مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

عزیز با 1 تومن نمیشه سیستمی که شما مد نظر داری خرید،
کمترین سیستم با مشخصات مد نظر شما اینه:

CPU:INTEL Core I7 860
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P7H55-M
VGA:5670 1GB DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN ORBIT
MONITOR:LG w2261VP

حدود 1130 تومن میشه.

1130 با مانیتور میشه؟من زیر 1 تومن فقط برای کیس میخواستم خرج کنم.
با این سیستم بازی هم میشه انجام داد؟من برای بازی نمیخوام.مانیتور را برای 360 و pc همراه هم استفاده میکنم.
odd چی هست؟
مارک vga چی هست؟

درود

یکی از دوستان میخواد یک سیستم کامل (همه مخلفات :دی) بخره و حدود 800 بودجش هست !
پیشنهادتون چیه ؟
ممنون

پس یه سیستم کامل تا 800 تومن پیشنهاد من اینه :

CPU : intel i3 530
RAM : patriot black 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-le
VGA : zotac gts250 1gb
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 22x sata
POWER : green gp535a
CASE : green magnum2
MONITOR : samsung 1633sn
KEYBOARD : a4tech wireless g7 keyboard & mouse
MOUSE : n/a
SPEAKER : creative a100

حدودا 890 تومن در میاد میخواد کمتر بشه میتونه ram رو 2gb در نظر بگیره حدودا 52 53 تومن کم میشه در آخر ما واسه بازی در نظر گرفتیم چون میشه یه تغییراتی توش داد.

سلام
كسي از دوستان ميدونه فرق اين 3 مدلlcd تو چيه ؟
LG - 20" - W2061TQ
LG - 20" - W2053TQ
LG - 20" - W2053S
كدوم بهتره ؟
اگه بهترين مدل بالارو با اين دوتا led
SAMSUNG - 19" - EX1965X Plus - LED
SAMSUNG - 19" - BX1975N Plus - LED
مقايسه كنيم, بهترين انتخاب چيه ؟
واينكه از بين اين دو case كدوم بهتره دوستان ANTEC 900 رو پيشنهاد دادن ولي من از GREEN - X-3 خوشم اومده قيمتشم فكر كنم پاينتره
باسپاس

آخرین ویرایش:
دوستان بازم مزاحم شدم
مانیتور میخوام بگیرم (مانیتورم سوخت) یه مانیتور تو رنج قیمتهای 100 تا 170 پیشنهاد بدید.اسپیکر هم روشن نمیشه نمیدونم چه مارکهایی بهتره که بگیرم اما حدود 50 تومن نهایتن خرج میکنم اینطور که آقا فرشید گفتن
inspire وs2مارکهای خوبی هست حالا کلا یه اسپیکر خوشگل چی بگیرم؟

دوستان بازم مزاحم شدم
مانیتور میخوام بگیرم (مانیتورم سوخت) یه مانیتور تو رنج قیمتهای 100 تا 170 پیشنهاد بدید.اسپیکر هم روشن نمیشه نمیدونم چه مارکهایی بهتره که بگیرم اما حدود 50 تومن نهایتن خرج میکنم اینطور که آقا فرشید گفتن
inspire وs2مارکهای خوبی هست حالا کلا یه اسپیکر خوشگل چی بگیرم؟
مانیتور که سوخت، اسپیکر هم که صداش درنمی آد، همینطوری الکی خراب شدن؟

با 170 تومن می تونی مانیتور SAMSUNG 1943 رو بخری، با 50 تومن هم می تونی اسپیکر مدل Creative 3130 رو بخری، اما S2 نمی تونی بخری چون گرونتره.

مانیتور که سوخت، اسپیکر هم که صداش درنمی آد، همینطوری الکی خراب شدن؟

با 170 تومن می تونی مانیتور SAMSUNG 1943 رو بخری، با 50 تومن هم می تونی اسپیکر مدل Creative 3130 رو بخری، اما S2 نمی تونی بخری چون گرونتره.
مانیتور رو بردم تعمیرگاه طرف گفت قطعه ای که خراب شده دیگه تولید نمیشه و کلا یکی بگیری بهتره اگه پیدا بشه طول میکشه و اسپیکر یه مدت بود موقعی که روشن میکردم عین تیک تاک ساعت صدا میداد و نمایشگرش نبض میزد و بعد از چند دقیقه درست میشد اما این سری که برق رفت مانیتور اینطوری شد و اسپیکر هم بعد از مدت زیادی که اینطوری گذاشتم تا درست بشه خاموش شد و دیگه روشن نشد که فکر میکنم اینم ترکیده باشه
در مورد پیشنهاد هاتون ممنون خیلی کمکم کرد

یه سیستم تا 700-800 تومن میخوام برای کار منتاژ.کارت کپچر هم دارم.فقط کیس بدون مانیتور.ممنون

یه سیستم تا 700-800 تومن میخوام برای کار منتاژ.کارت کپچر هم دارم.فقط کیس بدون مانیتور.ممنون
می تونی این سیستم رو بخری:

CPU:INTEL Core i3 530
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P7H55M
VGA:GTS 240 512DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN

حدود 720 تومن میشه.

هنوز موجود نیست

حالا مشکل 2370 چی بود مگه؟
اول اینو بگم که من زیاد قطعاتمو عوض نمی کنم مگه اینکه مجبور باشم پس تو تصمیم گیری سخت می گیرم به خودم
این چیزایی هم ک می گم اطمینان ندارم از صحتش
شنیدم که رنگ های مشکی رو خوب نمایش نمی ده یه جورایی بنفش به نظر می رسه
حالا در موندم، این LG هم که منتفی شد فعلا
بین این دو تا شک دارم
ASUS ML238H
Samsung PX2370

اول اینو بگم که من زیاد قطعاتمو عوض نمی کنم مگه اینکه مجبور باشم پس تو تصمیم گیری سخت می گیرم به خودم
این چیزایی هم ک می گم اطمینان ندارم از صحتش
شنیدم که رنگ های مشکی رو خوب نمایش نمی ده یه جورایی بنفش به نظر می رسه
حالا در موندم، این LG هم که منتفی شد فعلا
بین این دو تا شک دارم
ASUS ML238H
Samsung PX2370
LED ها مشهورن به اینکه بر خلاف مدلهای LCD معمولی با لامپ دور قاب، رنگهای مشکی رو واقعا سیاه نشون میدن چون از LED ها برای نوردهی استفاده میشه، واجب شد خودت تصویر رو ببینی تا واقعیت این قضیه دستت بیاد

مدل 238 از ASUS هم از بهترین مدلهای موجود هست و پنل با کیفیتی داره، پس هر دوتا انتخاب خوبی می تونن باشن.

LED ها مشهورن به اینکه بر خلاف مدلهای LCD معمولی با لامپ دور قاب، رنگهای مشکی رو واقعا سیاه نشون میدن چون از LED ها برای نوردهی استفاده میشه، واجب شد خودت تصویر رو ببینی تا واقعیت این قضیه دستت بیاد

مدل 238 از ASUS هم از بهترین مدلهای موجود هست و پنل با کیفیتی داره، پس هر دوتا انتخاب خوبی می تونن باشن.
لامپ دور قاب همون LED Edgelight هست درسته ؟
و این دو مدل هر دو LEDBacklight هستن پس در واقع باید از نظر کیفی خیلی خوب باشن
ولی حالا جدا از مسائل کلی LED ها شما 2370 رو از نزدیک دیدی ؟ مشکل رنگ مشکی نداره ؟
و من شنیدم که ML238H به خاطر کنتراست زیادش یکم چشم رو می زنه ؟ این چی ؟
من اول برام کیفیت مهمه، بعد مسائل گارانتی و اینها
قیمت دلاری Asus ML238H خیلی کمتر از 2370 ولی تو ایران این تفاوت خیلی کمتره، چرا تفاوت قیمت ها خارج ایران انقدر زیاده ؟!
چه دلیلی داره انقدر اختلاف قیمت داشته باشن ؟ کیفیت ساخته یا فقط سیاستهای بازاریابیشونه ؟!
امکان مقایسه شخصی برام وجود نداره پس شما لطفا نظرتو به عنوان یه نظر نهایی لطف کن
Asus ML238H یه Samsung PX2370 ؟
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام من میخوام 250 تومان این 3 قطعه با این مشخصات بخرم اساتید محترم چه پیشنهاد میکنن
Main:MSI VGA Onboard
CPU:هرچی شما بگین
Ram:2GB DDR3
در حد اینکه بعدا با نصب VGA قابلیت بازی را داشته باشد

من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : inte i3 530
RAM : a-data 2gb 2*1gb ddr3 1333
MAIN : gigabyte ga-h55m-d2h

حدودا 300 تومن در میاد.

1130 با مانیتور میشه؟من زیر 1 تومن فقط برای کیس میخواستم خرج کنم.
با این سیستم بازی هم میشه انجام داد؟من برای بازی نمیخوام.مانیتور را برای 360 و pc همراه هم استفاده میکنم.
odd چی هست؟
مارک vga چی هست؟

شما خودت شرط گذاشتی که چیا توش باشه، من گفتم که با شرایط شما این حداقل ها هست
به کار بازی هم نمیاد، چون گرافیکش ضعیف هست.
ODD یعنی Optical Disk Drive

لامپ دور قاب همون LED Edgelight هست درسته ؟
و این دو مدل هر دو LEDBacklight هستن پس در واقع باید از نظر کیفی خیلی خوب باشن
ولی حالا جدا از مسائل کلی LED ها شما 2370 رو از نزدیک دیدی ؟ مشکل رنگ مشکی نداره ؟
و من شنیدم که ML238H به خاطر کنتراست زیادش یکم چشم رو می زنه ؟ این چی ؟
من اول برام کیفیت مهمه، بعد مسائل گارانتی و اینها
قیمت دلاری Asus ML238H خیلی کمتر از 2370 ولی تو ایران این تفاوت خیلی کمتره، چرا تفاوت قیمت ها خارج ایران انقدر زیاده ؟!
چه دلیلی داره انقدر اختلاف قیمت داشته باشن ؟ کیفیت ساخته یا فقط سیاستهای بازاریابیشونه ؟!
امکان مقایسه شخصی برام وجود نداره پس شما لطفا نظرتو به عنوان یه نظر نهایی لطف کن
Asus ML238H یه Samsung PX2370 ؟
ممنون
نظر من هنوز پابرجاست، اگه قرار بود براساس شایعات مشاوره بدم تا حالا باید 100 دفه از این کار توبه می کردم!

Back