مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

با سلام. یه سوال داشتم.
در حال حاضر من GTX 580 دارم. بزودی هم قراره کار 3D شروع کنم. البته در آماتور. الان موندم GTX 680 بگیرم یا این هزینه رو صرف کوادرو کنم ؟ بهم گفتن 580 هم تو گیم عالی هستش و هم تا حدودی از پس کارهای کوادرو بر میاد.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام.اگه میشه یک سیستم در حدود 600 الی 700 تومان به من معرفی کنید.سیستم رو برای بازی نمیخوام.برای استفاده از After Effects نیاز دارم.سیستم فعلی من هنگام خروجی گرفتن خطا میده و میپره بیرون.
یکی از خطاها(Out Of Memory) خطای دیگه(Adobe After Effects Has Crashed!) نمیدونم منشا این خطاها دقیقا کجاست.اگه یه سیستم با سرعت خوب معرفی کنید ممنون میشم.بدون هارد باشه،هارد دارم.
سیستم الان من.
ram 2gb
vga=9400gt 512mb
cpu=dual core E5200

علت اون پیغام خطای شما که واضح هست، با 2 گیگ رم توی برنامهای مثل After Effect توقع داری خطا هم نده؟!! معلومه که از رم کم میاره، این برنامه خوراکش رم هست

با 700 تومن سیستم بالایی نمیشه پیشنهاد داد، اما از سیستم شما خیلی قویتره این سیستم:

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:Geforce 520 1GB
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

این سیستتم 850 تومن میشه، از این سیستم پایینتر بگیری بدردت نمی خوره

با سلام. یه سوال داشتم.
در حال حاضر من GTX 580 دارم. بزودی هم قراره کار 3D شروع کنم. البته در آماتور. الان موندم GTX 680 بگیرم یا این هزینه رو صرف کوادرو کنم ؟ بهم گفتن 580 هم تو گیم عالی هستش و هم تا حدودی از پس کارهای کوادرو بر میاد.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

کار 3D هیچ ربطی به گرافیکی رده بالای بازی نداره، یه کارت رده متوسط با تعداد Shader های نسبتا بالا و بافر گرافیکی بالا در کل برای Preview و View port گرفتن کفایت می کنه، همین 580 یی که داری از سر برنامه های حرفه ای هم برای شما زیادتر هست و جواب میده، کارت حرفه ای فقط Quadro میشه، اونم نه مدلای ارزونقیمت که از کارتای بازی معمولی هم کندترن، کارتای چند میلیونی جدید، اما چون به اون کارتا احتیاج نداری همین کارت خودت خوبه

Last edited by a moderator:
مدلای مختص بازی توی بازار ایران خیلی کم هستن و گرون، مدلای اینترنتی لزوما توی بازار ایران موجود نیست، تا 3 تومن اگر مدلهای حرفه ای ASUS رو بتونی پیدا کنی که جدید هم باشن حتما اولویت داره، بعدش مدلهای MSI ، البته نه همه ی مدلهاش.
میشه بگید کدوم مدل هست که بدرد من بخوره؟ممنون میشم

کمک برای خرید سیستم برای بازی

با سلام به فرشید عزیز شرمنده برای اون چهار بار پیام یه سیستم میخوام فقط برای بازی در سطح هاردکور اینا رو خریدمcase greenx9 و power green gold1200 بودجه نامحدود تا پنج ملیون1 قویترین گرافیک جهان برای بازی در حال حاضر چه مدلی است gtx690 یا gtx680 برای بازیهای مثل کرایسس در سطح تنظیمات ultra با رزلوشن 1920.1080 خلاصه چی پیشنهاد میدین میگم از خارج برام بیارن2 بالاترین cpu برای این گرافیکهای بالا چی بگیرم که گلوگاه نشه cori7 3930kیا cori73970k اینا برای بازی پیشنهاد میشه یا یه مدل دیگه بگیرم از cori7 یه mainbord هم معرفی کنید 3 رم چه مارکی بگیرم چند گیگ باشه وچه باسی4 اون مانیتور سامسونگ bx2485 puls تولید مجدد شده یا نه اگر نیست جاش یه مدل دیگه پیشنهاد بدین 5 یه دسته حرفهای تا سقف 200000تومان پیشنهاد بدین6 یه دونه اسپیکر لاجتیک تا سقف 200000تومان ولی پنج به یک نباشه مثل z506 دو به یک باشه خلاصه جمع وجور 7 هارد ssd چی بخرم 60 گیگ یا 120گیگ اگر بخوام دو تا ویندوز رو سیستم بزارم به نظر شما اشتباهه و ایا به جز ویندوز سون شصدو چهار بیت ایا ویندوز xp 64bit هم مثل 32 بیت نمیتونه بیشتر از چهار گیگ رم رو بشناسه 8 این پاور gold 1200 برای این سیستم کافیه یا باید بیشتر باشه با توجه به این که کراس و sli نمیکنم اورکلاکر هم نیستم9 به نظر شما این سیستم برای گرافیک وسی پی یو هنوز جای تغییر داره شرمنده که زیاد حرف زدم پیشاپیش سپاس

آخرین ویرایش:
اصلا به خاطر گرافیک آنبرد اون مدل پیشنهاد داده نشده که شما بخوای یا نه، بخاطر قیمت مناسبش پیشنهاد شده، با این قیمتها این مدل تنها انتخاب مناسب هست، به مدل قبلی شما هم کاری نداریم
شما قبلش گفتی،ما هم کل بودجه رو حدود 550 در نظر گرفتیم، حالا دوباره می گی 900 تومن ، تکلیف خودت رو روشن کن، اخر سر پیشنهاد قطعی بدیم.
شما رو پایه همون 900-850 بگیر بیشتر به هیچ وجه نشه . بیشتر رو مادربرد حساسم. مادربرد یه مدلی باشه که PCI Express 3 داشته باشه . کارت Sound دسته حسابی داشته باشه .
CPU i5-3450 کفایت میکنه !
رم هم 4GB برام کافیه بیشتر BUSش فقط بالا باشه !
یه بنده خدایی بدهی داره به بنده اگر تا 5 شنبه OK بشه شنبه میگیرم این 3 تارو .

میشه بگید کدوم مدل هست که بدرد من بخوره؟ممنون میشم

این قیمت هارد اومده پایین درسته؟قیمت سخت افزار هم اومده پایین؟پایین تر هم مبره؟

فقط هارد اومده پایین، بقیه ی قطعات هنوز قیمتاشون بالاست و بعضیاشون هم نایابن، هیچ چشم اندازی هم برای کاهش قیمت در آینده نزدیک نیست، چون بازار ارز هنوز نوسان داره

با سلام به فرشید عزیز شرمنده برای اون چهار بار پیام یه سیستم میخوام فقط برای بازی در سطح هاردکور اینا رو خریدمcase greenx9 و power green gold1200 بودجه نامحدود تا پنج ملیون1 قویترین گرافیک جهان برای بازی در حال حاضر چه مدلی است gtx690 یا gtx680 برای بازیهای مثل کرایسس در سطح تنظیمات ultra با رزلوشن 1920.1080 خلاصه چی پیشنهاد میدین میگم از خارج برام بیارن2 بالاترین cpu برای این گرافیکهای بالا چی بگیرم که گلوگاه نشه cori7 3930kیا cori73970k اینا برای بازی پیشنهاد میشه یا یه مدل دیگه بگیرم از cori7 یه mainbord هم معرفی کنید 3 رم چه مارکی بگیرم چند گیگ باشه وچه باسی4 اون مانیتور سامسونگ bx2485 puls تولید مجدد شده یا نه اگر نیست جاش یه مدل دیگه پیشنهاد بدین 5 یه دسته حرفهای تا سقف 200000تومان پیشنهاد بدین6 یه دونه اسپیکر لاجتیک تا سقف 200000تومان ولی پنج به یک نباشه مثل z506 دو به یک باشه خلاصه جمع وجور 7 هارد ssd چی بخرم 60 گیگ یا 120گیگ اگر بخوام دو تا ویندوز رو سیستم بزارم به نظر شما اشتباهه و ایا به جز ویندوز سون شصدو چهار بیت ایا ویندوز xp 64bit هم مثل 32 بیت نمیتونه بیشتر از چهار گیگ رم رو بشناسه 8 این پاور gold 1200 برای این سیستم کافیه یا باید بیشتر باشه با توجه به این که کراس و sli نمیکنم اورکلاکر هم نیستم9 به نظر شما این سیستم برای گرافیک وسی پی یو هنوز جای تغییر داره شرمنده که زیاد حرف زدم پیشاپیش سپاس

بجای اینهمه سوال فقط همین"بودجه نامحدود تا پنج ملیون1 قویترین گرافیک جهان برای بازی" رو می گفتی کفایت می کرد:

CPU:INTEL Core I7 3930K
FAN:ANTEC 920 H2O
RAM:CORSAIR Vengeance 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P9X79-PRO
VGA:MSI Geforce GTX 680 2GB DDR5
SSD:OCZ VERTEX 3 120GB
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
MONITOR: ASUS VG236H 3D
SPEAKER:Logitech Z523 2.1

اینا میشن حدود 5 میلیون و 600 هزار تومن، البته بدون پاور و کیسی که خریدی،
ویندوز هم فقط ویندوز 7 نسخه 64 بیتی

شما رو پایه همون 900-850 بگیر بیشتر به هیچ وجه نشه . بیشتر رو مادربرد حساسم. مادربرد یه مدلی باشه که PCI Express 3 داشته باشه . کارت Sound دسته حسابی داشته باشه .
CPU i5-3450 کفایت میکنه !
رم هم 4GB برام کافیه بیشتر BUSش فقط بالا باشه !
یه بنده خدایی بدهی داره به بنده اگر تا 5 شنبه OK بشه شنبه میگیرم این 3 تارو .

با 910 تومن برای 3 قطعه اینا توصیه میشه:

CPU:INTEL Core i5 3450
M/B:ASUS P8Z77V LE
RAM:2*4GB DDR3 1600

asus ml248h or px2370 samsung
موندم واسه گیم کدوم بهتره
کمک کنید

مدل 23720 انتخاب بهتری هست.

اقا سلام خسته نباشید
سیستم من الان اینه
cpu core i5 760
vga gtx 460 1gb
ram 4gb 1600 corsair
mainboard asus p7p55d deluxe
power 550 w
الان من یه چیزی اندازه ی 600 تومن میخوام خرج سیستمم کنم چی کار کنم بهتره نظر هاتونو بدین
:d

اقا سلام خسته نباشید
سیستم من الان اینه
cpu core i5 760
vga gtx 460 1gb
ram 4gb 1600 corsair
power 550 w
الان من یه چیزی اندازه ی 600 تومن میخوام خرج سیستمم کنم چی کار کنم بهتره نظر هاتونو بدین
yahoo_4.gif
قطعاتت خوبه و فعلا کارتو راه میندازه ، پیشنهاد من با 70 80 تومن بالاتر خرید یدونه msi HD7870 هستش !

سلام
مشخصات فعلی سیستم من اینه:

CPU:AMD PHENOM X6 1090
RAM:GEIL 4GB DDR3-1333
MAIN:ASROCK 970 - EXTREME 4
POWER:GREEN 885 B
VGA:ZOTAC GTX 460 AMP EDITION

من میخوام یه گرافیک خووب بگیرم بیشتر هدفم بازیهای یکسال آینده مثل METRO:LAST NIGHT هست
با توجه به بودجه ای که دارم میتونم یه MSI GTX 570 TWIN FROZR بخرم حالا سوال من اینجاست که به نظر شما 460 رو نگه دارم واسه فیزیک بازی یا نه؟
من برام فیزیک خیلی مهمه آیا همون 570 از پسش برمیاد یا 460 رو نگه دارم و SLI کنم با 570 به عنوان کارت فیزیک؟
یا اینکه 460 رو بفروشم و بذارم رو پولم و یه 580 بردارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

اقا سلام خسته نباشید
سیستم من الان اینه
cpu core i5 760
vga gtx 460 1gb
ram 4gb 1600 corsair
power 550 w
:d

شما فقط گرافیکت رو ارتقا بدی و 4 گیگ به رم سیستم اضافه کنی کفایت می کنه.
مثلا گرافیک رو به GTX 570 یا AMD 6950 ارتقا بدی کفایت می کنه، هر چند که مادربردت هم SLI ساپروت هست و می تونی یه کارت GTX 460 دیگه بزاری کنارش، ولی پاورت هم باید حداقل 700 وات به بالا بشه.

سلام.میخواستم یه سیستم واسه بازی در حد 900 تا 1 میلیون بهم معرفی کنید

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:Geforce 560 1GB
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

این حدود 1071 تومن میشه و بهترین انتخاب واسه بازی هست با این بودجه.

سلام
مشخصات فعلی سیستم من اینه:

CPU:AMD PHENOM X6 1090
RAM:GEIL 4GB DDR3-1333
MAIN:ASROCK 970 - EXTREME 4
POWER:GREEN 885 B
VGA:ZOTAC GTX 460 AMP EDITION

من میخوام یه گرافیک خووب بگیرم بیشتر هدفم بازیهای یکسال آینده مثل METRO:LAST NIGHT هست
با توجه به بودجه ای که دارم میتونم یه MSI GTX 570 TWIN FROZR بخرم حالا سوال من اینجاست که به نظر شما 460 رو نگه دارم واسه فیزیک بازی یا نه؟
من برام فیزیک خیلی مهمه آیا همون 570 از پسش برمیاد یا 460 رو نگه دارم و SLI کنم با 570 به عنوان کارت فیزیک؟
یا اینکه 460 رو بفروشم و بذارم رو پولم و یه 580 بردارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

انتخابت خوبه، احتیاجی هم به کارت فیزیک نیست، NVIDIA PhysX فقط در چند بازی محدود استفاده می شه و در اکثر بازیها این کار به عهده ی خود پردازنده هست، بنابراین کاربردی نداره.
اگر بتونی 580 بخری ارزش بیشتری داره.

Last edited by a moderator:
سلام
قصد خرید یه سیستم کامل تا 1.5میلیون تومن رو دارم
استفاده ی من فقط برای گیمینگ هستش
کارت گرافیک انتخابی خودم sapphire 6870 toxic هستش
قصد دارم سیستم رو بر پایه اینتل ببندم لذا سی پی یو انتخابی core i-5 2500 هستش
لطفا من رو در خرید مادربرد با قابلیت کراسفایر(ترجیحا گیگابایت یا ایسوز)،8گیگ رم(دوتا ماژول 4گیگ)،هارد،کیس،پاور،مانیتو ر(22اینچ)
برای مادربورد تا 180 میتونم هزینه کنم
برای رم تا 150
برای هارد ،کیس و پاور هم تا 300
مانیتور هم تا 300
اگر برای سی پی یو و گرافیک پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم که بهم بگید
ممنون

سلام
قصد خرید یه سیستم کامل تا 1.5میلیون تومن رو دارم
استفاده ی من فقط برای گیمینگ هستش
کارت گرافیک انتخابی خودم sapphire 6870 toxic هستش
قصد دارم سیستم رو بر پایه اینتل ببندم لذا سی پی یو انتخابی core i-5 2500 هستش
لطفا من رو در خرید مادربرد با قابلیت کراسفایر(ترجیحا گیگابایت یا ایسوز)،8گیگ رم(دوتا ماژول 4گیگ)،هارد،کیس،پاور،مانیتو ر(22اینچ)
برای مادربورد تا 180 میتونم هزینه کنم
برای رم تا 150
برای هارد ،کیس و پاور هم تا 300
مانیتور هم تا 300
اگر برای سی پی یو و گرافیک پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم که بهم بگید
ممنون

ضمن خوشآمد گویی،

تعیین سقف برای هر یک از قطعات منطقی نیست، کارشناس مشاور با توجه به بودجه ی کلی خودش بهترین قطعات رو پیشنهاد میده

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 XMS3 1600
M/B:ASUS P8P67-LE
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3

این سیستم بدون در نظر گرفتن مانیتور به قیمت روز 1494 تومن درمیاد، با احتساب مانیتور که اون قطعات مدنظر خودتون رو هم نمیشه خرید و سیستم 4 هسته ی که بدرد بازی هم بخوره نمیشه بست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or