مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,474
سلام به همه اساتید
میخواهم یه لپتاپ خوب تا مرز 4 میلیون بگیرم
ممنون میشم بهم معرفی کنید
ترجیحاً دارای حافظه SSD هم باشه
Acer a715
این مدل اس اس دی نداره ولی قدرت سخت افزاری بالایی داره
مدل رم 8 گیگ قیمت 3 میلیون و 970 هزار تومن داره که تو بازار با قیمت پایین ترم هست

• Like
Reactions: nimaprince

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام به همه اساتید
میخواهم یه لپتاپ خوب تا مرز 4 میلیون بگیرم
ممنون میشم بهم معرفی کنید
ترجیحاً دارای حافظه SSD هم باشه
اگر برای گیمینگ نمی خوای به نظرم توی اون رنج قیمت زن بوک های ایسوس بهترین انتخاب هستن.
اگر برای گیمینگ می خوای با 4 تومن یا باید قید اس اس دی رو بزنی یا مثلا کیفیت صفحه. چیز خوبی پیدا نمی شه به نظرم.

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
سلام، ممنون میشم نظراتتون رو در مورد surface pro بگین، و مدل پیشنهادیتون، و عیب و ایراد خاصی نداره که؟ من واسه کار کردن یه تبلت ویندوزی درست حساب میخوام بخرم که کیبورد درست حسابیم داشته باشه، کارم نسبتا سبکه و راحتی و پورتبل بودنش برام مهمه، واسه همین تا جایی که تحقیق کردم سورفیس به نظر خوب میاد، بازم اگه نظری داشتین در این موردش از شنیدنش خوشحال میشم.
نکته بعدی مدل i5 و 8 گیگ رم 2017 رو انتخاب کردم، اما سورفیس پرو4 با همین مشخصات ارزون تر به نظر میاد، شما کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ چون مدل 2017 i5 به جز بدون فن بودن مثل اینکه مزیت خاص دیگه ای نداره؟ و علاوه بر این سورفیس پرو 4 قلمش به صورت مجانی روشه.
و به نظرتون از دیجی بخرم یا بیرون جای معتبری میتونم واسه خریدنش پیدا کنم که بهتر باشه؟

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
یکی ازآشناهای ما قراره از آمریکا بیاد
میخوام بگم یک لب تاپ واهس من بیاره
تو رنج 1000 ال 1100 دلار
خودم این سه مدل رو پیدا کردم
نظرتون چیه>
شما چی توصیه میکنید؟
HP OMEN Gaming Laptop - 15" Touch Screen (1WC88AV_1) | HP® OMEN
Dell Canada Official Site | Dell Canada
Dell Canada Official Site | Dell Canada
توصیه ی من برای گیمینگ لپ تاپ های clevo (که تو امریکا و کانادا با برند sager یا eurocom شناخته می شن) هست. برندیه که به صورت تخصصی لپ تاپ های گیمینگ تولید می کنه با قیمت مناسب و کیفت بسیار خوب.
به سایت هایی مثل xoticpc یا eurocom یه نگاه بنداز قطعا پشیمون نمی شی. ارزش خریدش از این گزینه ها بیشتره.
مثلا با 1100 دلار می تونی لپ تاپی با گرافیک 1060 و 16 گیگ رم و سی پی یو 7700hq با صفحه ips بگیری که قابلیت استفاده همزمان از اس اس دی و هارد دیسک رو هم داره.
Sager NP7850 (Clevo N850HP6)

بین این گزینه هایی که فرستادی هم گزینه اخر خوبه هرچند در مورد کیفیت ساخت لپ تاپ های گیمینگ دل سری inspiron نقد های منفی خوندم و در کل همون sager رو ترجیح می دم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Vonarian

tempest

کاربر سایت
May 18, 2012
144
نام
parham
سلام
دوستان حدود 6 ماه پیش من یک لپتاپ asus n552 خریدم . یک مشکلی دارم که تقریبا از روز اول این مشکل بود . مثلا وقتی دستگاه روشن شده و میخوام برم تو file explorer ، وقتی باز میکنم یه 4 5 ثانیه طول میکشه تا باز کنه . مینویسه working on it ... که تو این چند ثانیه هم یه صدایی از لپتاپ بلند میشه . نمیدونم صدای فنه یا چیز دیگه . هنگام پخش فیلم هم همین داستان . وسط فیلم یه چند ثانیه لگ میگیره و این صدای دستگاه بالا میره بغد که پایین میاد فیلم ادامه پیدا میکنه . در طول پخش یک فیلم چندین بار این اتفاق میفته . نمونه دیگه تو پاورپوینت وقتی 4 5 تا اسلاید عوض میکنم سریع یه چند لحظه گیر میکنه اون صدا بلند میشه و بعد میره اسلاید بعدی .
سیستم قویه قاعدتا نباید اینجوری باشه حدود 5 تومن هم پولشو دادم چیز خاصی هم ندارم که بخوام بگم سنگینه . از روز اول اینجوری بود که من بیشتر روش حساس شدم الان . کسی راهی به ذهنش میرسه ؟ ممکنه ویندوز دوباره نصب کنم درست شه ؟

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
سلام
دوستان حدود 6 ماه پیش من یک لپتاپ asus n552 خریدم . یک مشکلی دارم که تقریبا از روز اول این مشکل بود . مثلا وقتی دستگاه روشن شده و میخوام برم تو file explorer ، وقتی باز میکنم یه 4 5 ثانیه طول میکشه تا باز کنه . مینویسه working on it ... که تو این چند ثانیه هم یه صدایی از لپتاپ بلند میشه . نمیدونم صدای فنه یا چیز دیگه . هنگام پخش فیلم هم همین داستان . وسط فیلم یه چند ثانیه لگ میگیره و این صدای دستگاه بالا میره بغد که پایین میاد فیلم ادامه پیدا میکنه . در طول پخش یک فیلم چندین بار این اتفاق میفته . نمونه دیگه تو پاورپوینت وقتی 4 5 تا اسلاید عوض میکنم سریع یه چند لحظه گیر میکنه اون صدا بلند میشه و بعد میره اسلاید بعدی .
سیستم قویه قاعدتا نباید اینجوری باشه حدود 5 تومن هم پولشو دادم چیز خاصی هم ندارم که بخوام بگم سنگینه . از روز اول اینجوری بود که من بیشتر روش حساس شدم الان . کسی راهی به ذهنش میرسه ؟ ممکنه ویندوز دوباره نصب کنم درست شه ؟
درود.
احتمال داره مشکل از HDD باشه.
راه حلی براش پیدا نکردم ولی بهتره ببرید یه چک کنند.
task manager هم چک کنید ببینید موقع افزایش صدا چی زیاد میشه؟(memory,disk,CPU...)

• Like
Reactions: tempest

tempest

کاربر سایت
May 18, 2012
144
نام
parham
درود.
احتمال داره مشکل از HDD باشه.
راه حلی براش پیدا نکردم ولی بهتره ببرید یه چک کنند.
task manager هم چک کنید ببینید موقع افزایش صدا چی زیاد میشه؟(memory,disk,CPU...)
چک کردم الان موقع افزایش صدا disk زیاد میشد . تا ۵۰ درصد بالا میرفت .
پس به نظرتون باید ببرم بیرون چک کنند ؟ با نصب دوباره ویندوز به نظرتون درست نمیشه ؟

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
چک کردم الان موقع افزایش صدا disk زیاد میشد . تا ۵۰ درصد بالا میرفت .
پس به نظرتون باید ببرم بیرون چک کنند ؟ با نصب دوباره ویندوز به نظرتون درست نمیشه ؟
آخرین کار بردن و چک کردن هست.
بد نیست امتحان کنید.
بد هم نیست ویندوز رو به آخرین نسخه آپدیت کنید.

Sent from my K00E using Tapatalk

• Like
Reactions: tempest

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
سلام دوستان.تا سقف 3600000 چه لپ تاپی رو پیشنهاد میکنید؟البته خودم بیشتر به سرفیس مایلم به خاطر کوچک بودن و قابلیت های دیگش

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
سلام دوستان.تا سقف 3600000 چه لپ تاپی رو پیشنهاد میکنید؟البته خودم بیشتر به سرفیس مایلم به خاطر کوچک بودن و قابلیت های دیگش
درود.
‏تبلت ايسوس مدل Transformer 3 Pro T303UA ظرفيت 256 گيگابايت.
سرفیس خوب هست اما قیمت بالایی داره.
ترنسفورمر های ایسوس ارزش خرید بالایی دارند.

Sent from my K00E using Tapatalk

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
سلام دوستان. یک لپتاپ تا سقف 2 و نیم یا حتی کمتر میخوام. برندشم مهم نیست فقط با کیفیت باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Farhan44

کاربر سایت
Dec 22, 2017
1
سلام دوستان
من رشتم کامپیوتره و قصد خرید لپ تاپ دارم . البته فقط برای کار های درسی نمیخوام و در کنارشم فیلم هم میخوام ببینم و گه گاهی هم بازی ...
بین دو لپ تاپ گیر کردم : lenovo F 520 و asus x541-h
ایسوس ۱۲ گیگ رم - corei7 7500u - گرافیک ۲ گیگ و geforce 920 mx و فرکانس پردازنده اش هم ۲.۷ اپ تو ۳.۵
لنوو ۸ گیگ رم - corei5 8250u - گرافیک ۴ گیگ و geforce mx150 و فرکانس پردازندش هم ۲.۵ تا ۲.۸
البته لنوو حسگر اثر انگشت ، نور صفحه کلید و صفحه نمایش مات هم داره که ایسوس نداره

چون احتمالا بازیهایی مث فیفا ۱۷ و همینطور فیفا ۱۸ و GTA VI که سال اینده میاد رو بخوام بگیرم برای رم دودل شدم .... ۸ گیگ رم بنظرتون برای این بازیا کم میاد ؟
و اینکه corei5 که 8250u هست نسبت به corei7 7500u بهتره ؟ بخاطر همون ۸۲۵۰ u ؟
کدوم چهار هسته ایه کدوم دو هسته ای ؟
فرکانس پردازندشون چطور ؟ ایسوس خیلی بهتره با اختلاف یا اینکه در حد همن ؟
در کل کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

hunter76

کاربر سایت
Jun 1, 2014
320
نام
Ahmadreza
دوستان سلام .. میخواستم اگه بشه چند ماه دیگه Mac book air 2017 خریداری کنم و با توجه به نقدهایی که راجب به کیفیت صفحه نمایشش خوندم ی مقداری دلسرد شدم .. رزولوشون لپ تاپ فعلیم 1366*768 هست و ازش راضیم و تا الان آخ نگفته ولی میخوام کنار این مک بوک هم داشته باشم.. حالا با این اوصاف مک بوک ایر 2017 ممکنه تو فیلم دیدن بد عمل کنه به نظرتون ؟

مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MQD32 2017

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر