مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

vahid_itc

کاربر سایت
Jun 5, 2010
64
سلام
یکی از دوستان بنده لپ تاب لازم داره تو محدوده یک میلیون تومان
مورد استفاده برای کارهای عادی روزانه و دانشجوئی / سنگین ترین کار احتمالاً فتوشاپ خواهد بود البته فایل های تقریباً حجیم / پخش بلوری از روی هارد / رم حداقل 4 گیگ
/ کیفیت کیبرد مهمه چون کار تایپ زیاد انجام میده / برای کنفرانس خروجی HDMI لازم داره ولی نمی دونم تو این محدوده قیمت انتخابی هست یا نه / رزولیشن صفحه حداقل اچ دی باشه
در نهایت میدونم با یه تومن اسمارت فون هم بزور میشه خرید و توقعات بالاست ولی خواهش میکنم بهترین انتخاب را پیشنهاد دهید

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
با سقف 2 تومن چه مدل هایی پیشنهاد میشه؟
کاربرد معمولی (موزیک - فیلم - فتوشاپ - بدون بازی)
نظرتون در مورد این مدلها چی هست؟
HP Probook 4540s Core i5 4 GB 750 GB ATI 7670 2GB
Asus X450CC Core i5 4 GB 750 GB Geforce
Lenovo G500 Core i5 4 GB 500 GB Geforce 2GB
Lenovo Z500 Core i5 6 GB 1TB Geforce 2GB
Acer Aspire V3 Core i5 4 GB 750 GB Geforce 2GB
یه سوال دیگه : چرا اکثر مدلهای Asus فقط دو تا پورت USB دارن؟!

آخرین ویرایش:

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
دانشجو نرم افزارم . گیم نخوام بزنم با لپتاب . سیستم در چه حد لازمه ؟
دو حالت دارم . یک i7 رم 8 بگیرم و 2.5 کیلو وزن . یا یه i5 سبک رم 6 ؟؟ زیاد هم باید ببرم دانشگاه .
اگه میگین i5 بگیرم چه مدلی پیشنهاد میدین ؟ ممنون

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
درود
دوستان نظرتون در مورد تبلت Asus Memo Pad HD7 چیه؟ خصوصا از نظر سخت افزار و گیم و صفحه نمایش؟ به نطرتون نسبت به قیمتش گزینه مناسبیه؟
اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارین تو این حدود قیمتا خوشحال میشم بدونم.
در ضمن پردازنده گرافیکی این تبلت چیه؟

اتفاقا من هم دارم این مدل رو بررسی می کنم. به نسبت قیمتش عاااالیه. ویدئوهای تست اجرای بازی هست تو یوتیوب، می تونی اونا رو هم برای اطمینان یه نگاهی بندازی. تو بازی های خیلی بالا و با تحرک زیاد یه وقتایی افت فریم داره. مثلا تو آسفالت 8 با اجرا مشکلی نداره توی منوها هم مشکلی نداره بازی که شروع میشه هم مشکلی نداره یخورده که زمان میگذره بعضی وقت ها موقع پیچیدن ها یا دریفت کردن افت فریم پیدا می کنه و تصویر تیک تیک میشه. پردازنده ی گرافیکیش PowerVR SGX544MP هست.

توی این قیمت می تونی یه نگاهی به hyundai T7 بندازی. CPUش نسبت به asus hd7 بهتره. دیجی کالا هم داشت که تموم کرده الان. قیمتش رو 648 تومن زده بود. من ویدئوهای تست این رو هم دیدم. به نظر مشکل کمتری داشت. ولی خب بعضی ها میگن کیفیت ساخت ایسوس به هر حال بهتره.

نظرات دیجی کالا رو هم بخونی بد نیست

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
آخرین ویرایش:

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
سلام
یک لپ تاپ میخوام برای کارهای معمولی. وبگردی، آفیس، ... نمیخوام پول اضافی خرج کنم از طرفی هم نمیخوام قطعات به روز رو فدای قیمت ارزون بکنم. تبلت هم به کارم نمیاد.
به نظرم پردازنده i3ترجیحا نسل سوم با 4 گیگ رمو بدون کارت گرافیک مجزا کارم رو راه میندازه. برند خیلی مهم نیست. ولی کیفیت ساخت خوب باشه و خیلی ظریف نباشه. راحتی کیبورد و تاچپد هم اهمیت بالایی داره.
بودجه هم حدود 1200 1300

خودم اینها ر پیدا کردم:
HP Pavilion g6-2288se
Samsung NP300E5V-A06

Acer Aspire E1-571-33122G50Maks

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
اتفاقا من هم دارم این مدل رو بررسی می کنم. به نسبت قیمتش عاااالیه. ویدئوهای تست اجرای بازی هست تو یوتیوب، می تونی اونا رو هم برای اطمینان یه نگاهی بندازی. تو بازی های خیلی بالا و با تحرک زیاد یه وقتایی افت فریم داره. مثلا تو آسفالت 8 با اجرا مشکلی نداره توی منوها هم مشکلی نداره بازی که شروع میشه هم مشکلی نداره یخورده که زمان میگذره بعضی وقت ها موقع پیچیدن ها یا دریفت کردن افت فریم پیدا می کنه و تصویر تیک تیک میشه. پردازنده ی گرافیکیش PowerVR SGX544MP هست.

توی این قیمت می تونی یه نگاهی به hyundai T7 بندازی. CPUش نسبت به asus hd7 بهتره. دیجی کالا هم داشت که تموم کرده الان. قیمتش رو 648 تومن زده بود. من ویدئوهای تست این رو هم دیدم. به نظر مشکل کمتری داشت. ولی خب بعضی ها میگن کیفیت ساخت ایسوس به هر حال بهتره.

این مدل memo hd7 بهتره یا fonepad ؟

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
این مدل memo hd7 بهتره یا fonepad ؟

cpu های intel atom رو خیلی نمیشناسم. اولین بار روی نت بوک ها استفاده شدن. نمیدونم الان چقدر پیشرفت داشتن. این رو هم در نظر داشته باشید که فونپد نزدیک به 200 هزار تومن گرونتره.

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
دارم لپ تاب میگیرم ولی چون از asus مدلی با پردازنده نسل چهار اینتل(هاسول)ندیدیم دست نگهداشتم.توی فروشگاه های انلاین هم ندیدم.نیومد هنوز؟قیمت هاش رو می خوام بدونم برای خرید.کسی می تونه راهنمایی کنه؟

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
دوستان من یه مورد عجله ای دارم. پسرخالم می خواد بره دوبی. می خوام بگم واسم لپ تاپ بگیره. می خواستم ببینم آیا قیمت اونجا ارزونتر هست یا خیر؟
من یکسری از مدل ها را که چک کردم اونجا ارزونتر بود ولی گفتم باز بپرسم.
یه چیزی تو مایه های 3 الی 3.5 میلیون می تونم پول بذارم. ترجیحا می خوام سونی بگیرم. اگه نشد ایسوس.
نمی خوام باهاش بازی کنم. فقط کارهای روزمره و عمدتا فیلم . به خاطر همین می خوام صفحش فول اچ دی باشه و کلا کیفیتش خوب باشه. از نظر قیافه هم خوب و ظریف باشه.
یه سوال دیگه . آیا ممکنه یکسری از مدل ها تو دوبی باشه و هنوز تو ایران نیومده باشه !؟؟!
یکسری از مدلای جدید سونی دیگه درایو دی وی دی یا بلوری نداره. می خواستم ببینم آیا به اونها می شه درایو خارجی زد یا اصلا به درد ماها که همش از دی وی دی استفاده می کنیم نمی خوره ؟

ببخشید اگه سوالام احیانا غیر حرفه ای هست. زیاد وارد نیستم.
خوشحال میشم سریع جواب بدید. تا امشب بیشتر وقت ندارم
مرسی

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
cpu های intel atom رو خیلی نمیشناسم. اولین بار روی نت بوک ها استفاده شدن. نمیدونم الان چقدر پیشرفت داشتن. این رو هم در نظر داشته باشید که فونپد نزدیک به 200 هزار تومن گرونتره.
سلام. من این مدل fonepad 32GB با پردازنده 1.6 GHz رو خریدم ...!خیلی تبلت خوبیه ! کیفیت صفحه نمایش خیلی عالیه ، فقط براق هست . تو محیط بیرونی هم تست نکردمش برای نور .
بدرد بازی نمیخوره ولی برای کارای دیگه خیلی عالی و روون هست ! باتری هم نسبتا خوبه.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده قصد خرید تبلت داشتم (نو یا دست دو مهم نیست اگر تمیز باشه و با ارزش) یک راهنمایی از دوستانی که اطلاعات دارند می خواستم
1- با تبلت های Xperia سونی کسی کار کرده؟ چطوره؟ این رو ترجیح میدید (Sony Xperia Tablet Z LTE - Full phone specifications) یا یک آیپد 3 و 4؟
-----
2- آیا تفاوت خیلی فاحشی بین آیپد 3 و 4 دیده میشه؟ CPU انقدر هست که تاثیر گذار باشه؟ طی یک الی دو سال پشتیبانی از آیپد 3 قطع میشه؟ (قصدم هارد کور گیمینگ با تبلت نیست اما ضعیف هم نباشه)
-----
من تا 1350 پول دارم و دو گزینه برای خرید. شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟ (تبلت رو برای کار واحد و یا خیلی خاصی نمیخوام. مثلا فقط برای کتاب خوندن نه. بازی می کنم، عکس میگیرم، فیلم میبینم و ...) :
ipad mini wifi 16 GB سفید (نو که با گارانتی از پرشین اپل میشه به همراه پکیج نرم افزاری خرید. بقیه پول هم میتونم بدم یک کیف چرم خیلی خوب بخرم)
ipad 3 wifi 16 GB سفید (کارکرد اما خیلی تمیز) آیپدهای کارکرد دیگه هم موجوده. منتهی دست دو بودن رو میگم
- میزان حافظه برام نیست. چه 16 چه 64
-----
من با جنس دست دو تمیز باشه مشکلی ندارم اما با چند نفر صحبت کردم به هیچ وجه آیپد دست دو رو پیشنهاد نمی کنند (سابقه ای توی اینکه جنس بدی بیفته دستشون نداشتند از آیپد اما بازم توصیه می کنند که نخر)
واقعا اینطوره؟ یا ترس بیخود از جنس دست دو؟ بدم یک مغازه حرفه ای تست کنه میتونه کافی باشه؟
==========================================
مبلغ هم از این بیشتر راه نداره چون ندارم :d
واقعا ممنون میشم هر کسی نظری درباره این سوالات داره بگه

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده قصد خرید تبلت داشتم (نو یا دست دو مهم نیست اگر تمیز باشه و با ارزش) یک راهنمایی از دوستانی که اطلاعات دارند می خواستم
1- با تبلت های Xperia سونی کسی کار کرده؟ چطوره؟ این رو ترجیح میدید (Sony Xperia Tablet Z LTE - Full phone specifications) یا یک آیپد 3 و 4؟
-----
2- آیا تفاوت خیلی فاحشی بین آیپد 3 و 4 دیده میشه؟ CPU انقدر هست که تاثیر گذار باشه؟ طی یک الی دو سال پشتیبانی از آیپد 3 قطع میشه؟ (قصدم هارد کور گیمینگ با تبلت نیست اما ضعیف هم نباشه)
-----
من تا 1350 پول دارم و دو گزینه برای خرید. شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟ (تبلت رو برای کار واحد و یا خیلی خاصی نمیخوام. مثلا فقط برای کتاب خوندن نه. بازی می کنم، عکس میگیرم، فیلم میبینم و ...) :
ipad mini wifi 16 GB سفید (نو که با گارانتی از پرشین اپل میشه به همراه پکیج نرم افزاری خرید. بقیه پول هم میتونم بدم یک کیف چرم خیلی خوب بخرم)
ipad 3 wifi 16 GB سفید (کارکرد اما خیلی تمیز) آیپدهای کارکرد دیگه هم موجوده. منتهی دست دو بودن رو میگم
- میزان حافظه برام نیست. چه 16 چه 64
-----
من با جنس دست دو تمیز باشه مشکلی ندارم اما با چند نفر صحبت کردم به هیچ وجه آیپد دست دو رو پیشنهاد نمی کنند (سابقه ای توی اینکه جنس بدی بیفته دستشون نداشتند از آیپد اما بازم توصیه می کنند که نخر)
واقعا اینطوره؟ یا ترس بیخود از جنس دست دو؟ بدم یک مغازه حرفه ای تست کنه میتونه کافی باشه؟
==========================================
مبلغ هم از این بیشتر راه نداره چون ندارم :d
واقعا ممنون میشم هر کسی نظری درباره این سوالات داره بگه

آرش جان یه نگاه هم به نوت 10.1 سامسونگ بنداز.

Saeed Gamer

کاربر سایت
Sep 4, 2010
613
نام
سعید

سلام مهدی جان

تا حالا شده بخوای چیزی بخری و از یه مدل معمولی شروع کنی و بعد بر اثر تحقیق (مثلا همین یوتیوب) هی بری بالا و بالاتر؟؟ منم از Asus Memo Pad HD7 شروع کردم الان رسیدم به Xperia tablet Z و همچنین منتظرم note 10.1 2014 بیاد ایران ببینم چه قیمتی میشه!
دوستان کسی با Xperia tablet Z کار کرده ؟ چطوره به نظرتون؟ طبق ویدیو هایی که ازش دیدم مشکلی نداشت. کسی میدونه note 10.1 2014 کی وارد ایران میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر