مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
سلام دوستان میخواستم بپرسم این سیستم به عنوان یه سیستم معمولی خوب هست یا نه ؟ فقط میخوام بعضی موقع ها بتونم بازی های ساده رو انجام بدم.
cpu core i3 2100
ram 4gb ddr3
vga : galaxy gt 610 2gb ddr3
mb: asrock h61m
بعد یه سوال داشتم اینه که من میخوام کمتر خرج کنم به نظر شما cpu e5700 خوب هست ؟ چون میخوام بازی فقط mw3 انلاین رو انجام بدم.
اگر گزینه دیگه ای زیر 200 بهتر از 5700 هست بگید ممنون.

دوست عزیز، سیستم مناسبی هست برای کار شما، ولی اون گرافیک به درد بازیهای ساده یا همون MW3 هم نمی خوره، برای گرافیک یا بالای 150 تومن هزینه کن، یا اصلا کارت گرافیک نخر و به گرافیک آنبرد اکتفا کن؛ سرعت کارت 630 یا پایینتر با آنبرد پردازنده های اینتل جدید تفاوت زیادی نداره

اگر پردازنده رو 5700 کنی هم سرعتت خیلی خیلی کندتر میشه و هم راندمان کلی سیستم کمتره، تازه از گرافیک آنبرد هم دیگه خبری نیست.

با اسم گرافیکهای 610 تا 630 گمراه نشید، هیچ کدوم نسل جدید نیستن، تغییر نام داده شده ی مدلهای 520 و 530 و 440 هستن!

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,124
نام
شایان
دوست عزیز، سیستم مناسبی هست برای کار شما، ولی اون گرافیک به درد بازیهای ساده یا همون MW3 هم نمی خوره، برای گرافیک یا بالای 150 تومن هزینه کن، یا اصلا کارت گرافیک نخر و به گرافیک آنبرد اکتفا کن؛ سرعت کارت 630 یا پایینتر با آنبرد پردازنده های اینتل جدید تفاوت زیادی نداره

اگر پردازنده رو 5700 کنی هم سرعتت خیلی خیلی کندتر میشه و هم راندمان کلی سیستم کمتره، تازه از گرافیک آنبرد هم دیگه خبری نیست.

با اسم گرافیکهای 610 تا 630 گمراه نشید، هیچ کدوم نسل جدید نیستن، تغییر نام داده شده ی مدلهای 520 و 530 و 440 هستن!

واقعا ازتون ممنون هستم ولی یه چیزی ایا cpu زیر 200 تومن جواب گو نیست برای کار من اگه جواب گو هست من یه cpu پایین تر بگیرم
با یه کارت گرافیک تا 170 تومن .
اگه به نظرتون جوابگو نیست همون core i3 رو میگیرم و پول که دستم اومد یه کارت گرافیک خوب هم میگیرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
واقعا ازتون ممنون هستم ولی یه چیزی ایا cpu زیر 200 تومن جواب گو نیست برای کار من اگه جواب گو هست من یه cpu پایین تر بگیرم
با یه کارت گرافیک تا 170 تومن .
اگه به نظرتون جوابگو نیست همون core i3 رو میگیرم و پول که دستم اومد یه کارت گرافیک خوب هم میگیرم

پردازنده ی زیر 200 تومن دیگه یه مدل بدردنخور و یا از رده خارج محسوب میشه، وگرنه ممکنه کار شما رو موقتی راه بندازه
موضوع اینه که برای پردازنده ی قدیمیتر باید مادربرد و رم قدیمیتر هم بخرید که اینکار واقعا ارزش خرج کردن رو نداره و برای آینده دیگه قابل ارتقا نیستن

برای پردازنده شما می تونی مدل 850 یا 620 رو هم انتخاب کنی که کندترین پردازنده های بازار هستن، ولی برای بازی هم راندمان پایینتری میدن و اون کاربرد رو هم باید از لیستتون خط بزنید.

توصیه ی منم اینه که همون 2100 رو بگیرید و از گرافیک داخلی خودش استفاده کنید، اگر جایی کاستی داشت بعدا یه گرافیک مجزا و قوی به سیستم اضافه کنید.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,124
نام
شایان
پردازنده ی زیر 200 تومن دیگه یه مدل بدردنخور و یا از رده خارج محسوب میشه، وگرنه ممکنه کار شما رو موقتی راه بندازه
موضوع اینه که برای پردازنده ی قدیمیتر باید مادربرد و رم قدیمیتر هم بخرید که اینکار واقعا ارزش خرج کردن رو نداره و برای آینده دیگه قابل ارتقا نیستن

برای پردازنده شما می تونی مدل 850 یا 620 رو هم انتخاب کنی که کندترین پردازنده های بازار هستن، ولی برای بازی هم راندمان پایینتری میدن و اون کاربرد رو هم باید از لیستتون خط بزنید.

توصیه ی منم اینه که همون 2100 رو بگیرید و از گرافیک داخلی خودش استفاده کنید، اگر جایی کاستی داشت بعدا یه گرافیک مجزا و قوی به سیستم اضافه کنید.

واقعا ممنون پس من همون 2100 رو میگیرم فقط من دقیق نفهمیدم که پاور باید چه قدرتی داشته باشه برای این سیستم ممنون. به نظرتون همون مادربردی که زدم خوبه براش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
واقعا ممنون پس من همون 2100 رو میگیرم فقط من دقیق نفهمیدم که پاور باید چه قدرتی داشته باشه برای این سیستم ممنون. به نظرتون همون مادربردی که زدم خوبه براش؟

برای پاور یه 380 وات گرین هم کفایت می کنه، اما اگر بعدا کارت گرافیک بخوای اضافه کنی از الان بهتره یه 480 وات برداری
مادربردت هم برای این سیستم مناسبه، اما مدل ASUS P8H61/USB 3.0 هم موجوده و توصیه ی من هست.

abolfazlkazem

کاربر سایت
Sep 17, 2012
11
سلام آقا فرشید
سوالم اینه که یه مادربرد و سی پی یو زیر 400 تومان میخوام هم اینتل رو پیشنهاد بدین و amd و بگین کدوم بهتره واسه این بودجه جوری که بشه باهاش بازی و طراحی هم کرد ممنون.

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
سوالم اینه که یه مادربرد و سی پی یو زیر 400 تومان میخوام هم اینتل رو پیشنهاد بدین و amd و بگین کدوم بهتره واسه این بودجه جوری که بشه باهاش بازی و طراحی هم کرد ممنون.

دوست عزیز، با 400 تومن واسه این دوتا قطعه نه میشه چیزی گرفت که بشه باهاش بازی کرد و نه طراحی! 400 تومن الان فقط 1 دونه پردازنده ی مناسب رو هم نمی دن بهت، چه برسه به جفتش!
AMD هم که صحبتش رو نکنیم، مدل مناسبی نداره.

CPU:INTEL Core I5 2400
M/B:ASUS P8B75V

حدود 650 تا 700 تومن اینا میشن، چیزی که مناسبه برای شما.

abolfazlkazem

کاربر سایت
Sep 17, 2012
11
آقا فرشیداصلام طراحی و بازی هیچی ،فقط به من یه مادربرد و سی پی یو حتی سوکت قدیمی ولی نسبتا خوب رو پیشنهاد کنید اصلا واسم مهم نیس سوکت جدید باشه یا نه فقط نسبت به قیمتش خوب باشه ممنون میشم.

---------- نوشته در 05:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:56 PM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز، با 400 تومن واسه این دوتا قطعه نه میشه چیزی گرفت که بشه باهاش بازی کرد و نه طراحی! 400 تومن الان فقط 1 دونه پردازنده ی مناسب رو هم نمی دن بهت، چه برسه به جفتش!
AMD هم که صحبتش رو نکنیم، مدل مناسبی نداره.

CPU:INTEL Core I5 2400
M/B:ASUS P8B75V

حدود 650 تا 700 تومن اینا میشن، چیزی که مناسبه برای شما.

آقا فرشیداصلام طراحی و بازی نمیخوام،فقط به من یه مادربرد و سی پی یو حتی سوکت قدیمی ولی نسبتا خوب رو پیشنهاد کنید اصلا واسم مهم نیست سوکت جدید باشه یا نه فقط نسبت به قیمتش (هر دو رو هم 400 هزار تومان) خوب باشه ممنون میشم.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نظرتون راجع به مادر بورد asus p8p67pro و گرافیک 1 و رم 4 چطوره؟اگه میشه بیشتر مادربوردشو بهم بگید.برای بازی میخوام.
در مورد MAIN نظر مساعده ولی 2 قطعه دیگه نه ، چون نه مدل گرافیک مشخصه نه برند و باس رم !
در کل بگو چه قطعاتی نیاز داری و چقدر میخوای هزینه کنی تا بشه نظر داد ، اینجوری به نتیجه نمیرسی !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
آقا فرشیداصلام طراحی و بازی هیچی ،فقط به من یه مادربرد و سی پی یو حتی سوکت قدیمی ولی نسبتا خوب رو پیشنهاد کنید اصلا واسم مهم نیس سوکت جدید باشه یا نه فقط نسبت به قیمتش خوب باشه ممنون میشم.

---------- نوشته در 05:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:56 PM ارسال شده بود ----------

آقا فرشیداصلام طراحی و بازی نمیخوام،فقط به من یه مادربرد و سی پی یو حتی سوکت قدیمی ولی نسبتا خوب رو پیشنهاد کنید اصلا واسم مهم نیست سوکت جدید باشه یا نه فقط نسبت به قیمتش (هر دو رو هم 400 هزار تومان) خوب باشه ممنون میشم.

در اینصورت می تونی اینا رو بخری:

CPU:Intel Pentium 620
M/B:ASUS P8H61M-LE

سلام

دوستان تا سقف یک میلیون تومن می شه یه سیستم خوب برای گیمینگ جمع کرد ؟

اصلا سیستم بازی نمیشه جمع کرد، چه برسه به اینکه خوب هم باشه!
بین 1300 تا 1500 باید هزینه کنی.

دو میلیون هم تازه نسبتا خوب !؟ :D خیلی خوب پس چقدر در میاد ؟ :D
خیلی خوب باید بالای 2.5 تومن هزینه کنی.

بودجه رو مشخص کن تا پیشنهاد بدیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر