول 1333 الان فقط حدود 15 تا 20 تومن ارزونتر هست، برای همین و در نظر گرفتن قابلیت ارتقا برای ماجولها خیلی تفاوت نمی کنه که بجای 1600 بخوای 1333 بگیری.

مرسی.حالا من چون رم هام باسش 1333 اگه ماجول 1600 بزارم کنارشون مشکلی پیش نمیادکه؟بنظرتون رم الان 8گیگ داشته باشم برای بازی های جدید کفایت میکنه؟چون مـثلا فارکرای رم زیادمیخواد.کافیه بکنمش 8تا رمم رو؟

آخرین ویرایش:
ممنون. ببخشید منظورتون رو از کلمه ی بیشتر متوجه نشدم. یعنی سری lk امکانات بیشتری برای SLI دارن یا اینکه کلا از CF پشتیبانی نمیکنن؟؟
سری LX چی خاصیت و مزیتی دارن؟؟
ببخشید اگر دارم زیاد سوال میکم:)

بیشتر در اینجا به معنی "اضافه تر" هست، یعنی قابلیتهاشون یکی هست، اما LK قابلیت SLI رو هم داره
بیشتر مادربردا از جمله این مدلها از CF پشتیبانی می کنن، چون استفاده از مجوز CF واسه سازنده ها رایگان هست، اما واسه استفاده کردن از SLI سازنده های مادربرد باید به ازای هر مادر برد به NVIDIA پول بدن، واسه همین توی مدلای خاصی فقط پشتیبانی میشه.

مرسی.حالا من چون رم هام باسش 1333 اگه ماجول 1600 بزارم کنارشون مشکلی پیش نمیادکه؟بنظرتون رم الان 8گیگ داشته باشم برای بازی های جدید کفایت میکنه؟چون مـثلا فارکرای رم زیادمیخواد.کافیه بکنمش 8تا رمم رو؟

معمولا مشکلی پیش نمیاد، مخصوصا اگر هر دو از سری XMS3 باشن مثلا، ولی این کار روی مادربردی که از سرعت 1600 هم پشتیبانی می کنه باعث میشه که سرعت تمام ماجولها به 1333 کاهش پیدا کنه،

رم 8 گیگ هم برای بازیهای الان و سال آینده هم کفایت می کنه، حتی برای بازی پیشرو و متحول کننده ی بازیهای PC مثل Crysis 3 که در بالاترین کیفیت هم براش 8 گیگابایت رم توصیه شده.

Back