مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

شما با این امکانات و ویژگی ها مادربردی سراغ دارید که 100 تومن باشه! اگر هست معرفی کنید دوست بنده هم قصد خرید داره
مادربردای خوب و جدید AMD الان از 130 تومن به بالاست،وگرنه با چیپ ست 770 میشه حدود 100 تومن هم پیدا کرد.

من ASUS M4A87TD-USB3 رو پیشنهاد می دم که حدود 140 تومن هست.

سلام
من 1 هفته ای میشه DVD -Writer Pionner 218L که Lable falsh هم داره خریدم(ساتا هم هست) سرعتشم 22x هست
بنظرتون اشتباه کردم این DVD-Writer خریدم؟:-/
یا خوب کار میکنه؟
32 تومانم پول دادم:d

امیدوارم که خوب کار کنه،

آقا اگر موضوع پرینتر به اینجا مربوط میشه:
کسی می تونه . یه پرینتر لیزری رنگی معرفی کنه . که هم کیفیتش خوب باشه هم زیاد پودر مصرف نکنه و پودرش هم قیمتش مناسب باشه (برای چاپ کاور و عکس می خوام) .
قیمت هم 0 الی 400 تومان

آقا اگر موضوع پرینتر به اینجا مربوط میشه:
کسی می تونه . یه پرینتر لیزری رنگی معرفی کنه . که هم کیفیتش خوب باشه هم زیاد پودر مصرف نکنه و پودرش هم قیمتش مناسب باشه (برای چاپ کاور و عکس می خوام) .
قیمت هم 0 الی 400 تومان
خب مصرف کارتریجای لیزر متفاوت هست و قیمتشون هم بنسبت بالاست

اما با بودجه ی شما میشه مدل HP LaserJet CP1515n رو پیشنهاد داد که برای کار معمولی دفتری مناسب هست.

با سلام من می خواستم یک سیستمPC HIGH END جمع کنم اگه ممکنه :">در مورد قطعاتی که لازمه جمع کنم راهنمیایی کنید. در ضمن من قیمت ها رو هم نمی دونم اگه قیمت ها رو هم بگین ممنون می شم:x.
مثلا می خوام GPU GFORCE 480 GTX و CPU COREi 3 یا COREi 5 باشه مادر بوردم هم p57 باشه. اگه ممکنه راهنماییم کنید در مورد gpu cpu mother board ......... کدوم بصرفه تره و غیره ممنون می شم.;;)

با سلام !من یه هارد اکسترنال usb 3 مدل western خریدم !با ضرفیت 500
میخواستم بپرسم این نوع هارد خوب هست ؟ با تشکر از همه دوستان !
اینم لینک هارد !
http://pclogist.com/news/wd-usb-3-0-and-3-tb-external-hard-drive/

فعلا تنها مدل USB 3.0 ساپورت توی بازار ما هست و مدل خوبیه، البته سرعت بیشترش فقط وقتی فعال میشه که از پورت USB 3.0 برای ارتباط استفاده بشه.

با سلام من می خواستم یک سیستمPC HIGH END جمع کنم اگه ممکنه :">در مورد قطعاتی که لازمه جمع کنم راهنمیایی کنید. در ضمن من قیمت ها رو هم نمی دونم اگه قیمت ها رو هم بگین ممنون می شم:x.
مثلا می خوام GPU GFORCE 480 GTX و CPU COREi 3 یا COREi 5 باشه مادر بوردم هم p57 باشه. اگه ممکنه راهنماییم کنید در مورد gpu cpu mother board ......... کدوم بصرفه تره و غیره ممنون می شم.;;)

اصل قضیه بودجه بود که شما نگفتی
اما با قطعاتی که اسم بردی میشه اینا رو در نظر گفت:

CPU:INTEL Core I5 760
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P7H55-M
VGA:Geforce 460 1GB DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:ANTEC 900

همچین سیستمی (بدون مانیتور-کیبورد ،ماوس و اسپیکر) حدود 1030 تومن میشه، اگر سیستم بالاتری مدنظر داری بگو که پیشنهاد بهتری بدیم.

فعلا تنها مدل USB 3.0 ساپورت توی بازار ما هست و مدل خوبیه، البته سرعت بیشترش فقط وقتی فعال میشه که از پورت USB 3.0 برای ارتباط استفاده بشه.
بله دوست عزیز !کاملا حق با شماست !اولین هاردی هست که تو بازار ما با پورت usb 3 عرضه شده !البته چون مادربرد من به پورت usb 3 مجهز هست دیشب سرعت هارد رو تست کردم !و فکر میکنم این اطلاعات بدرد دوستانی که بخوان این هارد رو تهیه کنن بخوره !

سرعت این هارد چیزی معادل 55 مگابایت بر ثانیه هست که در بعضی موارد به 60 مگابایت بر ثانیه هم میرسید و البته در بعضی موارد کپی به 48 مگابایت بر ثانیه پایین می اومد اما بیشتر اوقات بین 52 تا 56 بود که سرعت بسیار بالایی هست !البته با توچه به اینکه هارد موجود من در کیس مدل سامسونگ 32 بافر از نوع ساتا 2 هست که اگر هارد درونی کیس هم از نوع ساتا 3 باشه در این صورت سرعت کاملا متفوت خواهد بود !

اما سرعت یک فلش usb 2 از نوع پرسرعت مارک ترنسد 8 گیگ بعد از کپی فایل مورد نظر در دو حافظه به ترتیب حافظه usb 2 سرعت 7 مگابایت بر ثانیه بود که مشابه همون فایلی که در حافظه usb 3 کپی کردم معادل 56 مگابایت بر ثانیه بود !
همچنین با یک هارد usb 2 اکسترنال هم فایل مشابه رو کپی و تست کردم که سرعتی که سرعت هارد 8 مگابایت بر ثانیه بود که نهایتا تا 10 مگابایت بر ثانیه هم اوج میگرفت و دوباره به 8 و 7 میرسید !

بله دوست عزیز !کاملا حق با شماست !اولین هاردی هست که تو بازار ما با پورت usb 3 عرضه شده !البته چون مادربرد من به پورت usb 3 مجهز هست دیشب سرعت هارد رو تست کردم !و فکر میکنم این اطلاعات بدرد دوستانی که بخوان این هارد رو تهیه کنن بخوره !

سرعت این هارد چیزی معادل 55 مگابایت بر ثانیه هست که در بعضی موارد به 60 مگابایت بر ثانیه هم میرسید و البته در بعضی موارد کپی به 48 مگابایت بر ثانیه پایین می اومد اما بیشتر اوقات بین 52 تا 56 بود که سرعت بسیار بالایی هست !البته با توچه به اینکه هارد موجود من در کیس مدل سامسونگ 32 بافر از نوع ساتا 2 هست که اگر هارد درونی کیس هم از نوع ساتا 3 باشه در این صورت سرعت کاملا متفوت خواهد بود !

اما سرعت یک فلش usb 2 از نوع پرسرعت مارک ترنسد 8 گیگ بعد از کپی فایل مورد نظر در دو حافظه به ترتیب حافظه usb 2 سرعت 7 مگابایت بر ثانیه بود که مشابه همون فایلی که در حافظه usb 3 کپی کردم معادل 56 مگابایت بر ثانیه بود !
همچنین با یک هارد usb 2 اکسترنال هم فایل مشابه رو کپی و تست کردم که سرعتی که سرعت هارد 8 مگابایت بر ثانیه بود که نهایتا تا 10 مگابایت بر ثانیه هم اوج میگرفت و دوباره به 8 و 7 میرسید !
حالا که گفتی،پس منم یکم اطلاعات بیشتری اضافه کنم.

سرعت هارد اکسترنال شما که با پورت USB 3.0 اندازه گیری شده نسبت به همون هارد با پورت USB 2.0 حدود 2 برابر افزایش پیدا کرده، چون سرعت ماکزیمم پورت USB 2.0 چیزی حدود 30 مکابایت بر ثانیه هست

این رو نباید مستقیم با هارد اینترنال خودت مقایسه کنی، چون عرض باند هاردای اینترنال که از پورت SATA 2.0 استفاده می کنند تا حدود 280 مگابایت بر ثانیه قابل انتقال هست و خیلی سریعتر از USB 2.0، اما خود هاردا در عمل سرعتی بیشتر از 110 مگابایت بر ثانیه نشون نمی دن، حتی اگر با استاندارد SATA 3.0 هم کار کنن باز تفاوتی در عملکردشون پیش نمیاد

تفاوت اصلی قراره در هاردها یا فلش درایو های نسل جدید که از NAND Flash استفاده می کنن ایجاد بشه که می توننن از پهنای باند استانداردهای جدید استفاده بکنن، مثلا یه مدل فلش جدید از ADATA با استاندارد USB 3.0 عرضه شده که سرعت خوندنش حدود 100 مگابایت بر ثانیست و این با استاندارد USB 2,0 امکانپذیر نبود.

یا SSD های نسل جدید که قراره سرعتی بالاتر از 400 مگابایت بر ثانیه داشته باشن و استاندارد SATA 2.0 توانایی همچین سرعتی رو نداره و باید از استاندارد SATA 3.0 استفاده کرد.

یا SSD های نسل جدید که قراره سرعتی بالاتر از 400 مگابایت بر ثانیه داشته باشن و استاندارد SATA 2.0 توانایی همچین سرعتی رو نداره و باید از استاندارد SATA 3.0 استفاده کرد.

پس با این حساب یعنی پورتهای usb 3 جای ارتقا بیشتر از اینا رو داره و حتی هاردهای جدید sata 3 که قرار عرضه بشه نیز میشه با سرعتهای بیشتری روی این پورتها عرضه کرد و جای پیشرفت رو داره ! واقعا داشتن پورتهای sata 3 و usb 3 واقعا روی مادر برد خیلی با ارزشه !خصوصا sata 3 که سرعت ویران کننده ای خواهد داشت و خصوصا در عملیات دیفراگ سرعت خیلی زیادی خواهد داشت !

سلام
نمیدونم اینجا جاش هست که میپرسم یا نه
شما باشید بین این دو تا اسپیکر کدوم رو انتخاب میکنید.هر دو تا هم قیمتشون 130.000 تومن هست.
Edifier s5.1m و Logitech X-540 و اگر باز هم خودتون پیشنهاد به غیر از این دو تا تو همین رنج قیمت دارید بگید

سلام
من دارم یه سیستم خیلی ساده می بندم
یه مادر برد LGA 775 می خوام که این سی پی یو رو ساپرت کنه : Intel P4 631
حدود قیمت رم DDR2 2GB 667-800 MHz چقدره ؟
حالا جدا از اینا قیمت دقیق مانیتور Samsung PX2370 plus رو هم اگه لطف کنید ممنون می شم

نوشته شده توسط 8800gt:
سلام
شما باشید بین این دو تا اسپیکر کدوم رو انتخاب میکنید.هر دو تا هم قیمتشون 130.000 تومن هست.
Edifier s5.1m و Logitech X-540 و اگر باز هم خودتون پیشنهاد به غیر از این دو تا تو همین رنج قیمت دارید بگید
من در کل Logitech رو به Edifier ترجیح می دم ولی بین این 2 تا s5.1 m بهتره به نظرم
من قیمت M-Audio AV40 یا اصلا اینکه موجود هست تو بازار یا نه رو نمی دونم، ولی اینو شک ندارم که از نظر کیفی یکی از بهترین هاست

آخرین ویرایش:
پس با این حساب یعنی پورتهای usb 3 جای ارتقا بیشتر از اینا رو داره و حتی هاردهای جدید sata 3 که قرار عرضه بشه نیز میشه با سرعتهای بیشتری روی این پورتها عرضه کرد و جای پیشرفت رو داره ! واقعا داشتن پورتهای sata 3 و usb 3 واقعا روی مادر برد خیلی با ارزشه !خصوصا sata 3 که سرعت ویران کننده ای خواهد داشت و خصوصا در عملیات دیفراگ سرعت خیلی زیادی خواهد داشت !

بله، هاردها و فلش های USB 3.0 می تونن سرعتای خیلی بیشتری داشته باشن و فعلا اول کاره که سرعتشون بهینه نیست

استاندارد SATA 3.0 هم بیشتر به درد SSD ها می خوره که الان به سقف سرعت SATA 2.0 vs رسیدن و واسه هاردای معمولی افزایش سرعتی رو باعث نمیشه، چون مشکل هاردای سیلندری فعلا شیوه ی کارکردشون هست و بنابراین نه در Defrag و نه در عملیات دیگه افزایش سرعتی نخواهند داشت،

سلام

همون X-540 پیشنهاد میشه، البته Creative Inspire T6200 هم مدل خوبیه و اینم پیشنهاد میشه،حدود 115 تومن هست.

سلام
من دارم یه سیستم خیلی ساده می بندم
یه مادر برد LGA 775 می خوام که این سی پی یو رو ساپرت کنه : Intel P4 631
حدود قیمت رم DDR2 2GB 667-800 MHz چقدره ؟
حالا جدا از اینا قیمت دقیق مانیتور Samsung PX2370 plus رو هم اگه لطف کنید ممنون می شم
واسه اون پردازنده ی قدیمی باید یه مادربرد با تراشه ی 945 پیدا کنی( مثل ASUS P5LD2 )
رم DDR2 سری 2 گیگش حدود 40 تومن هست.

مانیتور سامسونگ مدل PX 23720 که مدل داخلی هست هم حدود 360 تومنه.

واسه اون پردازنده ی قدیمی باید یه مادربرد با تراشه ی 945 پیدا کنی( مثل ASUS P5LD2 )
رم DDR2 سری 2 گیگش حدود 40 تومن هست.

مانیتور سامسونگ مدل PX 23720 که مدل داخلی هست هم حدود 360 تومنه.

حدود قیمت مین بورد رو هم لطف می کنید ؟

فرشید جان اون ادیفایری که نوشتم از نظر توان خروجی قویتره ها . سابش 60 واته. شما از نظر کیفیت میگید لوگیتچ ؟

توان تبلیغ شده مهم نیست،مهم اینه که به مشخصات سازندش در عمل نزدیک باشه

دو نکته:

1-شرکتای غیر معتبر یا کمتر شناخته شده همیشه توان واقعی بلندگوها رو غیر واقعی و فضایی اعلام می کنن.
2-برای سیستم صوتی PC کیفیت خیلی مهم تره تا قدرت.

حدود قیمت مین بورد رو هم لطف می کنید ؟

اگه اصلا پیدا بشه بیشتر از 60 70 تومن نیست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or