مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Gigabyte Ga-945PL-s3
Geforce 9400 Gt
Ram:1.5 Gb
Intel Cpu 3.00Ghz 3.01 Ghz
OS Se7en
یدونه 400w هم کار شما رو راه میندازه پینشهاد من green gp485a هستش تو مایه های 59 60 تومن در میاد.

سلام
من بازم یه سوال راجع به مانیتور دارم
ظاهرا Samsung PX2370 یک مدل خیلی خوب و موفقه
ولی حالا که این مدل تو ایران به PX23720 Plus تغییر نام داده و تولید داخل هست باز هم تضمینی داره که مانیتوره خوبی باشه ؟
مدل PX2370 وارداتی موجود نیست تو بازار ؟
با تمام این احوال بهترین مانیتوری که علاوه بر FULL HD بودن LED هم باشه چی پینهاد می کنین شما ؟

px2370 سریه قدیم ش هم موجود هست (باید بگردی) ، full hd بودن (با اینکه بارها راجب این قضیه بحث شده) رو بخوایم بذاریم کنار تا این رنج lg w2286l هم انتخاب خوبیه.

سلام به رامین و فرشید عزیز
آقا من یه 8800 320 مگ دارم با یه amd 6000. بعد 2 گیگ رم ddr2 باس 800 روش گذاشتم
حالا به نظرتون یه 2 گیگ رم روش بزارم وضعیت اجرای بازی ها و کار با برنامه ها تغییری می کنه یا نه؟
من مدتی هست روی 7 یه ارور می بینم اونم وقتی که دارم سیستم رو خاموش می کنم حاکی از این که مموری قابل خوندن نیست و ... حالا فکر کردم شاید رم کم میاره که این ارور رو میده
در ضمن بعضی اوقات وقتی نید فور اسپید شیفت رو اجرا می کنم روی صفحه لودینگ هنگ می کنه و باید یه ریست کنم تا درست بشه
حالا با دیدن این وضعیت به سرم زده 2 گیگ رم بندازم تنگش. این کار عاقلانه هست یا نه؟
بعد روی سیستم خودم 2 تا 1 گیگ دارم و روی سیستم خواهرم هم 2 تا 1 گیگ که عینا شبیه هم و یه مارک هستن
بهتره که اون 2 گیگ رو بندازم کنار این 2 گیگ خودم و بعد یه دو گیگ برای خواهرم بگیرم یا یه 2 گیگ بگیرم؟
احتمالا 4 تا رم کنار هم گرمای زیادی درست می کنه برای همین فکر میکنم همون دو گیگ بگیرم بهتر باشه درسته؟

سلام
من بازم یه سوال راجع به مانیتور دارم
ظاهرا Samsung PX2370 یک مدل خیلی خوب و موفقه
ولی حالا که این مدل تو ایران به PX23720 Plus تغییر نام داده و تولید داخل هست باز هم تضمینی داره که مانیتوره خوبی باشه ؟
مدل PX2370 وارداتی موجود نیست تو بازار ؟
با تمام این احوال بهترین مانیتوری که علاوه بر FULL HD بودن LED هم باشه چی پینهاد می کنین شما ؟
هنوز مدل اصلی توی بازار موجوده، البته کم پیدا میشه
وقتی مدلش تغییر کرده- حتی اگه تغییر خاصی هم توی مدل اصلی داده نشده باشه- دیگه تضمینی بر کپی برابر اصل بودنش نیست (این روش کار سامسونگ رو به روش کار LG ترجیح می دم)

سلام به رامین و فرشید عزیز
آقا من یه 8800 320 مگ دارم با یه amd 6000. بعد 2 گیگ رم ddr2 باس 800 روش گذاشتم
حالا به نظرتون یه 2 گیگ رم روش بزارم وضعیت اجرای بازی ها و کار با برنامه ها تغییری می کنه یا نه؟
من مدتی هست روی 7 یه ارور می بینم اونم وقتی که دارم سیستم رو خاموش می کنم حاکی از این که مموری قابل خوندن نیست و ... حالا فکر کردم شاید رم کم میاره که این ارور رو میده
در ضمن بعضی اوقات وقتی نید فور اسپید شیفت رو اجرا می کنم روی صفحه لودینگ هنگ می کنه و باید یه ریست کنم تا درست بشه
حالا با دیدن این وضعیت به سرم زده 2 گیگ رم بندازم تنگش. این کار عاقلانه هست یا نه؟
بعد روی سیستم خودم 2 تا 1 گیگ دارم و روی سیستم خواهرم هم 2 تا 1 گیگ که عینا شبیه هم و یه مارک هستن
بهتره که اون 2 گیگ رو بندازم کنار این 2 گیگ خودم و بعد یه دو گیگ برای خواهرم بگیرم یا یه 2 گیگ بگیرم؟
احتمالا 4 تا رم کنار هم گرمای زیادی درست می کنه برای همین فکر میکنم همون دو گیگ بگیرم بهتر باشه درسته؟

ارور دادن نشونه ی یه مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری هست و به کمبود رم مربوط نیست
برای ارتقای رم دقت کن که ماجولها حتما باید از یه مدل و یه مارک باشن تا بتونن با هم کار کنن، در ضمن بهتره اینا رو بفروشی یا بزاری روی سیستم دیگه و جاش 2 تا 2 گیگ بخری که از 4 تا 1 گیگ بهتره، نه بخاطر گرما که بخاطر سرعت و پایداری بیشتر.

سلام
اقا فرشيد ببخشيد بازم سوال داشتم درمورد سيستم پيشنهادي شما
CPU:INTEL Core I5 760
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P7P55D
VGA:Geforce 460 1GB DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:ANTEC 900

چون حدود 200تومن ديگه ميتونم بذارم سرش ,
cpu ميخواستم Intel Core i7 - 3.06GHz - 950 باشه
اما MB چي بهتره (GIGABYTE - X58A-UD3R يا MSI - X58 Pro يا INTEL - DX58SO يا چيز ديگه اي تو نظر شماست? )
ram :2*2GB CORSAIR DDR3 1333 (بخاطر صرفه جويي)
hdd هم كه سامسونگ دارم
vga هم نميدونم ATI 5850 1GB GDDR يا GIGABYTE - ATI RADEON HD 5770 - 1GB يا Geforce 460 1GB DDR5 يا 470 Geforce يا نظر شما
pover هم نميدونم (535W GREEN خوبه؟)
و ياداوري اينكه براي گيم وگاهي هم اوركلاك
با سپاس

PX2370 سری قدیمی قیمتش همون اندازه ی PX23720 هست ؟
LG 2486L تو بازار هست، اگه هست چقدره ؟
نوشته شده توسط Farshidstar2012:
هنوز مدل اصلی توی بازار موجوده، البته کم پیدا میشه
وقتی مدلش تغییر کرده- حتی اگه تغییر خاصی هم توی مدل اصلی داده نشده باشه- دیگه تضمینی بر کپی برابر اصل بودنش نیست (این روش کار سامسونگ رو به روش کار LG ترجیح می دم)
من منظورشما رو متوجه نشدم، یعنی شما میگی سامسونگ تولید داخل از LG بهتره ؟

سلام

اما MB چي بهتره (GIGABYTE - X58A-UD3R يا MSI - X58 Pro يا INTEL - DX58SO يا چيز ديگه اي تو نظر شماست? )
hdd هم كه سامسونگ دارم
vga هم نميدونم ATI 5850 1GB GDDR يا GIGABYTE - ATI RADEON HD 5770 - 1GB يا Geforce 460 1GB DDR5 يا 470 Geforce يا نظر شما
با سپاس
دوست من شما اگه میخوای بهترین انتخاب رو داشته باشی بودجتو بگو تا بچه ها بهت کمک کنن !
شما وقتی هم سوال میپرسی هم پیشنهاد نمیشه بهترین پیشنهاد رو بهت داد ...

به نظر من اگه گیمر هستی و آورکلاک هم میکنی
سعی کن کارت گرافیک بهتری بخری و یک فن خوب برای سی پی یو واسه اور استیبل .
واسه فن میتونی تاور 120 اکستریم برداری که نسبت به کاراییش فن خوش قیمتی هست ...
کارت گرافیک هم میتونی GTX470 برداری که واسه گیمینگ مهمترین فاکتور کارت گرافیک ـــه .

آخرین ویرایش:
سلام

hdd هم كه سامسونگ دارم
با سپاس
در این صورت اولویت با ارتقای گرافیک به GTX 470 و افزایش قدرت پاور به 585 وات هست، دیگه به بقیه ی قطعات پول نمیرسه و اهمیتش هم مثل گرافیک نیست.

PX2370 سری قدیمی قیمتش همون اندازه ی PX23720 هست ؟
LG 2486L تو بازار هست، اگه هست چقدره ؟

من منظورشما رو متوجه نشدم، یعنی شما میگی سامسونگ تولید داخل از LG بهتره ؟

نخیر، منظورم اینه که برای مصرف کننده خیلی بهتره که مدلای تولید داخل رو بتونه از مدلای اصلی سامسونگ تمایز بده،اما مادیران اینکارو نمی کنه و مدلای سرهم شده ی خودش هم با همون مدل ساخت کمپانی اصلی به بازار میان.

مدلای اصلی PX2370 هم قیمتشون مثل مدل داخلی حدود 360 تومن هست.

سلام دوستان عزیز راستش زورم اومد این همه صفحه رو بخونم شاید سوالم تکراری باشه
میخوام یه کیس جم کنم با 500 تومن پول اگه میشه سیستم پیشنهادی بدید که بگیرم
فردا (شنبه)فراره بریم بگیریم ببخشید که دیر اومد سوال کنم اما شما خوبی کنین سریع جواب بدید
یه سوال دیگه هم اینکه این اورکلاک ها چی هستن؟سی پی یو هاش داغ میکنن؟ کلا یه توضیحی
در مورد این نوع برند بدید ممنون میشم.
قطعات مورد نیاز:Hdd-Graphic-Powe-MB-Ram-CPU ممنون میشم یه سری قطعه خوب بگید تا دیگه
سرچ نکنم تو این اینترنت که ادمو گیج میکنه.راستی برای گیم بگید و اینکه سیستم برای کارهای
برنامه نویسی و این حرفا نیست.فقط گیم و فیلمو موزیک:d

این همه انتظار با 500 تومن ؟! :d مطمئنا با 500 تومن نمیشه معجزه کرد ، خیلی محدوده.
پیشنهاد من اینه :

CPU : intel i3 530
RAM : patriot 2gb 2*1gb ddr3 1333
MAIN : gigabyte ga-h55-d2h
VGA : zotac gts250 1gb
HDD : seagate 500gb 16mb
POWER : green gp535a

حدودا 555 560 تومن در میاد دیگه کمتر از این ارزش نداره.

سلام دوستان عزیز راستش زورم اومد این همه صفحه رو بخونم شاید سوالم تکراری باشه
میخوام یه کیس جم کنم با 500 تومن پول اگه میشه سیستم پیشنهادی بدید که بگیرم
فردا (شنبه)فراره بریم بگیریم ببخشید که دیر اومد سوال کنم اما شما خوبی کنین سریع جواب بدید
یه سوال دیگه هم اینکه این اورکلاک ها چی هستن؟سی پی یو هاش داغ میکنن؟ کلا یه توضیحی
در مورد این نوع برند بدید ممنون میشم.
قطعات مورد نیاز:Hdd-Graphic-Powe-MB-Ram-CPU ممنون میشم یه سری قطعه خوب بگید تا دیگه
سرچ نکنم تو این اینترنت که ادمو گیج میکنه.راستی برای گیم بگید و اینکه سیستم برای کارهای
برنامه نویسی و این حرفا نیست.فقط گیم و فیلمو موزیک:d
با این پول نمیشه اختصاصی واسه گیم خرید کرد، اما می تونی اینا رو بگیری:

CPU:AMD Athlon II X3 435
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1333
M/B:ASUS M4A77TD
VGA:Geforce GTS 450 1GB

حدود 550 تومن میشه.

بچه ها میشه توضیحی در مورد این نامهای اختصاری nvidia رو بگید مثلا اینا یعنی چی
gt-gts-gtx-xfx از و...
در ضمن Radeon HD 5750 1GB

بهتر از GTS 450 است؟چطوره واسه گرافیک

آخرین ویرایش:
اون پسوند هایی که گذاشتی یجورایی رده بندی کارتای nVidia به حساب میاد که معمولا gs پایینترین سطح کارایی و gtx هم بالاترین سطح کارایی رو بین کارتای nVidia داره.
xfx هم یه برند معتبر تو سخت افزار و همینطور کارت گرافیک هستش.
gt220 هم بدرد هیچی نمیخوره.

با این پول نمیشه اختصاصی واسه گیم خرید کرد، اما می تونی اینا رو بگیری:

CPU:AMD Athlon II X3 435
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1333
M/B:ASUS M4A77TD
VGA:Geforce GTS 450 1GB

حدود 550 تومن میشه.
آقا قرشید لازم به اختصاصی نیست اما خوب باشه بسته multy که نمخوایم:d
چیزایی که معرفی کردی مناسبه حالا میشه یه مدل تغییر بدی که یه کیس هم بشه گرفت؟
درضمن giga برای مادربرد برای همین قطعات چی پیشنهاد میدی هرچند فرقی ندارن و جفتشون هم خوب هستن.یه سوال دیگه اینکه میخوام بدونم maxtor به sata اصلا ربطی داره؟:d
ممنون

Back