مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

متشکرم اما cpu AMD x6 1090 بهم پیشنهاد شده و کارت گرافیک سری 6000 بگیرم بهتر نیست و قیمتش با این دو قطعه چقدر می شه؟
لطفا در مورد cpu هایی کهchipset گرافیکی تو خودشون دارن هم توضیح بدید.اگه ممکن هست لینکی هم در این ضمینه بدید.
متشکرم
نه عزیز، بهتر که نیست هیچ، راندمان پردازندت برای کارای سه بعدی هم خیلی کمتر میشه!

شاید با بودجه ی پایینتر Phenom II X6 برای این کار پیشنهاد میشد اما با ورود پردازنده های متنوع Sandy Bridge 2400/2500/2600 دیگه پشنهاد پردازنده های AMD منطقی نیست و تنها می تونه ناشی از بی اطلاعی باشه، فروشنده های بازاری هم که می دونید به فکر فروشن نه مشاوره ی کارشناسی

در اینجا و اینجا می تونید بنچمارکهایی از مقایسه ی سرعت پردازنده های مورد بحث در برنامه های Cinebench 11.5 و 3DMAX 9 رو ببینید و تفاوتها رو مقایسه کنید.

کارت گرافیکی برای شما زیاد مهم نیست مگر اینکه بخواد برای View Port گرفتن Real Time شتابدهنده ی گرانقیمت میلیونی بخرید که بازم توی بودجه ی شما نیست. تراشه های گرافیک آنبرد هم که اصلا مناسب کار شما نیستند.

من 1 میلیون جمع کردم به من یه سیستم پیسنهاد کنید
گرافیک
مادر برد
cpu
پاور
هاردم که یک tb میگیرم
رم 2 gb دارم یه 2gb دیگه اضافه میکنم
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:535W GREEN

اینا حدود 1 تومن میشن.

• Like
Reactions: Terova
Origin لپتاپی عرضه کرده است که اگر بخواهید بهترین قطعات را برای آن انتخاب کنید، چیزی در حدود ۱۰ هزار دلار برای شما خرج برمیدارد. معمولا Alienware مدلهای بسیار قوی لپتاپ عرضه میکند اما اینبار Origin یک لپتاپ مخصوص بازی با سختافزاری بسیار قوی عرضه کرده است.

originpc-laptop-eon17-s-1.jpg

EON17-S یک لپتاپ مخصوص بازی با نمایشگر ۱۷٫۳ اینچی است که میتوان پردازندهی نسل دوم سری Corei7 یا Core i5 را برای آن انتخاب کرد، جالب این است که میتوان پردازندهی Core i7 اورکلاک شده تا ۴٫۵ گیگاهرتز را برای آن سفارش داد! پردازندهی مورد نظر Intel Core i7 2920XM است که یک پردازندهی ۴ هستهای با سرعت ۲٫۵ گیگاهرتز میباشد و اگر هزینهی ۱۰۰۰ دلاری ارتقای پردازندهی ۲ هستهای Core i5 2520 را پرداخت کنید، میتوانید این پردازندهی بسیار سریع را برای لپتاپ خود سفارش دهید.

کارت گرافیک قدرتمند NVIDIA GTX 485M یا ۲ گیگابایت حافظه، صدای دیجیتال ۷٫۱ کاناله و ۳۲ گیگابایت RAM همه و همه بر قدرت پردازندهی خوب این لپتاپ میافزاید و آن را برای اجزای سنگینترین بازیها با بهترین جزئیات گرافیکی آماده میکند.

کیبورد بزرگ این لپتاپ دارای کلیدهای اعداد نیز میباشد، یک اسکنر بیومتریک اثر انگشت هم در کنار کیبورد به چشم میخورد. رزولوشن صفحه نمایش ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است و از نوع Glossy میباشد.

برای انتخاب هارددیسک دستتان باز است، میتوانید ۲ عدد هارددیسک از نوع دیسک سخت یا دیسک حالت جامد (SSD) برای آن سفارش دهید.

این لپتاپ قدرتمند مصرف انرژی زیادی هم دارد، باتری آن بیشتر از ۱۰۰ دقیقه دوام نمیآورد. وزن دستگاه حدود ۸٫۶ پوند است که تقریبا ۴ کیلوگرم میشود.

originpc-laptop-eon17-s-2.jpg

اما قیمت آن چه قدر است؟ اگر کارت گرافیک عادی آن یعنی GTX 460M را انتخاب کنید و پردازندهی ۲ هستهای با سرعت ۲٫۵ گیگاهرتز را برگزینید، رم سیستم را ۲ گیگابایت انتخاب کنید و هارد ارزان برای آن سفارش دهید، قیمت آن ۱۷۰۰ دلار میشود، اما اگر بخواهید بهترین و قویترین قطعات داخلی را انتخاب کنید باید ۱۰ هزار دلار هزینه کنید! برای دیدن قیمت لپتاپ با اجزایی که مدنظرتان است به سایت Originpc مراجعه کنید.

رم 2133 یا 2300 MHz هم تو بازار پیدا میشه ؟
برای SLI هر کارت گرافیک آیا کیس مخصوص خودشو میخواد ؟ چون روی کیس فالکون نوشته support GTX480 SLI ، من یه کیسی میخوام که پس فردا اگه یه وقت بخوام بتونم هر کارتی رو sli 3 way کنم

آخرین ویرایش:
بروبکس سخت افزاری آقا فرشید و بقیه دوستان یه کمکی به ما بکنید.قبلا یه بار یه سیستم پیشنهادی برای چند ماه پیش گفتین اما طی مشکلاتی که برای دوستم پیش اومد نتونست خریداری کنه.اگه میشه یه بار دیگه با توجه به وضع بازار(بالاخره این بازارها هر روز تغیراتی دارند)یه سیستم پیشنهادی بدید..این دوستم
فقط میتونه 500 تومن هزینه کنه و با این پول هم فقط کیس رو میخواد جمع کنه.یه کیس با این قیمت بگید
در ضمن خود قاب کیس(والا اصطلاح یا اسم انگلیسیش رو نمیدونم:d)رو هم میخواستم بدونم با هم فرق دارند؟
کلا الان قاب کیس خودش vi-2190 viera هست که اگه امکانش بود از همین قاب قدیمیه خودش استفاده کنه که مثلا 30-50 تومن پول بابت قاب نده که قطعات بالاتر بره اما من که سررشته ندارم اگه قابها کلا طوری طراحی میشن که یه سری قطعات رو بهتر ردیف کنن و در کل اگه به نظرتون باید قاب رو بخره که هیچی اگه هم نه که بدون قاب بگید!!!!
ایشالله که لپ مطلب رو گرفته باشید من که خودم الان خوندم هیچی نفهمیدم:))

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819115073&cm_re=i5_2500-_-19-115-073-_-Product
این چنده ایران؟
یکی هم میتونی قیمت هر کدوم از قطعات رو که گفتی جداگانه بگی؟

این قطعه حدود 260 تومن هست.

رم 2133 یا 2300 MHz هم تو بازار پیدا میشه ؟
برای SLI هر کارت گرافیک آیا کیس مخصوص خودشو میخواد ؟ چون روی کیس فالکون نوشته support GTX480 SLI ، من یه کیسی میخوام که پس فردا اگه یه وقت بخوام بتونم هر کارتی رو sli 3 way کنم
بله رم 2300 هم پیدا میشه، ولی نه با هر بردی کار می کنه و نه با توجه به قیمتش اصلا ارزش خرید داره، بالاتر از 2000 الان توصیه نمیشه، تازه اونم در کنار پردازند های Core i5 2500/2600 K ونه پردازنده های معمولی

اون نوشته هم تبلیغاتی هست، اصل کاری برای ساپورت SLI و CF مادربرد هست، کیس فقط باید Medium به بالا باشه.

بروبکس سخت افزاری آقا فرشید و بقیه دوستان یه کمکی به ما بکنید.قبلا یه بار یه سیستم پیشنهادی برای چند ماه پیش گفتین اما طی مشکلاتی که برای دوستم پیش اومد نتونست خریداری کنه.اگه میشه یه بار دیگه با توجه به وضع بازار(بالاخره این بازارها هر روز تغیراتی دارند)یه سیستم پیشنهادی بدید..این دوستم
فقط میتونه 500 تومن هزینه کنه و با این پول هم فقط کیس رو میخواد جمع کنه.یه کیس با این قیمت بگید
در ضمن خود قاب کیس(والا اصطلاح یا اسم انگلیسیش رو نمیدونم:d)رو هم میخواستم بدونم با هم فرق دارند؟
کلا الان قاب کیس خودش vi-2190 viera هست که اگه امکانش بود از همین قاب قدیمیه خودش استفاده کنه که مثلا 30-50 تومن پول بابت قاب نده که قطعات بالاتر بره اما من که سررشته ندارم اگه قابها کلا طوری طراحی میشن که یه سری قطعات رو بهتر ردیف کنن و در کل اگه به نظرتون باید قاب رو بخره که هیچی اگه هم نه که بدون قاب بگید!!!!
ایشالله که لپ مطلب رو گرفته باشید من که خودم الان خوندم هیچی نفهمیدم:))

این سیستم با 530 تومن جمع میشه:

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M PRO
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

قاب کیس به قول شما و بدنه ی کیس از نظر ما فقط برای سرهم کردن قطعات نیست بلکه برای فرآهم کردن تهویه و جریان هوای مناسب و کافی برای خنک سازی قطعات هم هست

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5

با این سیستم میشه همه چی رو تو high بازی کرد؟

با توجه به بودجه ی شما بله، ولی کسی نگفت که قویترین سیستم دنیاست! حالا باز من یه نصف روز نبودم به سیستم پیشنهادی من شک کردی که می پرسی؟

سلام دوستان هارد اکسترنال میخوام بگیرم به نظرتون چی خوبه؟
سیلیکون بگیرم؟

زیاد فرقی نمی کنن، فقط از هر کدوم می گیری حتما سری USB 3.0 باشه،از SEAGATE یا WD بگیری هر دو الان USB 3.0 دارن.

این قطعه حدود 260 تومن هست.

بله رم 2300 هم پیدا میشه، ولی نه با هر بردی کار می کنه و نه با توجه به قیمتش اصلا ارزش خرید داره، بالاتر از 2000 الان توصیه نمیشه، تازه اونم در کنار پردازند های Core i5 2500/2600 K ونه پردازنده های معمولی

اون نوشته هم تبلیغاتی هست، اصل کاری برای ساپورت SLI و CF مادربرد هست، کیس فقط باید Medium به بالا باشه.

این سیستم با 530 تومن جمع میشه:

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M PRO
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

قاب کیس به قول شما و بدنه ی کیس از نظر ما فقط برای سرهم کردن قطعات نیست بلکه برای فرآهم کردن تهویه و جریان هوای مناسب و کافی برای خنک سازی قطعات هم هست

با توجه به بودجه ی شما بله، ولی کسی نگفت که قویترین سیستم دنیاست! حالا باز من یه نصف روز نبودم به سیستم پیشنهادی من شک کردی که می پرسی؟

زیاد فرقی نمی کنن، فقط از هر کدوم می گیری حتما سری USB 3.0 باشه،از SEAGATE یا WD بگیری هر دو الان USB 3.0 دارن.
نه بابا چه شکی فقط میپرسم که میشه همه بازی ها رو باز کرد.خیلی تشکر میکنم.فقط قیمت اینا رو اگه میتونی دونه دونه بنویس:">
dvd writer چی خوبه؟قیمتش چنده؟

آخرین ویرایش:
نه بابا چه شکی فقط میپرسم که میشه همه بازی ها رو باز کرد.خیلی تشکر میکنم.فقط قیمت اینا رو اگه میتونی دونه دونه بنویس:">
dvd writer چی خوبه؟قیمتش چنده؟
اینم قیمتای ریز:

CPU:Core i3 2100 170T
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 75T
M/B:P8H61-M PRO 149T
HDD:SEAGATE 500 GB 45T
DVD/RW:SAMSUNG 24X 24T
POWER:GREEN 380w 35T
CASE:MAGNUM 44T

با سلام خدمت دوستان.

خاستم ببینم این رم CL 7-8-7-24-2N DDR3-1600 PC3 12800 G.SKILL میشناسید؟چون یکی از دوستام تازه کیس خریده و فروشنده هم این رم رو گذاشته روش و خیلی هم تعریف کرده و 110 تومن هم واسه 4 gig گرفته ازش

با سلام خدمت دوستان.

خاستم ببینم این رم CL 7-8-7-24-2N DDR3-1600 PC3 12800 G.SKILL میشناسید؟چون یکی از دوستام تازه کیس خریده و فروشنده هم این رم رو گذاشته روش و خیلی هم تعریف کرده و 110 تومن هم واسه 4 gig گرفته ازش
بله، از بهترین برندهای موجود توی بازار هست، تایمینگش هم که خیلی پایینه بنابراین برای خرید مناسبه، اما فکر کنم این قیمت برای ماجول 1600 و CL 7 گرونه، یه 10 15 تومن پایینتر ولی ارزش خرید داره.

فرشید جان یه سوال دارم. نسل جدید سی پی یو های اینتل کی وارد بازار میشه؟! الان سی پی یو ها I5 و I7 همون طور که قبلا قبلا گفته بودی 4هسته ای هستند و یه فرق کوچیک بین این دوتا مدل باعث میشه I7 هشت هسته ای شناخته بشه ولی تو گیمینگ به اون صورت تفاوت خیلی محسوسی بین I5 و I7 وجود نداره و زیاد فرقی نیست بینشون. (گیمینگ).

میخوام ببینم نسل جدید سی پی یو های اینتل نمیدونی کی وارد بازار میشه!؟ اصلا ساخته شده؟!:دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or