مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
سلام دوستان بهترین مدل VAIO Fit 14 Laptop کدومه ؟
قیمتش مهم نیست بهترین و بالا ترین مدلشو بگین ممنون میشم

بهترین و گران ترین مدل لب تاپ 14 اینچ از برند سونی، Sony VAIO Fit E14 SVF142190X Touch هست به قیمت 4,200,000 تومان.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
این که میگن لنوو داغ میکنه یکم آدم رودودل میکنه.
میخواستم بدونم که این داغی در چه حدیه؟

شاید کمی بیشتر از لپ تاپای دیگه داغ کنه!
فقط اگه بازی خیلی سنگین اجرا کنی بعد از چن ساعت(شایدم کمتر) داغ میکنه!! که البته یه کول پد واسش بخری حل میشه! که این روزا هر کی لپ تاپ میخره یه کول پدم باهاش میخره!!
اون گرماشم بخاطر جنس بدنشه که گرما رو از داخل لپ تاپ میگیره و گرم میشه! فقطم موقع کار با تاچ پد و کیبرد شاید اذیت کنه!!

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
سلام
من میخوام یه لپتاپ بخرم با این مشخصات:
dell 5110 n
cpu: i7-2630qmcpu@2,0 ghz
ram: 6
vga: hd graphics 3000
hard 600 gig
دست دوم هستش. 2 سال کارکرد بدون کارتن هستش
قیمت هم 1800 داده
من هم سقف بودجم 1800 هستش
قیمتش خوب هست؟
با این بودجه این خوبه یا چیزای بهتر هم گیرم میاد؟

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
سلام
من میخوام یه لپتاپ بخرم با این مشخصات:
dell 5110 n
cpu: i7-2630qmcpu@2,0 ghz
ram: 6
vga: hd graphics 3000
hard 600 gig
دست دوم هستش. 2 سال کارکرد بدون کارتن هستش
قیمت هم 1800 داده
من هم سقف بودجم 1800 هستش
قیمتش خوب هست؟
با این بودجه این خوبه یا چیزای بهتر هم گیرم میاد؟

با اینکه cpuش i7ـه ولی نسل دومه که قدیمیه!
گرافیکشم که بدتر از این نمیشه!!
تو دیجی کالا بگردی چیزای خوبی پیدا می کنی!(سری G500 لنوو با گرافیک gt 720 و i5 گیر میاد!)
Lenovo Essential G500s - A - لپ تاپ لنوو اسنشال G500s
چیز بدرد بخور دیگه ای گیرم نیومد!!

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
سلام . دوستان یه لپتاپ مثل این معرفی کنید که گرافیکش یه کم بهتر باشه :
لپ تاپ Sony F vpcF23BFX/B
همه چیزش پسندمه ولی گرافیکش زیاد خوب نیست . ( هم بلوری داره هم Full HD و هارد و رم و CPU ـش خوب هستن فقط گرافیکش قدیمیه )
یه چیز میخوام که اولا Full HD باشه بعد مشخصاتش هم خوب باشه و همینطور جنس خوب درجه یک باشه ( سونی باشه چه بهتر ) ( از 5 تومن هم بیشتر نباشه )

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
سلام . دوستان یه لپتاپ مثل این معرفی کنید که گرافیکش یه کم بهتر باشه :
لپ تاپ Sony F vpcF23BFX/B
همه چیزش پسندمه ولی گرافیکش زیاد خوب نیست . ( هم بلوری داره هم Full HD و هارد و رم و CPU ـش خوب هستن فقط گرافیکش قدیمیه )
یه چیز میخوام که اولا Full HD باشه بعد مشخصاتش هم خوب باشه و همینطور جنس خوب درجه یک باشه ( سونی باشه چه بهتر ) ( از 5 تومن هم بیشتر نباشه )

نمی دونم چرا بعضیا میرن دنبال سونی!! این که سی پی یوشم قدیمیه و کل سیستمش با کلی انفاق شاید 1,500 بیارزه!!
اگه میخای پولتو دور بریزی(استعاره از خرید لپ تاپ گرون!!!:d) این دوتا که صفحه قبلی معرفی کردن!(البته به نظرم سیستمشون خیلی زیاده و اگه میخای لپ تاپو زیاد حمل کنی زیاد بدرد نمی خورن!! اگه واسه بازی میخای خیلی عالین!)
Acer V3 722G
CPU: Core i7
GPU: GeForce GTX 760M 2048 MB DDR5
RAM: 16GB DDRIII
HDD: 1TB
17.3" Full HD
این 4.200 تومنه

Asus N550JV
CPU: Core i7
GPU: GeForce GT 750M 4096 MB
RAM: 8GB DDRIII
HDD: 1TB
15.6" Full HD
اینم 4.150 تومنه

ولی اگه میخای یه لپ تاپ خوب و ارزون بخری سری z500 لنوو و k46 و k56 ایسوس بدردت میخوره که با سیستم خوب(cpu i7 و گرافیک gt 740 2gig و...) نهایتش بشن 2700!! تازه سنگین ترین بازیای الانم اجرا میکنن!

این جدولم گذاشتم واسه اینکه رتبه سونی بین برندای دیگه رو ببینی!!
52432741004410074921.jpg

- - -ویرایش - - -

بروزآوری:
حداکثر تا ۳/۵۰۰/۰۰۰

Sent from my LG G2

به نظرم بیشتر از 3تومن واسه لپ تاپ مخصوصا اگه خیلی دنبال بازی نباشی زیاده!!(البته چیزای چشم گیر زیادیم نمی شناسم با این قیمت!!:d)
http://digikala.com/Product/DKP-20972/IBM-Lenovo-IdeaPad-Z500-J/لپ-تاپ-آی-بی-ام-لنوو-آیدیاپد-Z500
اینم از همه لحاظ عالیه! البته این کانفیگش از هزینه ای که میخای بکنی بیشتره ولی صددرصد کانفیگای دیگشم گیرت میاد که مناسب پولته!!(با رم 8گیگ احتمالا بیشتر از 100تومن ارزونتره!!)
http://digikala.com/Product/DKP-22807/Lenovo-IdeaPad-Y510p-A/لپ-تاپ-لنوو-آیدیاپد-Y510p

بازم میگم اگه نمی خوای باهاش بازیای نسل بعد(مث watch dogs) بازی کنی همون اوللی واست بهتره!!(البته نقطه ضعف اولی گرم شدنش موقع کارای سنگینه که البته با یه کول پد حل میشه!!)

@rmen@

عضو جدید
Jul 31, 2008
88
نام
Armin
برا خودم نمیخوام دوست عزیز :-)
یکی از دوستان گفته ۳تا ۳/۵
گرم نکنه بهتره:-)
برا بازی نمیخواد...ولی شاید برا کارای گرافیکی بخواد!رشته معماری هست.

Sent from my LG G2

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
برا خودم نمیخوام دوست عزیز :-)
یکی از دوستان گفته ۳تا ۳/۵
گرم نکنه بهتره:-)
برا بازی نمیخواد...ولی شاید برا کارای گرافیکی بخواد!رشته معماری هست.

Sent from my LG G2

این گرم شدنش به خاطر cpu پر قدرتش هست!! فقطم موقع کار با کیبرد و تاچ پد شاید کمی اذیت کنه!!
cpu های کم مصرف هستن که به همون اندازه که داغ نمی کنن و کم مصرفن، کارایی‌شونم کمتره!!
بهترین چیزی که پیدا کردم اینه!(قیمتشم حدود 2700 میشه!!)(صفحه لمسیه!!)
ASUS VivoBook S550 - C - لپ تاپ ایسوس ویووبوک S550

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
بین این گذیته...و دو تا لبتاب قبلی در پست قبل...کدوم بهتر هست از هر لحاظ:-)

Sent from my LG G2

اون y510 گرافیکش بهتر از همه شه و سی پی یوشم نسل چهارمه اینتله!!(به احتمال زیاد!!)
ولی داغ میکنه!(دماش حدودا تا 52 درجه میرسه!!) که با یه کول پد(که الان همه واسه لپ تاپشون میخرن!!) حل میشه!
ولی لذت کار با یه لپ تاپ صفحه لمسی یه چیز دیگه ست!!(s550) و گرمای کمتریم تولید میکنه!!
بین این سه تا اون اولی مقرون به صرفه تره چون از همشون ارزون تره!! و البته قشنگترینشونه!!(اون عکس اولیش که تو دیجی کالا زده خیلی ضایع‌ست!! بقیشو ببین تا بدونی چی میگم!!)
هر سه تاش مزیتای خودشونو دارن!! به نظرم هر سه تاشو به دوستت معرفی کنی بهتره! چون اینجوری انتخابای بیشتری داره و میتونه هر کدومو که دوس داره انتخاب کنه!!
یه چیز دیگه هم که یادم رفته بود بگم اینه که عمر لپ تاپ به صاحبش بستگی داره نه به نوعش!!(ینی اگه لپ تاپ Dellـو هم بدی دست آدم نابلد دو روزه خرابش میکنه!!!!:d)

@rmen@

عضو جدید
Jul 31, 2008
88
نام
Armin
آقا تشکر زود ج میدی :)
یه چیزی که هست لبتاب که لمسی باشه میشه برنامه های مختلف رو لمسی اجرا کرد؟؟؟؟؟؟
و اینکه رزولوشن صفحه نمایشش این لبتاب ها پایین هست!!!!مال من که دو سال پیش خریدم بازم همین رزولوشن ها رو داره!!!
یه سوال هم اینکه آخرین نسل سی پی یو اینتل اسمش چیه؟؟؟ :) هاسول هست؟؟؟
بعد اینکه در گرافیک هایی که تراشه اینودیا دارن هر چی عدده بره بالاتر یعنی قویتر؟؟؟ مثلا مال من gt550m هست...بعضیا مثلا 610 و بعضیا 640 اونایی هم که شما معرفی کردین 740
یه توضیح مختصر و مفید بدین ممنون میشم :)
یه سوال هم در مورد رم داشتم...رم تکنولوژی خاصینداره؟؟؟؟که هر سالپیشرفته تر بشه؟؟؟اگه بله به چه صورت هست باز...و در حال حاضر رم باید چه ویژگی داشته باشه و چند گیگ رم کافیه :)
در مورد باطری هم قربون مرامت یه توضیح بده...سلول بیشتر باشه بهتره؟؟؟؟و اینکه تکنولوژیش عوض میشه؟؟اگه آره آخرین تکنولوژیش چیه؟
چون دوستم دیر به دیر عوض میکنه لبتاب درنتیجه...میخوام بهترین گذینه باشه در رنج3500
مثلا:
لمسی باشه
شیک و زیبا باشه
رولوشن صفحش بالا باشه
هارد 1 ترا باشه
رم از 6 کمتر نباشه!!!حالا کمتر بودم اضاف میکنیم :)
باتری دوام داشته باشه
سی پی یو آخرین نسل باشه و کم نیاره
بیشتر از 2.5 نباشه !!!!

اگر دوستم برا کار های گرافیکی نمیخواست میگفتم از این هیبریدیا بگیره....خیلی عالی هستن :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر