مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
سلام خسته نباشین دوستان.خواهش میکنم اگه تواناییشو دارین راهنمایی کنین چون خیلی گیج شدم خودم
s0%20%2825%29.gif

من میخوام یه لپتاپ سری گیم (رو برند خاصی تعصب ندارم) توی رنج قیمت 4 تا 4 و خورده ای بگیرم..اولش اینکه اگه میتونین تو این رنج چنتا لپتاپ معرفی کنین
دومش اینکه دوتا لپتاپ Msi هست یکیش سری Ge60 apahe ssd با کانفیگ: Cpu:Intel Core i7 4700MQ Haswell 2.4Ghz up To 3.4Ghz 6MB
Gpu:GTX 850M
رم 8 1600
ssd ام 128 گیگ داره قیمت:4 و 100
یکیم سری جدید GX60 با کانفیگ:
Cpu:AMD Quad Core A10-5750M 2.5 Up To 3.5GHz 4MB
Gpu:R9 M290X + HD 8650
رم: 16 1600
اینم ssd داره 128 گیگ
قیمت 4 و 300
بعد یه مساله ای هست اینه که apache سی پی یوش عالیه گرافیکش در حد میدرنج رو به بالاس...سری GX برعکس R9 M290X خیلی سرتر از GTX 850m ه ولی سی پی یوش بنچمارکش خیلی پایینه به نسبت هاسولای اینتل..
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین...
راستی کسی خبر نداره apahe pro کی میاد تو ایران؟ میگن 860m گرافیکش

تو این رنج بهترینا مال msiـن که خودتم دوتاشونو آوردی! بین این دوتا به نظر من اولیش بهتره چون کارتای amd نسبت به nvidia دردسر بیشتری دارن و واسه بعضی بازیا مث بتلفیلد 4 اذیت میکنن!!
بقیه سوالتم یکی از بچه ها که تخصصشه میاد جواب میده!

Ezio_1899

کاربر سایت
Nov 25, 2011
31
ممنون مسعود جان...حالا اون مشکلات کلی amd به کنار..میخوام ببینم اینکه یه پردازنده متوسط با یه gpu بالا استفاده شده رو پرفورمنس gpu ام اثر میزاره یا نه؟

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
ممنون مسعود جان...حالا اون مشکلات کلی amd به کنار..میخوام ببینم اینکه یه پردازنده متوسط با یه gpu بالا استفاده شده رو پرفورمنس gpu ام اثر میزاره یا نه؟

کلن سی پی یو افسار گرافیکه!!:D بهتره سی پی یوت بالاتر باشه چون نهایتش 3 4 سال دیگه بتونی بازیای روزو با کیفیت بالا اجرا کنی!! بعدش دیگه فقط سی پی یو میمونه!
پی سی من از اون قدیمیاست و گرافیکشم داغونه ولی سی پی یوش کلاک خوبی داشت و میتونستم خیلی از بازیای روزو اجرا کنم باهاش!!

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
من تا ۴ تومن دنبال لپتاپ میگردم. موندم چی بخرم.بازی هم تقریبا برام مهم نیست. ولی میخوام هارد پر سرعت میخوام که واقعا ار این هاردهای معمولی کلافه شدم.
حالا دوستان پیشنهادشون اینه msi بردارم یا asus رو بیام هارد ssd روش بندازم بجای درایوش؟؟
اگه‌اینکارو بکنماز کیفیت هارد کم نمیشه؟؟

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
من تا ۴ تومن دنبال لپتاپ میگردم. موندم چی بخرم.بازی هم تقریبا برام مهم نیست. ولی میخوام هارد پر سرعت میخوام که واقعا ار این هاردهای معمولی کلافه شدم.
حالا دوستان پیشنهادشون اینه msi بردارم یا asus رو بیام هارد ssd روش بندازم بجای درایوش؟؟
اگه‌اینکارو بکنماز کیفیت هارد کم نمیشه؟؟

مدل GE60 ام اس ای هارد و اس اس دی در کنار هم داره. می تونید ازش بهره ببرید.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
مدل GE60 ام اس ای هارد و اس اس دی در کنار هم داره. می تونید ازش بهره ببرید.

بله میدونم . از اونجا تو خریدش دودلم که در مورد داغ کردنش و جنس بدنش چیزای خوبی نشنیدم.همچنین صفحه نمایشش. براس همین میخواستم نظر بچه های اینجا هم بدونم
خصوصا در این مورد که بیام ایسوز رو بجای درایوش یه ssd بندازم و درایو اکسترنال براش بگیرم

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
بله میدونم . از اونجا تو خریدش دودلم که در مورد داغ کردنش و جنس بدنش چیزای خوبی نشنیدم.همچنین صفحه نمایشش. براس همین میخواستم نظر بچه های اینجا هم بدونم
خصوصا در این مورد که بیام ایسوز رو بجای درایوش یه ssd بندازم و درایو اکسترنال براش بگیرم

شما می تونید SSD اکسترنال 128 گیگ خریداری کنید که با USB 3 کار می کنه + N550JK.

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
سلام. اشاره به یو اس بی ۳ کردید . ایا تو سرعت تغاوتی با ساتا داره ؟

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

نسبت به ساتا، کُند تر هست.

دوستان بین ge60 2oe و ge60 apache کدومش واسه گیم بهتره؟؟؟!!!اونی رو میخوام که سخت افزار بهتری داره؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

قطعاً آپاچی... 2OE هم قدیمی شده و هم ضعیف تره!

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
اخه تو سایت gpuboss گرافیک 2oe به نظر بهتره و همینطور سی پی یوش.به نظر شما برتری اپاچی تو چیشه؟؟

گرافیکشون در یک سطحه و در برخی از موارد 850 ام بهتره و در برخی موارد هم 765.

البته 2OE نیست دیگه تو بازار!

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,080
نام
Mahmoud
دوستان من یه سوال بچه گانه دارم
ssd چیه که بعضی از لپتاپ ها دارن و بعضیا ندارن؟
ssd یا Solid-state drive به فارسی میشه گفت هارد حالت جامد هستش که دیگه مثل هاردهای معمولی قطعات متحرک{موتور و سلیندر و هد و ...} نداره و میشه به فلش تشبیهش کرد.و سرعت و عمرش خیلی بهتر از هاردهای معمولی{که البته به مارک و مدل هم ربط داره} هستش.طبعا بخاطر نوظهور بودنش خیلی گرونتر هم در میاد نسبت به هاردهای معمولی. برا اطلاعات بیشتر میتونی مطلب پایین رو هم مطالعه کنی.
Solid-state drive - Wikipedia, the free encyclopedia[h=3][/h]

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
خب ماهم لپ تاپ Ge60 apahe همه چیزش تا حالا عالی کارمیکنه!!خیلی راضیم!!فقط یه اتفاق عجیب که افتاده ماوس داخلش اصلا با اون چیزی که تو اینرنت از لوازم داخل اش نشون میدا فرق میکنه و ادم وقتی میبنه میفهمه که جنسش بی کیفیت!!!
این ماوسی هستش که خوده م اس ای گذاشته
http://img.upload724.com/images/78450740068055280945.jpg
اینم ماوسی که داخل لپ تاپ بود
http://www.xum.ir/images/2014/07/16/question_241901_20140715185329.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر