مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
نه، زیاد تفاوت ندارن، از لحاظ راندمان که تفاوتی نیست، امکانات جانبی و اورکلاکینگ هست که توی مدل گرونتر بیشتره.
مشخصات دقیقش رو توی سایت ASUS بخون، اگه چیزی بنظرت مهم اومد بخرش، اگر نه که با این قیمت ارزش خرید نداره.

ممنون اقا فرشید
من پنجشنبه بازار رضا بودم و متوجه شدم که Rampag از i7 2600 k پشتیبانی نمیکنه!:d:">
اقا فرشید کلا شما p67 رو ترجیح میدید یا z68 ? مثلا P8P67 Delux بهتره یا P8Z68 Delux ؟
نظرتون راجع به Maximus IV Extreme چیه؟ تو بازار ایران هستش؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
ممنون اقا فرشید
من پنجشنبه بازار رضا بودم و متوجه شدم که Rampag از i7 2600 k پشتیبانی نمیکنه!:d:">
اقا فرشید کلا شما p67 رو ترجیح میدید یا z68 ? مثلا P8P67 Delux بهتره یا P8Z68 Delux ؟
نظرتون راجع به Maximus IV Extreme چیه؟ تو بازار ایران هستش؟

بستگی به مدل داره که کدوم رو پیشنهاد بدیم، بین این دو مدل هم هر دو توی رده ی خودشون بهترینها هستن و جوایزی رو برنده شدن، اما مدل P8Z68 DELUXE همین اواخر هم نشان سریعترین مادربرد سایت Toms رو برد.
Maximus IV Extreme هم موجوده ولی خیلی گرونه و امکاناتش هم بکار خیلی ها نمیاد. اما در عوض Maximus IV GENE-Z هم انتخاب خوبیه اگر می خوای از سری گیمینگ ASUS باشه.[h=4]http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/product.aspx?P_ID=nKcJ3Ac58hWxiR0F&templete=2[/h]

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
سلام دوستان
ببخشید یه راهنمایی می خواستم درباره خرید مانیتور و کامپیوتر . من کلا زیاد از قطعات کامپیوتر و اینا سر در نمیارم . به همین دلیل اگه می شه قطعاتی که معرفی می کنید را با مشخصات کامل بدید که من گیج نزنم می رم مغازه بدونم چی دارم می خرم :d
من کلا با کامپیوتر به غیر از فیلم دیدن و کارهای معمولی کار دیگه ای نمی کنم . به همین دلیل سیستم بالایی نمی خوام ، یه سیستمی که همین کارای روزانم راه بیفته . اگه می شه دوستانی که وارد هستن ، قطعاتی که لازم هست را (کلهم کیس را می خوام عوض کنم) معرفی کنند . اینکه سی پی یو ، گرافیک ،مادربورد، اینا را چی بگیرم خوبه ! ؟
اما در رابطه با مانیتور یه مانیتوری می خوام که واسه فیلم دیدن خوب باشه و بهترین کیفیت تصویر را داشته باشه. قیمتش مهم نیست .
اگه لطف کنید بنده را کمک کنید متشکر می شم.

hamedst4

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1
راهنمایی در مورد خرید چند قطعه کیس

سلام من تازه عضو شدم میخوام چندتا قطعه کیسم رو عوض کنم(مادربورد-سی پی یو-گرافیک-رم) تا 500-600 تومن هم نمیتونم بیشترخرج کنم لطفا یه سیستم که با بازی ها هم سازگاری داشته باشه بهم معرفی کنید ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
قیمت اینها رو دارید اقا فرشید؟
P8Z68 DELUXE و Maximus IV GENE-Z و Maximus IV Extreme و P8P67 DELUXE ؟ البته حدودی هم بود ایرادی نداره;)
P8Z68 DELUXE =400T
P8P67 DELUXE=310T
دوتای دیگه موجود نیستن فعلا، ولی بزودی میرسن.

سلام دوستان
ببخشید یه راهنمایی می خواستم درباره خرید مانیتور و کامپیوتر . من کلا زیاد از قطعات کامپیوتر و اینا سر در نمیارم . به همین دلیل اگه می شه قطعاتی که معرفی می کنید را با مشخصات کامل بدید که من گیج نزنم می رم مغازه بدونم چی دارم می خرم :d
من کلا با کامپیوتر به غیر از فیلم دیدن و کارهای معمولی کار دیگه ای نمی کنم . به همین دلیل سیستم بالایی نمی خوام ، یه سیستمی که همین کارای روزانم راه بیفته . اگه می شه دوستانی که وارد هستن ، قطعاتی که لازم هست را (کلهم کیس را می خوام عوض کنم) معرفی کنند . اینکه سی پی یو ، گرافیک ،مادربورد، اینا را چی بگیرم خوبه ! ؟
اما در رابطه با مانیتور یه مانیتوری می خوام که واسه فیلم دیدن خوب باشه و بهترین کیفیت تصویر را داشته باشه. قیمتش مهم نیست .
اگه لطف کنید بنده را کمک کنید متشکر می شم.

شما می تونی سیستم رده ی مخصوص اداری یا رده پایین مخصوص بازی رو برای خودت انتخاب کنی.
برای مانیتور هم مدل SAMSUNG BX2085 هم انتخاب مناسبیه، رزولوشنش هم با سیستم شما همخونی داره.

سلام من تازه عضو شدم میخوام چندتا قطعه کیسم رو عوض کنم(مادربورد-سی پی یو-گرافیک-رم) تا 500-600 تومن هم نمیتونم بیشترخرج کنم لطفا یه سیستم که با بازی ها هم سازگاری داشته باشه بهم معرفی کنید ممنون

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-LE USB 3.0
VGA:GEFORCE GTX 560
حدود 650 تومن میشه.

آخرین ویرایش:

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
آقا فرشید تشکر بسیار . فقط اگه یه راهنمایی بکنید در رابطه با اینکه کجا اصولا برای خرید قطعات و مانیتور مناسب هست چه از نظر اینکه قیمتا منصفانه باشه چه از نظر تقلبی نبودنشون ، ممنون می شم. و اینکه الان این قیمتایی که تو لینک هست بروز هست یا خیر. یعنی من برم خرید باید حدودا همین قیمتا باشه دیگه قطعاتش نه ؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
آقا فرشید تشکر بسیار . فقط اگه یه راهنمایی بکنید در رابطه با اینکه کجا اصولا برای خرید قطعات و مانیتور مناسب هست چه از نظر اینکه قیمتا منصفانه باشه چه از نظر تقلبی نبودنشون ، ممنون می شم. و اینکه الان این قیمتایی که تو لینک هست بروز هست یا خیر. یعنی من برم خرید باید حدودا همین قیمتا باشه دیگه قطعاتش نه ؟!
قطعات رو همیشه از بورس کامپیوتر و قطعات تهیه کنید که هم قطعات همون باشن و هم قیمتها رقابتی، می تونی توی فروم ها یا سایتهای فروش جستجو کنی
قیمتها بروز نیست و صرفا جهت مشخص کردن محدوده ی قیمتها هست، قیمتهای بروز رو همین جا باید بپرسی.

سلام دوستان با بودجه 1 تومن یه سیستم مناسب گیم میخواستم (فقط قطعات ؛کیس دارم)
ممنون

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN

Capitan Tom

کاربر سایت
Jan 9, 2007
831
نام
مهرداد
سلام
یک سیستم خیلی خیلی ارزان قیمت میخوام اون راهنمایی رو هم خوندم ولی از اون ارزونتر میخوام یعنی فقط یه سیستم میخوام که office رو بالا بیاره ویندوز xp روش نصب بشه حدودا 150 یا پایین تر
مثلا گرافیکش 7300 باشه!!!!!!!!!!
اصلا میشه همچین چیزی جمع کرد؟؟
ممنون

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
فرشید جان مقالت رو خوندم در یک کلام عالی بود.

اول از همه بگم میخوام فقط VGA & CPU & RAM & MB & POWER رو عوض کنم. با بقیه قطعات مثه هارد کاری ندارم!

خوب کاربرد اول من گیمینگ هست. بودجه منم 1تومن تا حداکثر 1.200 هست. بعدش من جز کسایی نیستم که هر 6ماه یا هر سال سیستم رو ارتقا بدم. یه بار یه خرج درست و حسابی میکنم بعدش تا زمانی که سیستمم Minimum سیستم بازیهای روز بکشه دست به ارتقا نمیزنم! واسه همین یه مادربوردی معرفی کن قیمتش زیاد بالا نباشه. فقط در حدی که سیستمم رو بکشه. در عوض یه کارت گرافیک بهتر معرفی کن.

من خودم روی اینا نظر دارم:

MB: Asus P8P67 or Asus P8H67

CPU: Intel Core i5 2500 or Intel Core i5 2400

VGA: GTX 560Ti or GTX 560 or GTX 570

POWER: 535A Green or GP585B - US Green

خوب نظرت چیه؟! اون هایی که بینشون or گذاشتم رو خودت پیشنهاد کن کدوم رو بگیرم. اگه قطعه ای بهتره سراغ داری که اسمش رو نیاوردم هم معرفی کن.

ویرایش: اینم سیستمی هست که در حال حاضر دارم. به نظرت چند میتونم ردش کنم؟!

System Model: P31-DS3L
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs), ~3.4GHz
Memory: 2048MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,293
نام
Afshin
سلام
یک سیستم خیلی خیلی ارزان قیمت میخوام اون راهنمایی رو هم خوندم ولی از اون ارزونتر میخوام یعنی فقط یه سیستم میخوام که office رو بالا بیاره ویندوز xp روش نصب بشه حدودا 150 یا پایین تر
مثلا گرافیکش 7300 باشه!!!!!!!!!!
اصلا میشه همچین چیزی جمع کرد؟؟
ممنون

نه ، نمیشه . باید دست دوم از دوست و آشنا گیر بیارید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
فرشید جان مقالت رو خوندم در یک کلام عالی بود.

اول از همه بگم میخوام فقط VGA & CPU & RAM & MB & POWER رو عوض کنم. با بقیه قطعات مثه هارد کاری ندارم!

خوب کاربرد اول من گیمینگ هست. بودجه منم 1تومن تا حداکثر 1.200 هست. بعدش من جز کسایی نیستم که هر 6ماه یا هر سال سیستم رو ارتقا بدم. یه بار یه خرج درست و حسابی میکنم بعدش تا زمانی که سیستمم Minimum سیستم بازیهای روز بکشه دست به ارتقا نمیزنم! واسه همین یه مادربوردی معرفی کن قیمتش زیاد بالا نباشه. فقط در حدی که سیستمم رو بکشه. در عوض یه کارت گرافیک بهتر معرفی کن.

من خودم روی اینا نظر دارم:

MB: Asus P8P67 or Asus P8H67

CPU: Intel Core i5 2500 or Intel Core i5 2400

VGA: GTX 560Ti or GTX 560 or GTX 570

POWER: 535A Green or GP585B - US Green

خوب نظرت چیه؟! اون هایی که بینشون or گذاشتم رو خودت پیشنهاد کن کدوم رو بگیرم. اگه قطعه ای بهتره سراغ داری که اسمش رو نیاوردم هم معرفی کن.

ویرایش: اینم سیستمی هست که در حال حاضر دارم. به نظرت چند میتونم ردش کنم؟!

System Model: P31-DS3L
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs), ~3.4GHz
Memory: 2048MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT

MB: Asus P8H67
CPU: Intel Core i5 2500
VGA: GTX 570
POWER:GP635B

اینا واسه اینکه عمر مفید سیستم بیشتر بشه،
سیستم خودت رو هم اگه 100 تومن بردارن خیلی خوب برداشتن، اینم گذاشته بودی مینی مم بازیها رو اجرا کنه بعد ارتقا بدی؟ این سیستم که بنده خدا به یه روح تبدیل شده الانش هم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر