مشاوره در امر خرید هدفون (موزیک - گیم)

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
سلام
دوستان اگه امکانش هست یه چندتا هدفون خوب تا ۳۵۰ یورو برای گوش دادن به موسیقی معرفی کنین آگه میشه بی سیم
میخوام که بهترین کیفیت صدا رو پس بده
ممنون

درود

یه نکته که حتما باید بهش توجه کنی اینه که اگه بهترین کیفیت صدا رو میخوای، حتما باید از هدفون در حالت باسیم استفاده کنی. و از اون مهمتر اینکه شما حتما باید یه پلیر خوب هم تهیه بکنی تا به اوج قدرت و کیفیت هدفونت برسی.
دوتا فاکتور مهمی که توی انتخاب هدفون معمولا لحاظ میشه، بیس صدا و تفکیک صدا هست

اگه از هدفون بیشتر برای بازی و فیلم استفاده میکنی، تفکیک صدا چندان اهمیتی نباید واست داشته باشه.
ولی اگه بیشتر برای کارهای Video and audio editing و گوش دادن به موسیقی ( بخصوص سبک هایی که تفکیک صدا درش مهمه ) میخوای، تفکیک صدا خیلی اهمیت داره.

اگه صدایی با بیس عمیق و قوی به همراه تفکیک صدا در حد مناسب میخوای ( یعنی اولویتت بیس باشه و بعد تفکیک صدا ) و از طرفی میخوای بهترین بی سیم توی این رنج قیمت باشه، پیشنهاد من V-MODA CROSSFADE WIRELESS هست.
من خودم با کلی تحقیق و بررسی این هدفون رو خریدم. توی هدفون های بیسیم تا رنج قیمت 300 دلار، بهترین گزینه هست. از این نظر بهترینه که تفاوت کیفیت باسیم و بیسیمش خیلی کمه نسبت به بقیه رقباش توی این رنج قیمت. چون همونطور که میدونی توی خیلی از هدفون های بیسیم، کیفیت صدا تفاوت محسوس و پایین تری داره نسبت به حالت باسیمش. از طرفی این هدفون بسیار durable و premium هست. البته باز هم میگم اگه صدایی با بیس عمیق و قوی برات اولویت داره، این مدل گزینه خوبیه.
اگه بیشتر تفکیک صدا برات مهمه به نظرم بهتره بری سمت هدفون های باسیم. (البته بدیهیه که همه هدفون های بیسیم رو میشه با سیم هم استفاده کرد. ولی منظورم هدفون های فقط wire هست) ولی خب هدفون های بیسیم با تفکیک خوب هم داریم مثل Audio-Technica ATH-SR5BT
یه مدل باسیم هم بهت معرفی میکنم که توی تفکیک صدا توی این رنج جزو بهترین هاست و از طرفی بیس متعادل و مناسبی هم داره Audio-Technica ATH-MSR7

برای انتخاب هدفون اولین و مهمترین فاکتور، سلیقه صدایی هست. باید ببینی اولویتت چیه و بیشتر چه انتظاری از هدفونی که میخوای بخری داری.

آخرین ویرایش:

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
272
نام
محمد
درود

یه نکته که حتما باید بهش توجه کنی اینه که اگه بهترین کیفیت صدا رو میخوای، حتما باید از هدفون در حالت باسیم استفاده کنی. و از اون مهمتر اینکه شما حتما باید یه پلیر خوب هم تهیه بکنی تا به اوج قدرت و کیفیت هدفونت برسی.
دوتا فاکتور مهمی که توی انتخاب هدفون معمولا لحاظ میشه، بیس صدا و تفکیک صدا هست

اگه از هدفون بیشتر برای بازی و فیلم استفاده میکنی، تفکیک صدا چندان اهمیتی نباید واست داشته باشه.
ولی اگه بیشتر برای کارهای Video and audio editing و گوش دادن به موسیقی ( بخصوص سبک هایی که تفکیک صدا درش مهمه ) میخوای، تفکیک صدا خیلی اهمیت داره.

اگه صدایی با بیس عمیق و قوی به همراه تفکیک صدا در حد مناسب میخوای ( یعنی اولویتت بیس باشه و بعد تفکیک صدا ) و از طرفی میخوای بهترین بی سیم توی این رنج قیمت باشه، پیشنهاد من V-MODA CROSSFADE WIRELESS هست.
من خودم با کلی تحقیق و بررسی این هدفون رو خریدم. توی هدفون های بیسیم تا رنج قیمت 300 دلار، بهترین گزینه هست. از این نظر بهترینه که تفاوت کیفیت باسیم و بیسیمش خیلی کمه نسبت به بقیه رقباش توی این رنج قیمت. چون همونطور که میدونی توی خیلی از هدفون های بیسیم، کیفیت صدا تفاوت محسوس و پایین تری داره نسبت به حالت باسیمش. از طرفی این هدفون بسیار durable و premium هست. البته باز هم میگم اگه صدایی با بیس عمیق و قوی برات اولویت داره، این مدل گزینه خوبیه.
اگه بیشتر تفکیک صدا برات مهمه به نظرم بهتره بری سمت هدفون های باسیم. (البته بدیهیه که همه هدفون های بیسیم رو میشه با سیم هم استفاده کرد. ولی منظورم هدفون های فقط wire هست) ولی خب هدفون های بیسیم با تفکیک خوب هم داریم مثل Audio-Technica ATH-SR5BT
یه مدل باسیم هم بهت معرفی میکنم که توی تفکیک صدا توی این رنج جزو بهترین هاست و از طرفی بیس متعادل و مناسبی هم داره Audio-Technica ATH-MSR7

برای انتخاب هدفون اولین و مهمترین فاکتور، سلیقه صدایی هست. باید ببینی اولویتت چیه و بیشتر چه انتظاری از هدفونی که میخوای بخری داری.
ممنون دادا
خودمم تو این چند وقته دنبال هدفون میگشتم خیلی از سایت ها همین هدفون رو پیشنهاد داده بودن و همینطور مدل باسیم همین شرکت مدل M100

یه سوال دیگه هم دارم برای پلیر یه گوشی بخرم یا یه پلیر
اگه پلیر لطفا اونم معرفی کنید
ممنون

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: god of shadow

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
یه سوال دیگه هم دارم برای پلیر یه گوشی بخرم یا یه پلیر
اگه پلیر لطفا اونم معرفی کنید
ممنون

خب اول بگو تا چقدر میتونی هزینه بکنی برای پلیر
یه نکته هم بگم که اگه استفاده ای که از هدفون میکنی در حد کارهای روزمره هست و حرفه ای استفاده نمیکنی ( یعنی کارهای Audio production یا کارهای خاص نمیکنی )، نیازی به تهیه پلیر نیست و از گوشی هم میتونی استفاده بکنی که output مناسبی هم میده
ولی اگه روی صدا آدم حساسی هستی و تک تک جزئات صدا واست مهمه و میخوای به نهایت قدرت و کیفیت هدفونت برسی، باید پلیر تهیه بکنی.
یه سوال اینکه شما فرمت موسیقی که گوش میدی چی هست؟ اگه فقط mp3 گوش میدی که کلا بیخیال پلیر بشو چون تفاوت خاصی رو واست ایجاد نمیکنه . ولی اگه از فرمت های Lossless مثل FLAC و WAV استفاده میکنی، اینجاست که به پلیر نیاز داری.
یعنی اینکه اگه حرفه ای به موسیقی گوش نمیدی، اصلا لازم نیست پلیر بگیری

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
272
نام
محمد
راستش گوشی ندارم الان میخوام یه گوشی بخرم نمی دونم هزینه کمتر کنم رو گوشی جاش یه پلیر خوب بخرم یا یه گوشی خوب بخرم که جای پلیر رو برام پر کنه
از فرمت m4a wav FLAC

• Like

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
راستش گوشی ندارم الان میخوام یه گوشی بخرم نمی دونم هزینه کمتر کنم رو گوشی جاش یه پلیر خوب بخرم یا یه گوشی خوب بخرم که جای پلیر رو برام پر کنه
از فرمت m4a wav FLAC

تا اونجایی که من میدونم هیچ گوشی نمیتونه جای یه پلیر حرفه ای یا حتی نیمه حرفه ای رو بگیره.
پلیر خوب با قیمت معقول و مناسب هم FiiO X3 2nd gen Music Player رو معرفی میکنم بهت. تقریبا میتونه قدرت و کیفیت هدفونی مثل V-MODA CROSSFADE WIRELESS رو بیرون بکشه. کلا پلیر خوب بخوای باید یکم هزینه بکنی.
ببین همچی به خودت بستگی داره. اگه به صورت حرفه ای با موزیک و کلا صدا سروکار داری، پیشنهادم اینه که اول به فکر یه پلیر خوب باش. ولی اگه نه، فعلا بیخیال پلیر شو و یه گوشی خوب بگیر.

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
272
نام
محمد
تا اونجایی که من میدونم هیچ گوشی نمیتونه جای یه پلیر حرفه ای یا حتی نیمه حرفه ای رو بگیره.
پلیر خوب با قیمت معقول و مناسب هم FiiO X3 2nd gen Music Player رو معرفی میکنم بهت. تقریبا میتونه قدرت و کیفیت هدفونی مثل V-MODA CROSSFADE WIRELESS رو بیرون بکشه. کلا پلیر خوب بخوای باید یکم هزینه بکنی.
ببین همچی به خودت بستگی داره. اگه به صورت حرفه ای با موزیک و کلا صدا سروکار داری، پیشنهادم اینه که اول به فکر یه پلیر خوب باش. ولی اگه نه، فعلا بیخیال پلیر شو و یه گوشی خوب بگیر.

دادا این پلیری که معرفی کردی بلوتوث هم داره ؟
چون هدفون بیسیم میگم

• Like

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
دادا این پلیری که معرفی کردی بلوتوث هم داره ؟
چون هدفون بیسیم میگم

درود

خیر این مدل نداره. اگه مدل بلوتوث دار میخوای دوتا گزینه توی برند fiio وجود داره :
FIIO X7 که قیمتش فضاییه :D 2.5 میلیون ناقابل
FIIO X1 2nd Gen که قیمتش حدود 400 تومن. این مدل ضعیفتر از FIIO X3 2nd Gen هست ولی بلوتوث داره

فقط اینو در نظر بگیر که تفاوت خاصی توی حالت بلوتوث، بین پلیر و گوشی وجود نداره. یعنی اگه فکر میکنی بیشتر استفادت بلوتوث هست، الکی پول پلیر نده

• Like
Reactions: riden.17

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
سلام قصد خرید یک هدفون دارم تا نهایت قیمت 100 تومان

یک هدفون وایرلس که کارت حافظه بخوره (خودش MP3 پلیر باشه در واقع)

اگه چیزی هم هست که میکروفون داشته باشه و بتونم به دسته PS4 وصل کنم و برای اونم استفاده کنم خیلی بهتره :D

اصلا چیز این شکلی و توی این رنج قیمت وجود داره؟؟

ممنون میشم جواب بدید :)

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
چیز با کیفیت که پیشنهاد بدیم توی این رنج وجود نداره

از همین کالاهای فِیک میشه خرید

چنتا از همین مودل هارو میتونید پیشهاد کنید؟

یکی دو مدل از این سری دیدم با قیمت 65 تومان Energy Sistem Energy DJ
یکی دو تا هم از ای مدل دیدم با قیمت 79-89 تومان NIA

اینا چطوره؟

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
سلام
هدفون تا 150 تومن که ایزوله غیرفعال داشته باشه چی پیشنهاد میکنید؟
برادرم سنهایزر hd 202 رو انتخاب کرده و میخواد بخره
استفاده موزیک و فیلمه و نمیخواد صدایی از هدفون به محیط بیرون انتقال پیدا کنه و بلعکس نمیخواد صدای محیط بیرون رو بشنوه
باسیم باشه و بلوتوث مهم نیست
ممنون از پاسختون

hamidebi

کاربر سایت
Sep 25, 2015
1
دوستان خواهشا کمک کنید شاید من اشتباه میکنم من این v moda 100 و خریدم باورم نمیشه این همه پول دادم برای این کیفیت صدای پایین هیجان موزیک و کلا میگیره اشتباهم کجاست

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,820
نام
U-N-3-S
سلام دوستان ..
میخوام یک هدست بخرم تا 600 700 تومان .. وایرلس باشه .. با iPhone 6s هماهنگ باشه ..
https://www.digikala.com/Product/DK...splaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/
این چطوره ؟؟؟
برای فیلم و اهنگ میخوام مخصوصا اهنگ ..
به لپ تاپ asus k550z هم وصل بشه ..
ممنون میشم کمک کنید ..

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,820
نام
U-N-3-S
سلام دوستان ..
میخوام یک هدست بخرم تا 600 700 تومان .. وایرلس باشه .. با iPhone 6s هماهنگ باشه ..
https://www.digikala.com/Product/DK...splaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/
این چطوره ؟؟؟
برای فیلم و اهنگ میخوام مخصوصا اهنگ ..
به لپ تاپ asus k550z هم وصل بشه ..
ممنون میشم کمک کنید ..

کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر