مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خودت يه سيستم بهم معرفي كن.
تقريبا ميخوام يه كيس جمع كنم با 1000 تا 1300 كه بشه باهاش بازي كرد.
سلام مدتی بود قصد خرید سیست گیم داشتم مد نظر خودم Lenovo y760 بود تا اینک دل ار کاری کرد قیمتش 3برابر شد.حالا می خام کیسی با بودجه 1400تومانی ببندم که جواب Arma 3 رو عالی بده. اصلا به نظرتون تو این وضعیت گرونی بهتر نیس منتظر ببونم
خوشحال میشم با این بودجه پیشنهادتونو بدونم چون همین ماه میخوام بگیرم با این بودجه ی من بهترین کیس گیم چیه چون واقعا هر چیو که شما بگید من میخرم ممنون
yahoo_1.gif
بودجه محدوده برای بازی حداقل 700 1.650 نیازه در کل اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
RAM : patriot g2 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8h61-m lx plus
VGA : sapphire hd6670 1gb gddr5
HDD : seagate barracuda 500gb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 1.400 در میاد ، دیگه کمتر از این معنی بازی نمیده !

آخرین ویرایش:

AbbasBidi

کاربر سایت
Dec 1, 2012
9
ممنون supra الان این سیستم پیشنهادی شما راحت جی تی ای جدیده که میخوا بیاد با رزولیشن بالا جواب میده؟!:|

---------- نوشته در 12:55 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:52 PM ارسال شده بود ----------

ممنون supra الان این سیستم راحت جی تی ای جدیده که میخواد بیاد با رزولیشن بالا روان اجرا میکنه؟؟!:|

pr@doctornuke

کاربر سایت
Apr 12, 2011
226
نام
hesam
sapphire 5750 1GB ddr5
میخواستم بدونم قیمت این کارت چقدر هست و با 5 ماه کارکرد چقدر بفروشمش
2- قصد دارم با حدود 350 تومان یه کارت بگیرم .ترجیحا کارتی که کارکردش 350 باشه چه پیشنهاداتی روبروم هست؟
کارتی که از کارت فعلیم با اختلافی که ارزش خرید داشته باشه بهتر باشه

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام
آقا فرشید من اگه بخوام گرافیکمو عوض کنم با توجه به اینکه کارت خودم 580 هستش و کارت خوبیه کدوم یکی از کارتهای سری 6 ارزش خرید داره ؟
ضمنا کارت خودم رو با چه قیمتی برمیدارن؟
بیزحمت اگه قطعات دیگم هم با تعویض احتمالی کارت نیاز به تعویض دارن بگید (سیستمم توی امضام هستش)
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون supra الان این سیستم پیشنهادی شما راحت جی تی ای جدیده که میخوا بیاد با رزولیشن بالا جواب میده؟!:|
خواهش
GTA V هنوز برای PC تائید نشده در نتیجه مشخصات سیستم مورد نیازش هم معلوم نیست ولی اگه وضعیتش بخواد مثل GTA IV باشه این سیستم به درد اجرای این بازی هم نمیخوره چه برسه به موارد دیگه !
در کل همونطور که تو پست قبلی هم گفتم بودجه محدوده ، با این سیستم میشه اکثر بازیهارو با تنظیمات و جزئیات متوسط رو به پایین تو Resـه 1024x768 خوب و روون اجرا کرد !
sapphire 5750 1GB ddr5
میخواستم بدونم قیمت این کارت چقدر هست و با 5 ماه کارکرد چقدر بفروشمش
2- قصد دارم با حدود 350 تومان یه کارت بگیرم .ترجیحا کارتی که کارکردش 350 باشه چه پیشنهاداتی روبروم هست؟
کارتی که از کارت فعلیم با اختلافی که ارزش خرید داشته باشه بهتر باشه
5750 خیلی وقته از بازار خارج شده در نتیجه قیمت مشخصی نداره ، مدل بروزش که 7750 باشه (حدودا 7 یا 8 درصد سریعتره) موجوده و بسته به برند و مدل بین 280 تا 400 متغیره !
بازار دست 2وم هم به همین صورت وضعیت مشخصی نداره نمیشه دقیق پیشنهاد داد !
در کل تا 350 (البته تا 300 بالاتر دیگه ارزش خرید نداره) بهترین انتخاب موجود همین HD7750 1GB GDDR5 هستش این از این اما به نظر من بهتره همین کارت رو نگه داری چون تا این رنج حتی تا 400 تومن هم کارتی که تفاوت کارایی محسوسی با کارت خودت داشته باشه موجود نیست یعنی بهتر بگم ارزش خریدش در مقابل کارایی نسبت به کارت خودت پایینه فقط پولت این وسط نابود میشه !

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
خیر همچین امکانی نیست ، البته یه زمانی میشد در کنار کارت اصلی (AMD) از کارت NVIDIA برای Physx استفاده کرد ولی خوب نیاز به درایور خاصی از NVIDIA (به نوعی پچ یا همون هک شده) هستش ، مین حداقل باید 2 تا اسلات PCIE داشته باشه ، به پاور قویتری در حالت تک کارت نیاز هستش و...
در کل حتی این روش هم اصول و قواعد مشخصی نداره ، خود کاربر باید با آزمون و خطا به نتیجه برسه از طرف دیگه در اکثر موارد افزایش کارایی در کار نیست حتی ممکنه کمتر هم بشه !
مرسی.
یه سوال دیگه: تو گرافیک بازی فیزیکی که nvidia physx کارت انویدیا پردازش می کنه از فیزیکی که کارت همرده ATi ـش پردازش می کنه بهتره یا نه؟
بعد کارت گرافیک ati 6850 cyclone تو پردازش کردن فیزیک بازی ها چطوره؟

AbbasBidi

کاربر سایت
Dec 1, 2012
9
خواهش
GTA V هنوز برای PC تائید نشده در نتیجه مشخصات سیستم مورد نیازش هم معلوم نیست ولی اگه وضعیتش بخواد مثل GTA IV باشه این سیستم به درد اجرای این بازی هم نمیخوره چه برسه به موارد دیگه !
در کل همونطور که تو پست قبلی هم گفتم بودجه محدوده ، با این سیستم میشه اکثر بازیهارو با تنظمیات و جزئیات متوسط رو به پایین تو Resـه 1024x768 خوب و روون اجرا کرد !
اینجوری که فایده نداره!با چه بودجه ای میشه یه سیستم حرفه ای گیم بست کمتر از 2ملیون خواهشن=(( اصلا این سیستمی که شما معارفی کردین به درد بازی های امروزی میخوره؟اگه بودجمو یه خورده ببرم بالاتر جی مثلا 1600؟:|

jondollah

کاربر سایت
Nov 18, 2011
1,237
نام
GeOW COMPETITOR
سلام
يك سوال : سيستمي هست با مشخصات زير:
ATM Athlon 64*2 Dual Core Processor 6000 + 3.01 GHz
2.00 GB Ram
Geforce 8500 GT
حال اگر بخواهيم سيستم كذا را ارتقا يا كلا قطعه را عوض كنيم با هزينه *حدود700 تومان شما چه چيزي را پيشنهاد مي‌دهيد؟
(يك سوال غير مرتبط : ارور Blue screen به چه علتي است؟ و راه رفع آن چيست؟)
با تشكر:)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام
آقا فرشید من اگه بخوام گرافیکمو عوض کنم با توجه به اینکه کارت خودم 580 هستش و کارت خوبیه کدوم یکی از کارتهای سری 6 ارزش خرید داره ؟
ضمنا کارت خودم رو با چه قیمتی برمیدارن؟
بیزحمت اگه قطعات دیگم هم با تعویض احتمالی کارت نیاز به تعویض دارن بگید (سیستمم توی امضام هستش)
ممنون

اگه بخوای تفاوتش محسوس باشه فقط 670 یا 680، 660Ti هم از کارت 580 سریعتر هست اما تفاوتشون زیاد نیست.
کارت خودت رو هم700 تا 800 می تونی قیمت بزاری
بقیه ی قطعات هم احتیاج به ارتقا ندارن.

سلام
يك سوال : سيستمي هست با مشخصات زير:
ATM Athlon 64*2 Dual Core Processor 6000 + 3.01 GHz
2.00 GB Ram
Geforce 8500 GT
حال اگر بخواهيم سيستم كذا را ارتقا يا كلا قطعه را عوض كنيم با هزينه *حدود700 تومان شما چه چيزي را پيشنهاد مي‌دهيد؟
(يك سوال غير مرتبط : ارور Blue screen به چه علتي است؟ و راه رفع آن چيست؟)
با تشكر:)

Blue screen دلایل زیادی می تونه داشته باشه، از خرابی نرم افزار و درایور گرفته تا خرابی سخت افزار و قطعات دیگه

سیستم شما هم ارزش ارتقا نداره، یعنی نمیشه قطعات خاصی رو به تنهایی ارتقا داد، باید کل سیستم رو یکجا عوض کنی. با 700 تومن هم کار خاصی نمیشه کرد، (پول یه پردازنده ی قوی هم نمیشه!)

babak

کاربر سایت
Nov 12, 2005
93
نام
babak
سلام

دوستان
یه سیستم در حد وب گردی و خیلی معمولی میخواستم با lcd و همه چی
یه چیز معقول که گرون نشه معرفی کنین
با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مرسی.
یه سوال دیگه: تو گرافیک بازی فیزیکی که nvidia physx کارت انویدیا پردازش می کنه از فیزیکی که کارت همرده ATi ـش پردازش می کنه بهتره یا نه؟
بعد کارت گرافیک ati 6850 cyclone تو پردازش کردن فیزیک بازی ها چطوره؟
خواهش
بحث بهتر یا بدتر بودن نیست قابلیت PhysX در اختیار nVidia و کارتای ساخت خودش هستش اما این دلیل نمیشه که پردازش فیزیک فقط در اختیار کارتای nVidia باشه ، فیزیک در هر حالتی میتونه فعال باشه (چه کارت AMD باشه چه nVidia) فرقشون اینه که تو کارتای nVidia میشه پردازش فیزیک رو انداخت رو دوش کارت گرافیک (با توجه به مدل و بازی ، قابلیت پردازش فیزیک تو کارتای nVidia افزایش و نتیجه ی محسوسی نسبت به CPU داره) ولی تو کارتای AMD فقط CPU میتونه کار پردازش فیزیک رو انجام بده که خوب چون فشار سنگینی بهش وارد میشه (بحثش تخصصیه ساده بخوایم بگیم یجورایی تعریف نشده س واسه CPU به همین دلیل تو سریعترین مدلای موجود هم کارایی مطلوبی نداره) عملا این قابلیت در کنار کارتای AMD دیده نمیشه !
اینجوری که فایده نداره!با چه بودجه ای میشه یه سیستم حرفه ای گیم بست کمتر از 2ملیون خواهشن=(( اصلا این سیستمی که شما معارفی کردین به درد بازی های امروزی میخوره؟اگه بودجمو یه خورده ببرم بالاتر جی مثلا 1600؟:|
شما میگی سیستم حرفه ای بعدش میگی زیر 2 تومن ! اینا با هم فرق میکنه در حال حاضر برای سیستم حرفه ای (به قول شما) حداقل 3.400 بودجه لازمه با 2 تومن میشه یه سیستم متوسط برای بازی بست !
در مورد کارایی سیستم پیشنهادی تو پست قبلی توضیح دادم ، در کل تا 2 تومن میشه این :

CPU : intel i3 3220
RAM : patriot g2 8gb 2x4gb ddr3 1600
VGA : sapphire hd7770 1gb gddr5

حدودا 2 تومن در میاد !
دوستان
یه سیستم در حد وب گردی و خیلی معمولی میخواستم با lcd و همه چی
یه چیز معقول که گرون نشه معرفی کنین
با تشکر
شما یه بودجه مشخص کن تا بشه نظر داد همینطور قطعات مورد نیاز !

AbbasBidi

کاربر سایت
Dec 1, 2012
9

در این سیستم پیشنهادی شما هیچ نقصی وجود نداره عالیه فقط میشه یه مقدار cpu قوی تر انتخاب کرد؟اسمش چیه و قیمتش؟خیلی خیلی ممنونم:)
و به جای sapphire hd6670 1gb gddr5 بهتر نیست 6770 باشه؟هر چی شما بگید الویت اول منه:)

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
در این سیستم پیشنهادی شما هیچ نقصی وجود نداره عالیه فقط میشه یه مقدار cpu قوی تر انتخاب کرد؟اسمش چیه و قیمتش؟خیلی خیلی ممنونم:)
و به جای sapphire hd6670 1gb gddr5 بهتر نیست 6770 باشه؟هر چی شما بگید الویت اول منه:)
شدنش که میشه ولی خوب یه 70 75 تومنی هم بالاتر میره میتونی بجای 2120 ، 3220 Intel i3 رو در نظر بگیری !
در مورد کارت گرافیک هم همینطور برای ارتقاء به 6770 حداقل باید 70 75 تومن بیشتر هزینه کنید ولی تا این رنج پیشنهاد بهتری مثل HD7750 1GB GDDR5 موجوده تو رنج قیمت 6770 هستش ولی حدودا 5 درصدی سریعتر هستش !
تا 1.000-1.200
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel pentium g630
RAM : patriot g2 2gb 2x2gb ddr3 1600
VGA : n/a
HDD : seagate barracuda 500gb 16mb
POWER : green gp430a-eu
MONITOR : samsung 19b315 or lg e1941s
MOUSE : n/a
KEYBOARD : a4tech 7200n or logitech mk-120 wireless mouse & keyboard
SPEAKER : logitech s220

حدودا 1.340 در میاد دیگه کمتر از این ارزش خرید نداره !

.::CNET::.

کاربر سایت
Nov 21, 2012
35
نام
--------------
سلام اين سيستم رو چند بفروشم؟

Ram: 2*2gb apacer bus 800

Hdd: 1TB western digital + 500 gig sata maxtor

Vga: 8800 alpha dog edition

Power: 530 wat green

Mb: xfx 680i sli
در ضمن برند کارت گرافيک xfx هست.

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

اگه ميشه قيمت تک تک رو هم بنويسيد ممنون ميشم.

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر