مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام

از کاربران عزیز کسی در مورد وجود تبدیل یا کارت PCI و یا هر چیزی برای تبدیل مادر برد ساتا 2 ، به ساتا 3 اطلاعاتی داره ؟

در کل چیزی میخوام که بشه روی مادر برد SATA2 ساپورت ، هارد (SATA3 - SSD) رو بدون مشکل و با سرعت واقعی استفاده کرد !

( آقا فرشید و رامین خان همچین چیزی امکان پذیره ؟ شما تست کردید ؟ )
بله هستش همون کنترولر SATA 3 بصورت PCIe میشه متاسفانه تا اونجایی که اطلاع دارم نیست تو بازار ما !
فقط یه نکته هست این کنترولرها معمولا بصورت X1 هستش یعنی سرعت نهایی 500MB/s میشه (در صورتیکه پهنای باند SATA 3 حدودا 750MB/s هستش) یعنی شما یه VERTEX 3 128GB بندازی روش یه مقداری افت کارایی داره ولی خوب نسبت به SATA 2 تفاوت محسوسه !

آخرین ویرایش:
بله هستش همون کنترولر SATA 3 بصورت PCIe میشه متاسفانه تا اونجایی که اطلاع دارم نیست تو بازار ما !
فقط یه نکته هست این کنترولرها معمولا بصورت X1 هستش یعنی سرعت نهایی 500MB/s میشه (در صورتیکه پهنای باند SATA 3 حدودا 750MB/s هستش) یعنی شما یه VERTEX 3 128GB بندازی روش یه مقداری افت کارایی داره ولی خوب نسبت به SATA 2 تفاوت محسوسه !

خیلی ممنون .
قیمت تقریبی هم میدونید ؟
جایی سراغ دارید سوال کنیم ؟ میشه سفارشی هم تهیه کرد ؟ کدوم کشور موجود هست ؟

سلام خدمت اقا فرشید چندتا سوال داشتم ازتون
ممنون الان میشه یه کیس و مانیتور بگید جوری که با 660 ti خوب کار کنه ssd هم نمیخوام هارد 500 هم کافیه(خرج اضافی نکنم) برای gaming قیمتش زیاد بالا نشه همچنینا محدود نکنه کارتو قطات با هم خوب کار کنن با قیمت تقریبی هر کدوم بی زحمت که من بسپرم به رفیقم که اگه ارزون تر بود بگیره برند قطعات رو هم که اگه لطف کنید دیگه واقعا شرمنده میکنید مارو
در ضمن اگه کسی از بازار ارمنستان خبر داره یه pm بده به من

سلام خدمت اقا فرشید چندتا سوال داشتم ازتون
ممنون الان میشه یه کیس و مانیتور بگید جوری که با 660 ti خوب کار کنه ssd هم نمیخوام هارد 500 هم کافیه(خرج اضافی نکنم) برای gaming قیمتش زیاد بالا نشه همچنینا محدود نکنه کارتو قطات با هم خوب کار کنن با قیمت تقریبی هر کدوم بی زحمت که من بسپرم به رفیقم که اگه ارزون تر بود بگیره برند قطعات رو هم که اگه لطف کنید دیگه واقعا شرمنده میکنید مارو
در ضمن اگه کسی از بازار ارمنستان خبر داره یه pm بده به من

تفاوت قیمت هارد 500 با 1 ترابایت اونقدر نیست که بخوای 500 رو بجاش بخری، سیستم هم این حداقل چیزیه که توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 22A360

بدون گرافیک حدود 1780 تومن میشه، قیمت ریز هم بخاطر نوسان نمیشه داد.

اقا فرشید عزیز
هارد SSD رو میشه SATA3 بگیریم و روی مادر برد SATA2 ساپورت استفاده کنیم ؟ یعنی کلا کار نمیکنه ؟ یا سرعتش نصف میشه ؟ ( فکر کنم با نصف سرعت هم بد نباشه ! )
که بعدا یه مدت برد رو عوض کنیم .

ر
اقا فرشید عزیز
هارد SSD رو میشه SATA3 بگیریم و روی مادر برد SATA2 ساپورت استفاده کنیم ؟ یعنی کلا کار نمیکنه ؟ یا سرعتش نصف میشه ؟ ( فکر کنم با نصف سرعت هم بد نباشه ! )
که بعدا یه مدت برد رو عوض کنیم .

بله، میشه، خوب هم کار می کنه اما سرعتش به 275 مگابایت بر ثانیه محدود میشه، در صورتی که مدلهای نسل جدید تا 550 مگابایت بر ثانیه هم سرعت دارند. در واقع تقریبا نصف میشه.
با این حال باز هم از هارد معمولی بسیار سریعتر عمل می کنه. بعدا هم می تونی روی سیستم جدید نصب کنی.

خیلی ممنون .
قیمت تقریبی هم میدونید ؟
جایی سراغ دارید سوال کنیم ؟ میشه سفارشی هم تهیه کرد ؟ کدوم کشور موجود هست ؟
خواهش
اونور از 25 26 دلار شروع میشه اینجا هم که موجود نیست !
برای سفارش چند جا هست ولی واسه 1 دونه بعید میدونم سفارش بگیرن یا حداقل انقدر بالا در میاد که ارزش خرید نداشته باشه ، تو دوبی موجوده !

تفاوت قیمت هارد 500 با 1 ترابایت اونقدر نیست که بخوای 500 رو بجاش بخری، سیستم هم این حداقل چیزیه که توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 22A360

بدون گرافیک حدود 1780 تومن میشه، قیمت ریز هم بخاطر نوسان نمیشه داد.
برند 660ti رو هم لطف کنید بگید
خیلی ممنون قیمت تقریبی هم نمیتونی بدی ؟حتی با تقریب بالا چون این رفیقم بگم از بازار اونور قیمت بگیر اگه نشد که دوباره مزاحم میشه برام قیمت گرفتن تو بازار داخل خیلی ممنون به هر حال

آخرین ویرایش:
برند 660ti رو هم لطف کنید بگید
خیلی ممنون قیمت تقریبی هم نمیتونی بدی ؟حتی با تقریب بالا چون این رفیقم بگم از بازار اونور قیمت بگیر اگه نشد که دوباره مزاحم میشه برام قیمت گرفتن تو بازار داخل خیلی ممنون به هر حال

شما خودت صحبت 660Ti رو کردی، الان هنوز توی بازار ما چیزی نیومده که برندش رو هم بگم!
اگر باشه از برندای ASUS,MSI,EVGA,ZOTAC میشه خرید.

شما اول قیمت اونور رو بگیر، بعد به ما بگو که ببینیم مناسب هست یا نه.

ر

بله، میشه، خوب هم کار می کنه اما سرعتش به 275 مگابایت بر ثانیه محدود میشه، در صورتی که مدلهای نسل جدید تا 550 مگابایت بر ثانیه هم سرعت دارند. در واقع تقریبا نصف میشه.
با این حال باز هم از هارد معمولی بسیار سریعتر عمل می کنه. بعدا هم می تونی روی سیستم جدید نصب کنی.

ممنون دوست عزیز
پس فعلا همین کار رو میکنیم .

در ضمن هارد های SSD :
با این موارد مشکلی ندارند ؟ :
استفاده 24 ساعته
وارد شدن ضربه ضعیف
گرمای زیاد داخل کیس و محیط

و
این مدل ها OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT
60 گیگ و 120 گیگ دارند ؟ ( فقط برای ویندوز سیستم هامون میخوام ، حجم بالا به دردم نمیخوره 30 ، 40 گیگشو استفاده میکنیم که همونم خالی می مونه )

قیمت هم بگید ممنون میشم

ممنون دوست عزیز
پس فعلا همین کار رو میکنیم .

در ضمن هارد های SSD :
با این موارد مشکلی ندارند ؟ :
استفاده 24 ساعته
وارد شدن ضربه ضعیف
گرمای زیاد داخل کیس و محیط

و
این مدل ها OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT
60 گیگ و 120 گیگ دارند ؟ ( فقط برای ویندوز سیستم هامون میخوام ، حجم بالا به دردم نمیخوره 30 ، 40 گیگشو استفاده میکنیم که همونم خالی می مونه )

قیمت هم بگید ممنون میشم

با مواردی که گفتین هیچ مشکلی ندارن، اصولا مکانیکی نیستن که نسبت به ضربه آسیب پذیر باشن.

OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT هر دو مدل 60 گیگی هم دارن، اما فقط مدل 60 گیگی VERTEX 4 توی بازار ما هست.

با مواردی که گفتین هیچ مشکلی ندارن، اصولا مکانیکی نیستن که نسبت به ضربه آسیب پذیر باشن.

OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT هر دو مدل 60 گیگی هم دارن، اما فقط مدل 60 گیگی VERTEX 4 توی بازار ما هست.

سپاس

به نظر شما کدوم رو بخریم بهتره ؟ : OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT

CORSAIR Force 3 GT شاید 90 و 120 گیگش تو ایران پیدا بشه ؟

قیمت تقریبی هم میدونید ؟

سپاس

به نظر شما کدوم رو بخریم بهتره ؟ : OCZ VERTEX 4 و CORSAIR Force 3 GT

CORSAIR Force 3 GT شاید 90 و 120 گیگش تو ایران پیدا بشه ؟

قیمت تقریبی هم میدونید ؟

اینا 90 یا 120 گیگشون هم توی بازار موجوده، اگر هر دو باشن هم باز فرقی نمی کنه، اما مدل GT یکم سریعتره، اگه 120 گیگش باشه که خب انتخاب اوله.
قیمت 120 گیگ VERTEX 4 حدود 380 تومن و GT هم حدود 450 تومن هست

قیمت این قطعات رو میخواستم ممنون
CPU:INTEL CORE I3 2100
M/B:GIGABYTE P61-USB3
VGA:ATI 5450 2GB
RAM:2X2GB 1600
HDD:SEGATE 500
ODD:LITON 24X
POWER:GREEN 600W

من که قیمت بیشتر این قطعات رو فعلا ندارم، اگه امکان داره اجازه بده دوستان پاسخگو باشن یا دوباره بپرسید فردا تا پاسخ بدیم.

سلام دوستان میخواستم بپرسم این سیستم به عنوان یه سیستم معمولی خوب هست یا نه ؟ فقط میخوام بعضی موقع ها بتونم بازی های ساده رو انجام بدم.
cpu core i3 2100
ram 4gb ddr3
vga : galaxy gt 610 2gb ddr3
mb: asrock h61m
بعد یه سوال داشتم اینه که من میخوام کمتر خرج کنم به نظر شما cpu e5700 خوب هست ؟ چون میخوام بازی فقط mw3 انلاین رو انجام بدم.
اگر گزینه دیگه ای زیر 200 بهتر از 5700 هست بگید ممنون.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or