مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

EVGA Intel P67 FTW SL بهتره
اما فکر نکنم بتونی گیر بیاری

delux هم قیمتش توی ایران اصلا جالب نیست و نمیرزه

p67 pro ausus انتخاب عاقلانه تری هست
من یه اشنا دارم خودش تو کاره شبکه و ایناست (سیستم بانک ها رو میبنده) میگفت DLINK ها جدیدا خوب نیستن الان TP LINK بهتره...
خودشم فروشنده نیست میره از دوستش جنس میگیره

d-link بهتر از tplink هست

من یه اشنا دارم خودش تو کاره شبکه و ایناست (سیستم بانک ها رو میبنده) میگفت DLINK ها جدیدا خوب نیستن الان TP LINK بهتره...
خودشم فروشنده نیست میره از دوستش جنس میگیره

جدیدا اتفاقی نیفتاده که Dlink ها خوب نباشن، من به مورد خاصی که بشه این حرف رو تایید کرد برنخوردم ،کار من هم در همین ارتباط هست.
TP link هم با این که معتبر هست هنوز هم Dlink رو از لحاظ انعطاف پذیری و هماهنگی با دستگاههای مختلف ترجیح می دم.

یکی جواب بده:(
یه مادر برد خوب که قیمتش تا 200 تومن باشه معرفی کنید
ASUS p8p68 رو 245 میفروشن
میخوام یخرده از مادر برد بزنم که بتونم 570GTX رو بخرم
ممون
راستی اگه کسی قیمت 560GTX هم میدونه بگه
بازم ممنون

یکی جواب بده:(
یه مادر برد خوب که قیمتش تا 200 تومن باشه معرفی کنید
ASUS p8p68 رو 245 میفروشن
میخوام یخرده از مادر برد بزنم که بتونم 570GTX رو بخرم
ممون
راستی اگه کسی قیمت 560GTX هم میدونه بگه
بازم ممنون
شما قبلا مگه پرسیدی که کسی جواب نداده باشه؟؟

مادربرد سوکت 1155 اگه می خوای که زیر 200 تومن می خوای ASUS P8H67 رو با 180 تومن می تونی بخری، آخه درست نگفتی اصلا می خوای چیکار کنی، وگرنه احتیاج نبود تک تک قطعات رو انتخاب کنی، ما لیست می دادیم.

سلام . من کارت گرافیک و پردازنده خودم رو دارم ارتقا میدم
کارت گرافیک : Nvidia Geforce GTX460 1 GiG
پردازنده : Intel core 2 Duo E7500
قیمتش شد 412 تومان . به نظر شما ارزش داره؟
بعد میخواستم بدونم با این سیستم مثلا کرایسیس دو رو فول گرافیک میتونم بازی کنم؟>:d<

سلام
یکی از دوستانم یه پاور گرفته خیلی ازش تعریف کرد ولی مارکش رو نمی‌دونست. (البته فکر می‌کنم فروشنده براش لقمه گرفته)رفتم دیدم مارکش Trust هستش. درباره این مارک چی می‌دونید؟

سلام . من کارت گرافیک و پردازنده خودم رو دارم ارتقا میدم
کارت گرافیک : Nvidia Geforce GTX460 1 GiG
پردازنده : Intel core 2 Duo E7500
قیمتش شد 412 تومان . به نظر شما ارزش داره؟
بعد میخواستم بدونم با این سیستم مثلا کرایسیس دو رو فول گرافیک میتونم بازی کنم؟>:d<

خب اون 460 که حله، اون 7500 این وسط ارتقا محسوب میشه؟؟ نه دوست عزیز 20 30 تومن هم ارزش نداره واسش هزینه کنی چون سیستم بازیه سیستم شما

اتفاقا Crysis 2 یکی از اون بازیهایی که با دو هسته ای مثل 7500 راندمانش 40 50 درصد پایین میاد!

سلام
یکی از دوستانم یه پاور گرفته خیلی ازش تعریف کرد ولی مارکش رو نمی‌دونست. (البته فکر می‌کنم فروشنده براش لقمه گرفته)رفتم دیدم مارکش Trust هستش. درباره این مارک چی می‌دونید؟

درست حدس زدی، براش لقمه گرفته و اون TRUST هم یکی از اون مارکای اصلی ولی تازه سبز شده و ناشناخته هست، بعضیا دوس دارن اسمای بی هویت رو بزرگ کنن که خوب بفروشن، اینهمه برند معتبر و با کیفیت هست، اصلا همون GREEN خودمون رو بگو بگیره زیر بار نره.

سلام

بازم ما مزاحم شدیم فرشید خان،

یکی از دوستای ما می خواد یه سیستم جمع کنه، در حد 850 تومن فقط Case.

حالا سوال:

1 - برای کار مهندسی هستش و دخترکوچیک 8 ساله ای داره که می خواد بازی کنه.
2 - در مورد CPU، بین Intel و AMD شک داره. شما چی پیشنهاد می کنی .
3 - اگه Intel بگیره، لطفا دو تا سیستم پیشنهاد کن، یکی با i5 و i3 و اگه AMD یدون هم با این CPU.
4 - این دوست من، سال 1380 (یعنی 10 سال پیش ) یه سیستم خریده بود که الان پوکیده. حالا سیستمی می خواد که 1 دهه براش کار کنه ;) اصولا دهه به دهه می خواد سیستم عوض کنه.
5 - ممنون میشم اگه حدود قیمت رو هم داری برام بگی.

دستت طلا.

یا علی ...

سلام

بازم ما مزاحم شدیم فرشید خان،

یکی از دوستای ما می خواد یه سیستم جمع کنه، در حد 850 تومن فقط Case.

حالا سوال:

1 - برای کار مهندسی هستش و دخترکوچیک 8 ساله ای داره که می خواد بازی کنه.
2 - در مورد CPU، بین Intel و AMD شک داره. شما چی پیشنهاد می کنی .
3 - اگه Intel بگیره، لطفا دو تا سیستم پیشنهاد کن، یکی با i5 و i3 و اگه AMD یدون هم با این CPU.
4 - این دوست من، سال 1380 (یعنی 10 سال پیش ) یه سیستم خریده بود که الان پوکیده. حالا سیستمی می خواد که 1 دهه براش کار کنه ;) اصولا دهه به دهه می خواد سیستم عوض کنه.
5 - ممنون میشم اگه حدود قیمت رو هم داری برام بگی.

دستت طلا.

یا علی ...
سلام

این سیستم پیشنهادی اصلی هست که از بقیه قویتره و انتخاب اول هست، جمع کل در همون حد 850 تومن:

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 460 768MB
HDD:Seagate 7200.12 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3

اینم با AMD :

CPU:AMD PHENOM II X4 955
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1600
M/B:ASUS M4A77TD
VGA:ASUS GEFORCE GTS 460 1GB DDR5
HDD:SEAGATE 500GB 7200.12
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 535W
CASE:GREEN X3

در ضمن عمر مفید سیستمهای PC در دنیای فن آوری نوین که سرعت پیشرفت اینقدر بالاست نهایت نهایت 5 سال برای سیستم اداری و 3 سال برای سیستم بازی هست، شما حرف از 10 سال می زنی؟ مگه داریم از خودرو صحبت می کنیم؟؟!

خوب به نظر شما CPU چی بگیرم که کرایسیس و بازی هایی از این قبیل رو خوب ساپورت کنه؟
برای CPU تا 200 ت میتونم هزینه کنم. یه چیز قوی،همین حدود قیمت معرفی کنید . تشکر

با اجازه فرشید جان
خوب به نظر شما CPU چی بگیرم که کرایسیس و بازی هایی از این قبیل رو خوب ساپورت کنه؟
من الان با یه ADM 955 و یه گرافیک 6870 50 فریم شیرین روی کرایسیس 2 می گیرم روی آخرین جزییات البته بدون انتی الیاسینگ که توی رزولوشن های 1080 اصلا به چشم نمیاد. و توی شلوغترین زمان ها فریم زیر 35 نمیاد. کاملا روون
به نظرم اگه میخوای تا 200 خرج کنی یه مقدار بیشتر بزار برو سراغ Core i5 ولی اگه میخوای زیر 200 خرج کنی همین رو بگیری ضرر نکردی.150-60 می تونی گیر بیاری
مینشم برات از اینتل ارزون تر میفته البته مشخصا اون مدل اینتل قوی تر هست ولی خوب همه چی بستگی به جیب شما داره

آخرین ویرایش:
در ضمن عمر مفید سیستمهای PC در دنیای فن آوری نوین که سرعت پیشرفت اینقدر بالاست نهایت نهایت 5 سال برای سیستم اداری و 3 سال برای سیستم بازی هست، شما حرف از 10 سال می زنی؟ مگه داریم از خودرو صحبت می کنیم؟؟!

سلام،

شما درست میگی. ولی این دوست من سیستمش ماله سال 1380 بوده و نکته جالب اینه که اگه خراب نمی شد بازم باهاش کار می کرد. ویندوز رو 3 سال بود عوض نکرده بود. علت این که گفتم می خواد 1 دهه براش کار کنه دقیقا حرف خودش بود که می خواد 10 سالی بتونه روش حساب کنه.

در کل. بسیار ممنون.

یا علی...

دوست عزیز، میوه فروشی نیست که هر کدوم رو جدا سوا کنی! باید تمام قطعاتت با هم هماهنگ باشن، شما بخوای برای قطعات فعلی CPU در حد 200 تومن بخری هیچ چیز بدرد بخوری گیرت نمیاد و ارزش خرید نداره، چون هر CPU یی به هر مادربردی که نمی خوره ، چندین مدل سو کت و پردازنده داریم.

شما باید قطعات اصلی مادربرد، پردازنده و رم رو عوض کنی تا با هم همخونی داشته باشن، پس سوال شما اصلا اشتباه هست.

با سلام دوستان یه مادربورد و سی پی یو تا 300هزار تومن برند برام مهم نیست فقط اگه مادربوردش گرافیک آنبورد قوی داشته باشه دیگه عالیه لطفا راهنمایی کنید ممنون از شما:d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or