مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,796
نام
فرشید
دوستان این مطلب حقیقت داره ؟ :d

چون من 2 هفته پیش بود هارد WD 1TB قیمت گرفتم 175ت (فکر نکنم خیلی گرونتر شده باشه) میخواستم برم دوشنبه هفته دیگه بگیریم !
با این وضعیت چطوری میشه ؟
همین هارد از نظر دوستان مشکل نداره ؟ قیمتش الان چنده ؟

خیر، حقیقت نداره،
جو بازار به اندازه کافی متشنج و پرنوسان هست، لطفا بی جهت به این وضعیت دامن نزنید.

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
خیر، حقیقت نداره،
جو بازار به اندازه کافی متشنج و پرنوسان هست، لطفا بی جهت به این وضعیت دامن نزنید.
مرسی ، والا من دامن نزدم خودمم داشتم سکته می زدم که الان قراره هارد با چه قیمتی بهم داده بشه !
نظرتون در مورد هارد چیه ؟ چون من مارک دیگه ای تو بازار ندیدم بیشتریت WD داشتن !
من 2 هفته پیش قرار نبود خرید کنم یادم رفت rpm هارد رو پرسم ! میدونید چنده ؟
چون قراره 2 تا بگیریم (یکی برا یکی از دوستان !!) دلم نمی خواد مشکلی داشته باشه خرید که می پرسم دوباره :)
مرسی بازم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,796
نام
فرشید
مرسی ، والا من دامن نزدم خودمم داشتم سکته می زدم که الان قراره هارد با چه قیمتی بهم داده بشه !
نظرتون در مورد هارد چیه ؟ چون من مارک دیگه ای تو بازار ندیدم بیشتریت WD داشتن !
من 2 هفته پیش قرار نبود خرید کنم یادم رفت rpm هارد رو پرسم ! میدونید چنده ؟
چون قراره 2 تا بگیریم (یکی برا یکی از دوستان !!) دلم نمی خواد مشکلی داشته باشه خرید که می پرسم دوباره :)
مرسی بازم

شما بجای اون هارد کم سرعت WD که قیمت گرفتی بهتره یه SEAGATE Baracuda 7200 بگیری که حدود 188 تومن هست و دور بالاست، دور بالاهای WD سری Black هستن که کم پیدا میشن و خیلی گرون هستن.

eshaq

کاربر سایت
Aug 11, 2012
1
نام
اسحاق
دوستان سلام . چند سوال آسون داشتم که فکر کنم شما بلد باشید .: آیا هارد در سرعت فریم بازی تاثیر دارد یا فقط باعث کندی لودینگ بافت ها میشود؟ آیا هارد ضعیف باعث ایجاد تیک یا افت فریم میشود یا تیک مربوط به سی پی یو و گرافیک میباشد ؟ آیا ddr2 یا ddr3 بودن رم در فریم بازی تاثیر دارد یا فقط باعث کندی لود شدن بافت ها میشود؟مادربرد چه تاثیری روی فریم بازی میگذارد ؟ در واقع من اینارو پرسیدم چون برام فریم خوب مهمتره تا اینکه لویدینگ بازی طول بکشه . اگه هارد ضعیف باعث کندی فریم بازی نشده و فقط به لود تکسچر ها تاثیر میگذارد پس من دیگه لزومی نداره هارد جدید بگیرم چون عجله ای برای لود بازی ندارم . فقط همین که فریم بازی مشکل نداشته باشه کافیه . ممنون میشم یه کاربلد به سوال های من با اطمینان جواب بده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,796
نام
فرشید
دوستان سلام . چند سوال آسون داشتم که فکر کنم شما بلد باشید .: آیا هارد در سرعت فریم بازی تاثیر دارد یا فقط باعث کندی لودینگ بافت ها میشود؟ آیا هارد ضعیف باعث ایجاد تیک یا افت فریم میشود یا تیک مربوط به سی پی یو و گرافیک میباشد ؟ آیا ddr2 یا ddr3 بودن رم در فریم بازی تاثیر دارد یا فقط باعث کندی لود شدن بافت ها میشود؟مادربرد چه تاثیری روی فریم بازی میگذارد ؟ در واقع من اینارو پرسیدم چون برام فریم خوب مهمتره تا اینکه لویدینگ بازی طول بکشه . اگه هارد ضعیف باعث کندی فریم بازی نشده و فقط به لود تکسچر ها تاثیر میگذارد پس من دیگه لزومی نداره هارد جدید بگیرم چون عجله ای برای لود بازی ندارم . فقط همین که فریم بازی مشکل نداشته باشه کافیه . ممنون میشم یه کاربلد به سوال های من با اطمینان جواب بده.

در سرعت فریم تاثیری نداره، از ایجاد لگ مربوط به Stream بافتها حین بازی جلوگیری می کنه و سرعت لود رو هم تا دو برابر بالا می بره
برای گرافیکها سرعت رم خود کارت گرافیک عاملی تعیین کننده هست، سرعت رم اصلی سیستم هم تاثیر داره ولی کمتر، برای سیستمهای جدید فقط ماجولهای DDR3 عرض باند مناسب رو فرآهم می کنن

در آخر هارد سریعتر و یا بهتر از اون SSD در تجربه ی کلی بازی تاثیر داره، اما ضروری نیست.

ایا هاردهای pci express -SSD در ایران پیدا میشه و قیمت 64 گیگش چند در میاد

یه زمانی وارد میشد، اما با افزایش قیمتها دیگه نمیشه پیدا کرد، مدل 80 و 100 گیگی OCZ Revo Drive حدود 400 تومن بود، قبل از گرونیها.

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
سلام
اسپیکرای Edifier چطوره؟
ادی فایر بهتر یا کریتیو ؟
برای گیم و فیلم میخام
واینکه اسپیکرای 5 کاناله باید کارت صدا باشه یا به مادربوردم میشه زدن ؟
مرسی

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
سلام
اسپیکرای Edifier چطوره؟
ادی فایر بهتر یا کریتیو ؟
برای گیم و فیلم میخام
واینکه اسپیکرای 5 کاناله باید کارت صدا باشه یا به مادربوردم میشه زدن ؟
مرسی

اسپیکرهای Edifier بیشتر به خاطر مدل های پرتابل و طراحی منحصر به فرد معروف هستند.کریتیو بیشتر به صورت تخصصی روی ساند بلاستر کار میکنه.
هر دو خوب هستند.
مدل های 5.1 از برند Edifier معمولا نسبت به مدل های 5.1 کریتیو قیمت بالاتری دارند و در یک رده قیمت قرار نمیگیرند بجر موارد خاص.
اون هم بستگی به مدل مین بورد شما داره که نیاز به ساند بلستر داره یا خیر.بعضی مین ها خودشون خروجی دارند اگر هم نداشته باشه با یک کارت 30 تومنی کریتیو هم میشه مشکل حل کرد.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,347
سلام

ماردبورد خوب تا حدود 250 که بتونه CrossFire هم ساپورت کنه و دوتا pci-e 2.0 x16 یا pci-e 2.0 x14 و x8 باشه چی دارم ؟ راستی سی پی یو amd سوکت +AM3 هم ساپورت کنه

کیفیت مادربود هم مهمه برام .

باتشکر

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
فرشید خان سلام
عذر زحمت بابت لطفای قبلیتون
یه سوال دارم ازتون.برای وصل کردن مودم adsl به یه کیس قدیمی مشکل دارم چرا که نه ورودی برای کابل مودم داره و نه وایرلس
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و یه راه حل پیش روم بزارین تا بتونم با این کیس از adsl استفاده کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,796
نام
فرشید
سلام

ماردبورد خوب تا حدود 250 که بتونه CrossFire هم ساپورت کنه و دوتا pci-e 2.0 x16 یا pci-e 2.0 x14 و x8 باشه چی دارم ؟ راستی سی پی یو amd سوکت +AM3 هم ساپورت کنه

کیفیت مادربود هم مهمه برام .

باتشکر

الان مدلهای ارزون قیمت و زیر 300 تومن با این سوکت توی بازار خیلی کم شده، مدلهای ارزون هم CF رو ساپ.رت می کنن اما در حالت 16*4 که سرعت کمتری نسبت به 8*8 یا سرعت کامل 16*16 داره
مثلا ASUS M5A97-PRO هست که حدود 350 تومن هست و سرعت کامل CF رو هم می ده.

فرشید خان سلام
عذر زحمت بابت لطفای قبلیتون
یه سوال دارم ازتون.برای وصل کردن مودم adsl به یه کیس قدیمی مشکل دارم چرا که نه ورودی برای کابل مودم داره و نه وایرلس
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و یه راه حل پیش روم بزارین تا بتونم با این کیس از adsl استفاده کنم

شما برو بازار یه کارت LAN PCI بخر و روی سیستم نصب کن،حدود 10 تومنه ،بعدش با کابل می تونی مودم رو به سیستم وصل کنی.

OFW

کاربر سایت
May 13, 2011
634
سلام

از کاربران عزیز کسی در مورد وجود تبدیل یا کارت PCI و یا هر چیزی برای تبدیل مادر برد ساتا 2 ، به ساتا 3 اطلاعاتی داره ؟

در کل چیزی میخوام که بشه روی مادر برد SATA2 ساپورت ، هارد (SATA3 - SSD) رو بدون مشکل و با سرعت واقعی استفاده کرد !

( آقا فرشید و رامین خان همچین چیزی امکان پذیره ؟ شما تست کردید ؟ )

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,347
الان مدلهای ارزون قیمت و زیر 300 تومن با این سوکت توی بازار خیلی کم شده، مدلهای ارزون هم CF رو ساپ.رت می کنن اما در حالت 16*4 که سرعت کمتری نسبت به 8*8 یا سرعت کامل 16*16 داره
مثلا ASUS M5A97-PRO هست که حدود 350 تومن هست و سرعت کامل CF رو هم می ده./QUOTE]

MSI 970A G46 حدودا زیر 200 هست و فکر کنم یکیش x8 باشه و اون یکی x16 خوب هست ؟

ASRock 970 Extreme4چطور ؟ خوب هست ؟

باتشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر